Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2007., 23:25   #1
Prigušivač

Koliko košta izrada prigušivača za pušku ili pištolj, tko to radi, je li legalno (ako osoba ima dozvolu za oružje) i koliko priguši zvuk. Ima li tko kakva iskustva sa time?

Ne razumijem se u oružje ali me baš zanima.

Recimo na primjer prigušivač za neki pištolj.

Rade li se i preinake na oružju čiji zvuk želimo prigušiti?



Recimo ovako nešto
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 23:30   #2
Evo i za primjer bi htio da mi netko objasni koliko je zvuk prigušen na ovom pištolju na slici i koje su sve preinake rađene osim prigušivača. I kako izgled aunutrašnjost prigušivača recimo i tako. Malo opširnije objašnjenje ako može
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 23:34   #3
Ako te zanima jačina zvuka za prigušeno oružje,a da probaš u YouTube upisati npr "silenced Glock"

Ako te zanima konstrukcija prigušivača,evo ti jedan odličan link
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 23:36   #4
uh
uz prigusivac ide i posebna municija
slabije punjenje i teze zrno

a sama konstrukcija prigusivaca zavisi od oruzja za koje se radi
ja sam na skorpionu M84 imo prigusivac koji se dal rastavit i ocistit
djelovi si bili ko male komore
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 23:57   #5
Koliko košta jedan prigušivač za glock i gdje ga nabaviti?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:00   #6
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Ako te zanima jačina zvuka za prigušeno oružje,a da probaš u YouTube upisati npr "silenced Glock"

Ako te zanima konstrukcija prigušivača,evo ti jedan odličan link
Upisao sam sada. Pa to se niša ne čuje, kako tako jako priguši zvuk nije mi jasno
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:03   #7
http://www.youtube.com/watch?v=68uwYqUbMQU
i
http://www.youtube.com/watch?v=jcbVgf2aEzY
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:07   #8
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Upisao sam sada. Pa to se niša ne čuje, kako tako jako priguši zvuk nije mi jasno

Za početak
http://en.wikipedia.org/wiki/Suppressor

Prigušuje zvuk na taj način što usporava širenje barutnih plinova sa usta cijevi u okolni prostor.
Zvuk opaljenja je u biti poremećaj tlaka i gustoće zraka uzrokovan eksplozijom barutnog punjenja.
Uz širenje barutnih plinova zvuk uzrokuje i metak ukoliko probije "zvučni zid" (u tom slučaju da bi se postiglo zadovoljavajuće prigušenje zvuka opaljenja koriste se posebni metci,istog kalibra ali podzvučnog(subsoničnog) zrna-zrno je teže,ili je barutno punjenje slabije u odnosu na "standardni" metak i zrno.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:11   #9
tu je očita razlika kod gađanja sa supersoničnim streljivom(prvih 5 metaka) i subsoničnim streljivom(zadnjih 5 metaka)
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:12   #10
Potraži ovu knjigu Hitman - A Technical Manual for Independent Contractors znam da sam u njoj čitao kako napraviti dobar prigušivač.
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:21   #11
Quote:
Il Bestione kaže: Pogledaj post
Potraži ovu knjigu Hitman - A Technical Manual for Independent Contractors znam da sam u njoj čitao kako napraviti dobar prigušivač.
Potražiti ću. Ma di bi ja napravio prigušivač. Nisam nikada pucao iz nikakvog vatrenog oružja niti ne namjeravam. Najodbojnija stvar u svemu tome mi je taj zvuk, kada opali kraj uha. Ne sviđa mi se to. Da imam neki pištolj ili pušku sa prigušivačem možda bi i probao pucati . Ne volim taj prasak, eksploziju.
I recimo da ja imam neki pištolj ili pušku sa dozvolom za to, gdje bi mogao nabaviti onakav prigušivač i subsonično streljivo kao sa ona dva filmića koje sam stavio. Ono je stvarno prigušen zvuk , ništa se ne čuje.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:24   #12
Quote:
Il Bestione kaže: Pogledaj post
Potraži ovu knjigu Hitman - A Technical Manual for Independent Contractors znam da sam u njoj čitao kako napraviti dobar prigušivač.
Oke, nabavio sam ju, hvala
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.