Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 11:41   #41
kako se pije čaj od maćuhice koliko dugo,nakon koliko pauza
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:36   #42
ja sam uzela caj od korjena cicka, jos mi nije bilo jasno sto svi pricaju da je okus fuj. neki dan mi je mama donesla od lista, taj je

koji je ispravan?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:27   #43
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ja sam uzela caj od korjena cicka, jos mi nije bilo jasno sto svi pricaju da je okus fuj. neki dan mi je mama donesla od lista, taj je

koji je ispravan?
Od korijena čička... Ma naučiti ćeš se na njega, nakon tjedan dana
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:36   #44
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
kako se pije čaj od maćuhice koliko dugo,nakon koliko pauza
Pije se 3 tjedna, nakon toga pauza tjedan dana pa možeš opet ponoviti 3 tjedna...
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 07:58   #45
Red face

ja sam pila korjen čička iz bio&bio i bio mi baš super, kupila sam drugo pakovanje u biljnoj ljekarni i dali su mi nešto na čemu piše Vodopija korijen, Cichoriae radix. Ima mi malo druačiji okus i nos mi se ponovo vraća (alergija). Zna li netko razliku među tim čajevima?

evo našla sam na netu Čičak je bardanae radix..
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 20:42   #46
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Pije se 3 tjedna, nakon toga pauza tjedan dana pa možeš opet ponoviti 3 tjedna...
hvala
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 01:31   #47
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
ja sam pila korjen čička iz bio&bio i bio mi baš super, kupila sam drugo pakovanje u biljnoj ljekarni i dali su mi nešto na čemu piše Vodopija korijen, Cichoriae radix. Ima mi malo druačiji okus i nos mi se ponovo vraća (alergija). Zna li netko razliku među tim čajevima?

evo našla sam na netu Čičak je bardanae radix..
I čičak (arctium lappa,baradanae radix) i vodopija su inulinske droge.Potiču lučenje žuči,pomažu kod loše probave i jetrenih bolesti,djeluju diuretski.Vodopija još pomaže sniziti šećer u krvi.No kod alergija i kožnih bolesti su bolji izbor korijen (ne list) čička i maćuhica.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 02:19   #48
cemu slizu list


korjen ima sasvim ugodan okus a lis je
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:58   #49
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
cemu slizu list


korjen ima sasvim ugodan okus a lis je
List nije službeno ljekovit.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 03:02   #50
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
imam pitanje... . koliko dugo smijem piti čaj od koprive? može li imati neka štetna djelovanja ako predugo pijem?

i još jedno pitanje, može li se jojobino ulje koristiti umjesto kreme za lice za problematičnu kožu? ako da, koliko dugo?

unaprijed zahvaljujem
Čaj od koprive se može piti jako dugo.
Nijedan aromaterapeut ti neće preporučit jojobu samu već u kombinaciji s drugim baznim i eteričnim uljima.Nekima je sama jojoba pomogla,a većini je nakon duže upotrebe stvorila još veće probleme.

Zadnje uređivanje phyto : 22.11.2007. at 15:35.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:28   #51
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Čaj od koprive se može piti jako dugo.
Nijedan aromaterapeut it neće preporučit jojobu samu već u kombinaciji s drugim baznim i eteričnim uljima.Nekima je sama jojoba pomogla,a većini je nakon duže upotrebe stvorila još veće probleme.
zahvaljujem
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 15:42   #52
Koristim jojobino ulje s eteričnim uljem čajevca nekih 6 dana i na čelu mi se pojavilo puno malih crvenih prištića, a nikada do sad na čelu ih nisam imao. Jel to možda alergija na eterična ulja jer znam da mogu uzrokvati alergije?
mg42510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 13:34   #53
jel mi može netko napisati kakav utjecaj na kožu ima nevenova mast? nekad mi se koža peruta ispod obrva i ja stime namažem i prodje mi. jel smijem uopće to po licu mazati, može li biti išta loše od tog?
inače koristim neku od Dr. Forster, zove se Melkfett, a sastojci su:
Petrolatum, Glycine Soja, Calendula Officinalis i Parfum.
hvala
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 15:11   #54
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
jel mi može netko napisati kakav utjecaj na kožu ima nevenova mast? nekad mi se koža peruta ispod obrva i ja stime namažem i prodje mi. jel smijem uopće to po licu mazati, može li biti išta loše od tog?
inače koristim neku od Dr. Forster, zove se Melkfett, a sastojci su:
Petrolatum, Glycine Soja, Calendula Officinalis i Parfum.
hvala
Mast je kao i biljna ulja emolijent,a neven je tu aktivna komponenta.
Sasatav:vazelin-dosta je težak i okluzivan,ali potpuno inertan i siguran,sojino ulje-zna ponekad izazivati alergijske reakcije,neven,parfem.
Možeš mazati bez straha,ali nije li ti to premasno?
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 17:38   #55
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Možeš mazati bez straha,ali nije li ti to premasno?
hvala

nije premasno, taman kako treba, to ja s vremena na vrijeme na pojedina mjesta koja se gule od suhoće. i spasi me uvijek. ja mislim da ovako suhi oblik kože nisi upoznao još kakav ja imam, a uz to potkožne akne. ne može gore., i znam da je problem u dehidraciji al to ne znam kako liječiti

uh, šta bi ja da nema tebe
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:03   #56
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
hvala

nije premasno, taman kako treba, to ja s vremena na vrijeme na pojedina mjesta koja se gule od suhoće. i spasi me uvijek. ja mislim da ovako suhi oblik kože nisi upoznao još kakav ja imam, a uz to potkožne akne. ne može gore., i znam da je problem u dehidraciji al to ne znam kako liječiti

uh, šta bi ja da nema tebe
A ja zaboravia na tvoj problem.Ja tebe stalno povezujem s masnom kožom i aknama kad ono...

Bi li probala ovo:
avokado (neke osobe s masnom kožom kažu da im ovo ulje paše)
20-30% jojoba
25-50% macerat nevena u suncokretu ili 3% CO2 apsolut nevena u jojobi (vidi tema macerat nevena)
do 100% nerafinirani suncokret (najbolje ABN-ov) ili plod divlje ruže (ako si stavila macerat nevena u suncokretu)
1-2% palmarosa (hidrira i djeluje na akne)
1-2% prava lavanda-regenerativno i antiinfektivno
1% ružmarin verbenon-regenerativno i blago baktericidno
1% stolisnik-protuupalno i blago baktericidno djelovanje
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:32   #57
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
A ja zaboravia na tvoj problem.Ja tebe stalno povezujem s masnom kožom i aknama kad ono...

Bi li probala ovo:
avokado (neke osobe s masnom kožom kažu da im ovo ulje paše)
20-30% jojoba
25-50% macerat nevena u suncokretu ili 3% CO2 apsolut nevena u jojobi (vidi tema macerat nevena)
do 100% nerafinirani suncokret (najbolje ABN-ov) ili plod divlje ruže (ako si stavila macerat nevena u suncokretu)
1-2% palmarosa (hidrira i djeluje na akne)
1-2% prava lavanda-regenerativno i antiinfektivno
1% ružmarin verbenon-regenerativno i blago baktericidno
1% stolisnik-protuupalno i blago baktericidno djelovanje
jooooj baš ti hvala. bacam se u nabavku sastojaka.

a kad si već spomenuo stolisnik, za tu biljku imam samo riječi hvale. spašavala je moj želudac u najgorim trenutcima. čaj od stolisnika
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:18   #58
Pretpostavljam da je o tome već bilo govora, ali molim vas da mi pomognete idejom i savjetom.
Htjela bih sama napraviti tonik za njegu mješovite do masne kože?
I još nešto, čime da čistim lice?
Navikla sam ga čistiti gelom za umivanje, onim šta pjeni, ali sada bih probala neku prirodniju alternativu?
Mogu li i to napraviti sama?
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:56   #59
Evo ja sam prvi puta na ovom forumu i našla sam se :-)
Danas sam kupila jojobino ulje od Aromara u ljekarni pa me zanima koliko je to djelotvorno? Imam masnu kožu i sklonu prištićima, pogotovo sad preko zime. Preko ljeta mi more i sunce "izliječe" lice ali sad preko zime sjaji mi se.
I zanima me gdje se u Rijeci može kupiti PRIMAVERE ulje od jojobe? Ako netko zna molila bi da mi odgovori jer bi htjela to ulje, svi kažu da je najbolje. Tenx
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:28   #60
Quote:
mala20 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prvi puta na ovom forumu i našla sam se :-)
Danas sam kupila jojobino ulje od Aromara u ljekarni pa me zanima koliko je to djelotvorno? Imam masnu kožu i sklonu prištićima, pogotovo sad preko zime. Preko ljeta mi more i sunce "izliječe" lice ali sad preko zime sjaji mi se.
I zanima me gdje se u Rijeci može kupiti PRIMAVERE ulje od jojobe? Ako netko zna molila bi da mi odgovori jer bi htjela to ulje, svi kažu da je najbolje. Tenx
Aromamedica u Štrosmajerovoj, imaš na webu
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.