Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 14:41   #1181
Quote:
Lalaloo kaže: Pogledaj post
Cure, da ja vas nešto pitam: ja uopće iznutra nemam kondilome jutros sam se pregledala i sve je čisto, ni izvana ni iznutra, nigdje ništa.
ne zelim te strasiti i zbilja se nadam da ih nemas
no, ove kondilome koji se javljaju unutra ni ne mozes sama viditi..meni ih ni doktor nije vidio pri obicnom pregledu nego tek kad je radio kolposkopiju, kada je premazao grlic i rodnicu, pa su te promjene s kondilomima pod kolposkopom ostale bijele (za razliku od zdravog tkiva koje bude crvenkasto)..

al, kako se meni nikad nije nista pojavilo vani, tako mozda tebi nije nikad bilo nis unutra
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 12.09.2007., 15:22   #1182
Iwchy,

u pravu si, ali kondilomi iznutra su itekako vidljivi, a ja sam se toliko naučila pregledati da skužim sve unutra. Nemam ništa, barem ništa vidljivo oku, a budući da mi je i hpv neg, tada nemam ništa,a i ako je ono što ne znam, ne boli. A izvana mi bude kao neka točkica koju nitko ne bi ni skužio. Idem ja po smokvu
Lalaloo is offline  
Old 12.09.2007., 15:33   #1183
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
ne zelim te strasiti i zbilja se nadam da ih nemas
no, ove kondilome koji se javljaju unutra ni ne mozes sama viditi..meni ih ni doktor nije vidio pri obicnom pregledu nego tek kad je radio kolposkopiju, kada je premazao grlic i rodnicu, pa su te promjene s kondilomima pod kolposkopom ostale bijele (za razliku od zdravog tkiva koje bude crvenkasto)..

al, kako se meni nikad nije nista pojavilo vani, tako mozda tebi nije nikad bilo nis unutra
E kad bi sve bilo vidljivo.....
No, Iwchy htjela sam te pitati kako si ti uzimala Folacin, koliko tableta na dan? I btw kako si sad?
VeRy NiCe is offline  
Old 12.09.2007., 15:35   #1184
Slazem se da ne boli ono sto ne znas nije ni mene bolilo dok mi nije to vidio..ma, ne boli me ni sad (osim malo dok mi je radio fulguraciju)

kao sto rekoh, kod mene definitivno nisu vidljivi golim okom (cak su me dva doktora pregledavala ranije pa nisu nis vidili jer su uvijek gledali samo grlic maternice)..a meni su te promjene s kondilomima (bile?) po forniksima koje sama nikako ne mogu pregledati
tako da mi ostaje cekati sljedeci pregled pa cu znati na cemu sam..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 12.09.2007., 15:47   #1185
https://www.my-emmi.com/EmmiServer/F...by=1970&lang=1

proverite ovaj sajt vrlo je korisan za upoznavanjem sa hpv
ljiljana is offline  
Old 12.09.2007., 15:49   #1186
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
Mislim da je dosta 800 mg, na netu piše da je i 400mg dosta (ali nama treba malo više), a nije preporučeno uzimati više od 1000 mg.
naravno ne mg nego mcg.... sorry!
sunchana123 is offline  
Old 12.09.2007., 15:52   #1187
Quote:
VeRy NiCe kaže: Pogledaj post
E kad bi sve bilo vidljivo.....
No, Iwchy htjela sam te pitati kako si ti uzimala Folacin, koliko tableta na dan? I btw kako si sad?

jednu dnevno, plus supradyn u kojem isto ima nesto folne tako da je sve skupa ispadalo malo vise

a ja..hmm pa ok sam
pocetkom 7.mj sam napravila letz..nije mi bilo ni blizu strasno kao sto sam ocekivala
cak sam vec negdje 3. dan nakon toga usisavala stan (iako je trebalo strogo mirovati 2 tjedna) al stvarno sam bila ok i nisam se nikako mogla prisiliti da samo lezim..
nalaz letza je na koncu bilo "CIN I s koilocitima i navedeno je da te promjene ne dopiru do rubova isjecka ni do endocervikalnog vrska"
sto je u biti dobro jer mi je nakon biopsije bio CIN II i te promjene su dopirale do endocervikalnog vrha konusa..

pocetkom 9.mj sam bila na prvoj kontroli i kaze dr da je sve super zacijelilo, da se ni ne kuzi di je bila rana
nije uzeo papu, to ce tek za 2 mj, samo je napravio klasicni pregled i kaze da je sve super, da sam zdrava

Znam da to nis ne znaci dok ne vidimo sta ce biti na papi, al bas je nakon dugo vremena bilo lijepo cuti to "zdravi ste"
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 12.09.2007., 16:01   #1188
http://www.cdc.gov/std/hpv/common-cl...cianBro-fp.pdf
ljiljana is offline  
Old 12.09.2007., 16:07   #1189
http://www.ashastd.org/learn/learn_hpv_warts.cfm
ovde ima neke informacije o genitalnim bradavicama
ljiljana is offline  
Old 12.09.2007., 16:15   #1190
ja sam imala hpv 16 i cin2 na pap testu u 3 mjesecu, ponovila sam pap u 6mjesecu ponovo cin2
procitala sam ceo forum i iskoristila svaku informaciju, najvise su mi pomogli saveti koje mi je dala Dersu, tako da na poslednji pap od pre 5 dana nema cin ali hpv mi je jos uvek aktivan, uradila sam kolposkopiju i doktor je reko da je sve uredu i da nevidi nista,
srecna sam i nadam se da ce se i hpv smiriti a mozda i nestati
ljiljana is offline  
Old 12.09.2007., 16:49   #1191
Quote:
ljiljana kaže: Pogledaj post
ja sam imala hpv 16 i cin2 na pap testu u 3 mjesecu, ponovila sam pap u 6mjesecu ponovo cin2
procitala sam ceo forum i iskoristila svaku informaciju, najvise su mi pomogli saveti koje mi je dala Dersu, tako da na poslednji pap od pre 5 dana nema cin ali hpv mi je jos uvek aktivan, uradila sam kolposkopiju i doktor je reko da je sve uredu i da nevidi nista,
srecna sam i nadam se da ce se i hpv smiriti a mozda i nestati
Hvala na informacijama
Voljela bi čuti što ti je najviše pomoglo i što si točno radila. Molim te napiši ako ti nije problem, bila bi jako zahvalna
VeRy NiCe is offline  
Old 12.09.2007., 17:31   #1192
evo da se i javim...bila sam danas na papi, nikakvu upalu nemam, a konačne rezultate čemo znati za 10 dana...
malena23 is offline  
Old 13.09.2007., 09:08   #1193
Evo sredila sam se sa smokvom, ako još jednom nešto primjetim, pa makar i za pet mjeseci idem po aldaru, stvarno je vrijeme da se stane napasti na kraj!!!!!
Lalaloo is offline  
Old 13.09.2007., 10:32   #1194
Pa vako, prvo sto sam uradila je dijeta ali stvarno stroga i potpuno sam se pridrzavala. Prestala sam da jedem meso(i jos uvek ne jedem),secer, jaja, sve sto je od belog brasna,mleko,nista przeno.
Jela sam razne mesavine od integralnih pahuljica potopljene u mleko od pirinca, jogurt sa AB kulturu; malo voca, puno kuvanog,pecenog i svezeg povrca i sok sveze napravljen od cikla;mrkvu;jabuku;celera, jela sam soju;kozji sir;
od vitamina pijem B komplex; E ; C kalifornija fitnes; folnu kiselinu; beta karotin; cink; selen
pila sam i jos uvek pijem svedsku gorcicu; aloe vera - imuno formula;zelema magma
i caj po 1L na dan, da nadjem samo recept i napisacu ga(recept je od travarke koja leci zenske bolesti )
ljiljana is offline  
Old 13.09.2007., 10:57   #1195
Cure, i imajte na umu da je jako dobra i neka fizička aktivnost!
sunchana123 is offline  
Old 13.09.2007., 11:13   #1196
ovo je recept za caj (ja sam iz Makedonije pa nisam sigurna dali se i kod vas ove biljke vako zovu, ako neka nije jasna, pisite potrudi cu se da nadjem kako se zove na hrvatskom ili latinski)

1 smilj 1 saka
2 hajducka trava 1 saka
3 bela hajducka trava 1 saka
4 neven - cvet 1 saka
5 kukuruzna svila 1 saka
6 rastavic 1 saka
7 ivanjsko cvece 1 saka
8 kupina - list 2 sake
9 kopriva 2 sake
10 bosiljak prstohvat
11 podubica 1 saka

sve ovo treba sitno da se izdrobi i izmesa, mesavina traje oko mesec dana.
u 1l zavrele vode stavlja se malo veci prstohvat od ove mesavine, ostavlja se da odstoji 1h, procedi i pije u male gutljaje ceo dan, nezasladjen.
Ja ovaj caj pijem svaki dan.
ljiljana is offline  
Old 13.09.2007., 12:50   #1197
Ja cure baš šreviše i ne vjerujem u sve te preparate, jer hpv će se sam očistit nakon 1 - 2 god. Svaki organizam drukčije djeluje, netko kaže da mu je pomogao folacin, netko c vitamin, netko aloe vera. Ja sam se nagutala tableta, čajeva, lijekova, vaginaleta i čega sve ne, uopće ništa nije prolazilo, zadnjih 6 mjeseci nisam ništa uzimala normalno sam jela i pila, nikakve vitamine, ništa, još sam uz to radila i učila 24 na 7, dala sve ispite prije roka i diplomirala prije roka, dizala se svaki dan u 5 i po ujutro, uz sve to još i radila i imala obaveze i probleme iz privatnog života. Bojala sam se pape da mi ne bi uslijed svog tog stresa pokazao opet neki cin, međutim, sve je ispalo savršeno i negativno. Eto, toliko o vitaminima i svim sličnim glupostima.
Lalaloo is offline  
Old 13.09.2007., 13:08   #1198
Quote:
Lalaloo kaže: Pogledaj post
Ja cure baš šreviše i ne vjerujem u sve te preparate, jer hpv će se sam očistit nakon 1 - 2 god. Svaki organizam drukčije djeluje, netko kaže da mu je pomogao folacin, netko c vitamin, netko aloe vera. Ja sam se nagutala tableta, čajeva, lijekova, vaginaleta i čega sve ne, uopće ništa nije prolazilo, zadnjih 6 mjeseci nisam ništa uzimala normalno sam jela i pila, nikakve vitamine, ništa, još sam uz to radila i učila 24 na 7, dala sve ispite prije roka i diplomirala prije roka, dizala se svaki dan u 5 i po ujutro, uz sve to još i radila i imala obaveze i probleme iz privatnog života. Bojala sam se pape da mi ne bi uslijed svog tog stresa pokazao opet neki cin, međutim, sve je ispalo savršeno i negativno. Eto, toliko o vitaminima i svim sličnim glupostima.
Čuj, hpv se i aktivira zbog nekog stresa, pada imuniteta, itd, itd, potrebno je tijelu ipak malo pomoći....
sunchana123 is offline  
Old 13.09.2007., 13:13   #1199
cure, a nijedna od vas ne spominje da se možete riješit tog virusa.
imam prijateljicu koja ima hpv visokog rizika ali nema cin i nikad nije imala. baš mi je jučer pričala da je bila kod doktora na nekakvom premazivanju iznutra, valjda na grliću maternice, tamo gdje se virus obično začahuri. bila je 10 puta i za mjesec dana ide na DNK test i možda više uopće neće imati virus. ako ne uspije sada, liječenje se ponavlja. inače kaže da je imala kondilome, ali su se sami od sebe povukli, a na DNK testu nije bilo više tog niskorizičnog virusa koji ih uzrokuje. dal vi mislite da se može taj virus maknuti iz tijela?
e, i vidim da neke od vas spominju konkretne brojeve tipa virusa. a ona je dobila papir na kojem samo piše da ima visoki rizik, rekao joj je doktor da je jako teško odrediti tip/broj virusa.
ja hvala bogu nemam taj virus i ne mijenjam partnera. al grozno je kad vidim da sve pišete da ga se nemoguće riješiti.
Renata is offline  
Old 13.09.2007., 13:37   #1200
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
cure, a nijedna od vas ne spominje da se možete riješit tog virusa.
imam prijateljicu koja ima hpv visokog rizika ali nema cin i nikad nije imala. baš mi je jučer pričala da je bila kod doktora na nekakvom premazivanju iznutra, valjda na grliću maternice, tamo gdje se virus obično začahuri. bila je 10 puta i za mjesec dana ide na DNK test i možda više uopće neće imati virus. ako ne uspije sada, liječenje se ponavlja. inače kaže da je imala kondilome, ali su se sami od sebe povukli, a na DNK testu nije bilo više tog niskorizičnog virusa koji ih uzrokuje. dal vi mislite da se može taj virus maknuti iz tijela?
e, i vidim da neke od vas spominju konkretne brojeve tipa virusa. a ona je dobila papir na kojem samo piše da ima visoki rizik, rekao joj je doktor da je jako teško odrediti tip/broj virusa.
Samo niskoriz uzrokuje kondilome koliko ja znam.
A da li se može izbaciti potpuno iz tijela je vječito pitanje, neki ginek kažu da može, neki ne, moja ginek kaže da se zna nekada opet pojaviti nakon više godina uslijed velikog stresa ili sl. A opet kako sam prije i napisala, znam više cura koje su pred 6, 7 god riješile problem i danas im je sve OK.
Ja se nadam da može, ali treba puno vremena...
Premazivanje za visokoriz hpv? Zar nije to u slučaju samo niskoriz i kondiloma?
sunchana123 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.