Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 00:41   #1
B.Net CARNet

Evo mislim si uzeti 3 D carnet preko B neta

2Mbps, FLAT RATE + TV, Osnovni paket + Xtel FLAT 191,00 kn

ukljuceno

internet brzine 2048/256 kbps
neograničeni internet promet
Osnovni paket televizijskih programa
atraktivni programi s hrvatskim podnaslovima
mogućnost spajanja više TV prijamnika
neograničene pozive prema svim nacionalnim fiksnim mrežama
dodatne telefonske usluge uključene (ispis poziva, prikaz broja pozivatelja - CLIP, preusmjeravanje poziva, zabrana prikaza broja)
mogućnost nadogradnje 3D paketa
korisnička podrška 24/7


kako vam se to cini?

18 mjeseci je ugovor i nesto je jeftinije od vec postojecih stvari

hvala na odgovorima

__________________
discovering the world

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 22.04.2009. at 00:47. Reason: molim te da sljedeci put skratis naslov, hvala
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:23   #2
Ili to ili:

DUO.CARNet
-flat aDSL linija 5 Mbps
-telefonska linija
-najam modema (provjeri jeli to uključeno kod Bneta)
-preusmjeravanje poziva, prikaz broja, zabrana prikaza vlastitog broja, zabrana poziva prema određenim skupinama brojeva (međunarodni pozivi, mobilne mreže, 060, 061 brojevi)

samo 100 ,0 kn/mj.

Možeš i
TRIO.CARNet
-flat aDSL linija 3 Mbps
-telefonska linija
-40 TV kanala, Basic
-najam modema i set top boxa
-preusmjeravanje poziva, prikaz broja, zabrana prikaza vlastitog broja, zabrana poziva prema određenim skupinama brojeva (međunarodni pozivi, mobilne mreže, 060, 061 brojevi)

samo 165 ,0 kn/mj.


Sve ovisi koliko ti triba telefon i televizija.
Ako puno pričaš na telefon onda uzmi Bnet, ako ti telefon i netriba puno onda je povoljniji Iskon.
Kod iskona je bolja televizija (više programa-neki s prijevodom, snimalica), al opet ne možeš gledat na dva televizora.

Ja sam isto u dilemi. Bojim se jedino kvalitete tih telefonskih razgovora priko interneta, jer imam prijatelja na b netu koji kad ga nazovem priča kao iz bačve - jako loša kvaliteta. Na iskon sam zva njihov regionalni centar prvih 10 sec razgovora sve je lupalo,klapalo, kasnije je bilo normalno. tako da nisam pametan ni sam šta ću.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 01:53   #3
da. ni ova opcija za 100 kn preko iskona nije losa. onda ne placam tel pretplatu t comu kao?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 02:49   #4
kao točno

ne plaćaš t-comu ništa

i na carnet.duo i na carnet.trio plaćaš više od ove dvi gori navedene cifre samo za ostvarene tel. razgovore

btw. kako je na kraju ispalo s veterinom ?
__________________
X
gibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 13:57   #5
3DCarnet

namjeravam uzeti Bnetov 3dCarnet paket i sad me zanima par stvari pa ako neko zna molim neka mi odgovori:

1. kakva je kvaliteta same usluge (telefon-kakav je zvuk, puca li veza, internet?), da li ima nekih problema s bnetom tipa mojoj kolegici su dolazili dupli računi, pa netezanje oko plačanja
2. mislim uzeti wlan modem: dal da ga iskeširam ili misečno plačam, može li se di drugo nabavit njihov modem
3. kada uzmem prošireni paket dal na jednom TV-u primam digitalni prošireni, a na drugom samo osnovni paket. Dal B net u skoroj budućnosti nastoji ukinuti prijem na drugom TV-u bez drugog prijemnika
4. koliko se odjava s t-coma i prebačaj na B net čeka, cijelu vječnost ili?

Zadnje uređivanje stavros : 27.08.2009. at 15:00.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 14:42   #6
Quote:
stavros kaže: Pogledaj post
namjeravam uzeti njihov 3dCarnet paket i sad me zanima par stvari pa ako neko zna molim neka mi odgovori:

1. kakva je kvaliteta same usluge (telefon-kakav je zvuk, puca li veza, internet?), da li ima nekih problema s bnetom tipa mojoj kolegici su dolazili dupli računi, pa netezanje oko plačanja



2. mislim uzeti wlan modem: dal da ga iskeširam ili misečno plačam, može li se di drugo nabavit njihov modem
3. kada uzmem prošireni paket dal na jednom TV-u primam digitalni prošireni, a na drugom samo osnovni paket. Dal B net u skoroj budućnosti nastoji ukinuti prijem na drugom TV-u bez drugog prijemnika
4. koliko se odjava s t-coma i prebačaj na B net čeka, cijelu vječnost ili?

1. odlicna kvaliteta usluge. telefon super, veza ne puca. brzina odlicna. ne puca veza. placam trajnim nalogom.
2.ja placam mjesecno 1 kn tijekom 18 mjeseci
3. ne znam
4.ne znam. ja imam carnet, a to je i tema ovdje. preko iskona.

ps. gibo, veterinu sam odavno prodala i kupila gradjevinara. trebat ce izgraditi bosnu i crnu goru, a bome i srbiju.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 14:58   #7
po odgovoru vidim da se nismo razumili. zato sam ja i postavio pitanje na b netovoj temi, a ne na ovoj al me pribacilo na ovu temu.

ti vjerovatno imaš trio.Carnet preko iskona što nije isto.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 15:57   #8
Quote:
stavros kaže: Pogledaj post
zato sam ja i postavio pitanje na b netovoj temi, a ne na ovoj al me pribacilo na ovu temu.

3Dcarnet ima svoju temu i to ovu... zato je i prebaceno ovdje... to sto se ona zahebala pa prica o drugoj usluzi je drugi par opanaka..
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 09:02   #9
Quote:
stavros kaže: Pogledaj post
namjeravam uzeti Bnetov 3dCarnet paket i sad me zanima par stvari pa ako neko zna molim neka mi odgovori:

1. kakva je kvaliteta same usluge (telefon-kakav je zvuk, puca li veza, internet?), da li ima nekih problema s bnetom tipa mojoj kolegici su dolazili dupli računi, pa netezanje oko plačanja
2. mislim uzeti wlan modem: dal da ga iskeširam ili misečno plačam, može li se di drugo nabavit njihov modem i da li treba uzeti i modem i wlan router
3. kada uzmem prošireni paket dal na jednom TV-u primam digitalni prošireni, a na drugom samo osnovni paket. Dal B net u skoroj budućnosti nastoji ukinuti prijem na drugom TV-u bez drugog prijemnika
4. koliko se odjava s t-coma i prebačaj na B net čeka, cijelu vječnost ili?
pitanje i dalje ostaje
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:57   #10
Quote:
stavros kaže: Pogledaj post
namjeravam uzeti Bnetov 3dCarnet paket i sad me zanima par stvari pa ako neko zna molim neka mi odgovori:

1. kakva je kvaliteta same usluge (telefon-kakav je zvuk, puca li veza, internet?), da li ima nekih problema s bnetom tipa mojoj kolegici su dolazili dupli računi, pa netezanje oko plačanja
2. mislim uzeti wlan modem: dal da ga iskeširam ili misečno plačam, može li se di drugo nabavit njihov modem
3. kada uzmem prošireni paket dal na jednom TV-u primam digitalni prošireni, a na drugom samo osnovni paket. Dal B net u skoroj budućnosti nastoji ukinuti prijem na drugom TV-u bez drugog prijemnika
4. koliko se odjava s t-coma i prebačaj na B net čeka, cijelu vječnost ili?
2. Ako ideš preko carneta možeš jedino uzet žični modem jer se na net spajaš preko usernamea i passa koje dobiješ ako imaš ili ti ili netko od tvojih iz familije/frendovi otvore račun preko carneta....tako da w-lan zaboravi...osim ako misliš si svoj router uzimat pa ga na bnetov žični spajat....

3. ako uzmeš prošireni da na jednom preko digitalnog prijemnika i kartice gledaš 70 programa a na drugom tv gledaš osnovni i 40 programa neovisno o prvom tv....stim da možeš uzet i još jedan digitalni i on bu te koštao dodatno 30kn mjesećno što je znatno povoljnije nego da plačaš duplu pretplatu....

4. odjava se čeka onoliko kolko t-com smije zadržavat prije neg prebace broj a to je max 2 tjedna.....stim da ako imaš ili ugovornu obvezu ili neplačen račun t-com odbija prebacit broj i svejedno zadržava taj zahtjev 2 tjedna i vrača ga bnetu....dok se ili ne plate računi....ili ako je ugovorna obveza onda il korisnik možeplatit penale ili čekat dok ta obveza ne istekne....

Znači ispuni ti bnetov prodajni predstavnik zahtjev za prijenos broja....odnese ga u centralu...on se obradi šalje t-comu....oni ga nakon dva tjedna vrate i onda te bnetovi tehničari kontaktiraju i dogovaraju kad da se sve ovo obavi.....

Znaći nakon potpisivanja zahtjeva....korisnik bi trebao u roku od mjesec dana dobit bnetove usluge ako je sve ok ovo kaj sam gore naveo.....


I da dosta ljudi nit neznaju da imaju ug obvezu jer t-com sam ju produži ako se koriste neki njihovi bonusi usluge dodatne koje aut vezu opet te sa ug obvezom na godinu ili dvije.....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 10:19   #11
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
2. Ako ideš preko carneta možeš jedino uzet žični modem jer se na net spajaš preko usernamea i passa koje dobiješ ako imaš ili ti ili netko od tvojih iz familije/frendovi otvore račun preko carneta....tako da w-lan zaboravi...osim ako misliš si svoj router uzimat pa ga na bnetov žični spajat....

.....
Zahvaljujem. Jedino je to malo glupo za modem jer na iskonu mislim da dobiješ wlan vezu. može li se više kompjutera spojiti preko carneta, da li je ta operacija prekomplicirana.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:15   #12
A neznam kak ti je kod iskona...ali ti kad ideš prek carneta se spajaš sa username-om i passom....jednim....i u tom je caka...al ti na taj modem moš spojit ruter i šibat na više compova....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:37   #13
POMOĆ - B-Net modem i D-Link DI-524

Pokušao sam tražiti rješenje no nisam naišao na odgovor.

Naime, koristim xCarnet paked preko B-Neta.

Kada sam potpisao ugovor koristili su pppoe za konekciju, tako da
sam si kupio D-Link DI-524 router i namjestio postavke i sve je radilo u redu...

No od kada su prešli na pptp ne mogu se više spojiti preko routera, pokušao
sam više puta konfigurirati router no bezuspješno, a ni služba za korisnike
nije od velike pomoći... Jedino što znaju reći je: Trebalo bi Vam raditi ili Kupite naš router pa će Vam raditi...

Ako netko ima rješenje molio bi ga za pomoć!

Veliko HVALA !
S-Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 15:23   #14
imam 3d carnet i od njih sam dobio modem atlanta i konekcija je pptp. zanima me može li se kupiti router pa da se bezicno spajam s više računala i da sve radi kako treba i treba li biti neki posebni ruter (marka, kupljen kod njih i sl.) il može biti bilo koji pa i neki Siemens koji bi mi frend dao.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 19:07   #15
Moj ti je savjet da ne kupuješ sam router, ja sam si kupio D-Link-ov DI-524 router i sve je radilo dok nisu prešli na pptp no sada ne radi, ni moj ni frendov...
Cijena njihovog je oko 350kn (nisam točno siguran) a toliko ti je i u dućanu, pa ako će ti oni garantirati da će radit onda uzmi njihov...

Osobno sam se razočarao u vezi B-Neta, a da ne govorim o podršci koja je tako jadna i nestručna, a još ti i naplate kada ih zoveš osim ako telefon nemaš preko njih, ako ne onda ti i naplate što osobno nisam znao, pa me dva puta po 20 min na čekanju od strane "stručnih" operatera lijepo koštalo, a još nisu ništa napravili ....
S-Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 16:53   #16
hvala stipe. jesi se razočarao u samu uslugu (jer meni zasad sve ok radi) ili u ljude, stručnost, duple račune i sl.

znači kad uzmem njihov ruter moć ću na više kompova iako je riječ o carnetu.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 21:38   #17
Quote:
stavros kaže: Pogledaj post
hvala stipe. jesi se razočarao u samu uslugu (jer meni zasad sve ok radi) ili u ljude, stručnost, duple račune i sl.

znači kad uzmem njihov ruter moć ću na više kompova iako je riječ o carnetu.
Što se tiće samog interneta, više manje je sve u redu, brzina je oko 3 megabita umjesto obećana 4, ali nema veze. Konkretno sam se razočarao u osoblje i njihovu "stručnost", a da ne govorim kako naplačuju poziv prema njima ...
Nije dovoljno što su nesposobni već im to moraš i platiti ...
Trebalo bi ti raditi ako uzmeš router kod njih, bar oni tako kažu, no dobro provjeri prije nego uzmeš. Nema veze što je CarNet, bar mislim tako, jer prije dok su koristili pppoe je sve radilo sasvim normalno, ja sam se spajao s jednim kompom žicom a s dva bežićno ... no od kada su prešli na pptp ništa ne radi i tu nastaje problem...
Dosta sam surfao i vidim da svi imaju taj problem, no još nisam naišao na rješenje...
S-Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:58   #18
B-Net xCarNet POMOĆ

Pokušao sam tražiti rješenje no nisam naišao na odgovor.

Naime, koristim xCarNet paket preko B-Neta.

Kada sam potpisao ugovor koristili su pppoe za konekciju, tako da
sam si kupio D-Link DI-524 router i namjestio postavke i sve je radilo u redu...

No od kada su prešli na pptp ne mogu se više spojiti preko routera, samo
preko modema, pokušao sam više puta konfigurirati router no bezuspješno, a ni služba za korisnike nije od velike pomoći... Jedino što znaju reći je: Trebalo bi Vam raditi ili Kupite naš router pa će Vam raditi...

Znam da nije do router-a, da je sve u redu s njim, jer probao sam tri routera i sa svima isto. Isto tako sam svoj router spojio na normalni B-Net-ov paket i sve je savršeno radilo...

Ako netko ima rješenje molio bi ga za pomoć!

Veliko HVALA !
S-Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 19:39   #19
hmmm... ja imam sagem i kod optime sam ali sam isto imao takvih problema pa mi je njihov agent uspio riješiti stvar ma nešto moraš mijenjati u postavkama routera i ja mislim ne staviti ppoe konekciju ne znam točno probaj ih još koji put nazvati jer od milijun agenata siguran sam da će se javiti onaj pravi koji će znati što učiniti
admin7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 21:50   #20
Iskreno nemam ih više namjeru zvati jer osim što naplačuju pozive prema službi za korisnike tamo rade totalni amateri, još nekog normalnog nisam dobio na telefon, a i neprofesionalni su, totalno neobrazovani, nemaju znanja o osnovnim stvarima... a kako i bi kad ljudi tamo rade tek tako honorarno... a ovih par koji znaju što rade mada bi ih se moglo na prste prebrojati ne rade s korisnicima tako da nema pomoći ...

Što se tiče postavki routera tu sam sve probao, čak sam i na fax odnio profesoru kojem su računalne mreže posao ... Čak sam probao s više routera i više načina konfiguriranja, no bez pomoći, a router kad spojim kod frenda na običan B-Netov paket radi savršeno, pa sada što im je vjerojatno i namjera da se pređe na njihov normalan paket koji je nekih 40 kn skuplji ... jer ukoliko se spajaš sa jednim računalom može xCarNet no sa više ne može... Od kada su u travnju prešli s pppoe na pptp koliko sam imao vidjeti svi imaju ovaj proble, mislim na korisnike xCarNet-a...
S-Type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.