Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 14:36   #4441
realno mogli su i pokrenut ovrhu (ne odgađa izvršenje rješenje) vjerovatno 2 stupanj je odbio tvoju žalbu pa si pisala tužbu upravnom sudu... al u pravilu te se stvari ne forsiraju ako postoji žalba/tužba pa se bolje pričeka presuda. Moguće da su službe odvojena pa jedni šalju svima automatski opomene jer si ti očito u knjigovodstvu njima zadužena. Nije moguće da neznaju, ako je upravni sud poništio moraju donesti novo rješenje o obračunu poreza. Briga te imaš presudu pa ako pokrenu ovrhu žališ se...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:13   #4442
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
realno mogli su i pokrenut ovrhu (ne odgađa izvršenje rješenje) vjerovatno 2 stupanj je odbio tvoju žalbu pa si pisala tužbu upravnom sudu... al u pravilu te se stvari ne forsiraju ako postoji žalba/tužba pa se bolje pričeka presuda. Moguće da su službe odvojena pa jedni šalju svima automatski opomene jer si ti očito u knjigovodstvu njima zadužena. Nije moguće da neznaju, ako je upravni sud poništio moraju donesti novo rješenje o obračunu poreza. Briga te imaš presudu pa ako pokrenu ovrhu žališ se...
Hvala na odgovoru. U mom slučaju su forsirali a pošto nisam jedina nasljednica, nekima su pokrenuli ovrhu a nekima nisu (baš čudno). Za jednu osobu su zaboravili da postoji pa su naprasno prekinuli svaku komunikaciju s njom tako da je ona čekala zastaru i molila boga da je se ne sjete. (pretpostavljam da kad se postupak vrati na početak, ta osoba će opet biti u igri, na njenu veliku žalost)

Uglavnom, problem mi je to što ne mogu stupiti u kontakt s advokatom koji ima presudu, dok ja imam samo snimku presude koju je on slikao mobitelom, pa ću im to poslati. Nadam se da neće praviti probleme zbog toga.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:02   #4443
očito da se radi malo o složenijoj stvari... al budite dobri.. porez se mora platit... i nisu svi uhljebi neki dobrano zarade svoju plaću
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:21   #4444
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
jooj nije to to... to su samo dostavne naredbe ako ne platiš u roku...plati kako sam ti rekao i po mogućnosti obavjesti poreznu
Bio sam danas u poreznoj, rekli su mi da moram platiti dug + 200kn fini na račun naveden u rješenju. :/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 07:12   #4445
Troškovi ovrhe

Članak 157.

(1) Troškove ovrhe snosi ovršenik. Ako ima više ovršenika, oni su solidarni dužnici.

(2) Troškovi koji nisu utvrđeni ovršnim rješenjem utvrđuju se posebnim rješenjem u roku od osam dana od nastanka.

(3) Najmanji iznos troškova ovrhe iznosi 200,00 kuna i naplaćuju se u postupku ovrhe.

(4) Ako ovršenik podmiri dug iz rješenja o ovrsi prije nego što Financijska agencija zaprimi to rješenje, ovršenik nije dužan platiti troškove ovrhe po tom rješenju.

To i ja svima kaže da moraju platit Jebada izknjižavat poslje 200,00 kn...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 01:06   #4446
Mene su ovrsili za tuđi dug, kako je to moguce i kome da se zalim?

Radi se o sudskoj pristojbi, u izvanraspravnom postupku je izdano dopunsko rjesenje o naslijedjivanju, postoje 3 nasljednika koji su u jednakim djelovima naslijedili imovinu.
I naravno propisana je sudska pristojba (troskovi tog postupka) koju u jednakim djelovima mora svaki od 3 nasljednika platiti.
2 su uredno platila, a 3. koji niti ima prihode niti racune u RH nije. I sad bez ikakve obavijesti i upozorenja je skinut dug koji nije platio treci, plus naknada FINE sa racuna prva 2 nasljednika u iznosu pola pola od svakog. Iako smo mi uredno platili svoj dio odavno.

Kako je moguce da bez ikakve obavijesti ovrse onoga koji je uredno platio dug?!
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 07:10   #4447
vi ste izlgleda solidarni dužnici, pa odgovarate zajedno za sva dugovanja... od Vas se lakše naplatit pa su odabrali Vas pa se vi skusurajte sa ostalima
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 08:50   #4448
Zasto bi bio solidaran duznik sa osobom kojom ne govorim niti imam ikakve veze, osim sto smo nasljednici nekog daljeg pretka? Pa ne mogu je eliminirati iz nasljedstva ni da hocu. Tko je sve nasljednik ne biram i to je cinjenica na koju ne utjecem.
To je moguce samo u Hrvatskoj da netko uredno plati svoje obveze i onda ga ovrse bez opomene za dugove druge osobe.
Onda kazu ljudi se masovno iseljavaju iz ove zabokrecine. Pa dokle bi trebali financirati uhljebe u drzavnim sluzbama koji smisljaju ovakva pravila
Da ponovim, ja sam uredno platio sve svoje obveze, nikakvu opomenu nisam dobio i opet mi je racun ovrsen zbog duga druge osobe kojoj nikad nista nisam potpisao ni jamcio, dapace niti ne govorimo, i to bez obavijesti, saznam sasvim slucajno kad sam podizao novce, vidio sam da nedostaje dio novca. Racun mi je ovrsila Republika Hrvatska u korist rupe bez dna zvane drzavni proracun.
U kojem svemiru je ovo posteno??
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 11:28   #4449
Možda da provjerite u nadležnom sudu točno što se desilo?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 15:55   #4450
Molim vas pomagajte,
nakon preseljenja iz zagreba natrag u rodni grad za koje nisam imao dokaz pošto u zagrebu kao i večina studenata nisam bio prijavljen mi je amis odbio prekinuti ugovor na temelju preseljenja u područje koje ne pokrivaju, jer, kako kažu, oni nemaju dokaza da sam se uopće preselio pošto u ZG-u nisam bio ni prijavljen...nakon natezanja, vračanja opreme i pisanja žalbi ni traga ni glasa od njih godinu i pol i danas mi stiže ovrha na vrata.
citiram:
Nalaže se ovršeniku da ovrhovoditelju namiri tražbinu u iznosu od 1.171,80 KN zajedno sa pripadajućim zakonskim zateznim kamatama, koje na iznos od:
- 1.171,80kn teku od 22.52015.g. do 31.7.2015. godine u visini određenoj eskontnom stopom Hrvatske narodne banke koja je vrijedila zadnjeg polugodišta koje je prethodilo tekućem polugodištu uvećanoj za 5 postotnih poena, a od 1.08.2015. godine pa do isplate u visini prosječne kamatne stope na stanje kredita odobrenih na razdoblje dulje od godine dana nefinancijskim trgovačkim društvima izračunate za referentno razdoblje koje prethodi tekućem polugodištu uvećanoj za 3 postotna poena....

daljje slije de troškovi javnog bilježnika i tome slično koji su manje više jasni i slika amisovog računa na kojem piše UKUPNO sve - 1.171,80 kn

Mene zanima dal se ovo ikako može izbjeć? Dal je to "UKUPNO sve", stvarno sve i ako nije, kolko bi me te kamate koštale? Dal se može bar kamate izbjeć ili platit ovo na nekakve rate? Student sam, nemam para, stara radi za siću, a stari je penzioner, what to do?
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:48   #4451
Danas mi je sijela ovrha na račun od 1100kn... čuđenju nikada kraja... iako sam račun platio u roku 8 dana kada sam dobio riješenje o ovrsi i jos kontaktirao jb koji je pokrenuo ovrhu i rekao mi je pa vidi uplatu i da ce ovrha biti obustavljenja.. nakon 6 mj paf... ipak proveli... sta sada? poslao im danas kopiju uplatnice da je plaćeno... mogu dobiti porat novca ili?
Matematika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:57   #4452
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Troškovi ovrhe

Članak 157.

(1) Troškove ovrhe snosi ovršenik. Ako ima više ovršenika, oni su solidarni dužnici.

(2) Troškovi koji nisu utvrđeni ovršnim rješenjem utvrđuju se posebnim rješenjem u roku od osam dana od nastanka.

(3) Najmanji iznos troškova ovrhe iznosi 200,00 kuna i naplaćuju se u postupku ovrhe.

(4) Ako ovršenik podmiri dug iz rješenja o ovrsi prije nego što Financijska agencija zaprimi to rješenje, ovršenik nije dužan platiti troškove ovrhe po tom rješenju.

To i ja svima kaže da moraju platit Jebada izknjižavat poslje 200,00 kn...
Thnx!

Platio sam dug, a suprugu jos nisu ni pokusali ovrsiti. Nisam platio 200,00kn troskova. Da li moram poslati negdje potvrdu o uplati, jer sam platio na racun zupanije pa sumnjam da ce oni javiti fini.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 11:46   #4453
to uopće nisu troškovi fini već troškovi ovršnog postupka... fina sebi kad dojde riješenje o ovrsi još doda "ibera" mislim 80 kn koje onda sebi skine... ako si platio pošalji dopis da si platio i pozovi se na 200,00 kn članak koji sam ti naveo.. da se netko ne bi pravio pametan... pa da se ne bi novci morali vraćat... ukratko... obavijest + upozorenje da si platio prije slanja na finu.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:29   #4454
Pozdrav svima!
Molim vas odgovor na dva pitanja kratko i jasno..Došao mi je prijedlog za ovrhu i žaliti ću se!No mene zanima kako se računa tih 8 dana koji su zakonski propisani u okviru u kojem ja trebam podnjeti žalbu...

Da li se tih 8 dana računa od dana kada sam primio-potpisao potvrdu o ovršnom prijedlogu ili se tih 8 dana počne brojati dan nakon što sam primio ovršni prijedlog?

Da li se prigovor može javnome bilježniku predati na ruke(obzirom da je iz istoga grada)ili se prigovor striktno šalje poštom(što mi je suludo ako je iz istoga grada)??
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 21:33   #4455
8 dana od dana primitka rješenja, možeš odnijeti i osobno javnom bilježniku.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 23:27   #4456
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim vas odgovor na dva pitanja kratko i jasno..Došao mi je prijedlog za ovrhu i žaliti ću se!No mene zanima kako se računa tih 8 dana koji su zakonski propisani u okviru u kojem ja trebam podnjeti žalbu...

Da li se tih 8 dana računa od dana kada sam primio-potpisao potvrdu o ovršnom prijedlogu ili se tih 8 dana počne brojati dan nakon što sam primio ovršni prijedlog?

Da li se prigovor može javnome bilježniku predati na ruke(obzirom da je iz istoga grada)ili se prigovor striktno šalje poštom(što mi je suludo ako je iz istoga grada)??
Od slijedećeg dana od potpisa potvrde. Npr. potpisao potvrdu 1., slijedeći dan je 2. i rok ističe 9. do ponoć (broji uključujući 2. na prste ili po kalendaru). Ako deveti pada u neradni dan (npr. subota) tada je rok ponedjeljak (radni dan), ali ja se ne bi igrao sa tim.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:25   #4457
Zna li netko smiju li gradska čistoća i vodovod za nastala dugovanja teretiti osobu koja živi u stanu, ali nije vlasnik stana? Znam da Zakon o komunalnom gospodarstvu izrijekom navodi da obveze podmiruje vlasnik, no u praksi oni su poslali ovrhu i blokirali račun osobi koja nije vlasnik. I nije u pitanju nikakvo podstanarstvo niti je između te osobe i vlasnika stana sklopljen ikakav ugovor.

Čistoća i vodovod su pismeno s povratnicom obaviješteni o tome, no oni ne odustaju od naplate od te osobe.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 21:05   #4458
Itekako smiju ako su ugovorom prenjeta prava i obveze na drugog korisnika i ako se isti dužio kao obveznik plaćanja korištenja vode i odovoza smeća npr. jer je bio u najmu nekog prostora. Doduše bitno je da je prijavljen novi obveznik koji je u najmu. Na kraju na koga su glasile uplatnice... ipak se znalo "na koga da se piše".

A zakon o komunalnom gospodarstvu ti nema veze sa time... to ti je samo za komunalnu naknadu i naknadu za uređenje voda.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 21:21   #4459
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Zna li netko smiju li gradska čistoća i vodovod za nastala dugovanja teretiti osobu koja živi u stanu, ali nije vlasnik stana? Znam da Zakon o komunalnom gospodarstvu izrijekom navodi da obveze podmiruje vlasnik, no u praksi oni su poslali ovrhu i blokirali račun osobi koja nije vlasnik. I nije u pitanju nikakvo podstanarstvo niti je između te osobe i vlasnika stana sklopljen ikakav ugovor.

Čistoća i vodovod su pismeno s povratnicom obaviješteni o tome, no oni ne odustaju od naplate od te osobe.
Nisam baš siguran da sam razumio pitanje, no ako ne postoji baš nikakav ugovor i taj stanar bez pravne osnove stanuje u stanu vlasnika i nije podnesena ni prijava ugovora o najmu lokalnoj samoupravi i poreznoj, kako su onda uopće čistoća i vodovod znali za stanara da bi mogli ishoditi rješenje o ovrsi?

A ugovorom o najmu se može ugovoriti da, osim najamnine, najmoprimac podmiruje i druge troškove. Ako je to ipak obveza najmodavca, onda treba izjaviti žalbu protiv tog rješenja i naznačiti da ovrhovoditelj nije ovlašten tražiti ovrhu protiv te osobe koja je naznačena kao ovršenik.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 22:38   #4460
Nema Ugovora o najmu, nema naplate..Vlasnik ce morati izmiriti obaveze..
__________________
Neka bude pravda makar svijet propao!
simeonep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.