Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2016., 17:49   #6121
pozdrav.
sinoć me policija zaustavila i napuhala sam 0,62.....
kad se oduzme 0,1 tolerancije, ostaje 0,52.
isplati li se pisati žalbu? nisam nikad ovo radila. hvala.
lady in space is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 09:07   #6122
Normalno da se isplati.velika je šansa da zabrane ne bude ili da se smanji na 1 mjesec.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 14:13   #6123
Ujutro sam na uskoj cesti zakvačio retrovizor s nekim tipom, meni se retrovizor samo krenuo, njemu je puklo staklo. Tip misli da ja njemu moram nadoknadit štetu, ja ne mislim tako. Predložio sam mu da zovemo policiju, on je odbio s rijećima "kaj bumo zbog retrovizora zvali policiju". Jel imam ja po zakonu kakve obveze prema njemu jer on meni kaže da će to popraviti i reći mi koliko košta, a ja njemu nek me tuži ak hoće, al najmanje je jednako kriv ko i ja za nastalu štetu.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 15:46   #6124
Da je pametan sam bi popravio svoju štetu a tebe prijavio za bijeg sa prometne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 17:10   #6125
Je, tužit će te za 250 kn i platiti vještaka par tisuća kn u pokušaju da dokaže išta. Onaj tren kad je odbio muriju je popušio. Pa tome i služi murija kad se nemrete dogovoriti, a očito niste.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 17:37   #6126
Ok, dakle otkantat ga prema savjetu odvjetnika
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:44   #6127
Pozdrav, u velikoj sam nedoumici pa mi triba pomoc.

Naime, u 1 misec 2016. mi dolazi doma 2 prekršajna naloga da sam vozeci kamion od firme udario vrata privatnoj osobi te napravio 1500 kn štete na garažnim vratima te pobjegao s mista nesreca.

MUP mi je trazio u dva prekrsajna naloga prvo da platim tu kaznu ( tobože taj udarac uslijed udara vjetra - 1500 kn ) a drugo da mi se oduzme vozacka + velika novcana kazna.

Kako ja to nisam udario jer je nemoguce i nelogicki da sam tom rutom iti prolazio na taj nacin, te nema nikakvih dokaza osim sta je covik cija su vrata udarena podnio tuzbu nakon sta je vrata popravio.. ja sam u zalbi sve opovrgnuo i dolazi mi ima misec dana doma presuda na žalbu da san - oslobođen i da je moja žalba bespredmetna a MUP se kritizira u obrazlozenju kako su krivo citirali zakon, itd.

To su me oslobodili za jedan od ta dva prekrsajna naloga ( ovaj za bizanje s mista nesrice, odumiznja vozacke ) ...

ali... prosli tjedan mi dolazi poziv za sud kako okrivljeniku za udarac u ova vrata. ( ova kazna 1500 kuna )

Sad meni nije jasno ako su ustvrdili u prvoj zalbi da nisam kriv sta me imaju zvat ? Totalno je ista stvar.

Zalba je slana isti dan, rjesenja su od razlicitih sutkinja , u misec dana razlike.

Jel moze ko pomoc sta napravit ? Ode san dobija samo poziv dakle za taj udarac.

Zadnje uređivanje powe : 02.05.2016. at 14:55.
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:09   #6128
pa odi na Sud i ponovi sve ovo.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:55   #6129
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ujutro sam na uskoj cesti zakvačio retrovizor s nekim tipom, meni se retrovizor samo krenuo, njemu je puklo staklo. Tip misli da ja njemu moram nadoknadit štetu, ja ne mislim tako. Predložio sam mu da zovemo policiju, on je odbio s rijećima "kaj bumo zbog retrovizora zvali policiju". Jel imam ja po zakonu kakve obveze prema njemu jer on meni kaže da će to popraviti i reći mi koliko košta, a ja njemu nek me tuži ak hoće, al najmanje je jednako kriv ko i ja za nastalu štetu.
a jesi se lijepo zajebo......

kod nesreće si DUŽAN razmijeniti podatke sa drugim sudionicima.
to što si ti htio, a nisi zvao policiju na njegov nagovor, sad ti se to može odbiti u glavu.
ako tip ode na osiguranje, prijavi štetu i tvoju tablicu (jer druge podatke nema) sad može ispasti da si ti postupio krivo i da se pokušavaš izvući.

natezat se po sudovima za tu mizeriju nema smisla.
ali ti može zagorčati život bezveze.
kaj te je koštalo da ispuniš europsko izvješće? 10 minuta posla a spašava te od glupih izjava druge strane i mogućih problema.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 18:28   #6130
A osiguranja isplačuju odštete svakome tko dođe sa nečijom tablicom i brojem osiguranja (koje je za svaki registriran auto dostupno na internetu) i kaže:" on me udario "? Poslat će ga vrit bez europskog izvješća i murije.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 19:15   #6131
nije stvar novaca ni odštete.
da bi dobil odštetu, treba dokazati, dobiti presudu, da je netko kriv.

stvar je percepcije i obaveze.
ako ga tip tuži tražeći naknadu (jer on ima štetu na autu a gustavo nema), onda postoji mogućnost da se njega tretira kao da je pobjegao s mjesta nesreće bez da je dao svoje podatke.
a par slika i ispunjeno izvješće ga je moglo riješiti problema.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 21:03   #6132
Wonder, opet ti u svom svjetu tumačenja propisa. Ok zajebao se što nije inzistirao na muriji i izvješću, ali i ovako mu lik nema nikakve šanse izvući ništa. POgotovo za razbito ogledalo koje brat bratukošta 250 kn do 500 kn za neke skuplje modele auta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:14   #6133
kerbi, opet ti sa svojim glupim idejama.

jasno piše:

Članak 176.
Vozači, sudionici prometne nesreće, u kojoj je uzrokovana samo materijalna šteta na vozilima, dužni su, ukoliko je to moguće, odmah ukloniti vozila s kolnika, omogućiti nesmetano odvijanje prometa, popuniti i potpisati Europsko izvješće o nesreći ili na drugi način razmijeniti osobne podatke i podatke o vozilima.


Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se vozač ako drugom sudioniku u prometnoj nesreći ili osobi vlasniku oštećenog vozila ili druge stvari ne ostavi svoje podatke ili ne popuni Europsko izvješće i napusti mjesto prometne nesreće.


kak druga strana pokazuje očitu namjeru da traži odštetu, bez obzira da li ima na nju pravo ili nema, gustavo je u riziku da plati kaznu zbog neispunjavanja europskog izvješća. da ne spominjem ostale možebitne koristi od njega. samo ako ga spasi od ove kazne gore, isplati se ostati 10 minuta na mjestu nesreće i okinuti pet-šest slika.

očito je iz opisa da podatke nisu razmijenili i to nema nikakve veze sa odštetom i osiguravajućim kućama.
i za TO sam mu rekao da se je zajebo. nikakva osiguranja niti plaćanje štete.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:14   #6134
Pa kak ovaj drugi moze dokazat da se uopce krknuo s autorom posta ak mu nije dao podatke ili nije došla policija?
Isto tak moze doci s tvojom ili mojom tablicom koju bu procital dok kupujem burek i rec da sam ga ja bubnuo i pobjego s mjesta nesreće.
Samo će mu se nasmijat u facu.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:34   #6135
Wonder ja se s tobom tu pičkarati (kako obično završe rasprave u kojima nisi u pravu) neću. Realno ovaj nema nikakve šanse dobiti ništa niti bi mu prošla prijava a kamoli bi se murija išla zajebavati sa prijavama od bisera koji dođe sa idejom on je mene udario bez ikakvog dokaza i ičega. Pogotovo što i sam nije htjeo ni muriju ni izvješče nego ide sa stavom" e bit če kako ja kažem". Je svi u muriji i dorhu sjede i samo takve čekaju na izvolte.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:10   #6136
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Pa kak ovaj drugi moze dokazat da se uopce krknuo s autorom posta ak mu nije dao podatke ili nije došla policija?
Isto tak moze doci s tvojom ili mojom tablicom koju bu procital dok kupujem burek i rec da sam ga ja bubnuo i pobjego s mjesta nesreće.
Samo će mu se nasmijat u facu.
kak može? a ti znaš da ne može?
bil bi glup da se ide suditi i dokazivati za takvu malu štetu ali svakakvih ljudi ima.
otkud ti znaš da i na drugom autu nisu ostali tragovi?

pitaj vampira kak je dokazival kad je tip s kombijem očesal njegov audi i zbrisal. je zajebancija ali se može. tip se je pravil lud pa je na kraju ipak priznal da je "možda" bilo kontakta. i točno se je sjećal kad i gdje.
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Wonder ja se s tobom tu pičkarati (kako obično završe rasprave u kojima nisi u pravu) neću. Realno ovaj nema nikakve šanse dobiti ništa niti bi mu prošla prijava a kamoli bi se murija išla zajebavati sa prijavama od bisera koji dođe sa idejom on je mene udario bez ikakvog dokaza i ičega. Pogotovo što i sam nije htjeo ni muriju ni izvješče nego ide sa stavom" e bit če kako ja kažem". Je svi u muriji i dorhu sjede i samo takve čekaju na izvolte.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
ne moraš se pičkarat s nikim.
samo je indikativno da uvijek popizdiš na sve što ja napišem. istu stvar mu je rekao i sivkić a njemu nećeš srat i podjebavat ga.

neću ti ništ reć ali mi ide na onu stvar kad ne sudiš riječi nego osobu.
živ bio.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 10:01   #6137
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Isto tak moze doci s tvojom ili mojom tablicom koju bu procital dok kupujem burek i rec da sam ga ja bubnuo i pobjego s mjesta nesreće.
Samo će mu se nasmijat u facu.
Dakako da može a neće mu se nitko smijat nego će ići pronaći tebe i vidjet ima li oštećenja kao i obavit razgovor sa tobom.Piše im u pravilniku,čl.30.

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
samo je indikativno da uvijek popizdiš na sve što ja napišem. istu stvar mu je rekao i sivkić a njemu nećeš srat i podjebavat ga.
O čemu se radi
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 12:21   #6138
o tvom postu:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=6124

isto to sam i ja napisao par postova niže a zbog starih paranoja kerbi ima potpuno različit način reagiranja. za iste riječi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 13:04   #6139
Bit će da si grublji prema njemu od mene
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 18:44   #6140
Bit će da je stvar u pristupu. Na ekipu koja normalno raspravlja normalno reagiram. Na ekipu koja se odmah bahati ja isto tako na nož.

Mobiljno tipkanje sa tapataljka
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.