Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2012., 17:06   #41
nema druge nego promijenit ginekologa i uz pit prijaviti lijecnika za odbijanje pruzanja mediinske skrbi na HZZO. Dr. opce stvarno nema ovlasti u ovom slucaju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 23:42   #42
Pozdrav,

moze li mi netko, molim vas, reci gdje se u Zagrebu i na koji način može obaviti pretraga za Ca 125 uz uputnicu?

Gdje je najbolje obaviti? Treba li se naručiti (Ako treba gdje mogu pronaći kontakt?) Kako doći do tamo? Gdje se najmanje ceka na red? Gdje su rezultati najprije gotovi? Te da li je bitno u kojem dijelu ciklusa se nalazim? Trazim po internetu, međutim ne dolazim do niakkvih korisnih informacija

Unaprijed hvala na odgovoru
bilbo23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 09:37   #43
Thumbs down

Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

moze li mi netko, molim vas, reci gdje se u Zagrebu i na koji način može obaviti pretraga za Ca 125 uz uputnicu?

Gdje je najbolje obaviti? Treba li se naručiti (Ako treba gdje mogu pronaći kontakt?) Kako doći do tamo? Gdje se najmanje ceka na red? Gdje su rezultati najprije gotovi? Te da li je bitno u kojem dijelu ciklusa se nalazim? Trazim po internetu, međutim ne dolazim do niakkvih korisnih informacija

Unaprijed hvala na odgovoru
manje vise u svim bolnicama.s obzirom na strajk,ne zna m .koliko bi mogla cekati.osim toga zna se dogoditi da im fali reagensa.ne znam,ja to obicno radije obavim privatno.brze je,nema zivkanja,dogovaranja i zivciranja,samo dodjes i obavis i gotovo je isti dan.nije neka pretjerana lova za izdvojiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 11:23   #44
Vadim ih redovito Klinici za tumore već nekoliko godina, nisam nikad naišla na informaciju da je bitan dio ciklusa, u njihovom laboratoriju se nikada nisam naručivala... rezultati gotovi za 2 - 3 dana.

Inače sam obavljala zahvat u bolnici na dan nakon početka štrajka, nalazi nakon zahvata su mi bili gotovi za tjedan dana, pregled u bolnici sam isto napravila prošli tjedan bez ikakvih dodatnih čekanja...

http://www.lab-breyer.com/pretrage/sve-pretrage/ca-125
Cora47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 11:45   #45
Bitan je ciklus jer ovulacija može dati lažno povišeni rezultat. Ne znam od čega se liječiš, no npr. onkološki pacijenti i djeca se normalno uzimaju u obradu. Isto tako nisu niti svi liječnici u štrajku.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:17   #46
Mozete li mi molim vas objasnit na koji nacin da dodem do Klinike za tumore i kamo tocno moram ic, da li na neki odjel ili u laboratorij? i gdje se to nalazi u sklopu bolnice?

Hvala
bilbo23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:36   #47
Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Mozete li mi molim vas objasnit na koji nacin da dodem do Klinike za tumore i kamo tocno moram ic, da li na neki odjel ili u laboratorij? i gdje se to nalazi u sklopu bolnice?

Hvala
Sve tu piše
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:33   #48
Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

moze li mi netko, molim vas, reci gdje se u Zagrebu i na koji način može obaviti pretraga za Ca 125 uz uputnicu?

Gdje je najbolje obaviti? Treba li se naručiti (Ako treba gdje mogu pronaći kontakt?) Kako doći do tamo? Gdje se najmanje ceka na red? Gdje su rezultati najprije gotovi? Te da li je bitno u kojem dijelu ciklusa se nalazim? Trazim po internetu, međutim ne dolazim do niakkvih korisnih informacija

Unaprijed hvala na odgovoru
ja sam se naručila u KB Dubrava. i rekli su mi da moram bit natašte...
u petrovoj i rebru su mi rekli da oni to trenutno ne rade (ne znam jel zbog štajka ili nečeg drugog)
Arwen OOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 22:14   #49
Bila sam danas u Klinici za tumore te mi je rečeno da na red mogu doći tek u 2.mjesecu iduce godine..
bilbo23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 08:45   #50
Bogati taj "Institut" me svako malo raspe po patosu od genija...riknes do veljace dvajst puta najmanje.Ma njih treba ukinut i oduzet im pravo da se zovu institutom.
Joj dajte zene obavite to privatno i cao djaci.nije to neka lova a za zdravlje je i ne treba se biti na taste
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:36   #51
Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Bila sam danas u Klinici za tumore te mi je rečeno da na red mogu doći tek u 2.mjesecu iduce godine..
probaj u KB Dubrava.
imaš on line obrazac za naručivanje na njihovim stranicama.
mailom ti pošalju potvrdu za kad su te naručili. meni su naručili za tjedan dana

samo dođi ranije, jer se moraš prvo javit na šalter, bez obzira što si se naručila već a uvijek je gužva...
Arwen OOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:24   #52
Jbg sorry Bilbo, ja se u Klinici nikad nisam morala naručiti (možda zato jer imam dijagnozu).

Idem drugi tjedan tamo, baš me zanima. I moram se pripremiti za svađu jer su mi zakazali termin za pregled na Sisvete. Možda su mi nekaj htjeli reći s time ;-)
Cora47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 21:07   #53
Evo samo da vam javim da sam u konacnici ca 125 obavila u privatnom laboratoriju i preporucam svima da to ucine privatno..na red sam dosla u roku 10 minuta a nalaze sam dobila mailom isti dan..brzo, jednostavno i efikasno..dok sam s uputnicom pokusavala u nekoliko bolnica obaviti, medutim bezuspjesno..

Zamolila bih jos da mi objasnite rezultate nalaza, jer sam ca 125 radila prvi puta. moja vrijednos je 24.13, a koliko vidim bitno da je da je <35. da li to znaci da je sve u redu ili ?

Hvala na odgovoru
bilbo23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 01:56   #54
Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Evo samo da vam javim da sam u konacnici ca 125 obavila u privatnom laboratoriju i preporucam svima da to ucine privatno..na red sam dosla u roku 10 minuta a nalaze sam dobila mailom isti dan..brzo, jednostavno i efikasno..dok sam s uputnicom pokusavala u nekoliko bolnica obaviti, medutim bezuspjesno..

Zamolila bih jos da mi objasnite rezultate nalaza, jer sam ca 125 radila prvi puta. moja vrijednos je 24.13, a koliko vidim bitno da je da je <35. da li to znaci da je sve u redu ili ?

Hvala na odgovoru
sve je ok
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 21:51   #55
Evo ovako, došli su mi zadnji nalazi. Krvna sedimentacija u redu, urin također, ali ca125 povišen 114.9. Ljuta sam na ginekologicu jer mi nista ne želi reci i dala mi je uputnicu za drugog doktora i drugo mišljenje. Kad sam je pitala sto misli, ona mi nije htjela reci a u uputnici je napisala nesto na latinskom sto znaci akutna upala jajnika i jajovoda. Međutim, da se radi o upali, ne bi li i ta sedimentacija bila povišena? Na sto mi moze ukazivati taj ca125 s obzirom da je sve drugo u redu?!?
Hvala vam unaprijed
malenaa19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 16:25   #56
poviseni ca 125 moze ukazivati na tumorske tvorbe unutar trbusne supljine.
isto tak moze biti lazno pozitivan ili lazno negativan u fertilnih zena, dakle onih koje su plodne
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:44   #57
ca 125?????????

e ovako, povišen mi je tumorski marker ca 125, prošli mjesec je bio 41, pa sam radila uzv jajnika i maternice i sve je bilo ok, i rekli su mi da se javim čim mi prođe menstruacija na novi uzv i ponovo taj marker da vadim, i sad danas sam ga vadila i sad je 83
išla sam odmah na uzv i opet je sve čisto i savršeno nikakvih cista, tumora mioma ili polipa ničega.
šta bi mogao biti uzrok?????????

mislim da umirem od straha!!!!!!!!!!!!!!

slat će me sad na uzv svega i sve pretrage moram radit a mene strah da mislim da ću umrijet prije nego obavim sve to.
imam li ja negdje rak????????

samo mi je 28 godina
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:56   #58
nemoj paničariti ... ima tema o ca 125 ovdje pa pročitaj i smiri se
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 22:27   #59
Hvala ali nitko mi ne pise
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 21:46   #60
Pa zar nitko bas?
__________________
Prestadoh se trovati 21.08.2013. :)))
vampirewoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.