Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 13:09   #1
upravna ili gimnazija?

Imam 13 godina i zanimam se za pravo zivim u zadru i zanima me dali je bolje da upisem upravnu ili opcu gimnaziju kako bi se skolovao za pravnika (odvjetnika)!!!
gamer0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:57   #2
Opću gimnaziju.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:07   #3
jos si mlad, mozda se predomislis. idi u gimnaziju ako mozes.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:03   #4
Quote:
gamer0077 kaže: Pogledaj post
Imam 13 godina i zanimam se za pravo zivim u zadru i zanima me dali je bolje da upisem upravnu ili opcu gimnaziju kako bi se skolovao za pravnika (odvjetnika)!!!
gimnazija je vjerojatno najbolja podloga za faks...
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:21   #5
Quote:
gamer0077 kaže: Pogledaj post
Imam 13 godina i zanimam se za pravo zivim u zadru i zanima me dali je bolje da upisem upravnu ili opcu gimnaziju kako bi se skolovao za pravnika (odvjetnika)!!!

ja sam završila križanićevu klasičnu gimnaziju.. ma zajebi ti gimnazije.

Moj savjet upiši upravnu, imati će upravno pravo, obiteljsko, radno pravo, teoriju prava i države, građansko u srednjoj školi (neke osnove) ... da samo znaš kako ti to olakša studiranje kad dođeš na faks (a ne kao ja pravo mi bilo SF)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:31   #6
Gimnaziju. Opće obrazovanje puno pomaže kod studiranja prava.

Mada ima nas raznih, ja sam završio srednju elektrotehničku, elektroničar sam, a pravo sam diplomirao, magistrirao i doktorirao.

Još uvijek volim lemit.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:55   #7
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Moj savjet upiši upravnu, imati će upravno pravo, obiteljsko, radno pravo, teoriju prava i države, građansko u srednjoj školi (neke osnove) ... da samo znaš kako ti to olakša studiranje kad dođeš na faks (a ne kao ja pravo mi bilo SF)
Lara,ne slažem se
Je da će ovi imati bolje predznanje,ali nemaju neke radne navike,a niti je upravna
škola nešto zahtjevna (nisu ni gimnazije,al to je već neka druga priča )
Iz moje generacije,od nas 40tak sto su dosli blizu kraja ili diplomirali,samo ih je troje iz upravne,ostali su svi gimnazija.A teoretski,upravna je trebala biti u boljem polozaju od nas,jer su imali predznanje.

tako da moje glas ide gimnaziji
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:00   #8
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
a pravo sam diplomirao, magistrirao i doktorirao.
koliko ti je vremena trebalo za sve to?

on topic-ja sam zavrsila klasicnu gimn., sad sam na prvoj godini. sociologija se skoro sve sijecam iz srednje, uzela sam ju i kao maturalnu radnju. a i povijesti mi je nesto malo ostalo u glavi
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:11   #9
Definitivno gimnazija. Puno više će ti koristiti opće znanje (filozofija, sociologoija, politika i gospodarstvo) nego predmeti iz upravne.
volvo s80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:15   #10
Quote:
Sponza ri kaže: Pogledaj post
koliko ti je vremena trebalo za sve to?
Upisao sam faks 1990., doktorirao 2006. Naravno, poslijediplomski je bio uz rad, nisam u sustavu znanosti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:20   #11
Quote:
volvo s80 kaže: Pogledaj post
Definitivno gimnazija. Puno više će ti koristiti opće znanje (filozofija, sociologoija, politika i gospodarstvo) nego predmeti iz upravne.
Predmeti iz upravne ti trebaju za državni stručni ispit, tada te gnjave s urudžbenim zapisnikom. Upravno-pravna škola i pravni fakultet su jako različiti poslovi. Većina pravnika gotovo nikada ne dođe u dodir s poslovima za koje se školuju učenici upravne škole.

Ja bih dodao - jezična gimnazija, dva EU-jezika + latinski je odlična kombinacija za pravnika XXI. stoljeća!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:25   #12
Upiši ti upravnu, tamo će te naučiti brzom tipkanju na slijepo, a to će ti puno više trebati od Kantovih promišljanja
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:33   #13
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Upiši ti upravnu, tamo će te naučiti brzom tipkanju na slijepo, a to će ti puno više trebati od Kantovih promišljanja
ček ček kantov kategorički imperativ ide: 'djeluj tako da tvoja volja vrijedi kao princip općeg zakonodavstva'

tako me učili u križanićevoj. u upravnoj to ne uče ali za pravo nebitno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 04:21   #14
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam završila križanićevu klasičnu gimnaziju.. ma zajebi ti gimnazije.

Moj savjet upiši upravnu, imati će upravno pravo, obiteljsko, radno pravo, teoriju prava i države, građansko u srednjoj školi (neke osnove) ... da samo znaš kako ti to olakša studiranje kad dođeš na faks (a ne kao ja pravo mi bilo SF)
si sigurna da ti nije i sada

eto, jako puno bivših mojih kolega iz razreda iz gimnazije se upisalo na pravo i sada su već pred krajem.
Cura od jednog mog prijatelja (koji je isto išao samnom u razred, ali ne studira pravo) je išla u tu upravnu, i sada studira pravo (pred kraj je, a uz to je btw uspješna hrvastka olimpijska sportašica) i jako je nahvalila svoju školu; da se dosta toga učilo u srednjoj što se uči na faksu. Dakle, u pola bi ti to olakšalo posao (ne u smislu da se u srednjoj već nauči pola toga, ali ćeš puno ranije razviti neku logiku zakona i cijelokupnog birokratskog aparata).

S druge pak strane u gimnaziji ćeš se naučiti učiti. Morat ćeš jako puno učiti, tako da će ti na faksu, s druge pak strane biti lakše).


S treće pak strane, ovisi koliko si uopće siguran da želiš biti pravnik, odnosno koliko je pravo onakvo kao što ti misliš da je; možda je nešto sasvim drugo. Uostalom, tko zna u slijedeće četiri godine što će te početi zanimati, što ćeš sve otkriti, zavoljeti....
možda i nešto što ne znaš da postoji, ili možda ti se u pubertetu jednostavno upali lampica za nešto drugo....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 04:23   #15
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Gimnaziju. Opće obrazovanje puno pomaže kod studiranja prava.

Mada ima nas raznih, ja sam završio srednju elektrotehničku, elektroničar sam, a pravo sam diplomirao, magistrirao i doktorirao.

Još uvijek volim lemit.
KAd ti se javila želja za pravom? Što te potaklo? Ozljeda na radu na praksi?
Jesi li razmišljao o pravu i prije upisa na faks?
Jel ti žao sada što nisi išao u gimnaziju? Jel ti bilo žao kad si upisivao faks?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 04:26   #16
Quote:
volvo s80 kaže: Pogledaj post
Definitivno gimnazija. Puno više će ti koristiti opće znanje (filozofija, sociologoija, politika i gospodarstvo) nego predmeti iz upravne.
Filozofija na pravu? Bit, bitak i to?

sociologija- zar nije na parvu samo jedan predmet sociološki - Haralambus?
PiG - to su pričice za laku noć, zar ne?
Trodioba vlasti i to....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 04:29   #17
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ja bih dodao - jezična gimnazija, dva EU-jezika + latinski je odlična kombinacija za pravnika XXI. stoljeća!
latinski?

ZAr nisu hravtski zakoni pisani hrvatskim jezikom?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 07:49   #18
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
latinski?

ZAr nisu hravtski zakoni pisani hrvatskim jezikom?
a na pravu se samo strebaju zakoni?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 08:22   #19
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
a na pravu se samo strebaju zakoni?
pa uglavnom štrebaju. Osim ako se kod vas u Osjeku ne uče napamet. Mi u Zagrebu napamet smo morali znati 80% zakona u literaturi + knjige
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 08:42   #20
strebanje je ucenje napamet. mi zakone ucimo, i pored toga puno drugih stvari. nisi shvatila poantu posta.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.