Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Pogledaj rezultate ankete: Da li podržavate štrajk ZET-a i ostalih gradskih tvrtki
DA 5 9.80%
NE 46 90.20%
Glasovatelji: 51. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2004., 11:24   #21
Quote:
Malo OT, al mene ko rodjenog purgera uzasno smeta nekultura ZETovaca, tak da bi ja svakom u ruke jednu knjigu koja se zove bonton, naravno pod pretpostavkom da znaju citati


Sad ce vjerojatno mnogi reci da sam uobrazeni purger, al .ebe mi se.
Potpuno se slazem (iako ne bi toliko generalizirao, ima ih stvarno pristojnih i korektnih), nekultura prevladava!
__________________
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears
Charlie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 12:58   #22
Svi se uspjeli dogovoriti, al zet se ne da!! Nema s zetom zahebancije, il će biti kako oni kažu il neće biti nikako. Sutra vam svima želim da proživite kaos u naj redu i po potrebi uzmete sredstvo za umirenje. (majko moja al će bit gužve u gradu)
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:12   #23
ZET sutra štrajka
U današnjem večernjaku piše:

"ZET sutra u generalnom štrajku?
Prijetnjama štrajkom izboreno je povećanje osnovice plaće u 23 trgovačka društva. Osnovica će sada, umjesto 1950, iznositi 2115 kuna, a već sljedeće godine 2274 kune. Oko 12.700 radnika na to će dobivati 608 kuna stalnog dodatka, božićnicu i regres od 1950 kuna, prekovremeni će im se plaćati 50 posto više, a za svaku godinu staža osnovica će biti veća pola posto...
Prosječni iznos neto plaće od 4711 kuna koja redovito stiže svaki mjesec bit će mnogo veći, a otpuštanja neće biti!
Iz grada su poručili da nema ni porasta cijena usluga te da će se plaće namaknuti racionalizacijom u poslovanju tvrtki. Direktori koji to ne budu u stanju ostvariti do kraja godine, morat će otići.
- Ovo je ugovor koji svaki radnik u Hrvatskoj može poželjeti - konstatirao je sindikalni vođa Damir Gašparović.
No očito ne i 4600 zetovaca! Oni su jučer napustili Koordinaciju sindikata nezadovoljni što će im se osnovica ove godine povećati samo 8,5 posto - a oni "ne žele niti pričati ako minimalno povećanje ne bude 10 posto".
- Ostajemo pri odluci da sutra generalno obustavimo promet ako ne udovolje našim zahtjevima - oštar je Anto Jelić iz sindikata vozača i prometnih radnika ZET-a.
Prosječna plaća u ZET-u sada je 5289 kuna, a s predloženim povećanjem od 16 posto bila bi 6100 kuna! Iako su prosjeci varavi, ne može se reći da svi rade u teškim uvjetima. Tu su i prodavači karata, tajnice, portiri, čistačice...
Svi oni hoće više unatoč tome što u svim trgovačkim društvima samo 4,8 posto zaposlenih ima višu stručnu spremu!
Jesu li u sindikatu svjesni da se njihovim tramvajima voze i magistri koji imaju manju plaću ili nemaju posao? Dok voze, mogli bi poslušati što putnici misle o njihovim zahtjevima! "

Pa pička im materina! 6100 jebenih kuna i nije im dosta??? Za usporedbu evo vam plaće sveučilišnih profesora:
lektor - 3.600 kn
visi lektor - 4.300 kn
asistent - 3.600 kn
visi asistent - 4.800 kn
docent - 6.000 kn
izvanredni profesor - 6.500 kn
redovni profesor - 7.000 kn


Predlažem sutra prosvjed pred ZETom. I svako da ponese bar dva jajeta. Pokvarena po mogućnosti.
Pas mater ZETovsku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:15   #24
Quote:
Pas mater ZETovsku kaže:

Prosječni iznos neto plaće od 4711 kuna koja redovito stiže svaki mjesec bit će mnogo veći, a otpuštanja neće biti!

Pa pička im materina! 6100 jebenih kuna i nije im dosta??? Za usporedbu evo vam plaće sveučilišnih profesora:
lektor - 3.600 kn
visi lektor - 4.300 kn
asistent - 3.600 kn
visi asistent - 4.800 kn
docent - 6.000 kn
izvanredni profesor - 6.500 kn
redovni profesor - 7.000 kn
samo da ovo jos jednom naglasim

bas sam sinoc ovo komentirala s prijateljima. ima nas u ekipi magistara (nisam ja ..jos) koji imaju manju placu od glupog ZET-ovca materimnjihovu.

a nista, kad rodim, dijete cu odgajat da bude vozac tramvaja..izgleda da ce tako imat najbolju placu u RH.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:18   #25
I meni bi izgleda bilo pametnije da prekinem faks i položim vozački za tramvaj.

Pička im materina.
Pas mater ZETovsku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:20   #26
Quote:
Pas mater ZETovsku :
Ovo mi je inace jedna od najcescih uzrecica.

A kolega, nema potrebe za jajima...dok se vozite u tramavaju mogla bi vam se razbiti...ponesite nesto manje lomljivo..naprimjer, cigle.
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:23   #27
Neću se moći voziti tramvajem, morat ću sutra pješke iz jebenih Dugava.

Ispričavam se na psovkama, al tako sam ljut da bih sad otišao tamo i porazbijao sve.
Pas mater ZETovsku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:25   #28
kad budem dijete pitala :'sta ces duso bit kad odrastes', a ono kaze ' astronaut!'. pljus. udarac.
'ne, ne mama, bit cu profesor!'. pljus. udarac.
'a mogu bit vozac tramvaja?'.. poljubac. 'da duso, evo ti vrećica bombona.'
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:29   #29
I nakon svega što rade, čude se što ih rulja mlati. Trebalo bi pojačati aktivnosti. Nisam pristalica nasilja, ali u nekim situacijama je to jedini naćin da netko nešto shvati.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:32   #30
Meni su ove reakcije potpuno nevjerojatne.

Mi se zaista možemo zapitati ima li u gradskom proračunu novca za povećanje plaća, i da li su zahtjevi ZET-a realni.

Ali mislim da je potpuno normalno da su posebno stresni ili posebno prljavi poslovi (kao npr. posao u Gradskoj čistoći) i posebno plaćeni - i 'smetlari' imaju iznadprosječno visoke plaće za svoj stupanj obrazovanja.

Radi se o prljavim, teškim, stresnim poslovima koje ne želi baš svatko raditi pa je posve očekivano da će takav posao biti nešto više plaćen.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:33   #31
Strašno. Ja znam da je pljuvanje i psovanje ZET-ovaca omiljena zabava u Zagrebu, ali bijes koji frca iz ovih postova upravo je nevjerojatan.

Da ne spominjem da na se na susjednom topicu ogroman broj ljudi hvali kako se šverca u tramvajima i nakon što ih uhvate svađa sa kontrolorima.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:36   #32
Ma da gadovi nemaju monopol, ne bi se nikad usudili štrajkati. Tu mislim na ZETovce. Svaka čast dečkima iz čistoće. Oni zaslužuju veću plaću, al opet se ne smije pretjerivati. Al nije samo kod nas tako. Neki dan sam čitao da jedan znanstvenik u engleskoj napušta posao na faksu (a jedan je od vodećih znanstvenika, radio je na lijeku protiv raka) i ide učit za električara, jer će tako imati duplo veću plaću!
Pas mater ZETovsku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:37   #33
Quote:
verica kaže:
Meni su ove reakcije potpuno nevjerojatne.

Mi se zaista možemo zapitati ima li u gradskom proračunu novca za povećanje plaća, i da li su zahtjevi ZET-a realni.

Ali mislim da je potpuno normalno da su posebno stresni ili posebno prljavi poslovi (kao npr. posao u Gradskoj čistoći) i posebno plaćeni - i 'smetlari' imaju iznadprosječno visoke plaće za svoj stupanj obrazovanja.

Radi se o prljavim, teškim, stresnim poslovima koje ne želi baš svatko raditi pa je posve očekivano da će takav posao biti nešto više plaćen.
Ja plaćam svoju kartu. Plaćam ju 8 kuna, jer nemam nikakva prava na pokaz. ( kuna dam da bih se busom vozio 15 minuta.
Pas mater ZETovsku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:42   #34
Quote:
verica kaže:

Ali mislim da je potpuno normalno da su posebno stresni ili posebno prljavi poslovi (kao npr. posao u Gradskoj čistoći) i posebno plaćeni - i 'smetlari' imaju iznadprosječno visoke plaće za svoj stupanj obrazovanja.

Radi se o prljavim, teškim, stresnim poslovima koje ne želi baš svatko raditi pa je posve očekivano da će takav posao biti nešto više plaćen.
Znas li kolika je lista cekanja za posao vozaca tramvaja ili autobusa? Znas li da se placa da se dode uopce na tu listu, ko nekad za posao na benzinskoj? I prosjecni sljaker sa placom od 2 tisuce i nesto kuna koji placa 230 kuna mjesecni pokaz da bi dosao na posao, bi trebao tolerirati njihovo strajkanje preko svojih leda...
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:46   #35
Zaista ne znam, ali znam da se iz ZET-a uvijek žale da im nedostaje vozača. Ja poznajem dvoje ljudi (iz moje osnovne škole) koji su radili kao vozači u ZET-u, i izdržali su svega godinu-dvije.

Nikako ne bih usporedila atraktivnost posla u ZET-u sa onim na benzinskoj pumpi (iako, niti za ovaj drugi nema svatko želudac)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 14:00   #36
Pa ja imam 5500 kuna plaću, pa se ne bunim, a vozim dulje relacije i za inozemstvo i di god me pošalju.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 14:12   #37
Za upast u zet moraš imat dobru vezicu i naravno lova igra veliku ulogu! Stvarno ih iskreno "žalim" kaj voze 6 sati, jedino kaj bi im trebali složiti kabinu da se do vozača ne može doć. Hebote pa moj stari je prof. vozač i kao svi prof. vozači može sanjat takve uvjete koje uživaju zetovci!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 14:20   #38
Hehehe znala sam cim su mi doma ujutro rekli da Smece od ZETa strajka da se ova tema biti vise no akutalna (previse sam na forumu ).

Nda, ja svoje rekla. Doma imam 2 svucilisna nastavnika koji imaju navedene gore place, dakle gotvo ko ZETovci smjesno i zalosno u istu ruku.

Nemam sto nadodati, svemu sto su ljudi napisali. Jedino cu ponovit sljedece - ako zaista bude strajk - ja vise ali nikad dok zivim necu stancat niti jednu kartu. To je moj doprinos strajku NARODA
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 14:23   #39
Quote:
Jedino cu ponovit sljedece - ako zaista bude strajk - ja vise ali nikad dok zivim necu stancat niti jednu kartu. To je moj doprinos strajku NARODA
Sad će se i ovdje proširiti filozofija sa sestrinske teme o švercanju!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 14:31   #40
Quote:
Mr. Wolf kaže:
Za upast u zet moraš imat dobru vezicu i naravno lova igra veliku ulogu! Stvarno ih iskreno "žalim" kaj voze 6 sati, jedino kaj bi im trebali složiti kabinu da se do vozača ne može doć. Hebote pa moj stari je prof. vozač i kao svi prof. vozači može sanjat takve uvjete koje uživaju zetovci!
Iskreno, ne znam na koje to uvjete misliš.

Na plaću? Pa evo, SETRA je vozač u Samoborčeku, koliko shvaćam, i plaća mu je veća nego što bi ZET-ovcima bila i uz povećanje od 16%.

Vozači ZET-a voze često stara vozila, koja se kvare, u kojma ljeti nema klime a zimi nema poštenog grijanja. Tih 6 sati koje rade voze kroz gradsku gužvu - ja ispalim na živce dok jednom odvezem na posao i s posla, a njima je to stalna pojava. Čovjek s kojim su neki dan napravili razgovor u novinama imao je u radnom vijeku tri smrtna slučaja!

A da ne spominjem stalne sukobe sa putnicima kojima su ZETovci uvijek za sve krivi - i ono najgore, fizičke obračune.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.