Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2004., 20:02   #1
Najveće pogreške na vašoj glavi

Virujem da nam se manje-više svima dogodilo da smo imali faze kad nismo bili zadovoljni svojim frizurama, pa smo onda u očaju gledali svoj odraz u ogledalu i pokušavali to sakrit na bezbroj načina...

Ja bi da se malo nasmijemo tim momentima i raznim pokušajima sakrivanja stvarnog stanja, naravno samo ako je to bilo u prošlom svršenom vrimenu.
Oni koji to trenutno prolaze mogu doć ovdi tražit utjehu (kose hehe) i naravno da osim zajebantske ovaj topic posluži i u edukativne svrhe, pa da podučimo jedna drugu što nikako ne raditi sa svojom kosom.

Ja sam konkretno najveću glupost napravila kad sam se bojala nekom smeđom kanom, kao mislila da je to prirodno pa će mi kosa je li bit lipo prirodna i zdrava... Malo sutra
Ispalo je da je ta kana samo takva kemija, jer kad sam se išla posvijetlit pramenovima, umjesto plavih (žutih) dobila sam divne fluorescentno zelene pramenove mogla sam poslužit ka mamac za noćni ribolov hehe.
A sljedećih godinu dana morala sam držat zavezanu kosu, jer kad bi se obojala bilo kojom bojom, ta bi zelena opet izbijala na površinu...
Znači smeđa kana
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 20:44   #2
Ja sam si dvaputa u zivotu dala napraviti highlights and lowlights(ne pitaj zasto), i oba puta ODMAH u salonu ostala da to prefarbaju.
Neki ljudi (ja nap.) ne izgledaju dobro sa kosom uredjenom tom tehnikom i gotovo. Pomirila sam se s time.

p.s. By the way vidjela sam Catherine Zeta Jones sa nekakvim uzasnim pramenovima na nekoj slici, i zahvalila sam Bogu kaj nisam jedina kojima ne stoje.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 20:45   #3
kad sam isla prvi put na pramenove. i dosla kod (kvartovske) frizerke sa svjeze opranom kosom. i ona mi je pocela izvlacit pramenove na 'kapu' (ne znam kako se to profi kaze) a imam dugu kosu mislim, nije grozno izgledalo (pramenovi su bili boje meda), ali je boljelo izvlacenje i trajalo cca. 2 sata. posisala sam se na kratko brzo nakon toga zbog uzrasta, jer se nisam usudila ponovno dati pramenove (nisam znala, da normalni frizeri rade pramenove na foliju )

zamenila frizerku. jos sad mi zao, sto sam joj platila mucenje
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 21:09   #4
frizerka nije baš dobro shvatila kakve šiške ja želim pa mi je - pazi sad! - odrezala šiške na neka dva centimetra i to asimetrično!

to je stršalo u zrak jer imam oštru kosu

hodala sam tri mjeseca s trakom za kosu i samoproglasila veliki povratak rajfa
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 21:59   #5
ja sam jednom isla kod kvartovske frizerke na pramenove.
Dosla je neka mlada (citaj: neuka) i isla mi ih je svojom nestrucnom rukom raditi na foliju.
Naravno, sto se dogodilo?
Procurili su...
Tako sam osim okomitih plavih linija imala i vodoravne...
Na mojoj glavi se moglo bez problema igrati krizic kruzic.
.. Uvela sam debele trake u modu.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 22:14   #6
Ja jos kada sam isla u osnovnu jedno jutro se probudila i jedan pramen kose mi je strsao i posto nikako nisam mogla da ga namestim,a zurilo mi se,uzmem makaze i odfikarim pramen

To je bilo super dok nije pocela kosa da mi raste,pa sam onda prekrivala ostalom kosom i stavljala snalu na sred glave pozadi,uglavnom gde se snale ne stavljaju,jer je grozno strcalo,ko jez
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 04:36   #7
Re: Najveće pogreške - kosa i frizure

Quote:
Ella E kaže:
Virujem da nam se manje-više svima dogodilo da smo imali faze kad nismo bili zadovoljni svojim frizurama, pa smo onda u očaju gledali svoj odraz u ogledalu i pokušavali to sakrit na bezbroj načina...
od prekljuce sam bas zbog frizure.. i tako ce bit barem dva mjeseca.. naime, imala sam kosu do pola leda..e sad, ja to najcesce drzim u repu il u pundici... i skontam, meni tolika kosa ne treba da bi je drzala u repu..a i vruce je, idem se ja malo osisati... u salonu... moje frizerke nema.. al ima neka zena koja radi u istom salonu godinama.. reko, hajd, nece me zlaklat makazama... helem sad na glavi imam nesto stepenasto sto je nakon feniranja licilo na sliku iz novina koju sam dala.. al poslije pranja je horor.. sad kosu ne mogu nositi pustenu sve i da hocu... ma zapravo bi to bilo i podnosljivo da rep mogu nositi bez snalica... al..
helem, bila sam bas truba zbog frizure... al ono, dobro je sto je belaj na kosi.. to ionako poraste


nego sto se tice smede kne.. ja je koristim vec par mjeseci i meni je fenomenalna(kosa ne opada, gusta je , zdrava, sjajna, nema prhuti,prefina na dodir).. doduse, vjerovatno zavisi od proizvodaca..
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 08:43   #8
ja sam si prije 2 godine stavila minival

da mi je znati koji mi je qrac bio..za tjedan dana sam se ogulila na ćelavo
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 10:45   #9
Re: Re: Najveće pogreške - kosa i frizure

Quote:
heureka kaže:
nego sto se tice smede kne.. ja je koristim vec par mjeseci i meni je fenomenalna(kosa ne opada, gusta je , zdrava, sjajna, nema prhuti,prefina na dodir).. doduse, vjerovatno zavisi od proizvodaca..
E slušaj i meni je kosa izgledala lipo dok sam stavljala kanu, samo kad sam se išla posvjetlit, postala sam zelena, al ljudi moji tu je boju tribalo vidit
Zato pazi ako imaš namjeru bojat se u svijetlije, jer su mi rekli da je ipak samo crvena kana prirodna, da su ovo ostalo neka čuda, iako je meni kosa isto ludilo izgledala, lipo nahranjena, gusta, ma volila sam tu kanu, al bemu miša ne daju mi da je stavljam više
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 17:16   #10
Ako vec sama nisi znala onda ti je frizerka trebala reci da se boja preko kane nikad ali APSOLUTNO NIKAD ne stavlja. Pa bila kana smeda, crvena, crna ili plava.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 17:40   #11
Tema u pravi tren. Prvi promasaj mi je bio prije 4 mj kad sam svoju dugu plavu kosu u trenutku odlucila skratiti na kratku frizuru. Otisla sam frizerki u ulici , koja me taj put prvi put sisala , i nisam znala kaj sa sobom. Prolistala sam neke revije i nasla preslatku frizuru i rekla frizerki da hocu tocno tako.

I Figu , osisala me grozno , stepenasto , sa siskama ( koje nisam imala vec 15 godina, pregustim), sastrane uha jedna stepenica , i iza puno preduga jos jedna stepenica .
Nisam znala da li da se placem ili smijem. I jos mi veli , da je frizura sa slike za starije , da mi je prilagodila za mlade . Trebala je biti iza frckava na sve strane , onako cupava, a ispala je da se sve frkalo prema unutra , i NIKAKO nisam mogla dobiti tu cupavu frizuru.


Kosu sam 4 mjeseca , do sad pustala , i prije par tjedni otisla drugoj frizerki ( na toplu preporuku frendice , koja je vidla tu grozotu), kojoj sam 10 puta objasnjavala kako tocno zelim. Sva sreca , napravila mi je prekrasnu frizuricu , tak sam zadovoljna , da sam odlucila da se odsad uvijek tako sisam
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 19:46   #12
Re: Re: Re: Najveće pogreške - kosa i frizure

Quote:
Ella E kaže:
E slušaj i meni je kosa izgledala lipo dok sam stavljala kanu, samo kad sam se išla posvjetlit, postala sam zelena, al ljudi moji tu je boju tribalo vidit
Zato pazi ako imaš namjeru bojat se u svijetlije, jer su mi rekli da je ipak samo crvena kana prirodna, da su ovo ostalo neka čuda, iako je meni kosa isto ludilo izgledala, lipo nahranjena, gusta, ma volila sam tu kanu, al bemu miša ne daju mi da je stavljam više
ma dobro, ja stavljam tu smedu samo kao masku, ono svida mi se ta neka moja prirodna boja kose i onda je kanom samo njegujem ne mislim je posvjetliti niti izvlaciti pramenove.. nista..
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 20:31   #13
Quote:
diadora kaže:
Ako vec sama nisi znala onda ti je frizerka trebala reci da se boja preko kane nikad ali APSOLUTNO NIKAD ne stavlja. Pa bila kana smeda, crvena, crna ili plava.
Sad znam, za do kraja života sam zapamtila

E a cure, jeste skontale da su najviše štete napravile kvartovske frizerke?
Pa baš bi nas one morale tetošit, jel to kakva urota???
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 21:19   #14
Quote:
Ella E kaže:
E a cure, jeste skontale da su najviše štete napravile kvartovske frizerke?
Pa baš bi nas one morale tetošit, jel to kakva urota???
to je istina

inače, meni nikad frizerke nisu naravile groznu frizuru. skoro uvijek kako sam željela. a sad, problem je u tome ŠTO sam htjela. uglavnom, mislim da mi je najgore bilo kad sam imala kosu dugu 3cm, jer mislim da mi kratka kosa nikako ne stoji (sada mi je do pola leđa, i stalno je raspuštenu nosim), samo nažalost, to nisam onda znala.... i moja the 2nd worst frizura je kad sam počela se blajhat, ali PREVIŠE blajhat, pa sam bila bijelo-žuta sa crnim obrvama. joj, sad kad gledam slike... samo onda mi se to sviđalo, pa ni ne žalim nešto previše zbog toga.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 00:33   #15
kad sam u 8. razredu otisla kod frizerke da me osisa stepenasto ,a ona mi je napravila neku odvratnui babsku frizuru koja se nije mogla ni u rep vezati .
onda sam poludila i vratila se nazda i rekla "sisajte me na kratko"!!
i muku sam mucila par godina dok mi kosa ponovo nije narasla.
uf, teska su to vremena bila
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 13:58   #16
kada sam isla u vrtic imala sam predivnu zlatnosmedju, valovitu kosu do podguze, mama isla frizerki da njoj nes smuti i rekla ajd nek ti podreze vrhove...posjednu oni mene u stolicu i zena uzme skare i jos pita "samo vrhove?", ja velim "aha" i ona cik-cak i odreze mi kojih 20ak cm jebene kose!!!bemu jeza, pa jesu to vrhovi???!

druga katastrofa me zadesila u osnovnoj, negdje u prvom razredu, tik ljeto prije pocetka, nakon sto mi je kosa narasla meni pak bilo vruce al ja sam trpila i ofkors dobila sam USI! but nooo nedam ja da mi se kosa reze jer sam se nacekala da mi naraste.i stojim ja jednog dana na balkonu, kosa svezana u lijepuu debeluuu pletenicu i cujem cik kod uha....okrenem se a kad ono mama drzi moju hebenu pletenicu u rukama! , izgledala sam uzasno, i jos me malo podsisala da na nes lici a kad ono ko decko sam izgledala, plus sa svojim ravnim prisiacama (neke stvari se jos nisu promjenile ).tjedan dana nisam htijela izac iz kuce i onda je frendica poludila zbog tog i rekla mojoj mami nek ju osoisa isto ko mene ...ah...olaksanje.

sad nedavno sam dala opet minival, al vece lokne...pljunula 200 kn tako da ga sada nemam vise jer mi kosa drzi samo sitne al ne i velke lokne!

mislim da je to to...
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 15:58   #17
mmm... pa nikad se nisam bojala tako da s tim nemam problema. ali me u trans-x jednom osisalo poprlicno lose... pita mene jel volim mladeacke frizure, a osisalo me da sam izgledala ko da imam afro sa kratkim sljepljenim franzetama ispred i kod svakog uha mi je visio dugački pramen koji se ricao pa sam izgledala ko rabin sa afro frizurom koji je tek skinuo traku za trčanje pa su mu franzete ostale zaljepljene za čelo. baš ti mladenački to sve mlado-ludo.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 22:25   #18
Quote:
mrkvich kaže:
kada sam isla u vrtic imala sam predivnu zlatnosmedju, valovitu kosu do podguze, mama isla frizerki da njoj nes smuti i rekla ajd nek ti podreze vrhove...posjednu oni mene u stolicu i zena uzme skare i jos pita "samo vrhove?", ja velim "aha" i ona cik-cak i odreze mi kojih 20ak cm jebene kose!!!bemu jeza, pa jesu to vrhovi???!


a jeste primijetili kako frizeri kada im kažeš da ti samo podrežu vrhove oni ti skrate pola kose?
Zar oni ne 6znaju koliko je JEBENIH 2 cm?!?!

Inače, ja sam negdje u osnovnoj, mislim da sam bila 7. ili 8. razred, otišla kod frizerke da me malo stepenasto ošiša i ona me tako grozno ošišala da to nije ličilo na ništa!!!! Još sam se morala slikati za osobnu! Ne mogu vam opisati dan koliko sam bila sretna kad mi je tadašnja osobna istekla

Uglavnom, to je bio zadnji put da sam otišla kod nje. Od tada me šiša jedna cura koja je puna ideja i koja RAZUMIJE ono što joj ja želim objasniti, a i kad kažem da me ošiša po svojoj volji ona to učini vrhunski!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 14:31   #19
Quote:
Elektra kaže:
a jeste primijetili kako frizeri kada im kažeš da ti samo podrežu vrhove oni ti skrate pola kose?
Zar oni ne 6znaju koliko je JEBENIH 2 cm?!?!
iskreno, ja se sada uopce bojim ici frizeru. neka fobija sta ja znam. ok farbanje kose, trajna itd...ma zapravo i to se vise bojim, a o sisanju da ni ne pricam. ko da se ogluse na tvoje zahtjeve.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 15:07   #20
ajme, imamo mi kvartovsku frizerku koja sisa iskljucivo i samo na dva kalupa - aka gabi novak i aka de ela zetovka. moja mama ima zetovku (znate ono, kratka kosa a gore duža pa minival) a njegova 'gabi' i svaki put isto. jednom mi bilo hitno pa sam otisla njoj na frizuru (imam dugu kosu do pola leđa) - ispala sam gore ko zetovka, dolje ko gabi a u sredini je bila svezana neka cudna pundza. ajme meni grozno
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.