Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2016., 17:34   #1
Prevaren ili ne?

Pozdrav svima,

imao sam ovaj vikend ne najljepše iskustvo..i čini mi se da su uigrani igrači me fino odradili usred moje loše pozicije...

Uglavnom, negdje oko 23.30 na autoputu od Ljubljane prema Zg, u blizini Trebinja mi krepava alternator...što za sobom povlači brzo pražnjenje akumulatora..te ja usred ničega ostajem bez svjetala. Vozio sam se lagano zaustavnim trakom pod sva četiri žmigavca, nadajući se da će uskoro neka benzinska. Sreća mi se osmjehne...i brzo se pojavi tabla "benzinska za 1000m". Već sam ugledao tu benzinsku na nekih 200m kad je auto do kraja krepao..jer više valjda nije imao snage da pogoni pumpu goriva. Nisam htio gurati auto do benzinske, jer zadnjih 100m pred skretanje nije bilo zaustavnog traka...pošto zaustavni trak postaje ta traka koja se odvaja za skretanje.
Postavim sigurnosni trokut, te ja i cura odemo pješke do benzinske da vidim kako nam mogu pomoći...

Prodavač na benzinskoj se činio upoznat sa situacijom..jer očito mu nerijetko naleti netko u nevolji kao ja. (Spominjao je odmah neke situacije) Odmah je rekao da on ima nekoga tko će me najbrže i najbezbolnije sklonuti sa ceste... To mi se činilo super u mojoj lošoj poziciji, mada mi se sada čini da je on imao već uigranu shemu kako će me najbolje odigrati i na meni zaraditi.

Ja nisam u svemu što me snašlo znao najbolje koje opcije su mi na raspolaganju. Nekako sam razmišljao da ću na benzinskoj kupiti akumulator (koji se prodaju puni)..te da ću s novim akumulatorom kad ujutro se razdani krenuti dalje do Zagreba bez svjetala i svih ostalih električnih potrošača. Opcija da me se brzo skloni sa ceste mi je pasala...pogotovo jer mi je ovaj prodavač rekao ako policija vidi gdje sam stao, da će kazna biti paprena i da se moram skloniti što prije.
Dali je to uopće istina da sam ja po zakonu kriv, ako mi auto krepa te se sklonim u zaustavni trak??
Ocke, ja sam pristao na pomoć..ali me zanimalo u prvu ruku koliko će me to koštati?? To pitanje sam mu više puta postavio...na koje nisam dobio odgovor. Samo je ignorirao to moje pitanje...i postavljao mi pitanja jel auto 4x4 i neka ostala podpitanja koja mi je prosljeđivao od osobe s one strane tel.žice...s kojim je dogovarao šlepanje. Sve je to meni bilo ocke...samo daj reci više koliko me to košta da dolazi šlep po mene za ovih ni 200metara.

Kad je završio razgovor, nešto je samo napomenuo da ne može biti prejeftino...ipak su tu utovar i istovar koji postoje neovisno o duljinji šlepanja. No gestikulacijom nije dao naslutiti da je cijena zapravo strašna... Ja naivno tu prihvaćam ponuđenu pomoć, mada sam morao inzistirati da čujem cijenu s kojom me suočavaju...

U konačnici, odlazim do auta, čekam šlep...koji stiže kroz pola sata. Simpatičan čovjek, veli da se zaletim po trokut dok on utovari auto. (Jednostavan je sistem kapčenja za prve kotače...s čime je bio gotovo doslovice dok sam otišao po trokut). Dovezemo mi auto do benge i pitam ja njega daj ti meni sada reci koliko sam ja tebi kriv para.

Veli on, morat ćemo to po cjeniku...nešto istipka i kaže: 123 eura. Bome sam tu zanijemio i brzo se opametio. Ionako sutra mislim ostaviti 80eur za novi akumulator, mogao sam jednostavno odmah uzeti akumulator, bubnut ga u auto i dovesti se do benzinske da sam imao ikakvu ideju da me misle ovako oderati za tih 200m.
A sad pazite psihološku obradu mene, koju sam tek kasnije rasvjetlio u svojoj glavi dok me napustio šok situacije u kojoj sam se našao.
Ja njemu "štooooo??"
On: "čuj, nije do mene...ja moram gazdi prikazati novce...ja samo radim, mene ništa ne pitaj" (Na taj način, prebacivanjem svega na gazdu...zadržava zid simpatičnosti između nas, gdje ja njemu ne mogu ništa zamjeriti što mi na crno pokušava uzeti 1000kn za 200 metara posla, koji ja nikada nebi prihvatio da sam znao cijenu. To sam mu sve i objasnio... No sva njegova reakcije na to je bila kimanje ramenima...kao da on s time nema ništa. A to je ono što mi se sada čini, da on itekako ima veze sa svime, i da su mi svijesno uvalili teret obavljenog posla za nerealnu cijenu...ili barem me neupućeno stavili pred čin obavljenog posla.)
Ja: "šutim 5 min, razmišljam koji k*** ..."
On: "Čuj, mogu ti spustiti na 100eur, ali dalje od toga nikako...sve što ti spustim ja moram iz svog đepa."
Meni je tu bilo nešto mutno od njegove strane...jer sam siguran da nebi ništa iz svoga đepa spuštao za mene...tako da mi je tek kasnije postalo jasno da nikakva priča sa gazdom ne štima... Jedini njihov cilj je bio što više izvuć para od mene...
Par njegovih izjava:

"Huh, da ovo ide preko računa...pa PDV, koja bi tad tek bila cijena...ovo ti je najbolje što imaš što ti nudim..a ja gazdi moram donesti neke novce...ispod 100eura ne mogu spustit nikako"

"Ako nemaš 100eura, pa kako si mislio kupiti sutra akumulator??" (hebo sebe, navodi me da priznam da pare imam..ali realno nemam toliko para za 'nikakav' posao...koji realno nikad nebi uzeo da je transparentno bilo prikazano koliko će tražiti za njega)

"Ajde reci koliko imaš" ...ispitiva jednostavno moje mogućnosti da iscucla max iz mene..

"Čuj, ako se brzo ne odlučiš...može biti da gazda bude tražio dodatnu naplatu za ovo vrijeme što me nema" ...tu mi pak stavlja forsnig...da u ionako već teškoj situaciji još teže razmišljam i brzopleto donosim odluke

Na moje pitanje što ako nemam pare?? ...odgovara da auto onda ide s njim u "mrežu", a vraća se po uplati.
-Nemam pojma jel privatnik može uopće napraviti takvu zaplijenu..ili me i s time također plaši da pristanem na njegove uvjete.

Pitam ga, daj ti meni pokaži tu računicu po kojoj sam ja dužan 123 eur, kako se to obračunava??
ON: "čuj, start, pa cijena praznih kilimotara...morao sam skroz ići do novog mjesta da se okrenem, pa kilometri šlepa, pa utovar istovar.."
JA: "pa dobro..pa koliko je taj jedan prazan kilometar..da sve ovo toliko košta.."
ON: (ponašao se malo zatečeno) "...e sad si me našao...ja ti imam neku formulu po kojoj samo ukucam..."

Moja naknadna logika: Da ovo nije išlo ovako preko žnjore...možda bi dobio neku prvu šlep službu koju nailazi...ovako su mi mogli nabiti svojevoljno koliko žele tih praznih kilometara... Baš ja znam od kuda on dolazi...očito piše što mu paše....a mene stavljaju pred gotov slučaj.


Na kraju ja s njim nategnem cijenu na 80 eur, gdje on opet krši svoju riječ da je 100eur najniže..i meni time odaje da je ovo ipak cijenkanje ko na placu, gdje je on istraživao moju platežnu moć..i htio mi za ovih 200m uzet gotovo soma kuna. Nadalje...on je bio u faci prilično zadovoljan s tih 80eur, tako da njegovo lažno kenjkanje kako će on morati razliku nadmiriti gazdi nikako ne stoji...

Ovom unutra kad sam spomenuo da hvala na pomoći...no da me cijena hebeno šokirala i dali mi nije mogao unaprijed reći cijenu? Taj me uglavnom nije mogao pogledati u oči..nego je samo promrljao da za cijenu njega ništa ne pitam...da se on u to nebi petljao...da dogovaram za cijenu sve sa ovim što me šlepao.

Tu je meni prilično jasno kad skompletiram glavu i rep ovog događaja..da su oni tu uigrani...i da se sve odvijalo prilično šablonski od trenutka kad sam ja stupio u tu benzinsku. Dečkima svaka čast, očito fino odrađuju ekipu koja zaglavi u blizini te benge...


No sad me zanimaju neke činjenice, da vidim dali ću se na osnovu istih inatiti akterima ovih događaja ili ne. Ukoliko se pokaže da su me odigrali, planiram ih tužiti za rad na crno, a možda i za elemente prevare ukoliko bude istih. Kamere su sve snimile...bilo je puno ljudi pred čijim očima smo ja i cura probdjeli tu noć na toj benzinskoj..svjedoka znači ima...

Volio bih sada čuti sve primjedbe koje mogu pridonesti ovom slučaju. Primjedbe s kojima mi možete ukazati gdje ja griješim...ili gdje su oni iskoristili moju situaciju uvjeravajući me u neistinite tvrdnje i navodeći tako vodu na njihov mlin...

Eto, otvoren sam čuti kritike, činjenice...sugestije. Udarajte slobodno...

Zadnje uređivanje bozoou : 14.03.2016. at 18:00.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 17:41   #2
Da su te napravili jelenom, jesu, al da si jelen, jesi :klap:
Brateu, zaustavna, trokut, zmigavci, skocis s druge strane ograde i zoves HAK, sve bu čisto i the end
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 18:06   #3
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Da su te napravili jelenom, jesu, al da si jelen, jesi :klap:
Brateu, zaustavna, trokut, zmigavci, skocis s druge strane ograde i zoves HAK, sve bu čisto i the end
Ako jelen znači zelen, jesam zelen..priznajem. Pogotovo kad se nađeš u grdoj situaciji, suočen s hladnom noći...neznaš gdje ćeš spavati. Bome te puno lakše manipulirati u toj poziciji...

Ja sam došao do benzinske da se konzultiram u prvu ruku koje su mi opcije. Nisam očekivao da će mi ovaj naručiti šlep prije nego "trepnem".

Da sam imao vremena razmisliti, razmislio bi i o HAK-u i došao bi do ideje da se dovezem do benge s akumulatorom kojeg sam ionako ujutro planirao kupiti. (S kojim se i jesam na kraju dovezao do ZG-a.)

No HAK mi nije bila među prvim idejama, jer je to Hrvatski auto klub..a ja u Sloveniji. Te mi već time ne izgleda kao baš jeftino rješenje...
..no razmatrao bi ja i HAK i sve opcije koje mi se nude, velim, samo da mi ovaj nije uvalio svog kompića šlep službu prije nego ja odaberem išta... ...koji se kasnije prijeti zaplijenom auta itd.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 18:28   #4
[QUOTE=bozoou;57637203]
Uglavnom, negdje oko 23.30 na autoputu od Ljubljane prema Zg, u blizini Trebinja mi krepava alternator.../QUOTE]

Nekad davno se govorilo 'Trebinje, Trebinje, kad me vidis jebi me'
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.