Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2004., 10:39   #1
Cijena uvođenja elektroinstalacija

Pozdrav, zanima me koliko bi priblizno mogla biti cijena uvođenja elektr. instalacija u stan (trosobni).
Zgrada je stara 25 godina pa pretpostavljam da ima i betonskih zidova.
Stvar je u tome sto stan ima vec postojecu el. instalaciju, a ja bih samo dodao nove uticnice (ukupno 25 komada) i zamijenio plocu sa osiguracima i dodao FID sklopku.
Znaci, ako u boravku imam uticnicu na zidu, ja bih dodao jos jednu 3 metra udaljenu od postojece.
Hvala na odgovorima
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 14:43   #2
Ja sam promijenio elektroinstalaciju u dvosobnom stanu. Znači majstor je potpuno odstranio staru instalaciju, prema mojim željama uštemao i razvukao novu instalaciju, stavio novu razvodnu ploču i osigurače, FID sklopku i posebno puno osjetljiviju kupaonsku FID sklopku. Također je razvukao i telefon u sve sobe i montirao utičnice i prekidače. Materijal kompletno njegov (osim utičnica i prekidača). Cijena je bila 7500 kuna. Ukupno sam uveo nekakvih 50-tak potrošnih mjesta. Ovo je inače za stan u Rijeci, u ZG bi cijena morala biti nešto niža.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 08:34   #3
Hvala na odgovoru. Sada mi je kompic javio da je za trosobni stan platio komplet novu instalaciju oko 11 500 kn.
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 09:13   #4
mislim da ga je taj malo pretjero...ja za cijleu kucu od 150m2 i 112 potrosackih mjesta placam 7000 kuna, s tim da imam ponudu i na 6000 al ovaj mi djeluje nekako strucnije...dobro, tu vjerovatno ima prvo stemanje za vadjenje starih instalacija al opet mislim da je malkac previse...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 10:21   #5
Quote:
moja-kucica kaže:
mislim da ga je taj malo pretjero...ja za cijleu kucu od 150m2 i 112 potrosackih mjesta placam 7000 kuna, s tim da imam ponudu i na 6000 al ovaj mi djeluje nekako strucnije...dobro, tu vjerovatno ima prvo stemanje za vadjenje starih instalacija al opet mislim da je malkac previse...
Ako je s njihovim žicama, sklopkama, razvodnom i osiguračima, onda je jaako povoljno
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 10:30   #6
sa apsolutno svim...osiguracima, bakrenim uzem za uzemljenjem..da skratim, sa svim sta nije poso elektre nego moj....
jedan me trazio 12000, ovaj 7000. dva su mi rekli da za 7000 ne bi delali ni u ludilu a kao lova im treba. ja si onda mislim da su malkac ljeni. pa materijal kosta oko 4000 kuna. znaci za 3 dana posla (kak ovaj kaze da ima) je njemu malo 3000 kuna. pa nek mi se javi neko ovdje ko moze zaradit 3000 kuna na visoko kvalificiranom poslu za 3 ili nek je 4 dana...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 10:32   #7
odnosno da ne bi bilo zabune, tu nisu ubrojani prekidaci ili sl. to je samo poso pripremljen za zbukanje. ovo poslje nije u to ubrojeno....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 10:45   #8
Quote:
moja-kucica kaže:
sznaci za 3 dana posla (kak ovaj kaze da ima) je njemu malo 3000 kuna. pa nek mi se javi neko ovdje ko moze zaradit 3000 kuna na visoko kvalificiranom poslu za 3 ili nek je 4 dana...
taj tvoj je neki žestok, moj je sve skupa radio 5-6 dana, jedan dan mu je trebao samo da montira sve utičnice, prekidače itd. doduše radio je ljetos na 35 celzija..
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 10:54   #9
ha, reko covjek ak bas zapne da je gotovo za 3 dana, al se nema potrebe zurit pa ce vjerovatno bit 4 al od 5 sigurno manje....
dosta se ti majstori razlikuju. jedan mi je za vodu reko da ispod 7 dana ne moze a drugi napravio za 2.....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 08:34   #10
Ehm, možda će pitanje zvučat bedasto, al zaista nemam neke predodžbe o tom poslu, a zanima me ako se radi samo o izmjeni instalacija (žica) te postavljanju nove razvodne ploče i tih novih osigurača - dakle bez novih utičnica, premještanja starih... - koliko bi to koštalo i (još važnije) jel ima i tu puno bušenja i sl.??
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 10:13   #11
vjeruj mi ima, jos ak je neki lijevi majstor, totalno ti razvali zidove, pa poslije zbukaj do nemilosti, ravnaj s betonfixom i teranilom, ajme kad se sjetim, crvene prasine od cigle posvuda, jos ak imas knauf u blizini sve ti popuca od vibracija,
pitaj ga s kojim alatom radi, ako ima onu profi slicericu onda dolazi u obzir, ta slicerica "zreze" zid tocno na dubinu i sirinu u koju ulazi onaj plasticni drek s zicama

mislim da samo prebrejkaju stare instalacije (ostave ih u zidu "deaktivirane"), i izvlace nove te onda za njih rostaju rupe
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:35   #12
vidim da ste u toku sa unutarnjim radovima. Pa kako ce mi to uskoro trebat mozete li mi rec koliko bi me to moglo kostat. Kuca 150 m2, ozbukana. Treba dakle struja, grijanje, plocice, parket, kuhinja, kupaonice. Cisto okvirno da znam. Tko je nesto od toga radio neka napise koliko ga je kostalo u njegovom slucaju pa cu ja imat okvirni uvid koliko bi mene moglo kostat.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 16:57   #13
od 150 m2 sigurno imas cca 110 m2 parketa * 70 kn -postava,brusenje,lakiranje
(bez materijala)

150 m2 kuce = cca 450-500 m2 malarije
(impregniranje,gletanje,farbanje u 2 sloja) * 22 kn s materijalom
mislim da bi ti to decki sredili za 10-12 popodneva (bubnula sam vise dana,ali kad ih lova motivira mozda i 8-9 ukoliko rade nedjeljom)
meni su dvosobni stan cca 160 m2 malarije napravili u 4 popodneva, s tim da su micali namjestaj i mucili se

plocice - postava ide 12-15 DM
(ta cijena mi ostala u sjecanju kad sam radila tu adaptaciju)

hm, grijanje + voda (instalacije) za 40 kvadrata kod frendice ispalo oko
18 000-19000 kn s materijalom (radijatori, bojler,sanitarije)
imam broj od majstora(sve legalno, s racunom) ako hoces posaljem ti na pm,
decko je super i brz, bio je gotov za 4 dana s svime (kupaona,kuhinja,cijevi plus radijatori u dvije sobe)

strujiĆa stvarno ti ne znam ni jednog ok, osim jednog Marinka,ali on je poskup, vise radi po zgradama i stalno je u poslu pa se moras naruciti i po dva mjeseca nekad
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 19:44   #14
Struja oko 3500 kuna za 65 kvadrata , zamjena postojeće instalacije ! Žice , osigurači, razvodne kutije i rad njegovi šalteri i štekeri moji . Dečko je radio u fušu inače radi u Francku .
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 08:01   #15
Quote:
ljuban kaže:
Struja oko 3500 kuna za 65 kvadrata , zamjena postojeće instalacije ! Žice , osigurači, razvodne kutije i rad njegovi šalteri i štekeri moji . Dečko je radio u fušu inače radi u Francku .
Ej ljubane, daj reci koliko ti je dana (popodneva) radio i jel ti puno raskopao/bušio po stanu...
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 12:49   #16
Quote:
hajdi kaže:
Ej ljubane, daj reci koliko ti je dana (popodneva) radio i jel ti puno raskopao/bušio po stanu...
1 cijeli dan i dva popodneva , je razbio je dosta ali žbuka je bila loša. Kuća građena 69 .
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:35   #17
Evo da oživim ovaj post.

Naime, kuća se polako gradi, a trebam sada izabrati električara koji će kvalitetno odraditi posao el. instalacija. Dobio sam danas dvije ponude, za grube radove, za cijelu kuću od 190 m2 korisne površine. Jedan traži 14 000 kn/bez pdv-a, a drugi čak 25 000 kn/bez pdv-a za isti posao. Mislim da je to pretjerano skupo, a ako netko misli da nije neka kaže zašto nije. Ovaj skuplji mi kaže da ugrađuje kvalitetniju opremu, neki "schneider". Jel tko ćuo za tu marku kablova, osigurača ili šta je to već...Prilično sam laik u cijeloj priči, no želim da radovi budu uredno i kvalitetno odrađeni sa kvalitetnim materijalima. Ako ima itko na forumu tko se kuži u te stvari molio bih da me prosvjetli kako glede "razreda i klasa" materijala po proizvođačima tako i nekim realnim cijenama za moju kvadraturu.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 22:03   #18
[QUOTE=law_os;27927294]Evo da oživim ovaj post.

Ovaj skuplji mi kaže da ugrađuje kvalitetniju opremu, neki "schneider". Jel tko ćuo za tu marku kablova, osigurača ili šta je to već...Prilično sam laik u cijeloj priči, no želim da radovi budu uredno i kvalitetno odrađeni sa kvalitetnim materijalima.

Schneider ti je skroz OK,za razliku od kineskih proizvođača.Ali na kraju krajeva vjerovatno i Schneider ima pogon u Kini.
MasterJohn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 23:27   #19
to ti se ne racuna po kvadraturi kuce..
m111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:14   #20
Ja bi se također pridružio ovom pitanju obzirom da gradnja kuće ide kraju, a sve što znam o el. instalacijama je isključiti i uključiti sklopku. Dobro bi došle bilo kakve smjernice na što obratiti pažnju prilikom odabira električara, odabira materijala za ugradnju, načina obračuna posla kao i svih ostalih mogućih situacija vezanih za postavljanje elektroinstalacija. Hvala.
brgi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.