Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2008., 19:39   #2001
Kad vježbaš?
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:28   #2002
Quote:
happyday kaže: Pogledaj post
ovo je moj danasnji meni;

9h 40g zobenih pahuljice
2 cajne zlicice lanenih sjemenki
1dcl 0,9% mm mlijeka

12h 100g dimceka
50g razenog kruha
4 badema

15h 100g skuse peceno bez ulja
1 jabuka

18h 100h tune
salata od rajcice.... 300g (bez ulja)

21h 100g svjezeg posnog sira
1 jabuka
4 badema



sve ukupno oko 1200kcal


recite mi jel to ok jelovnik?
meni se cini ok jelovnik al bih ja pojacala dorucak. Ja recimo pojedem oko 60-70gr zovenih sa 3-4dcl mlijeka. U usporedbi sa tvojim doruckom je ko bomba. Navecer pojedem i 200gr posnog.
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 23:44   #2003
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
meni se cini ok jelovnik al bih ja pojacala dorucak. Ja recimo pojedem oko 60-70gr zovenih sa 3-4dcl mlijeka. U usporedbi sa tvojim doruckom je ko bomba. Navecer pojedem i 200gr posnog.

a da li mrsavis ili se eto samo tako zdravo hranis?

ja nastojim smrsaviti ali ne i izgubiti misice, nastojim sto zdravije se hraniti ...



vjezbam oko 18h..




kada vam zadnji obrok bude...oko koliko sati?
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 09:10   #2004
Quote:
happyday kaže: Pogledaj post
vjezbam oko 18h..
Onda u tom obroku iza vježbanja ubaci i nešto ugljikohidrata.

Quote:
happyday kaže: Pogledaj post
kada vam zadnji obrok bude...oko koliko sati?
Prije spavanja... ak ideš kasno spavati (npr iza 23h) onda taj zadnji obrok pomakni kasnije, a između ubaci neš drugo (npr. malo voća).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:18   #2005
pa zar nije receno da voce nije dobro jest navecer?
i kakve ugljikohidrate ubacit nakon vjezbanja?

ja nakon treninga, koji je isto oko 18h, popijem whey, i onda malo kasnije bas obrok (posni i malo badema, oraha i povrce neko)
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:26   #2006
Zna li netko gdje se u Zagrebu mogu kupiti neke omanje posudice (npr. volumena pola litre), a da nisu plasticne, osim poklopca. Ima li kaj od Zeptera i moze li se Zepter kupiti na nekoj lokaciji ili samo preko onih dosadnih radilica?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:23   #2007
eto...jucer sam bila vani na nekoj festi pa nisam imala potpuni obrok , te sam kao zadnji obrok pojela 20g badema... mislim da to nije nista opasno
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:58   #2008
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
pa zar nije receno da voce nije dobro jest navecer?
i kakve ugljikohidrate ubacit nakon vjezbanja?

ja nakon treninga, koji je isto oko 18h, popijem whey, i onda malo kasnije bas obrok (posni i malo badema, oraha i povrce neko)
Od dvije jabuke ti nebu niš, sam nisu baš za zadnji obrok prije spavanja.

Ugljikohidrate? Normalne, niš specijalno - kuhani krumpir, tjestenina itd., naravno ne u prevelikim količinama . Tome dodaš malo mesa, tune ili nešto slično i to ti je obrok iza treninga.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 18:59   #2009
Quote:
happyday kaže: Pogledaj post
a da li mrsavis ili se eto samo tako zdravo hranis?

ja nastojim smrsaviti ali ne i izgubiti misice, nastojim sto zdravije se hraniti ...

vjezbam oko 18h..

kada vam zadnji obrok bude...oko koliko sati?
Ja bih trebala skinuti 10kg kada bi se codila onime sto pokazuje vaga. Po odjeci bi se trebala utegnut i skinut jos jedan konfekcijski broj i napokon uci u br.38. No, kako se ne vazem i ne mjerim moglo bi se rec da se jednostavno tako hranim (sad je iznimka jer mi crijvena viroza neda puno i eto danas ce mi biti onaj dan day-off jer sam se nasopala bananama).

Kako god bilo mislim da je najvaznije ujutro dobro pojest. S time da ujutro nataste se minimalno istegnem i napravim 4 serije trbusnjaka, ponekad umjesto toga brzo hodam ili ako imam snage prijedjem po 30-40km biciklom i onda je logicno da mi je toliki dorucak jer dok odradim takav trening nataste zna biti vec i 10, 11!

Imam isto problem sa slatkim.. pa mi je obicno zadnje vjezbanje do 19h, sto znaci da sam oko 19.30 doma. Tada pojedem obrok tipa : zelena salata, malo kupus salate, 2 pomidora, nesto luka i oko 100-150gr pilecih prsa okrenutih na tavi. Za slatko odaberem 1-2 jabuke (kako mi koj dan pase). Zadnji obrok mi je obicno u 21.30 i tada je na redu posni sir.

Dosta jedem al mi se i metabolizam promijenio i vec sad su misici vitalniji i tijelo djeluje nategnutije. Tako mi bar drugi kazu
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 11:31   #2010
Pozz ekipa!

Evo da prijavim( pohvalim se) i ovaj tjedan sam skinula točno kg!

Nego imam pitanjce: trebam kupit integralno brašno ( za tijesto za tortilje), u dućanu sam našla normalno bijelo i raženo, jel mogu kupit raženo ili postoji i neko drugo koje bi mi bilo bolje?

ko kajesi pogledala članak iz doktora u kući?
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:07   #2011
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Kad vježbaš?
jedno pitanje, posto sam s tobom pricala vec o tome,
zadnjih par mjeseci sam dosta smrsavila, znaci zdrava prehrana i vjezbanje, ali sad kad razmislim ja nisam imala bas te dane 'punjenja', znaci dan bez dijete da se tijelo odmori, i sad me frka...

sta ako mi se tijelo previse naviklo na manji unos kalorija, i sad mi se dogodi jo-jo efekt?? i vrati mi se sve...

mislim odlucila sam sad uvest dan, dva ne-dijete tjedno, imam jos malo za skinut i ucvrstit da ja budem zadovoljna i onda na odrzavanje.
ali me frka sta ako mi se sve vrati jer sam pogrijesila?
nadam se da nije kasno...

stvarno mozda smjesno zvuci, ali ja sam se totalno navikla na tu 'zdravu i dijetnu' hranu, i nije mi falilo nista previse. ali mozda sam pretjerala
hoce bit ok da jednostavno samo ubacim taj dan i odsad krenem tako?
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:20   #2012
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
jedno pitanje, posto sam s tobom pricala vec o tome,
zadnjih par mjeseci sam dosta smrsavila, znaci zdrava prehrana i vjezbanje, ali sad kad razmislim ja nisam imala bas te dane 'punjenja', znaci dan bez dijete da se tijelo odmori, i sad me frka...

sta ako mi se tijelo previse naviklo na manji unos kalorija, i sad mi se dogodi jo-jo efekt?? i vrati mi se sve...

mislim odlucila sam sad uvest dan, dva ne-dijete tjedno, imam jos malo za skinut i ucvrstit da ja budem zadovoljna i onda na odrzavanje.
ali me frka sta ako mi se sve vrati jer sam pogrijesila?
nadam se da nije kasno...

stvarno mozda smjesno zvuci, ali ja sam se totalno navikla na tu 'zdravu i dijetnu' hranu, i nije mi falilo nista previse. ali mozda sam pretjerala
hoce bit ok da jednostavno samo ubacim taj dan i odsad krenem tako?
Ha cuj, ako zelis izgubit masni tkivo, moras unosit manje kalorija nego sto potrosis, to znas i sama. Vjerojatno su ti obroci p+m i tako dalje.......Kako mislis dijetna prehrana? Npr. 6 dana u tjednu se drzis svega, i onda nedjelju si ostavis za cheat day, tj. taj dan jedes sta hoces.
Johnyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:27   #2013
e pa da, samo sto ja nisam imala taj dan odmora, tu nedjelju npr.
jer mi nije falilo nekako. al sad vidim da to mozda nije ok. i kazem, frka me da mi se sad tijelo previse naviklo na taj rezim manje kalorija.

i da, jedem uglavnom proteine, zdrave masti (orasasti plodovi) i puno povrca. UH jedino za dorucak, i tu i tamo malo grahorica, leca, slanutak... ali jako malo.

eto, sad ne znam sta dalje.
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 12:27   #2014
pojeo 7 palačinki sa dđemom od jagoda
po litre lednog čaja i danas još malo zdrave hrane i to je to
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:10   #2015
Trčanje! najbolja solucija za skidanje kila... ali ne 15 min, neg bar pol sata i bar 2-3x na tjedan. Provjereno! Ja jedem čokse od 300 gr, a skinuo prošle godine 8 kg u 4 mj. ali trčao svaki drugi dan
RedskinsFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:19   #2016
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
e pa da, samo sto ja nisam imala taj dan odmora, tu nedjelju npr.
jer mi nije falilo nekako. al sad vidim da to mozda nije ok. i kazem, frka me da mi se sad tijelo previse naviklo na taj rezim manje kalorija.

i da, jedem uglavnom proteine, zdrave masti (orasasti plodovi) i puno povrca. UH jedino za dorucak, i tu i tamo malo grahorica, leca, slanutak... ali jako malo.

eto, sad ne znam sta dalje.
Nista ti nece bit od tog jednog dana, no kako sam shvatio ti treniras svaki dan osim nedjelje? Kakve treninge radis, malo mi pojasni da znam kako funkcioniras, ako nije problem.

Sto se tice prehrane, svida mi se to sto jedes puno povrca. Uz svaki obrok ga mozes uzimat, jer ima zanemarivu kolicinu UH da bi stetilo P+M,a jako je korisno za probavu.

Predlozio bi ti mozda cikliranje ugljikohidrata, znaci samo ujutro, prije i poslje treninga, no ako ti ide ovako kako je, nastavi naravno.
Johnyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:24   #2017
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa!

Evo da prijavim( pohvalim se) i ovaj tjedan sam skinula točno kg!

Nego imam pitanjce: trebam kupit integralno brašno ( za tijesto za tortilje), u dućanu sam našla normalno bijelo i raženo, jel mogu kupit raženo ili postoji i neko drugo koje bi mi bilo bolje?

ko kajesi pogledala članak iz doktora u kući?
integralno brasno? mozda da pogledas u onim bio shoppovima, tamo bi mogla nac. Ako nema druge- kupi razeno.

Svaka cast za jos jednom kilom manje. Nazalost nisam stigla pogledat Doktora u Kuci s obzirom da sam doma sa crijevnom virozom i dijete i vjezbanje su postrance..
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:33   #2018
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
e pa da, samo sto ja nisam imala taj dan odmora, tu nedjelju npr.
jer mi nije falilo nekako. al sad vidim da to mozda nije ok. i kazem, frka me da mi se sad tijelo previse naviklo na taj rezim manje kalorija.

i da, jedem uglavnom proteine, zdrave masti (orasasti plodovi) i puno povrca. UH jedino za dorucak, i tu i tamo malo grahorica, leca, slanutak... ali jako malo.

eto, sad ne znam sta dalje.
mislim da se ne trebas plasit ako se radi o par mjeseci slicnih prehrambenih navika. Tesko da bi sad mogla prouzrokovat jo-jo efekt. Meni se svidja ovo sto si dosad pisala da jedes i buduci da jedem jako malo grahorica.. mozda te na pm-u zagnjavim sa zeljom da saznam kako ih pripremas!

ako sad i uvedes taj day off mozda ce ti pomoc pri metabolizmu. u kom vremenskom periodu i koliko si skinula?

mene cim prodje viroza krecem suvislije mislit o svemu.. a mozda kroz 2 tjedna i orbi napokon zakuca na vrata.. tako mi obecali s obzirom koliko kukam da sam u bolovima, da nista ne mogu, da sam slaba..

danas idalje banane i cokolada za kuhanje na repertoaru! zeludac mi se toliko smanjio da mi je muka jest al se silim i silim..
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:45   #2019
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
integralno brasno? mozda da pogledas u onim bio shoppovima, tamo bi mogla nac. Ako nema druge- kupi razeno.

Svaka cast za jos jednom kilom manje. Nazalost nisam stigla pogledat Doktora u Kuci s obzirom da sam doma sa crijevnom virozom i dijete i vjezbanje su postrance..
problem riješen, u Superkonzumu sam pronašla pšenično integralno koje sam i trebala.

I hvala ti na podršci.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 14:13   #2020
eto , ja sam sa svojom prehranom smrsavila 22 kg. jedem svaka 3 sata tako da to na kraju ispadne 5-6 puta dnevno. imam 2 obroka u kojem unosim prave UH(zob i razeni kruh) a ostatak obroka mi se sastoji od proteina i masnoca ( orasasti plodovi , laneno i riblje ulje) ...i nema obroka u kojem nema nesto od povrca ili voca. drzim se toga da zadnji obrok bude sveden samo na proteine i masnoce. jako sam zadovoljna sa svojim rezultatima. posto nisam bas najpokretnija i nisam u mogucnosti da trcim , svakodnevno odvezem na sobnom biciklu 45 minuta , trbusnjaci i jos sitne vjezbice....

sve se moze kad se hoce

imam 24 godine , mlada sam mama i volim svoj zivot, pa cemu da mi dosadne kile kvare svakodnevno raspolozenje...
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.