Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 10:03   #141
Quote:
djizus1 kaže: Pogledaj post
mogu li se u hrvatskoj zelj. karte online rezervirati? ili dal se npr. u rijeci mogu kupiti karte za relaciju zagreb-budimpesta?
nažalost, ne.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:22   #142
a na koji nacin onda mogu rezervirati karte, samo telefonski ili? kakva je inace potraznja za tu relaciju zg-bud, koliko je moguce da dodjem u zg i sve karte budu rasprodane?
djizus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:40   #143
bojim se da je jedini način da dođeš na blagajnu par dana ranije i kupiš. ako ti treba samo Zagreb - Budimpešta, a nisi iz Zagreba, onda ih natjeraj u svojem gradu da ti prodaju tu relaciju. u tom vlaku ne bi trebalo biti problema s mjestima
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 19:38   #144
x-type, ti si probao kupovati karte za relacije kojima početna točka nije kolodvor na kojem kupuješ ili?
U Zagrebu kupujem za Perković-Šibenik, a u Šibeniku za Perković-Zagreb pa sam mislila da se može bilo gdje kupiti za bilo gdje (u okviru HŽ-a).
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 19:50   #145
probao sam u Zagrebu kupiti Bjelovar - Ljubljana, ali mi je žena rekla da kupim u Bjelovaru kad je vidjela da sam iz bj. da nije to saznala, brijem da bi mi prodala. prošeći se do kolodvora i reci da ti je to nevjerojatno bitno, nešto izmisli, oni to mogu prodati. samo bi ti mogli i neku nadoplatu staviti na cijenu karte od kojih 30 kn ili tak nešt da se ne začudiš. a možda i nema toga. ako imaš vremena prije polaska vlaka, kupiti u Perkoviću za Šibenik i pri povratku za Zagreb, onda preporučam to ipak da izbjegneš moguće odbijenice. ali mislim da ukoliko uzimaš rezervaciju da bi ti trebali to prodati.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:11   #146
Ma meni te karte prodaju pa sam mislila da kad ubuduće budem negdje putovala vlakom da ću moći u Zagrebu ili Šibeniku kupiti karte koje mi trebaju - recimo da ako radi nečeg budem išla u Osijek da ću u Šibeniku moći kupiti Zg-Os.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 19:14   #147
Jel putovao netko u zadnje vrijeme na relaciji Zagreb-Budimpešta? Ja planiram ići potkraj ljeta, pa me zanima koliko bih platio povratnu kartu. Negdje sam pročitao, mislim da baš ovdje na forumu, da je cijena oko 220 kn, ali to je čini mi se stara informacija, a ne znam jel su se cijene mijenjale u zadnje vrijeme i jel cijena karte ovisi o tome kad putujem, tj. u kojem dijelu sezone?
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:42   #148
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
Jel putovao netko u zadnje vrijeme na relaciji Zagreb-Budimpešta? Ja planiram ići potkraj ljeta, pa me zanima koliko bih platio povratnu kartu. Negdje sam pročitao, mislim da baš ovdje na forumu, da je cijena oko 220 kn, ali to je čini mi se stara informacija, a ne znam jel su se cijene mijenjale u zadnje vrijeme i jel cijena karte ovisi o tome kad putujem, tj. u kojem dijelu sezone?
Cijena ti je ostala ista. Između 206 i 220 kuna, ovisno o tome kojim vlakom ideš.

Quote:
markol2940 kaže: Pogledaj post
..jel ima netko da je putovao s hž-om na ove jednodnevne izlete i kakva su mu iskustva..
Bila sam tako nedavno u Ljubljani. Odlično je bilo!

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
zapravo bi se Venecija mogla izvesti jer postoji noćni vlak u oba smjera bez presjeda.
Budimpeštu bi bilo teško iskombinirati. postoji ranojutarnji vlak za tamo, ali zadnji se vraća u 17 h pa bi to ličilo na "jo nápot kivánok - viszontlátásra"
Venecija je lako izvediva i s frendicom planiram baš tako otići uskoro. Htjele smo i u Budimpeštu, ali nemoguće ju je obić u tako kratkom vremenu, a u međuvremenu smo dobile i drugu ponudu za odlazak.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 03:26   #149
u rijeci sam kupio povratnu kartu zg-budimpesta, znaci - moguce je. vlak ide u 5 ujutro i cijena je 209kn, sto je stvarno jako povoljno
djizus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 11:32   #150
Arrow

točno, cijena je 30E preračunato u kune. to je vlak na relaciji venecija-ljubljana-zagreb-budimpešta koji vozi svaki dan. u budimpešti si oko 11h, a povratni vlak je oko 17h.
__________________
FB Putovnica.net
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:36   #151
City starom do Tirola

Da li je tko putovao preko City stara? Cijena povratne mjesecne karte do Innsbruka ( Tirol/Austria) dodje 360kn, a vrijedi u Austriji, Njemackoj, Slovackoj i Ceskoj. da li netko zna za neku web stranicu gdje bi mogla vidjet postaje na kojima taj vlak staje?
Annwyn_alg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 12:32   #152
trebam iz pule za veneciju, moze i iz zagreba, ali bi radje iz pule. tjedan dana otprilike. kolko traje vožnja vlakom ? dali uopce postoji linija iz pule? i koliko kosta ? ovo kaj pricate, jednodnevni za veneciju, jel se i ta karta moze produziti na tjedan dana ?
anja1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 13:58   #153
Quote:
anja1808 kaže: Pogledaj post
trebam iz pule za veneciju, moze i iz zagreba, ali bi radje iz pule. tjedan dana otprilike. kolko traje vožnja vlakom ? dali uopce postoji linija iz pule? i koliko kosta ? ovo kaj pricate, jednodnevni za veneciju, jel se i ta karta moze produziti na tjedan dana ?
ak bi radije iz pule, odi busom pula-trst (valjda ima redovna dnevna linija?) i onda na vlak trst-mestre/venecija (voznja traje 2h, udobna voznja, osobno isprobala)..
ak ides iz zg imas direktni vlak do venecije-sad ti Hrv.zeljeznice imaju posebnu ponudu vlakom do venecije-povratna karta ti je 15 eura (110 kn)..ak ne vjerujes, odi na
http://www.hznet.hr
pa klikni na posebnu ponudu i tamo ima ta solucija vlakom do venecije i budimpeste..a a l vrijedi za 7 dana, najbolje ih je nazvati telefonom i pitati (ima na webu broj telefona za taj vlak)..
za vlak trst-venecija :
http://www.trenitalia.com/en/index.html
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:38   #154
Mene zanima relacija zagreb-ljubljana. Ako ko zna nešto i kolika je otprilike cijena karte
Jasminka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 22:44   #155
Quote:
Mene zanima relacija zagreb-ljubljana. Ako ko zna nešto i kolika je otprilike cijena karte
povratna karta ti dođe manje od 200kn- vlakom
rona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 00:08   #156
Quote:
rona kaže: Pogledaj post
povratna karta ti dođe manje od 200kn- vlakom
Hvala
Jasminka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 14:31   #157
Odlučili smo se putovati Europom vlakom sa Interrail kartom, zanima me da li netko zna koliko se plaćaju doplate za brze i noćne vlakove u Njemačkoj. Hvala!
sometime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:32   #158
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Cijena povratne karte je bila 750 kn, a voznja je trajala kilavih i ubitacnih 7,5 sati.

Nije to ništa. Ja sam putovao na relaciji Vinkovci-Split i u svakom smijeru "uživao" 13-14 sati. To su bila predivna iskustva.

HŽ valjda na svakoj relaciji ima drugačiju poslovnu politiku ili samo hrpu nesposobnih djelatnika - prosudite sami. Jednostavno nema pravila. U pojedinim gradovima možeš ostvariti popuste dok u drugim gradovima to ne možeš.
 
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:01   #159
Quote:
sometime kaže: Pogledaj post
Odlučili smo se putovati Europom vlakom sa Interrail kartom, zanima me da li netko zna koliko se plaćaju doplate za brze i noćne vlakove u Njemačkoj. Hvala!

Neznam koliko tacno iznose te doplate, mogu ti reci min. 3 eura do max. 20 eura.
Abdel_Djalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:38   #160
Imam jedno pitanje: Nikad nisam putoval izvan Hrvatske vlakom, pa me zanima koja je procedura na granici? Jel carinik dolazi unutra pa ide od kupea do kupea, ili idete svi van, ili kaj već? Hvala unaprijed
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.