Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 20:04   #21
Neću obećat ali moga bi pokušati. Nisan baš na ti sa novin tehnologijama. Iman odlične snimke na mobu od samog početka ali nisan dobija kabel za komp. Koliko san ga platija (0,91 kn, VIP pretplata) dobro da ima i zvučnike, a ha ha ha. nego mene brine jedan problem. Izvadija san negdi oko dva kubika humusa ali iman problem, već spominjan, vlaga. Nikako da se osuši. pomagajte drugovi, hoću da se ubijem!!! Moran ga prosijati ali jednostavno neće kroz sito jer je prevlažan. A izvađen je ima 10-ak dana.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 21:52   #22
Pa imaš možda bluetooth... na mobu i na kompu?
Pa prebaciš, a onda s kompa na forum...

Ili GPRS-om ili kako se već može prebaciti još, bežičnim putem...
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 21:55   #23
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Neću obećat ali moga bi pokušati. Nisan baš na ti sa novin tehnologijama. Iman odlične snimke na mobu od samog početka ali nisan dobija kabel za komp. Koliko san ga platija (0,91 kn, VIP pretplata) dobro da ima i zvučnike, a ha ha ha. nego mene brine jedan problem. Izvadija san negdi oko dva kubika humusa ali iman problem, već spominjan, vlaga. Nikako da se osuši. pomagajte drugovi, hoću da se ubijem!!! Moran ga prosijati ali jednostavno neće kroz sito jer je prevlažan. A izvađen je ima 10-ak dana.
Čuj, nema druge nego ga raširiti u tanak sloj po nekoj podlozi. Malo ga izložiti strujanju zraka i temperaturama. Nemoj samo na sunce i dugo.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 09:55   #24
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Pa imaš možda bluetooth... na mobu i na kompu?
Pa prebaciš, a onda s kompa na forum...

Ili GPRS-om ili kako se već može prebaciti još, bežičnim putem...
Vidiću ništa ne garantiran. Moj je komp sastavljen ono KUĆNA RADINOST tako da stvarno nisan siguran. Gotter hvala na savjetu. I sam san razmišlja na taj način ali nikako naći adekvatan prostor. Ipak hvala.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 09:58   #25
svim forumašima SRETAN DAN NEZAVISNOSTI!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:10   #26
Šta je narode zar ste izgubili interes za ovu temu. Ja bi stalno priča s nekim o gujama ali san zauzet po cili dan. Još se nisan riješija onog humusa ali ide pomalo. Stigla nam je zima pa san sad preokupiran stanjem na terenu. Došla je iznenada i uvatila me nespremna tako da po cili dan izmišljan kako napraviti najbolju zaštitu sa šta manje para. Iman dosta kartona, nešto drva pa ću napravit nešto. Ima li ko kakvo iskustvo volija bi izminjat iskustva.
i za kraj jedno pitanje, nije nagradno nažalost: - Zašto crvi nikad neidu na godišnji???
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:39   #27
Sinek, se mislim ti bi morti ovakvega kaj mogle z pomoći biti...
http://www.youtube.com/watch?v=9ri3NGfL1Fg


Ili kukuruzovina suha...
Ili slama...

Drugo ništa mi na pamet više trenutno ne pada...
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:40   #28
Imam ti neku brošuricu (80-ak stranica) iz sredine 80-ih: Gajenje glista, izdanje Nolit, BG (ako jezik nije problem) - mogu je skenirati (u stvari fotografirati) ako te zanima. Bilo je i u časopisu Sam svoj majstor iz istog razdoblja nekoliko članaka na tu temu, pa i to mogu digitalizirati.
Ako bi se time kršila kakva pravila vezana uz Forum i distribuciju intelektualnog vlasništva, molim moderatoricu da me pravovremeno upozori.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:20   #29
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Sinek, se mislim ti bi morti ovakvega kaj mogle z pomoći biti...
http://www.youtube.com/watch?v=9ri3NGfL1Fg


Ili kukuruzovina suha...
Ili slama...

Drugo ništa mi na pamet više trenutno ne pada...
He he ideja ti nije loša. Samo ja ti iman slame za tri Dudekove kravice. Mislin kako najjeftinije napraviti zaštitu od kiše a za toplinu, već san napomenija, iman dosta kartona i slame. Ipak kumek dragi, vrag te jebal, puno hvala.
P.S. Il' si Zagorac, il' si za ............
I još nešto, niko nije odgovorija na nenagradno pitanje - zašto crvi nikad neidu na godišnji?. Ako neznate evo van odgovor - PA UCRVALI BI SE BRTERANO!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:33   #30
Evo baš me stari pita koliki je odnos unesenog i izvučenog u kubicima npr? Npr uneseš kubik stajskoga gnoja i koliko kubika humusa dobijes?
Kako bi se mi mogli dogovorit za neku malu količinu? Za početak bi napravija samo box za otpatke iz kuhinje+kupio bih malo stajskoga gnoja od susjeda u selu. Onako dok se ne uigramo
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:12   #31
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Evo baš me stari pita koliki je odnos unesenog i izvučenog u kubicima npr? Npr uneseš kubik stajskoga gnoja i koliko kubika humusa dobijes?
Kako bi se mi mogli dogovorit za neku malu količinu? Za početak bi napravija samo box za otpatke iz kuhinje+kupio bih malo stajskoga gnoja od susjeda u selu. Onako dok se ne uigramo
A ljudi moji ludoga vrimena, dva dana kiša ne pristaje. Uskoro će guje počet igrat vaterpolo. Ludilo totalno, nemoš iz kuće povirit.
Iz literature i razgovora sa ljudima san sazna da gujavica pojede oko 40 % gnoja. Dakle od kubika ti ostane nekih 600 lit humusa. Zato ti je recimo odnos u kvaliteti 1:10 u korist humusa, znači 1 kubik humusa ti je i koliko 10 kubika stajskog gnoja.
Šta se ovog drugog tiče volija bi na PP. Samo za početek jedan savjet, neka ti bude obrnuti redoslijed. Znači napravi box za gujavice, stavi stajski gnoj, a kuhinjske otpatke dodaji pomalo. Ja neman iskustva sa kuh. otpacima jer to malo prakticiran. Dobro provjeri šta smiš a šta nesmiš bacat. Iako guja može trpit svašta bolje je sa otpacima biti oprezan. Jedino šta ti sa sigurnošću mogu priporučit je talog od kave i kartonaža po mogućnosti bez boje. Nemoj baš pritirat sa kavon ako ideš na malu količinu. Javi se na PP.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:59   #32
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Šta je narode zar ste izgubili interes za ovu temu. Ja bi stalno priča s nekim o gujama ali san zauzet po cili dan. Još se nisan riješija onog humusa ali ide pomalo. Stigla nam je zima pa san sad preokupiran stanjem na terenu. Došla je iznenada i uvatila me nespremna tako da po cili dan izmišljan kako napraviti najbolju zaštitu sa šta manje para. Iman dosta kartona, nešto drva pa ću napravit nešto. Ima li ko kakvo iskustvo volija bi izminjat iskustva.
i za kraj jedno pitanje, nije nagradno nažalost: - Zašto crvi nikad neidu na godišnji???
Čuj ja nisam vidovit, a i psovanje ne volim...

Pa za kišu je najlon zakon...
Naravno ostaviti im zraka sa strane i ovisno kako ti to imaš napravljeno i kako njima nebi škodilo...
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 20:17   #33
[QUOTE=Mark;23209481]Čuj ja nisam vidovit, a i psovanje ne volim...

Nije mi jasno šta je pjesnik tija reć.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:05   #34
Ajajas, reci mi nešto, vjerujem da si dobro proučio... vidi se da ti je stalo do gujavica - što sve ne smije doći u boks? Osim stakla i metalnih predmeta i fragmenata, naravno + novine ne bi smjele zbog olova. Na što još treba paziti?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:12   #35
[QUOTE=ajajas;23211652]
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Čuj ja nisam vidovit, a i psovanje ne volim...

Nije mi jasno šta je pjesnik tija reć.
Pročitaj što pišeš...jednostavno je...
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 18:01   #36
Nevolin voditi bespredmetne rasprave pa ću reći ovako: - Mark, ja tebe [B]NIŠTA NE RAZUMIN[B] ali se U POTPUNOSTI SLAŽEN S TEBON!!! Gott..... moraš nastojati da ti nebude kamenja ali to je malo teže izvedivo. Dalje ne smiju se bacati agrumi, luk (bili i crveni) mislin masnoća koje ima u kuhinjskin otpacima. Ako saznan ili se sitin još nečeg javiću. Kažen da ja samo povremeno bacin voća, taloga od kave i kartona koji guje obožavaju.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:37   #37
U ovoj knjižici (pdf, cca 8,5MB) http://rapidshare.com/files/297814673/gg.pdf ima dosta korisnih informacija.
Budući da je izdana 1984.godine, u vrijeme kad se pokušavalo uvjeriti potencijalne korisnike kako se radi o superisplativom biznisu (djeluje mi kao prijevod reklamne brošure talijanske firme čije se ime stalno kroz nju provlači), u kojem je moguće obogatiti se za kratko vrijeme uz malo rada, prikazane brojke je potrebno uzeti s debelom rezervom.
Osobno nisam do sad uzgojio niti jednu glistu (oprosti gotterdämmerung, na izraz gujavica nikada se nisam uspio naviknuti, koliko god ispravan bio), iako mi se u to vrijeme činilo da bi bilo zanimljivo probati; danas bih bio skloniji probi s jednom tzv. ekokasetom, odnosno balkonskom/podrumskom sandučiću volumena nekoliko desetaka litara u kojem bi gliste razgrađivale uglavnom kuhinjski otpad.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 21:04   #38
3007 , listajući, primijetih kako sam već čitala ovo izdanje kad sam razmatrala kupnju prije 3-4 godine. Posudila sam od jedne gospođe, nije bilo naslovnice no prepoznala sam po crtežima pojaseva.
Upravo sam u pregovorima i dogovorima za manju količinu gujavica, koje će mi razgrađivati organski materijal koji ostane od spravljanja obroka. Služit će mi za početak za cvijeće . Mogu samo preporučiti tvoju ideju o manjem boksu u kojem bi se one nalazile. Već ćeš naći što sa gnojivom.

Ajajas, ganglija ti Irudovih, hoćel te slike već jednoč u ovu temu ?!
Naj se stiditi, nećemo te (puno ) kritizirati
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 18:14   #39
Ajajas, ganglija ti Irudovih, hoćel te slike već jednoč u ovu temu ?!
Naj se stiditi, nećemo te (puno ) kritizirati [/QUOTE]


Ma nisan ja stidan nego nisan baš na TI sa tehnikon, he he. Biće jednog dana.
Mislin da nema potrebe puno raspravljati o humusu kao gnojivu. Čoviče mislin da nema boljeg gnojiva od humusa. Mislin da bi Volintena o tome moga napisat koju rič jer ima dosta iskustva s humuson i komposton. moj brat je sadija kupus u dva navrata. Prvi put stavlja je nekakve granule, drugi put nakon 15 dana stavija je moj humus. Ovaj sa humuson je prirasta onaj prvi.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 09:30   #40
eto i mene

ovako, imam 30ak voćaka, dva - tri jutra zemlje, malo vinograda... za sve to treba dosta umjetnog gnojiva koje je jaaaako skupo i jaaaako otrovno. Imam i konstrukciju od plastenika cca 40 kvadrata koja bi bila idealna za natkriti gliste ili gujavice... Imam i stajskog gnoja kod punice podosta, lišće iz voćnjaka, trave i koječega još... Imam i podosta pitanja

za početak:

prvo pitanje je "bazen" za uzgoj. Jel ga bolje ukopati u zemlji ili raditi iznad površine? Koliko dubok/visok treba biti?

Dali je sada dobro vrijeme za započinjanje proizvodnje s obzirom na zimu koja je praktički tu?

Dali bi mogao proizvesti dosta humusa za svoje potrebe sa tih 40 kvadrata?
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.