Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 14:23   #1
Tajna Leonardovih slika u zrcalu

Krije li se na slikama Leonarda da Vincija skriveno Božje lice?

Ne podsjeća li ono na slike gmazova o kojima govori David Icke? Nije li Icke rekao da je Leonardo bio vodeći inicijat mreže tajnih društava, te su mu mnoge informacije i znanja bili dostupni?


otvorite
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:38   #2
Svaka slika ima sliku u sebi. Postavljanjem ogledala na određeno mjesto ukazuju se zanimljivi likovi. Ne bih rekla da je to božje lice (indikativno je da je kruna na glavi jednog lika zapravo biskupska kruna).
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:55   #3
Meni vise izgleda ka neki vitez

S nekim covjeculjkom na glavi

Ali zanimljivo izgledaju te slike iz takve perspektive...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:13   #4
teza je zanimljiva ali pitanje je koje pravo Božje lice
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:23   #5
link: http://www.mirrorandart.com/index.php
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:56   #6
k vragu meni izgleda ova dr. slika kao darth vader

http://javablog.co.uk/wp-content/upl...arth_vader.jpg

ozbiljno.

i
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 01:04   #7
meni vuce na predatora:

khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 03:46   #8
A nije ni daleko ni od H. R. Gigera.

Jao, ljudi tako vole mistificirati stvari da je to presmjesno.
Na kraju ce ispasti da ako na odredjeni nacin prelomimo sliku Toseta Proeskog dobijemo lice milostivog Krista ili nekog kurcevog andjela.
Mr. Klee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 09:42   #9
nije mistifikacija, osobito za one koje znaju nešto više o Leonardu. Kao npr. da je pisao s desna na lijevo (iz nekog razloga je volio šifrirati).

ovo je također zanimljivo: http://www.mirrorandart.com/painting...jos2/swf/1.swf

jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:09   #10
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
nije mistifikacija, osobito za one koje znaju nešto više o Leonardu. Kao npr. da je pisao s desna na lijevo (iz nekog razloga je volio šifrirati).

ovo je također zanimljivo: http://www.mirrorandart.com/painting...jos2/swf/1.swf

mislim u tim likovima sto se "pojavljuju" kada radis preklapanje preko zrcala svatko vidi nesto svoje, kao kda gledas u oblake.. leonardo je sigurno imao neke svoje porukice u djelima koje je stvarao, ali ovo meni bas nista ne govori, oblici koji se dobivaju ovise o osobnoj interpretaciji, svatko vidi nesto drugo
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:12   #11
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
teza je zanimljiva ali pitanje je koje pravo Božje lice
Osobno ne mislim da je to prikriveni prikaz Božjeg lika.
Ali su mi slike jako slične onim crtežima gmazova iz Ickeove knjige, a koje su načinili ljudi koji su ih navodno vidjeli. Pitam se da li nam je Leonardo želio nešto poručiti tim svojim prikrivenim likovima. I zašto bi lik dobiven odrazom u zrcalu bio identičan- npr. na slici Djevice s Isusom i Ivanom Krstiteljem, i na slici Mona Lize ( malo iznad njenog desnog ramena- u pejzažu)?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:38   #12
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Osobno ne mislim da je to prikriveni prikaz Božjeg lika.
pa vjerovatno i nije ako se radi o biblijskom prikazu a to bi onda bio prikaz semitskog božanstva jahvea/adonaja, naravno ako bi uzeli predpostavku da je to zaista slika u slici kako kazuje taj link. bog bi bio indo-europski pojam i izraz.

ontopic: ima jedna stara teza da je jahve ustvari semitski demon koji se hrani krvlju svog "odabranog" naroda pa zato židovi nemaju mira niti svoje zemlje već 4000. godina, za koliko tvrde da je njihov narod star. zato mu svako malo moraju utažiti glad kroz razne sukobe, nemire i ratove. teza navodno ima tkz. dokaze kroz biblijska tumačenja i neke povijesne presjeke.

u biti, ta je teza ono čega sam se sjetio kada sam ugledao tu navodnu zrcalnu sliku jahvea: jhvh - demon
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:53   #13
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
u biti, ta je teza ono čega sam se sjetio kada sam ugledao tu navodnu zrcalnu sliku jahvea: jhvh - demon
pa i je. Mislim prema onome sto je stvoreno za njega (religije koje pocivaju na njemu), nacin na koji se opisuje njegovo djelovanje i sve tako vodi jednom da je demon. Onda bi ovo zrcaljenje imalo smisla-ha, Leonardo porucuje ono kaj je ocito JHVH jest demon, najveca svemirska sala ...
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 17:42   #14
Quote:
jako nervozna kaže: Pogledaj post
.... Leonardo porucuje ono kaj je ocito JHVH jest demon, najveca svemirska sala ...
Može biti. A ako uz to povežemo tezu da su religije jedna od osnovnih manipulacija ljudskim umovima, ispada da ljudi većinom vjeruju i štuju, zapravo, zlo...a ne stvarnu Stvoriteljsku energiju, ili Primarnog Kreatora...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 17:48   #15
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Može biti. A ako uz to povežemo tezu da su religije jedna od osnovnih manipulacija ljudskim umovima, ispada da ljudi većinom vjeruju i štuju, zapravo, zlo...a ne stvarnu Stvoriteljsku energiju, ili Primarnog Kreatora...
iskreno, ja sam vec dugo uvjerena da je tako stvar s religijama i bogovima koje prezentiraju..jedino pitanje primarnog kratora-mislim cesto kako nije postojao u tom smislu, cini mi se da sve ustvari jedan neprekidni proces s prividnim pocecima i krajevima
jako nervozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 18:06   #16
Quote:
jako nervozna kaže: Pogledaj post
... cini mi se da sve ustvari jedan neprekidni proces s prividnim pocecima i krajevima
Mda...o tome se govori u mnogim knjigama, a prvi put sam o tome pročitala u Razgovorima s Bogom, ali tada mi nije bilo jasno na što se misli...sada mi je misao prihvatljivija, iako sam svijesna da je na trenutačnom nivou svijesti ne mogu točno sagledati...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:23   #17
meni slici na profu iz kemije
Osamuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:35   #18
Sve to možeš naći i na svojim vlastitim fotografijama, ako se malo potrudiš sa špiglama. Dakle, čista budalaština i potpuna proizvoljnost.
A zašto svako rame liči na tog lika...pa valjda zato što svako rame liči na-rame.

Ja kad sam bio mali, igrao sam se sa kaleidoskopima. Vi koji niste, trk u Algoritam i kupite jedan.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 20:01   #19
Stvarno zanimljivi efekti, e sad jesu li to neke skrivene poruke, imaju li ti oblici neko skriveno značenje ili je to samo još jedna slučajnost koja je podlegla senzacionalizmu? Općenito ljudi su skloni preuveličavanju i izmišljanju iz raznih razloga, publicitet, samopromocija... Ne znam, treba pitat Leonarda, što bi mogao napraviti netko od ljudi s NRZ-a, ovdje sve vrvi medijima i stručnjacima za "onu stranu"
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.