Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 22:21   #41
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Nemoguće da zamijeniš sam sa srvarnošću pa da strgaš nogu jer je u lucidnom snu dosta stvari drugaćije (ormar ti je na drugoj strani sobe ili nešto) i nerade ti svitla i nemoš proćitat sat.
da cuo sam za to ali to nije istina jer sam ja procitao koliko je sati na videu ..ali sve stvari su bile na krivim mjestima a na videu je pisalo 23.20 sta nije bilo moguce jer sam ja lego u 1 tako da bi to mogo bit neki znak ali opet,,,osjecaj je prestvaran
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 22:27   #42
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
No one, kako kome i kako kad.

ipak, čini mi se da jako puno ljudi, previše njih, govori o lucidnim snovima. to je teško postići i to nije normalno u uobičajenom smislu.
san je stanje uma kad si nesvjestan, a ovo "imao sam lucidni san" je najčešće posljedica zbrke u glavi kad se probudiš, pa ti se sve krivo poslaže i izmiješaš san i javu, tj. još uvijek malo sanjaš dok si budan. to je sad kao popularno, na žalost krivo interpretirano i mogu reći komercijalizirano i smrdi na new age.
na svu sreću, znanost se ovoga uhvatila i to iskoristila za objašnjavanje nekih fenomena. pravi lucidni san, u kojem možete upravljati, jako je teško postići.
ovaj edi ti ipak moras ak si vec racionalna dusica malo bit otvoreniji prema nekim stvarima jer i zatvoren znanstvenik koji samo zna ono sta je vidio u knjigama je na neki nacin isti ko i onaj sta vjeruje da je zemlja ravna..fenomen lucidnog sanjajna je stvaran i sva sreca da je bilo ovog foruma jer bi i dan danas hodao kod doktora da ga bitam zasto osjecam neki put strasne vibre po tjelu i zujanje u usima itd simptomi koje ima jako puno ljudi i nemoze bit placebo jer kad sam ja to dozivio prvih 3 puta nisam znao uopce ni za ap oob ili lucidno sanjanje..dakle cinjenica je da ljudi mogu lucidno sanjati i astralno putovati ..mislim da je to cinjenica ali da budes zadovoljan u medicini neki kazu da je uzrok tome anksioznost i depresija ..tak da se nemoras brinut za cakre new age i sl..malo je ovo sa off ali ako je nesto cudno i neobjasnjivo pa onda malo istrazi pa brobaj objasnit a ne ti svaku takvu temu etiketiras kao new age crap i gotovo ..to ti njie bas dobro --
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:06   #43
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
ovaj edi ti ipak moras ak si vec racionalna dusica malo bit otvoreniji prema nekim stvarima jer i zatvoren znanstvenik koji samo zna ono sta je vidio u knjigama je na neki nacin isti ko i onaj sta vjeruje da je zemlja ravna..fenomen lucidnog sanjajna je stvaran i sva sreca da je bilo ovog foruma jer bi i dan danas hodao kod doktora da ga bitam zasto osjecam neki put strasne vibre po tjelu i zujanje u usima itd simptomi koje ima jako puno ljudi i nemoze bit placebo jer kad sam ja to dozivio prvih 3 puta nisam znao uopce ni za ap oob ili lucidno sanjanje..dakle cinjenica je da ljudi mogu lucidno sanjati i astralno putovati ..mislim da je to cinjenica ali da budes zadovoljan u medicini neki kazu da je uzrok tome anksioznost i depresija ..tak da se nemoras brinut za cakre new age i sl..malo je ovo sa off ali ako je nesto cudno i neobjasnjivo pa onda malo istrazi pa brobaj objasnit a ne ti svaku takvu temu etiketiras kao new age crap i gotovo ..to ti njie bas dobro --
ma gdje sam ja to rekao da nije stvaran? pa i sam sam to doživio, premda je bilo jako kratko. lucidno sanjanje postoji, samo je teško ostvarivo i lako ga se buni s onim što sam prije opisao.

činjenica doduše ne stoji za astralno putovanje. to je glupost koju je na tržište izbacio new age i za koji nema dokaza. prije se to zdravoseljački zvalo san a sad je odjednom "astralno putavanje".
nema astrala.
imaš samo mozak koji je sva tvoja moguća stvarnost. nevjerojatno je snažan po tom pitanju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:20   #44
ako nemaš dokaza za suprotno nemoj negirati tuđa iskustva govoreći da su gluposti. iako neznam što su astrali, nije u redu
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:45   #45
što je stvarnost?
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:54   #46
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Procitah sve ovo... al ne kontam sta je svrha lucidnih snova?
evo, po jedno tisućiti put...kad uvježbaš tehniku lucidnog sanjanja (koja nije jednostavna), možeš se u lucidnom snu suočiti s nekim strahovima. na primjer, ja se bojim paukova i ja, tijekom lucidnog sanjanja, mogu "stvoriti" pauka i pokušati ga dotaknuti ( ) jer stvar je u tome da ja znam da sanjam i da mi se ništa ne može dogoditi jer ja sam ta koja kontrolira san (a ne pauk.... )
i tako...
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 20:39   #47
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
što je stvarnost?
mislim da bi mogli stvarnost makar ak hos uzet u obzir da je sve relativno ..ali strvarnost po meni je ono sta veci puno veci broj vidi i dozivljava isto i isto opisuje i vrjede isti zakoni fizike itd..dakle kad bi svi mogli komunicirat dokazano i imat iste informacije ili dodirne tocke koje bi bile cvrste i mogle se definirat za sve sudionike u ap u onda bi ap bila stvarnost..jebio ga ja sam racionalan i nemam jos dokaza ni da je ap produkt naseg uma dakle cisto subjektivana stvar ili ipak nesto vise ..a svi bi mi htjeli da je nesto vise 8) ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:54   #48
http://www.mininova.org/tor/658749
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:06   #49
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
šta su lucidni snovi?????
jel nisu svi snovi lucidni?????!!!!
ne, nisu svi snovi lucidni. kad bi svi snovi bili lucidni, kako bi se onda odmorili, učili, prerađivali dnevne/emocionalne zaostatke, itd.?
s druge strane, snovi jesu stvarnost bez dimenzije, a ako su stvarnost za sebe i ako su akteri naših snovi stvarnost za sebe, onda oni jesu lucidni u svoj svojoj snovitoj dimenziji.
no, trenutno, po definiciji, nisu svi snovi lucidni. ponekad se lucidan san dogodi slučajno, a uglavnom je potrebna tehnika za usavršavanje lucidnog sanjanja.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:10   #50
OK. Definirali smo pojam 100 puta. Htio bi ćuti dali je tko primjenio tehniku za umjetnost.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:17   #51
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
OK. Definirali smo pojam 100 puta. Htio bi ćuti dali je tko primjenio tehniku za umjetnost.
kako misliš?
__________________
Svoju ljubav mogu dati samo onome tko je po svojim glavnim osobinama dovoljno sličan meni da u njemu mogu voljeti sebe.
Lepojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 23:43   #52
bilokako. zapravo mislim lako: usmjerim misli prema nećemu i onda se problem polako(ili brzo) riješava.

Zadnje uređivanje No one : 24.04.2007. at 00:51.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:32   #53
Anyhow, imao sam ja neka slična iskustva (copy-paste s jedne druge teme):

Quote:
Također, vidim da su mnogi imali iskustva sa paraliziranjem tijekom sna, neki su vidli sjenu, drugi su osjetili da ih guši i sl.. meni se to događa otkad znam za sebe, kao i većini u mojoj obitelji s majčine strane te mojoj braći.. Naši stari su to biće (ja bih rekao pojavu) nazivali Mora ili Mrak. Ja naravno ne vjerujem u nikakvo biće več smatram da je to reakcija ljudskog mozga na umor i iscrpljenost ..jer meni se to događalo najčešće kad sam bio stvarno umoran ili ako sam pretjerao u gledanju tv-a ili u monitor (buljeći cijelu noć). Jedino što sam zamjetio jest da se moja iskustva s tim bitno razlikuju od ostalih koje sam ovdje pročitao. Npr. ja nikad ne viđam nikakve sjene niti osjećam ruke na vratu. Moja iskustva počinju tako da sam svaki put sasvim lucidan..dakle svjestan sam da sam u krevetu ali sam prilično uvjeren da ne spavam. Počinjem osjećati kada osjećaj nadolazi jer već jako dobro znam kakav je to osjećaj. Nikada mi nije bio ugodan, mada sam to već sto puta proživio tako da mogu znati da mi se ništa neće dogoditi. Dakle, prvo što osjetim je paraliziranost i, ne znam kako da to drugačije nazovem-odjek prostora oko sebe u glavi. U stanju sam "vidjeti" prostor oko sebe mada su mi oči zatvorene. zatim osjećam silu kako me vuće, obično djelujući od nogu - dakle kao da me nešto vuće za noge, ali opet ponavljam ne osjećam n ičije ruke niti vidim ikakve spodobe. Najgore tek dolazi -osjećam da levitiram - možda bolje rećeno kao da se materijaliziram čas na jednom, čas na drugom dijelu sobe, ponekad osjećam kao da sam prisutan u istom trenutku u svakoj točki prostora. SIla koja me vuće jedan je tren jača, drugi slabija, ponekad i prestane, ali ja i dalje "levitiram". Pokušavam usavršiti tehniku kontrole nad tim stanjem-dakle da se mogu trgnuti iz njega kad hoću, odnosno da mi isto ne bude toliko neugodno. Do sada sam uspio jedino trgnuti se iz tog stanja, ali taj je proces gotovo jednako neugodan kao i ovaj - i previše naporan- ai ne pomaže puno jer čim opet pokušam zaspati vratim se u ono stanje levitacije i još većim "brzinama" osjećaj se nastavi. Te epizode znaju trajati i po sat - dva, tri, a nakon njih uspijevam normalno zaspati i ujutro se normalno probuditi.
 
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 13:53   #54
www.saltcube.com - stranica o i kako lucidno sanjat
Koraljni greben is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 14:05   #55
Quote:
3 Stupid Dogs kaže: Pogledaj post
Anyhow, imao sam ja neka slična iskustva (copy-paste s jedne druge teme):
sta to nebi trebao bit put u astral a ne lucidan san
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:32   #56
ja jesam jednom slučajno, a to nema veze ni sa kakvom astralnom pr. i sličnim new age sranjima, mozak zna da je to san i on je polusvjesan, a što se tiče ovog vježbanja, imajte uvjek kod sebe neki papir i svako malo ga čitajte, kasnije če vam to uč u naviku i u snu čete izvadit taj papir i nečete moč pročitat slova(neznam zašto) i onda čete znat da je to san.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:01   #57
No1-tema već postoji
No2-ne kužim šta neki pišu (jel to hrvatski?)
No3-Na treadu Astralna projekcija je link knjige koju trebaš pročitat(da nebi postavljao takva pitanja)
zicke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 14:07   #58
ja dosta dugo prakticiram lucidno sanjanje.
svi koji ga žele prakticirati mislim da bi definitivno trebali pročitat umijeće sanjnja od carlosa castanede neznam kolko je knjiga istinita ali metode opisane u njoj su meni najbolje upalile.

netko je pitao kako razlikovat lucidni san od "stvarnosti".
u početku je to lako jer su očite razlike između sna i jave...ali kasnije je to malo teže
ja provjeravam "stvarnost" tako da pogledam ruke
(ako nekog zanima mogu mu opisat način kako
produljit lucidni san gledanjem ruku)
ali sad su se usavršile pa ni to ne pali
pa onda pogledam neki tekst dva put ako ostane isti i
ako ga uspijem pročitat ne sanjam a ako se mijenja sanjam.
ali sad mi već i to postaje prilično nepouzdano pa obično probam hodat kroz zid za svaki slučaj .... tako se ne mogu jako ozljedit.

u zadnje vrijeme su mi se počele čudne stvari događat recimo uspio sam se kroz lucidni san osvijestit tako da vidim svoje tijelo (astralna projekcija valjda) ušao sam u tijelo duhom ali i dalje "sanjao"
pokušao sam se dignut...jako je čudno no uspio sam
se nekim nadljudskim naporima posjest ali bilo je to kao da dižem mrtvo tijelo(valjda sam fizičko stvarno pokretao)
pa mi je glava onako na iza pala imao sam neku zgrčen izgled bio sam previše iscrpljen pa sam samo nastavio spavat na krevetu...
kasnije sam neznam dali je bila astralna projekcija lebdio u zraku i velikom brzinom se okreto oko neke osi malo iznad trtice...
šteta što se nisam snimo možda sam stvarno bio mm do stropa
p.s skužio sam da si mogu davat naredbe energetskom tijelu u snu tako da mu se derem što želim samo treba se prilično pomučit da progovoriš u snu jer u početku samo ko da ti izlazi zrak nemožeš zvuk proizvodit.

prva astralna projekcija mi je bila kad sam se trebao u 6r dignut za nastavu i bio sam tolko ljen da sam se duhom dignuo ugasio alarm jer je pisalo na satu da je 4sata a bilo je 15 do osam lol i tako sam zakasnio u školu.

nova poruka ministarstva obrazovanja i sporta
ako vaše dijete prakticira astralnu projekciju popustit će u školi sasiječite zlo u koriejnu i zabaranite mu san
kinky16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 15:44   #59
Quote:
kinky16 kaže: Pogledaj post
prva astralna projekcija mi je bila kad sam se trebao u 6r dignut za nastavu i bio sam tolko ljen da sam se duhom dignuo ugasio alarm jer je pisalo na satu da je 4sata a bilo je 15 do osam lol i tako sam zakasnio u školu.
Tako ja ponekad odsanjam da usred noći idem na WC i sve oko mene je mutno i pospan sam. Ali zapravo fizički odem na WC. Tako si se i ti probudio i ugasio alarm dok si bio pospan, pa nastavio spavati
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:07   #60
imala sam ih jedno vrijeme, fora je tako sanjat, nikakve astralne projekcije i te brije. i neznam jel cijeli san bio lucidan,znam sao da jedan trenutak je,a to je dok sam sanjala da sam se poskliznula sa nekog balkona i počela padat, "sjetila" sam se da mogu odskočit od tla kao da su mi noge od federa il kao da se dočekaš na trampolin, i tak sam nastavila skakat dalje..super filing
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.