Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 16:43   #61
Ja sam bila kod psihijatrice na psihoterapiji i kažem ja njoj: Ja bi otišla na neki alienski brod tamo bi se puno bolje osjećala.
A kaže ona: Što mislite da su civiliziraniji, da bi vas bolje prihvatili?
A kažem ja :da.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:52   #62
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ako brkam, kako ti kažeš, neka ti bude.
Termin? Što je termin? I tko kaže da nije pomodarski izraz? Ali što ako se pokaže da nije samo termin. I da ne označava samo to što ti misliš da označava? Što ako je to istina koja će biti kao takva priznata kroz neko vrijeme? Nikom ništa, zar ne. Možda tada više ni nećemo komunicirati. A i ono pa rekla sam ti, i nije najpoželjniji komentar.

Glede filmske industrije, bio je nedavno dokumantarac (ljuta sam na samu sebe što ne zapišem podatke pa samo mogu otprilike prepričat o čemu se radilo), u kojem su filmaši ( uglavnom producenti) govorili o "slobodi" kojom odabiru teme za filmove. Tako je, npr. kad je SAD odlučila zaratiti s Irakom, došla direktiva da se snimaju samo određeni tipovi filmova, koji bi (posredno )dali opravdanje za taj rat. Ista je stvar bila za vrijeme vijetnamskog rata ( vidi da su svi filmovi s anti- ratnom propagandom bili snimljeni daleko poslije vijetnamskog rata), a da ne govorimo o filmovima s tematikom ebole i raznih virusa koji su Amerima "pobijegli" iz labosa, a koji se prikazuju s određenom zadrškom, i u svima su krivci mankiji ili neki drugi zli sisavci. Pa i 11.9. je prikazan prije nego se dogodio ( slučajno? ).

A to da je čovječanstvo oduvijek bilo željno nasilja, pa zar je tebi to alibi i dokaz za sve ispiranje mozga? Zar ne bi bilo logično da čovječanstvo napreduje u pozitivnom smislu, znači da se udaljava od nasilja? Ali ne! Nasilje je sve zastupljenije u medijima, i u svijetu, a i kod nas. Gledaj samo naše informativne emisije i dnevnu štampu: sama crna kronika, ubojstva, politički skandali i manipulacije. Kada si, i gdje, uspio pročitati ili čuti nešto lijepo? Neke pozitivne pomake i humane akcije, neke optimistične vijesti, gdje si vidio širenje radosti i osjećaja ljubavi na globalnom nivou? Bome nigdje.
I onda veliš da to nije ispiranje mozga. Da to nije perfidno vođenje raje točno tamo gdje je želiš imati, a da bi u datom trenutku mogao progurati i nametnuti svoje ideje i svoju vladavinu. Postepeno, korak po korak, ali kontinuirano i neprestalno, u svim sferama.

A da države, za koje se i ti nadaš da imaju protokol, znaju puno o izvanzemaljcima, nema sumnje. I nisu to mali zeleni, niti mali sivi sa crnim ukošenim očima. A nisu ni bukvalni gmazovi u obliku Busha, a o kojima se mi ovdje sprdamo. Probaj malo promijeniti ekipu s kojom o tome razgovaraš. Začuditi ćeš se što ljudi sve vjeruju, a što im je servirano putem medija.
ne kažem da nema direktiva, ali ne možeš kontrolirati filmsku industriju.
ako pod kontrolom misliš na cenzuriranje (kao što su recimo iz Spidermana izbrisali WTC) onda je to očito.
izvanzemaljce ne zamišljam nikako. morali bi imati simetriju, to je sve što je vrlo vjerojatno. ove druge stvari (mali zeleni je naziv za pulsare, LGM, little green men) su gotovo sigurno plodovi mašte.
o tim stvarima razgovaram rijetko, a kad razgovaram, razgovaram s ljudima koji znaju par stvari o biologiji, pa se uvijek usuglasimo da je predviđanje izgleda izvanzemaljskog života vrlo teško.


Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod psihijatrice na psihoterapiji i kažem ja njoj: Ja bi otišla na neki alienski brod tamo bi se puno bolje osjećala.
A kaže ona: Što mislite da su civiliziraniji, da bi vas bolje prihvatili?
A kažem ja :da.
dobro ti je i rekla. pozdravi je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 17:51   #63
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ako brkam, kako ti kažeš, neka ti bude.
Termin? Što je termin? I tko kaže da nije pomodarski izraz? Ali što ako se pokaže da nije samo termin. I da ne označava samo to što ti misliš da označava? Što ako je to istina koja će biti kao takva priznata kroz neko vrijeme? Nikom ništa, zar ne. Možda tada više ni nećemo komunicirati. A i ono pa rekla sam ti, i nije najpoželjniji komentar.

Glede filmske industrije, bio je nedavno dokumantarac (ljuta sam na samu sebe što ne zapišem podatke pa samo mogu otprilike prepričat o čemu se radilo), u kojem su filmaši ( uglavnom producenti) govorili o "slobodi" kojom odabiru teme za filmove. Tako je, npr. kad je SAD odlučila zaratiti s Irakom, došla direktiva da se snimaju samo određeni tipovi filmova, koji bi (posredno )dali opravdanje za taj rat. Ista je stvar bila za vrijeme vijetnamskog rata ( vidi da su svi filmovi s anti- ratnom propagandom bili snimljeni daleko poslije vijetnamskog rata), a da ne govorimo o filmovima s tematikom ebole i raznih virusa koji su Amerima "pobijegli" iz labosa, a koji se prikazuju s određenom zadrškom, i u svima su krivci mankiji ili neki drugi zli sisavci. Pa i 11.9. je prikazan prije nego se dogodio ( slučajno? ).

A to da je čovječanstvo oduvijek bilo željno nasilja, pa zar je tebi to alibi i dokaz za sve ispiranje mozga? Zar ne bi bilo logično da čovječanstvo napreduje u pozitivnom smislu, znači da se udaljava od nasilja? Ali ne! Nasilje je sve zastupljenije u medijima, i u svijetu, a i kod nas. Gledaj samo naše informativne emisije i dnevnu štampu: sama crna kronika, ubojstva, politički skandali i manipulacije. Kada si, i gdje, uspio pročitati ili čuti nešto lijepo? Neke pozitivne pomake i humane akcije, neke optimistične vijesti, gdje si vidio širenje radosti i osjećaja ljubavi na globalnom nivou? Bome nigdje.
I onda veliš da to nije ispiranje mozga. Da to nije perfidno vođenje raje točno tamo gdje je želiš imati, a da bi u datom trenutku mogao progurati i nametnuti svoje ideje i svoju vladavinu. Postepeno, korak po korak, ali kontinuirano i neprestalno, u svim sferama.

A da države, za koje se i ti nadaš da imaju protokol, znaju puno o izvanzemaljcima, nema sumnje. I nisu to mali zeleni, niti mali sivi sa crnim ukošenim očima. A nisu ni bukvalni gmazovi u obliku Busha, a o kojima se mi ovdje sprdamo. Probaj malo promijeniti ekipu s kojom o tome razgovaraš. Začuditi ćeš se što ljudi sve vjeruju, a što im je servirano putem medija.
vidija san ja u iraku i afganistanu, tamo je sve puno ljubavi i mira,
zar nam War on terror nije humana akcija na globalnoj razini...
jackcarver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 22:10   #64
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Gle, što više toga ne "zaboraviš", to ćeš više biti u pravu.
Zato, blesačo feministička (kad se već vrijeđamo), što ja tebe častim kavom, pa impliciram da će ona biti nešto što si zbog nestašice nećeš moći priuštiti.

A hoće li to biti iznos jedne ili dvadeset i jedne moje mjesečne plaće druga je priča.
.pih.. genijalče,
Koji džentlemen....


Ali od te kave ne odustajem...
ali toga dana će svi koji se tamo nađu biti jako sretni ako izvuku živu glavu...uključujući i tebe .......
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 22:18   #65
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
mediji, a posebno film, ne prilagođavaju ljude na taj način, oni se prilagođavaju ljudima...kažem, posebno film, jer film koji ljudima ne nudi ono što žele vidjeti neće se, naravno, dobro prodati...
a strah od nepoznatog, što potencijalni vanzemaljci zasigurno jesu, prije bih smatrao urođenim nego ideološki nametnutim...
film kao i svi ostali mediji nude ljudima točno ono na što su im sugerirali da žele vidjeti...

uostalom Arna je to već odlično objasnila!

A najveća zabluda je svakog pojedinog čovjeka a i naroda koji smatra da se njime nemože manipulirati.
Manipulacija počinje već od osnovne škole...

No da se vratimo na temu:imaju li države plan...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 22:25   #66
hm, točno, i stand corrected...mediji su puno kompleksniji i djeluju na puno kompleksnije načine nego što sam to pojednostavljeno prikazao u svom postu...
no i dalje ostajem pri tvrdnji o strahu od nepoznatog...

edit:
Quote:
VeronikaN kaže:
A najveća zabluda je svakog pojedinog čovjeka a i naroda koji smatra da se njime nemože manipulirati.
Manipulacija počinje već od osnovne škole...
s ovim se u potpunosti slažem...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 23:13   #67
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Nedavno emitirana emisija njem. TV. na temu ima li njihova država spreman plan za eventualni prvi kontakt s vanzemaljskim posjetiocima,dala je porazan zaključak,da njihova država TAKVOG PLANA NEMA!
Reporter je ispitivao na svim instancama,no nitko za takav susret nije nadležan.
USA,Rusija,Francuska i druge veće zemlje takav plan imaju.Ti planovi uklučuju nadležnost određenih institucija uz točan protokol.

Uz predpostavku da se takav susret tj kontakt može dogoditi bilo kada i bilo gdje,što ako se vanzemaljci pojave u nekoj manjoj državi kao što je naša?

Možemo li mi s njima kontaktirati i koja su osnovna pravila i znanja za to potrebna?
Za predpostaviti je da se vanzemaljska letjelica sigurno nebi prizemljila na Trgu bana Jelačića,te time ugrozila živote i dobra zemljana.
A što ako se spusti negdje u zabiti,gdje su prve osobe za kontakt veseli tj pijani Janko ili preplašena babica,koja bi odmah znala da to nisu čista posla,
i da može biti samo nečastivi?

I sada slijedi pitanje,molim bez zahebancije,kako biste vi osobno reagirali da se pred vas spusti NLO?
ja bi se majke mi zasra i nevirujem da bi mi bilo svejedno, i pokušao bi pobjeći što dalje.
ww ono je bila zajebancija ,
over & out
jackcarver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:45   #68
da se pred mene spusti nlo pricekao bi da izađe ako je to što je unutra manje od mene uhvatio bi ga i uzeo mu brod a ako je on veci pobjegao bi... i vratio se sa pistoljem....nije bitno uglavnom bi to iskoristio da se proslavim....
Ja__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:37   #69
Quote:
Ja__ kaže: Pogledaj post
da se pred mene spusti nlo pricekao bi da izađe ako je to što je unutra manje od mene uhvatio bi ga i uzeo mu brod a ako je on veci pobjegao bi... i vratio se sa pistoljem....nije bitno uglavnom bi to iskoristio da se proslavim....
Potpis: Robi K., III. a
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.