Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 04:34   #1
Vjerujete li u sudbinu iliti da postoji nekakva shema za svakoga?

Ne znam šta da mislim.Vjerovao sam da sami određujemo svoju sudbinu,ali došao sam do zaključka da sami određujemo samo svoje postupke(čak niti to ponekad).Evo radi čega.
Večeras između 23 i 00 meni se sudbina promijenila za 180 stupnjeva.
Otišao sam u jedan caffe na piće.Tamo se nasadio jedan nepoznat i problematičan alkoholizirani lik baš na mene.Iz obzira prema vlasnici lokala progutao sam ponos i kulturno otišao.Budući da mi je lik bacio cigarete,otišao sam kupiti nove.U povratku doma,tridesetak metara prije kuće pred auto mi je iskočio ogromni rotvajler i razbio mi pola auta.Došla je policija itd.
To sve ne bi bilo ništa da se nije desilo slijedeće:
kada sam udario psa,poslao sam dvije poruke mobitelom.Jedna je bila osobi kojoj sam iz obaveze morao javiti,a druga je bila jedina osoba do koje mi je zaista stalo.prva se zabrinula,a druga je odgovorila nekom šalom.Mene je povrijedilo što ova druga okreće na šalu i grubo sam je otpilio.Na kraju smo se možda i zauvijek posvađali i upropastio sam teško stečeno prijateljstvo.
Kada sam konačno došao kući,ponovo sam gledao poruke i shvatio da sam ovoj bitnoj osobi zapravo poslao praznu poruku.Ona zapravo niti nije znala šta mi se desilo.A ja sam izgovorio neke teške riječi i vjerovatno povratka nema.
E,sad neka mi netko objasni kako sam uspio određujući svoje postupke potpuno sam u sat vremena ostati bez auta,vozačke,ubiti prekrasnu životinju i ostati bez osobe koju volim već godinama?Kako se kotačići sudbine slažu ili okreću?Tko i gdje to određuje?
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:16   #2
Na ovo pitanje možeš doći sam do odgovora ako pogledaš zadnji tekst ovdje
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:17   #3
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
E,sad neka mi netko objasni kako sam uspio određujući svoje postupke potpuno sam u sat vremena ostati bez auta,vozačke,ubiti prekrasnu životinju i ostati bez osobe koju volim već godinama?Kako se kotačići sudbine slažu ili okreću?Tko i gdje to određuje?
Koliko vidim, vlastitim slobodnim izborom :
- lijepo si odabrao maknuti se iz birtije i od pijanca
- sam si odabrao piti i onda voziti ( a lijepo znaš za zakon 0 promila- jer to je valjda razlog gubitka vozačke)
- pas je imao nesreću ( njegova karma?), a slično i tvoj auto ( makar tko zna, možda bi danas ti stradao u njemu da ga nisi spiksao na psu)
- draga osoba nije izazvala tvoj bijes ( sam kažeš da nije ni dobila sms)- što bi moglo značiti da možda ti podsvijesno želiš prekid , u svakom slučaju, opet tvoj izbor kako ćeš reagirati.

Sudbina pred nas stavlja događaje, ali sami izabiremo kako ćemo na njih reagirati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:14   #4
Mislim da sudbina ne postoji. To bi značili da smo svi neki roboti.. da nam je već predodređeno što ćemo biti i što ćemo uraditi.

Glup mi je život kojeg ja ne kontroliram.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:53   #5
svatko kroji sam svoju "sudbinu"
oni koji vjeruju u nju su uglavnom slabići koji se ne znaju nositi sa životom pa stalno sebe tješe mišljenjem tipa "ako mi je suđeno dogodit će se to i to" pa cjeli svoj život puste u ruke nečem čega zapravo nema.

što se tvog slučaja tiće...tako ti je i kod mene.kad mi ide,ide mi na svim aspektima života,jednostavno letiš i sve ti se otvara.
kad mi ne ide, ne ide mi u ničem, zbediran gledam kako pravim pizdarije i jednostavno se ne mogu izvadit iz toga....nakon nekog vremena opet krene i tako...glavu gore i to je to.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:56   #6
Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Sudbina pred nas stavlja događaje, ali sami izabiremo kako ćemo na njih reagirati.
Život pred tebe stavlja događaje i tvoje odluke pred tebe stavljaju događaje.

ajd nek netko uopće definira sudbinu jel vidim da zapravo ovi koji vjeruju u nju samo uglavnom zamjene riječ "život" sa "sudbina" i to je to.
tko to može uopće definirati?
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:22   #7
ne vjerujem u sudbinu, za neke stvari koje ti govoris mislim da si sam kriv a za one koje nisi bih nazvala slucajan događaj. Niz slucajnih događaja cine nesto sto ljudi bez potrebe zovu sudbina.
ja mislim da je znanost sudbinu dobrim djelom razbila i objasnila mnogim znanstvenim otkricima gdje je uvelike vazna za razumijeti teorija vjerojatnosti. sjetimo se od pocetka kako je to bivalo; u davna vremena ljudi su mislili da sudbina određuje dali ce pasti kisa, onda je znanost objasnila kako nastaje kisa i u ljudi se na srecu maknulo svo praznovjerje (ne misle vise da je bog ljut na nas ili da je sudbina odredila da su kisne kapi bozje suze ) za kisu postoji znanstveno objasnjenje. za neke stvari znanost samo sto nije dala nepobitne teorije. teorija vjerojatnosti mora postojati, ako osoba dobije na lotu to nije sudbina, svi ljudi na to gledaju kao na nemoguc događaj, ali u teoriji i u praksi to naravno nije tako, vjerojatnost da osoba dobije na lotu je 6.5 * 10 na -8 (za loto7/39 ), to je jako mala vjerojatnost ali da bi teorija postala odrziva netko mora biti ta osoba, kao sto i nekog mora zgaziti auto, nekom mora otkazati srce, nekom mora umrijeti brat... to je niz slucajnih događaja od kojih je satkana teorija vjerojatnosti, nije to nikakva sudbina, jos da ne spominjem ljudski namjerni faktor za to (ako osoba vozi 200 km/h, onda mislim da je glupo reci da je sudbina bila to sto je poginula u autu)
argh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:32   #8
Morpheus:...Do you believe in fate, Neo?
Neo: No.
Morpheus: Why not?
Neo: Because I don't like the idea that I'm not in control of my life.


Evo našao sam jedan zgodan citat iz filma.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 20:33   #9
promjeni život za 270 stupnjeva. nazovi bitnu osobu ispričaj kaj ti se dogodilo,objasni svoju praznu poruku povišenim stresom( najočitiji uzrok).kupi joj čokoladu s rižom,ispričaj se lijepo i tak.

ne, ne vjerujem u sudbinu.
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 21:07   #10
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Vjerovao sam da sami određujemo svoju sudbinu,ali došao sam do zaključka da sami određujemo samo svoje postupke(čak niti to ponekad).

Kako se kotačići sudbine slažu ili okreću?Tko i gdje to određuje?
Ma što je sudbina? Stvarno se pod taj pojam svašta ugurava.
Ti si uzrujan zbog događaja i bacio si se u duboko razmišljanje o smislu svega i svačega, umjesto da popraviš što se popraviti da.
Ili da ideš dalje.
Korak po korak.... sve si sam odabrao.
Je... da su se događaji nizali možda intrigantno kad ih analiziraš,
ali ipak je svaki postupak bio odabran od tebe.
A zašto je izbor bio baš takav, tja...


Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
promjeni život za 270 stupnjeva.
Zašto za 270???
Ako baš mora, onda je kraći put za -90

Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
kupi joj čokoladu s rižom,ispričaj se lijepo i tak.
I tak, ha? .... hoćeš reć da voliš čok. s rižom!
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:14   #11
Paralelne stvarnosti, sve u isto vrijeme.
U jednoj se nikada nisi rodio, no eto mi ostali postojimo i tamo.

Nema veze s temom, ni pitanjem.. zašto sam pobogu to uopće napisao
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:08   #12
Quote:
colour kaže: Pogledaj post

Zašto za 270???
Ako baš mora, onda je kraći put za -90


I tak, ha? .... hoćeš reć da voliš čok. s rižom!
idem u smjeru kazaljke na satu

taman sam tad grickala milkinu čokoladu s rižom,pa tak..i mogu ti reć da mi je puno bolja mikado. bar kaj se tiče ove varijante s rižom
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:37   #13
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, vlastitim slobodnim izborom :
- lijepo si odabrao maknuti se iz birtije i od pijanca
- sam si odabrao piti i onda voziti ( a lijepo znaš za zakon 0 promila- jer to je valjda razlog gubitka vozačke)
- pas je imao nesreću ( njegova karma?), a slično i tvoj auto ( makar tko zna, možda bi danas ti stradao u njemu da ga nisi spiksao na psu)
- draga osoba nije izazvala tvoj bijes ( sam kažeš da nije ni dobila sms)- što bi moglo značiti da možda ti podsvijesno želiš prekid , u svakom slučaju, opet tvoj izbor kako ćeš reagirati.

Sudbina pred nas stavlja događaje, ali sami izabiremo kako ćemo na njih reagirati.
prilično dobra anliza.I sam volim vjerovati da vlastiti postupci(što će reći sam)određuju pojedine sudbine.Ali jednostavno se ponekad desi da čovijek nemoćno gleda kako se sranja dešavaju i ne može si pomoći.Mene zanima postoji li niz nesretnih događaja po ključu sudbine(što nužno ne implicira tamo nekakvo biće koje iz koznakojih razloga određuje što će se i kada i kome desiti),već da nekim sistemom proporcionalnosti sve dolazi na nekakav nulti položaj.
By the way.Pokušao sam neke bitne situacije vratiti u početni položaj,i tu pada teorija o očuvanju energije,jer mi je bilo potrebno neizmjerno više truda da to donekle učinim nego što sam utrošio da pokrenem te iste događaje.
E,da i čokolada sa rižom čini mi se dobrom idejom! možda pokrene lanac sretnih događaja.
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:54   #14
ja bi odgovorio to da je svjet kaoticani sve je oko nas kaos nered ali mi ljudi trazimo red u svemo pa je sudbina po nama neki red dogadjaja koje mi tumacimo da je netko ih takve napravio ..jer imaju neki redosljed ..evo npr da igras neku igricu . u kojoj si glavni junak npr gta ili tak nekaj slicno i spusis neku misiju ali zato dobis drugu malo se nazivciras i igras dalje..ali da je ozbiljno shvacas mogo bi mislit da je to bila sudbina ..dakle po meni je sudbina neki nas zamisljeni red u kaoticnom zivotnom sistemu ..nazalost
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 08:14   #15
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
idem u smjeru kazaljke na satu

taman sam tad grickala milkinu čokoladu s rižom,pa tak..i mogu ti reć da mi je puno bolja mikado. bar kaj se tiče ove varijante s rižom
Ejhejhej... ! Ako ideš u smjeru kazaljke na satu, ideš u minus s kutevima!!!

Je istina je, mikado je najbolja, al' ja ne volim čokaladu ni sa, ni bez riže.
Možda jedino one sa suhim voćem, al' nema ih uvijek

OT ma vidi, sad bi i ja mogla pitat koja je to sudbina....
Imam dva uuuužasna dana pred sobom, znam da se neću moć iskontrolirat, a ne mogu ih ni izbjeć. Nisam dobro spavala, probada me u želucu i okolo, sve je lako objasnit prednervozom.... i što da kukam nad sudbinom???
Aj... bok


@gocat.
paralelne stvarnosti.....
a ti fulao temu, čovječe
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:03   #16
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Mene zanima postoji li niz nesretnih događaja po ključu sudbine(što nužno ne implicira tamo nekakvo biće koje iz koznakojih razloga određuje što će se i kada i kome desiti),već da nekim sistemom proporcionalnosti sve dolazi na nekakav nulti položaj.
Prema Marfijevim zakonima, ako nešto krene po zlu, sve će krenuti ka zlu i još gorem. Ali striček Marfi je pesimistični zajebant i ja ga nikad ne bih uzimala preozbiljno.
No, stvar je u tome da kad se čovjeku nešto loše dogodi, on automatski svoje misli usmjerava na tu negativnost, a misli su jaka energija i sklone su privlačiti točno ono o čemu su i same. Pa se tako puno teže odhrvati negativnom razmišljanju nego upasti u njega.

Baš sam jučer načula nešto o nekom programu liječenja depresije ( slušala sam s pol uha pa nemogu reći točno) ali poanta je u tome da uče ljude kako u svakom lošem događaju i situaciji, pronađu nešto pozitivno. S vremenom će, kad tako usmjere um, uvijek pronalaziti nešto dobro za što će se uhvatiti, a onda postepeno zbogom depresiji.

Iz toga bih ti odgovorila : po " ključu sudbine" nema niza nesretnih događaja, ali ima po ključu našeg razmišljanja.

Što bi bio nulti položaj?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:41   #17
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Iz toga bih ti odgovorila : po " ključu sudbine" nema niza nesretnih događaja, ali ima po ključu našeg razmišljanja.
Pa da, ali to se može primjenjivati u bilo kojim situacijama, ne samo kod depresije.
Heh i vježbat...
Evo jurim iz kuće i smišljam što je pozitivno u onome što ću ova dva dana raditi...... još ne znam... a to znači da će bit veselja....
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:20   #18
naravno da postoji sudbina!!!!!!!!ja vjerujem da su ti svi događaji u životu zapisani,kako inače objasniti nostradamusa i slične,a opće je poznato da se mnogi političari,vlasnici firmi,sportskih klubova i slično savjetuju sa astrolozima,gatarama i slično....ja sam se osobno uvjerila da se neki događaji koji su ti zapisani ne mogu izmjeniti koliko god to jako željeli... ali smatram da se ne treba zabrinjavati s onim što te čeka u životu nego uživati u životu
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 17:19   #19
Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Baš sam jučer načula nešto o nekom programu liječenja depresije ( slušala sam s pol uha pa nemogu reći točno) ali poanta je u tome da uče ljude kako u svakom lošem događaju i situaciji, pronađu nešto pozitivno. S vremenom će, kad tako usmjere um, uvijek pronalaziti nešto dobro za što će se uhvatiti, a onda postepeno zbogom depresiji.

Iz toga bih ti odgovorila : po " ključu sudbine" nema niza nesretnih događaja, ali ima po ključu našeg razmišljanja.

Što bi bio nulti položaj?
Ma,nisam ja u depri.Potrebno je puno više da bi mi se to desilo.Znam ponešto i o Murphyjevim zakonima,Nemaš beda.
Kod mene se svodi na pitanje koliko pozitivne energije možeš ili želiš pronaći u sebi.
Samo me ponekad ipak prati osjećaj da događaji idu nekim svojim redom nevezano za vlastite postupke.Poznata mi je i teorija o uzročno-posljedičnoj vezi,tako da ne brijem bez veze.Ali ono što mi se izdešavalo neku noć,samo je mali dio onoga neobičnog slijeda događaja koji mi se u relativno kratkom vremenu dogodio(samo nisam htio tušiti društvo čitavom pričom),zato se čovjek jednostavno ponekad zapita...
Nulti položaj ti je ravnoteža.Ono što navodno ne postoji u prirodi.Jednaka količina dobroga i lošega.Tako sam ja čuo.
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 17:25   #20
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ejhejhej... ! Ako ideš u smjeru kazaljke na satu, ideš u minus s kutevima!!!

Je istina je, mikado je najbolja, al' ja ne volim čokaladu ni sa, ni bez riže.
Možda jedino one sa suhim voćem, al' nema ih uvijek

OT ma vidi, sad bi i ja mogla pitat koja je to sudbina....
Imam dva uuuužasna dana pred sobom, znam da se neću moć iskontrolirat, a ne mogu ih ni izbjeć. Nisam dobro spavala, probada me u želucu i okolo, sve je lako objasnit prednervozom.... i što da kukam nad sudbinom???
Aj... bok
fakat jbt a jesam smotanaaaaaaaaaaaaaa ahahahahahah

nemoj kukat nad sudbinom, naravno primjeni neki od vlastitih načina za relaksaciju
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.