Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2007., 18:10   #41
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
A gdje je onda prigušivač u vidu morala, etike...?
Prigušivač? Nezgodna rijač.
Prigušivač se navrti na cijev i onda je se isto obavi u tišini.
Možda je to moralnije, tko bi ga znao ...

Kad ne funkcioniraju službe za održavanje reda i zakonja, kao npr. u ratno vrijeme ili u korumpiranim društvima u kakvo se i naše dobrano pretvorilo, onda je pozivanje isključivo na etiku najobičnija kukavština, jer se u takvim uvjetima valja osobno zauzeti za vlastiti goli opstanak, biti legalist koliko je to izdržljivo, ali svakako paralelno imati i vlastiti obrambeni adut u rukavu. Oni koji tome nisu dorasli su jednostavno predodređeni da ih postojeća (ne)prirodna selekcija izbriše iz postojanja.
Pa neka se oni samo drže filozofiranja o moralu i etici. Njihova stvar.
Pravo im budi kad već nisu dorasli boriti se za goli opstanak.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 20:07   #42
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
na okolinu.nismo pasivni promatraći,već aktivni sudionici.sami kreiramo svoju okolinu, ili si ti bačen s marsa tu gdje jesi?
Nisam bačen sa Marsa(bar se nadam),ali isto tako nisam mogao utjecati na većinu okolnosti u svom životu.Možeš birati hočeš li ujutro zapaliti cigaretu ili ne,hočeš li otići na posao koji ne voliš ili češ potražiti posao koji voliš...etc.
Ali ne možeš birati vlastito porijeklo,okolinu u kojoj si ili odrastaš,koja te formira kao osobu,roditelje koji jesu ili nisu ispunili ono što su trebali i još mali milion aspekata koji te određuju kao osobu.Postoje obrasci ponašanja(i nema ih baš preveliki broj),u kojima se može pronaći svatko od nas.Mi se samo zanosimo iluzijom da smo na ovaj ili onaj način posebni i da određujemo svoju sudbinu(svaki imalo sposobniji psihoanalitičar će sa priličnom sigurnošću na osnovu obrasca ponašanja predvidjeti kako će svatko od nas reagirati u određenoj situaciji),ali sve je već doživljeno,proživljeno i apsolvirano(postoje samo varijacije na temu).Samo je razlika u tome kada se desi NAMA,pa mislimo da je to nešto posebno.Opet tvrdim da svatko od nas treba tražiti maksimum iz ponuđenoga i nositi u sebi pozitivan pristup...
Tako ja mislim.
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 23:44   #43
Quote:
Kugloff kaže: Pogledaj post
Vjerujem u slučajnost, koju na kraju pojedini forumaši tumače kao sudbinu.

Dakle, o sudbini možemo govoriti kada događaj prođe, a nikako ne možemo govoriti o budućnosti kao aspektu sudbine.
Nitko ne može reći "sudbina ti je da budeš siromašan", no uvijek se može čovjeku koji je izgubio nogu reći "to ti je tvoja sudbina"

Dakle delija potura tezu da je auto đems dina uklet i ma što , tko ga vozio uvijek bi se isto desilo


Na ovu ekspertizu bih volio da mi odgovori uvaženi član foruma delija
U vezi auta - potpuno si na krivom kolosjeku.
Jer, SREDSTVO koje je posrednik da se nekom nešto desi NIJE ukleto već je jedino korišćeno da se nekom desi ono koje stoji u Sudbinskom zapisu osobe kojoj se treba; TO desiti.

Inače, ti vjeruješ u slučajnost, što je tvoje pravo - a ja iznosim (na forumu galaksije) dokaze da se u kozmosu Sve odigrava po Zapisanom, što je moje pravo.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 00:47   #44
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Nisam bačen sa Marsa(bar se nadam),ali isto tako nisam mogao utjecati na većinu okolnosti u svom životu.Možeš birati hočeš li ujutro zapaliti cigaretu ili ne,hočeš li otići na posao koji ne voliš ili češ potražiti posao koji voliš...etc.
Ali ne možeš birati vlastito porijeklo,okolinu u kojoj si ili odrastaš,koja te formira kao osobu,roditelje koji jesu ili nisu ispunili ono što su trebali i još mali milion aspekata koji te određuju kao osobu.Postoje obrasci ponašanja(i nema ih baš preveliki broj),u kojima se može pronaći svatko od nas.Mi se samo zanosimo iluzijom da smo na ovaj ili onaj način posebni i da određujemo svoju sudbinu(svaki imalo sposobniji psihoanalitičar će sa priličnom sigurnošću na osnovu obrasca ponašanja predvidjeti kako će svatko od nas reagirati u određenoj situaciji),ali sve je već doživljeno,proživljeno i apsolvirano(postoje samo varijacije na temu).Samo je razlika u tome kada se desi NAMA,pa mislimo da je to nešto posebno.Opet tvrdim da svatko od nas treba tražiti maksimum iz ponuđenoga i nositi u sebi pozitivan pristup...
Tako ja mislim.
točno. zapravo sad bi mogla zafilozifirat kaj je zapravo sloboda,koja ni ne postoji jer na određenu situaciju nemaš beskonačno rješenja ,već njih par. znači biraš između par solucija i sve tako.
lijepo si zapazio da imamo obrasce ponašanja, zapravo svi ljudi prolaze određene faze razvoja ličnosti i uzevši u obzir kulturološke obrasce ponašanja, obiteljsku anamnezu i uz par razgovora da se ustanovi kognitivni principi razmišljanja,dobar psihoanalitičar će ti reć tko si i kaj si
i sve to stoji.
al iznova, tvoj život tvoj odabir, tvoj je odabir bio da ovaj topic započneš s pripisivanjem stvari koje su ti se dogodile sudbini, ja naprotiv, da mi se to identično dogodi,imala bi drugačije mišljenje i sve bi to pripisala :nemreš bilivit kak mi je dan bio u banani, stres me srozao i blabla.
tvoj odabir je bio na koji način ćeš usmjerit svoje školovanje, svoj nteres za drugim ljudima, svoje ponašanje prema njima.
to sve radiš kad uđeš u fazu zrelosti i imaš kontrolu nad svakodnevnim ponašanjem, ova kontrola je relativna, jer je pitanje kaj si pokupil u vremenu prije tog.
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 19:59   #45
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
točno. zapravo sad bi mogla zafilozifirat kaj je zapravo sloboda,koja ni ne postoji jer na određenu situaciju nemaš beskonačno rješenja ,već njih par. znači biraš između par solucija i sve tako.
lijepo si zapazio da imamo obrasce ponašanja, zapravo svi ljudi prolaze određene faze razvoja ličnosti i uzevši u obzir kulturološke obrasce ponašanja, obiteljsku anamnezu i uz par razgovora da se ustanovi kognitivni principi razmišljanja,dobar psihoanalitičar će ti reć tko si i kaj si
i sve to stoji.
al iznova, tvoj život tvoj odabir, tvoj je odabir bio da ovaj topic započneš s pripisivanjem stvari koje su ti se dogodile sudbini, ja naprotiv, da mi se to identično dogodi,imala bi drugačije mišljenje i sve bi to pripisala :nemreš bilivit kak mi je dan bio u banani, stres me srozao i blabla.
tvoj odabir je bio na koji način ćeš usmjerit svoje školovanje, svoj nteres za drugim ljudima, svoje ponašanje prema njima.
to sve radiš kad uđeš u fazu zrelosti i imaš kontrolu nad svakodnevnim ponašanjem, ova kontrola je relativna, jer je pitanje kaj si pokupil u vremenu prije tog.
Ponavljam Ti da se apsolutno slažem sa Tvojim načinom razmišljanja. Ovo šta se meni izdešavalo(kažem da i to nije sve,al da neću tušit)me samo nagnalo na razmišljanje o sudbini.
A razmisli o slijedećem pristupu:
Stvar izbora je varka,mađioničarski trik života.Misliš da biraš,praviš izbor i upravljaš,a zapravo sve to radi tvoja priroda(čitajodsvijest)koja je uvjetovana milionima sitnih dešavanja prije toga.A ta dešavanja su opet uvjetovana onima prije.I tako dolazimo do jedne vrste determinističkog kaosa kojoj je posljedica naš ovaj ili onaj postupak.Razmisli o tom...
E sad.Slušaj ono pravo;Ako je to tako(Ne tvrdim nego samo uzimam kao moguću opciju),tada postoji pravilo što će se i kada desiti(bez obzira što mi nismo u stanju to saznati ili izračunati prije nego možemo samo pretpostaviti),a ako postoji pravilo,pravilo je zapravo sudbina...!
Ljepota svega toga je nepredvidivost i iznenađenje,jer da nije tako ne bi vrijedilo živjeti ovaj život...Nije li tako?
A i ta iluzija da sami određujemo smjernice(Imaš pravo,dalo bi se puno o slobodi izbora)daje dodatnu čar svemu.
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:53   #46
meni je tak svejedno već mi se toliko "lipih" stvari desilo da mi je svaki dan dobar
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:55   #47
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Umijeće života je polučiti maksimum iz minimuma.To je jedina prava istina.
I kad dođeš do maksimuma?
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 16:41   #48
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
I kad dođeš do maksimuma?
Maximum je po je po jednoj definiciji najveća moguća količina nečega koja ima sva obilježja cjeline.
Ako tu definiciju primjenimo na život te količinu i nepredvidivost situacija koje on postavlja pred nas,ispada da je iz našeg,ljudskog ugla maksimum gotovo imaginaran pojam,jer uvijek postoji još nešto što bismo u datim okolnostima mogli ili ne učiniti(čitajostići)
Drago mi je zbog tebe,ako si zadovoljan svojim dosegom,ali te moram razočarati...to nipošto nije tvoj maksimum.
To što ti misliš da je, više govori o tebi samom i vjerovatnom podsvjesnom nedostatku volje za nadgradnjom,nego što pobija moju tvrdnju.
A i ovisi što smatraš pod mjernom jedinicom kvalitete postojanja...
Moguće je,da si prema tzv.'Peterovoj ljestvici načela'došao do maksimuma svojih kvaliteta,ali opet ti ostaje mogućnost da određenim djelovanjem proširuješ vrstu i količinu vlastitih sposobnosti u vječnom kretanju prema MAKSIMUMU
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:27   #49
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Ponavljam Ti da se apsolutno slažem sa Tvojim načinom razmišljanja. Ovo šta se meni izdešavalo(kažem da i to nije sve,al da neću tušit)me samo nagnalo na razmišljanje o sudbini.
A razmisli o slijedećem pristupu:
Stvar izbora je varka,mađioničarski trik života.Misliš da biraš,praviš izbor i upravljaš,a zapravo sve to radi tvoja priroda(čitajodsvijest)koja je uvjetovana milionima sitnih dešavanja prije toga.A ta dešavanja su opet uvjetovana onima prije.I tako dolazimo do jedne vrste determinističkog kaosa kojoj je posljedica naš ovaj ili onaj postupak.Razmisli o tom...
skoro si skroz u pravu, tj većim dijelom našeg života upravljamo podsvjesno. no postoji i racionalni dio uma,
e sad. osobno pokušavam razumjet mehanizme podsvjesti koji upravljaju s menom. pokušavam u tom razumjevanju što manje racionalizirat, a što više ogolit situaciju(događaj).
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
E sad.Slušaj ono pravo;Ako je to tako(Ne tvrdim nego samo uzimam kao moguću opciju),tada postoji pravilo što će se i kada desiti(bez obzira što mi nismo u stanju to saznati ili izračunati prije nego možemo samo pretpostaviti),a ako postoji pravilo,pravilo je zapravo sudbina...!
Ljepota svega toga je nepredvidivost i iznenađenje,jer da nije tako ne bi vrijedilo živjeti ovaj život...Nije li tako?
A i ta iluzija da sami određujemo smjernice(Imaš pravo,dalo bi se puno o slobodi izbora)daje dodatnu čar svemu.
jp. samo kaj za svaku alternativu postoji pravilo. i sve tak u nedogled. možda bi to mogli nazvat sudbinom, no ne vjerujem da je zapisana, stvaramo je u hodu.
sloboda je i meni kao ideal vrlo intresantna, jer s jedne strane čovjek je njom opčinjen, psihički mu je vrlo bitno da sebe uvjeri da je slobodan, dok s druge strane, ne samo da je ograničem uvjetima u kojima živi, već i sam ima nagone koji ga tjeraju da se vezuje,podređuje i navikne, tak da je to kontrarnost slobodi kojoj teži.


sviđa mi se ovo kaj si napisl o maksimumu.
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 21:04   #50
Mozemo zivot zamisliti kako bi nam isao...

Ne bih se slozila sa tezom sam sebi krojis sudbinu...

Prije bih rekla da sudbina bira nas same jer kad bi znali kaj jue moguce ne bi to bila sudbina vec nasa zamisao zivota....\

Sudbinu ne mzoemo da zaustavimo
Al zato ona nas moze kao sto nas i uzima
 
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 23:41   #51
ne vjerujem u sudbinu ali vjerujem u sposobnost da predvidim izbore,ponašanja i reakcije okoline.tako naprimjer sanjam neku normalnu situaciju i probudim se san mi polako izbljedi a 5 godina kasnije me opali dejavu i sjecam se sna...vjerujem da mi mozak moze predviti neke situacije ali ne kontrolirano niti svijesno
stvatko pise svoju sudbinu...bilo tko moze "predvidjeti" sudbinu neke osobe koju poznaje jednostavnim nagađanjem netko bolje netko losije predvidi...cak i o osobama koje nikad niste upoznali, postoje neki koji mogu "predvidjeti" sudbinu li buducnost ima ih u ljudskoj povjesti ali sanse su minimalne i takve su osobe jako jako jako jako jako jako jako rijetke xD.
sudbina je samo niz izbora koje covjek donosi u svom zivotu i mogu uvijek zavrsiti dobro koliko god glupi bili zivite zivot kako hocete i ponajprije uzivajte weeeee
__________________
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.
ritualist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:00   #52
Quote:
ritualist kaže: Pogledaj post
ne vjerujem u sudbinu ali vjerujem u sposobnost da predvidim izbore,ponašanja i reakcije okoline.tako naprimjer sanjam neku normalnu situaciju i probudim se san mi polako izbljedi a 5 godina kasnije me opali dejavu i sjecam se sna...vjerujem da mi mozak moze predviti neke situacije ali ne kontrolirano niti svijesno
stvatko pise svoju sudbinu...bilo tko moze "predvidjeti" sudbinu neke osobe koju poznaje jednostavnim nagađanjem netko bolje netko losije predvidi...cak i o osobama koje nikad niste upoznali, postoje neki koji mogu "predvidjeti" sudbinu li buducnost ima ih u ljudskoj povjesti ali sanse su minimalne i takve su osobe jako jako jako jako jako jako jako rijetke xD.
sudbina je samo niz izbora koje covjek donosi u svom zivotu i mogu uvijek zavrsiti dobro koliko god glupi bili zivite zivot kako hocete i ponajprije uzivajte weeeee
blago ti je...

kolika količina mudrosti je potrebna u ganglijama da se dođe do sličnih saznanja?
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:43   #53
mislim da svatko kreira svoj zivot svojim odlukama i da ne postoji neki veliki plan za sve nas..........sami smo vladari svoje sudbine
__________________
I have difficulty with is the whole concept of belief. Faith isn't based on logic and experience.
>Ladybug< is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:18   #54
Quote:
tisina kaže: Pogledaj post
Mozemo zivot zamisliti kako bi nam isao...

Ne bih se slozila sa tezom sam sebi krojis sudbinu...

Prije bih rekla da sudbina bira nas same jer kad bi znali kaj je moguce ne bi to bila sudbina vec nasa zamisao zivota....\

Sudbinu ne mzoemo da zaustavimo
Al zato ona nas moze kao sto nas i uzima
E potpuno se slažem.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 00:19   #55
Covjek snuje, Bog određuje...
__________________
...U sTvArNoStI Jr ReAlNoSt SaSvIm DrUgAčijA...
krejzi_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 01:17   #56
Quote:
krejzi_mala kaže: Pogledaj post
Covjek snuje, Bog određuje...
Bog nije uvijek voljan učiniti baš sve i oduzeti nam naše pravo slobodnog izbora te dio slave koja nam pripada - Machiaveli
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.