Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 10:46   #221
Ako jos netko proizvodi sapune, nek mi se javi poradi razmjene uzoraka da probamo malo i druge recepture.
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 01:17   #222
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Inace, za one koji preferiraju tekuce sapune u odnosu na krute, moguce je rastopiti kruti i dobiti tekuci. Evo bas sad sam se istusirao koristeci mix prvog i drugog batcha. Jednostavno naribate sapun i kuhate u destiliranoj vodi dok se ne otopi. Prvi put sam radio s kupovnim sapunom i ispalo mi je pregusto, sad sam malo na rijedju stranu pa ga je bilo svugdje . Probao sam i kuhinjski sudoper ocisitit s njim i fino se ocistio.
Na slijedecim batchevima cu poraditi vise na mirisima, ovaj mi blago mirisi na mast. Nista neugodno, gotovo neutralan miris, a i nakon ispiranja nestane ali bilo bi fino mirisati kao sto to izvode kupovni sapuni.

Sorry, ali ovo što opisuješ nije tekući sapun, to je samo rastopljeni kruti.
Pravi tekući sapun se radi saponifikacijom sa KOH i to tzv. toplim postupkom.
valkira10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 08:09   #223
Quote:
valkira10 kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ovo što opisuješ nije tekući sapun, to je samo rastopljeni kruti.
Pravi tekući sapun se radi saponifikacijom sa KOH i to tzv. toplim postupkom.
Rastopljeno=tekuce. Gdje sam pogrijesio u terminologiji? Za topli postupak znam i sam
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 04:44   #224
Nema greške u terminologiji, razlika je u kemijskom procesu i u izračunu saponifikacijskog koeficijenta.

Tekući sapun se radi sa KOH, molekule KOH su veće od molekula NaOH i upravo zbog toga tekući sapun ostaje u tekućem stanju.
A kombiniranjem KOH i NaOH dobivamo krem sapun (uz još par dodataka).
valkira10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:29   #225
Quote:
valkira10 kaže: Pogledaj post
Nema greške u terminologiji, razlika je u kemijskom procesu i u izračunu saponifikacijskog koeficijenta.

Tekući sapun se radi sa KOH, molekule KOH su veće od molekula NaOH i upravo zbog toga tekući sapun ostaje u tekućem stanju.
A kombiniranjem KOH i NaOH dobivamo krem sapun (uz još par dodataka).
Vidim da se kuzis u materiju, da li mozda znas da li je ovakvom rastopljenom sapunu potreban konzervans?
Inace, ovakav sapun ima svoji minusa u odnosu na pravi KOH HP sapun ali za privatnu upotrebu mi se cini cisto ok
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 15:23   #226
Quote:
valkira10 kaže: Pogledaj post
Nema greške u terminologiji, razlika je u kemijskom procesu i u izračunu saponifikacijskog koeficijenta.

Tekući sapun se radi sa KOH, molekule KOH su veće od molekula NaOH i upravo zbog toga tekući sapun ostaje u tekućem stanju.
A kombiniranjem KOH i NaOH dobivamo krem sapun (uz još par dodataka).
gdje se može kupiti KOH? I po kojoj cijeni? hvala!
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 17:10   #227
Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
gdje se može kupiti KOH? I po kojoj cijeni? hvala!
Imas u Nanoteh-u po 44 kn ili njuskalu po 60kn
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:11   #228
Evo novog sapuncica

https://lh5.googleusercontent.com/-h...12_n.jpg?gl=HR
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 00:22   #229
Quote:
beznicka kaže: Pogledaj post
Imas u Nanoteh-u po 44 kn ili njuskalu po 60kn
pozdrav!

ja sam prije pol godine bila tam i tražila i gospon je rekel da to ne prodaju al da bi meni možda prodao kada bi znao da ja s tim znam radit, a da ne zapalim sebe i cijeli stan
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 01:13   #230
Quote:
malaprinceza kaže: Pogledaj post
pozdrav!

ja sam prije pol godine bila tam i tražila i gospon je rekel da to ne prodaju al da bi meni možda prodao kada bi znao da ja s tim znam radit, a da ne zapalim sebe i cijeli stan
Hm, probaj ponovo , vidim da to imaju u ponudi

http://www.nanotehnologija.info/web-...category_id=45
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 01:23   #231
zna li tko kako se radi prirodni prozirni bezbojni sapun?
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:50   #232
Quote:
malaprinceza kaže: Pogledaj post
zna li tko kako se radi prirodni prozirni bezbojni sapun?
Imas recimo ovaj tutorial

http://www.bearchele.com/soap/Tutorial.html

Cini mi se kao HP proces sa dodavanjem glicerina, alkohola i secerne otopine
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:14   #233
Sta mislite o ovom sapunu?
http://www.ebay.co.uk/itm/GREEK-TRAD...#ht_2247wt_932
Nekako mi je sumnjivo jer je tako jeftino Treba mi za praviti sampon i gel za tusiranje.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:48   #234
Grci su veliki proizvodjaci maslinovog ulja a sad je cijena i jos niza tako da nije cudo sto je jeftin. Na amazonu ima PAPOUTSANISa i isto je jeftin tako da slobodno kupi, za te pare ne mozes pogrijesiti. Mozda si i ja uzmem da ga usporedim sa svojim Castile sapunom.
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 14:11   #235
Buraz me zicao da mu napisem jedan text za njegov guide o izradi stranica pa sam napisao nesto o izradi sapuna. Evo texta, mozda nekome bude koristan

http://evandjeljepoluki.blogspot.com...-procesom.html
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 13:06   #236
moram i ovdje napisati..oduševljena sam silver sapunom..
ne spadam u ful problematičan ten ali zna mi gamad izaći..od kada ga koristim, nema ničeg na vidiku

evo malo o njemu, mali copy paste:
"Srebro je prirodni antibiotik , vjerojatno najstariji i jedini koji ne izaziva štetne nuspojave.

Koža na Silverex sapun reagira prijateljsk i s povjerenjem! Revolucionarna tehnologija implementacije srebrnih čestica 99,99 postotne čistoće u bazu sapuna omogućuje postizanje iznimnih zdravstvenih i estetskih dobrobiti. Iako je namijenjen svim tipovima, prije svega blagotvorno djeluje na suhu i osjetljivu kožu. Osim što koži daje nježnost, sapun ju čisti od svih vrsta bakterija i nečistoća te pruža dugotrajnu elastičnost.

Način proizvodnje i visokovrijedni prirodni sastojci ono su što Silverex sapun čine tako neodoljivim i daje mu prednost pred drugim sličnim proizvodima. Kokosovo i maslinovo ulje te blagotvorna zelena glina (podrijetlom iz Francuske) čine bazu sapuna u koju su dodani brojni biljni ekstrakti, alge, kamilica, vitamin E i naravno, srebro 99,99 postotne čistoće."

cijena: 50kn u ljekarni..
preporučam svima od srca..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 10:43   #237
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
moram i ovdje napisati..oduševljena sam silver sapunom..
ne spadam u ful problematičan ten ali zna mi gamad izaći..od kada ga koristim, nema ničeg na vidiku

evo malo o njemu, mali copy paste:
"Srebro je prirodni antibiotik , vjerojatno najstariji i jedini koji ne izaziva štetne nuspojave.

Koža na Silverex sapun reagira prijateljsk i s povjerenjem! Revolucionarna tehnologija implementacije srebrnih čestica 99,99 postotne čistoće u bazu sapuna omogućuje postizanje iznimnih zdravstvenih i estetskih dobrobiti. Iako je namijenjen svim tipovima, prije svega blagotvorno djeluje na suhu i osjetljivu kožu. Osim što koži daje nježnost, sapun ju čisti od svih vrsta bakterija i nečistoća te pruža dugotrajnu elastičnost.

Način proizvodnje i visokovrijedni prirodni sastojci ono su što Silverex sapun čine tako neodoljivim i daje mu prednost pred drugim sličnim proizvodima. Kokosovo i maslinovo ulje te blagotvorna zelena glina (podrijetlom iz Francuske) čine bazu sapuna u koju su dodani brojni biljni ekstrakti, alge, kamilica, vitamin E i naravno, srebro 99,99 postotne čistoće."

cijena: 50kn u ljekarni..
preporučam svima od srca..
Znaci to je 100% prirodan sapun?
Ima li ga u ljekarnama u ZG?Vidim da garanciju daju na proizvod kupljen u Rijeci ili narucen online.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:46   #238
E ni meni baš nije jasna razlika između KOH tekućeg sapuna i NAOH rastopljenog u destiliranoj vodi. Naime, radim sapun od maslinovog ulja hladnim procesom i dio uvijek ostavim za tekući sapun (nakon otpr 6 tjedana, jasno). Zagrijem destiliranu vodu, kad proključa stavim nasjeckani sapun, kad se otopina ohladi dodam još naribanog sapuna da odstoji dan-dva dok ne dobijem željenu konzistenciju, dodam eu lavande, žlicu glicerina (na otpr 3l tekućeg sapuna) i eu čajevca (moguće da nema nikakav efekt, stavim ga čisto radi osjećaja da će bar donekle zaštititi od kvarenja) i malo bademovog ulja. Ispadne mi super - ugodan i blag i za ruke i za tijelo.
Radi li se o tome da možda pravi postupak sa KOH daje kvalitetniji sapun? Radim li nešto krivo?
ivala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 18:07   #239
Quote:
ivala kaže: Pogledaj post
Radi li se o tome da možda pravi postupak sa KOH daje kvalitetniji sapun? Radim li nešto krivo?
Nisam radio KOH sapun no sigurno je kvalitetniji. Stabilniji je i gusci te koncentriraniji. Rastopljeni sapun se mora raditi u malim kolicinama, rijedak je i tekstura mu zna biti "smrkljava". OK je, ali nakon par proba mi je bolji tvrdi sapun.
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 22:57   #240
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Znaci to je 100% prirodan sapun?
Ima li ga u ljekarnama u ZG?Vidim da garanciju daju na proizvod kupljen u Rijeci ili narucen online.
joj, oprosti što tek sada odgovaram..
ima ga..uzela sam ga u ljekarni iu aveniji..mislim da je farmacija..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.