Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2007., 10:33   #161
Ne znam jel znaš. ali ima ti jedan postupak sa kamenom... Struže ti urasli dio s kamenom tako da ga pokušava izgurat okolo. Naravno sve bez anestezije i užas boli....

Meni koristilo nije tak da ak ti to ide radit ja bi rađe odbio
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 16:46   #162
pedikeru se ide svaka tri tjedna ili cak svaka dva (ako nokti rastu jako brzo)...

s redovnim odlascima nema vise iskopavanja i cupanja... samo odrzavanje
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 01:10   #163
Evo da i ja podijelim s vama svoje iskustvo. Negdje u 3.mj ove god poceo mi je urastati nokat na nozi (vjerojatno zato sto sam ga preduboko rezao). Sve je krenulo postepeno, najprije samo malo boli, kasnije jedva mozes hodati, nakon 2 tjd se upali, ognoji se i nastanu granulacije (to je ono upaljeno meso sto izide van). Tako upaljenog sam ga vukao sigurno 3, 4 tjd, nisam vise mogao trpit, otisao sam doktoru i dobio antibiotik. Nakon sto se upala smirila (jos uvijek je bilo crveno i granulacije su bile ko prije, pocetkom 5. mj otisao sam na sv duh. Doktor je doslovce bacio pogled i rekao da ce sad izvrsiti zahvat. Nakon toga me sestra odvela u operacijsku salu (nije bila bas velika) i polegla na stol. Cekao sam sigurno 15ak minuta, dok su se pred vratima hale dvojica doktora, neki stari napuhani i neki mladi svadali (raspravljali) koji ce me rezati. Odluka na koju sam u pocetku bio skeptican je pala na mladog doktora te se on ubrzo prihvatio posla. Imao je jos jednog asistenta. Na pocetku su mi dali anesteziju, za koju je rekao neka se pripremim jer ce boljeti (piknuo je u mjesto izmedu palca i prsta do njega), no bol je bila vrlo kratkotrajna i u najmanju ruku podnošljiva (ko da ste se napiknuli na iglu, zbilja nista strasno, traje 2, 3 sec). Zatim su napustili halu i vratili se nakon kojih 10ak minuta. Zanimljiva stvar je da anestezija pocinje djelovati gotovo trenutno, prsti odmah pocnu trnuti. Kvrcnuo me po prsto i pitao dal sto osjecam, naravno, nisam osjetio apsolutno nista. Zatim je asistent zamotao nogu s onim njihovim krpama tako da je samo palac virio van. Cijeli zahvat proveo sam nagnut nad palcem i pomno gledao sto rade, imao sam osjecaj kao da to rade nekom drugom. Prije nego je poceo sam se uspio dogovorit s njim da mi odstrani samo dio nokta, posto je samo jedna strana bila urasla, a i imao sam obaveze na faksu pa nisam mogao dugo izbivati. Od instrumenata je koristio skare, nozic i nekakva mala klijesta. Najprije otvori skare i gurne ih od pocetka pa skroz do korijena nokta. Zanimljivo je bilo da kad ih je pustio, same su stajale, strsile su iz nokta. Zatim je prerezao i nokat izvadio klijestima, Asistent je cijelo vrijeme obilno zalijevao jodom, a bilo je i dosta krvi. Na kraju je nozicem sastrugao ostatke upaljenog mesa i sve su jedno pedeset puta naokolo zamotali zavojem. Sve je bilo gotovo u 2 min. Sjedio sam jos 15 min vani u cekaoni da vide hoce li zavoj prokrvariti, no nije i mogao sam ici doma. Anestezija je skroz popustila tek predvecer, al nisam imao ni najmanje brige sa spavanjem, uopce nije boljelo. Slijedeci dan sam proveo odmarajuci makar sam mogao hodati, a drugi slijedeci sam skroz hodao (oslanjajuci se na petu). Nakon 4 dana sam isao na prvo previjanje. Uglavnom su negativna iskustva s tim prvim previjanjem, jer kao jako boli kad vam odvajaju zavoje od mesa. No kako sam ja imao i vise od pola nokta, zavoj se nije uopce zaljepio za meso i sve je bilo bezbolno, Dobio sam novi, puno manji zavoj. Nakon tjedan dana opet isto i vec sam mogao nositi tenisice (mogao bi i prije, ali zbog velicine zavoj ne stane u tenisicu). Slijedeca 3 mj bilo je sve ok, nokat se oporavljao, bio sam na moru i nikakvih problema. No prije mjesec dana dobio sam osjecaj da je taj novi dio koji raste poceo gurat nokat u stranu i sad mi je druga strana pocela urastati (isto jer sam isao prtljat i krivo odrezao). Faks pocinje za 3 tjd, al necu jos ici doktoru, nek se situacija sama malo razvije pa cu vidjeti. U meduvremenu ga umacem u vodi i odvajam nokat od mesa, valjda ce pomoci!
mamboking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:27   #164
Evo potpuno istu stvar sam i ja radio! Samo što sam ja čupao cijeli nokat. Kod previjanja me nije bolilo niti malo jer u kvartu imamo super doktoricu koja uvjek ima vremena za vas pa mi je polako skidala zavoje da ne boli (točnije kojih pola sata ) no pri previjanju, a i poslje primjetio sam da mi granulacije (te krastice okolo) nije uopce maknuo vec su one jednostavno tamo zarastale. Kasnije kad je nokat sam izlazio one su otpale.

Sve je bilo dobro nekih tjedan dana kada se okolno meso doslovno pocelo punit gnojem tako da je izgledalo bijelo i napuhnuto. I nedugo zatim to se probušilo, razlilo i opet je polako nastalo ono što sam i imao.... Tako da što se toga tiće ne bi baš ponovno išao probat.

Evo trenutno mažem sa čistim propolisom (tj. kapam) i polako mi se sve to smanjuje a da ne govorim o tome da cijeli dan ne osjetite niti malo boli... Nadam se da će to u potpunosti riješiti problem!
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 14:14   #165
Evo mene vratio sam sam. Ovako je to sve izgledalo. U 11 sam bio narucen,u 11:30 sam vec bio izvan ordinacije. Sjeo za stol,sve on to lijepo pocistio,dezinficirao,dao anesteziju,na 4 mjesta,stegnuo palac sa nekom gumom da krv ne siklja pricekao je 10 minuta i poceo sa razenjem. Nisam gledao,zato sto sam leaz,pa sam samo krajickom oka vidio. Uglavnom opisivao je sta je radio. Odrezao je te krajeve, valjda i okolno meso, zasio malo i to je to. Sutra previjanje,rekao je da ce sve bit ok,da mu se jos nisu vracali pacijenti. Ja sam zadovoljan,sad malo boli,al se da izdrzat. obavjestavat cu vas,pozdrav
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 20:59   #166
ajde javi ... cini se ok, jel možeš hodat?
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:07   #167
mamboking naježila sam se čitajući tvoj post! Upravo istu stvar sam dva puta proživljavala, a da se tebi ne bi dogodilo drugi put lijepo pazi i idi pedikeru
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:08   #168
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
ajde javi ... cini se ok, jel možeš hodat?
Mogu,papuce na noge i udri. Nije velik zavoj 4 centimetra sirina i debljina,s tim da imam nogu broj 47. Rekao je da ce prvi dan malo boljet,imao je pravo,al sam si kljuknuo jedan voltaren i sad mogu hodat. Rekao je da svejedno mirujem do sutrasnjeg previjanja,da ce kasnije bit lakse sve
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 18:18   #169
Danas bio na previjanju,malo bolno,zato sto nema anestezije,ali da se izdrzat,dobio novi zavoj i to je to,nije bilo krvi ni nicega. Za sada je sve ok
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:15   #170
Sutra idem na vađenje krvi. Razlog - još uvjek nepoznat.... (tako roditelji kažu)... vidit će mo šta će bit...
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 00:21   #171
nakon x cupanja noktiju kad mi je dojadilo da niti jedan put nije nista pomoglo, jer kad je nokat narastao opet ista prica, ja sam to sama rijesila i od tada (petnaestak godina) nemam vise problema.
uzela sam taanke skarice koje sam dezinficirala ofkors, a bogami i prst, i onda sam rezala dok nisam iscupala taj dio koji je bio u mesu, i sve ok. isto sam i sestri sredila problem.

p.s.
valjda mi u Rovinju sve ljecimo sami
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:55   #172
Evo krvni nalaz je super... sutra idem kod doktora u Vinogradsku..
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 08:36   #173
Preporuka doktora u vinogradskoj:

Tretman s albothylom oko mjesec dana...
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 14:01   #174
Evo peti dan nakokon operacije,dva previjanja su iza mene. Super se osjecam,mogu hodati cijelom nogom,ne boli me nista,ali mi jos ne stane zavoj u tenisicu(nisam probao,ali ne zeli ni riskirati ) Nema vise pritiska na ranu(kao prije kad ustanem pa krv krene dolje), ponekad i zaboravim da imam savove na prstu. U ponedjeljak vadim konce i nadam se da cu tada moci normalno tenisice obuc. Pitao sam doktora dal cu sljedeci vikend moci ici na painball,rekao je bez problema tako da se nadam da ce sve lijepo zavrsiti javljam vam s i dalje
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:32   #175
Super. Nemoj zaboravit javit, jer preko zimskih praznika ozbilno razmišljam o ovom podhvatu!

Kak to da ti je i drugi put doktor previjo ranu? Ja dok sam čupao kompletan nokat ranu sam si od kad mi je doktorica previla sam previjo svaki dan...

Baš me zanima to s vađenjem tih konaca ....
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:09   #176
Privatnik je,valjda zato on previja,zeli da provjeri da nije doslo do gnojenja i da je sve u redu. U ponedjeljak zahvat,utorak prvo previjanje,cetvrtak drugo previjanje,i u ponedjeljak vadenje konaca. Bolje mi je ovako kad nije svaki dan previjanje. u ponedjeljak mi je stopalo bilo toplo,zbog upale,u utorak isto. u srdijedu je nestala upala,ali nakon ponovnog previjanja u cetvrtak opet se upalilo. Ali evo jucer je nestala upala i sva bol,cak sam se jucer lupio u element ali nije bolilo. Tako da mi je i bolje sto neidem na ponovno previjanje. Sve se vec smirilo,mogu obuci tenisice,veceras idem van sa njima
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:59   #177
stopalo ti se upalilo? A ne ono meso oko nokta?
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:01   #178
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
stopalo ti se upalilo? A ne ono meso oko nokta?
Ma prst ni ne vidim,zato sto je zamotan. Pa normalno da se upalilo malo,zato sto je ipak rana na prstu. Nije oteklo ni nista. Nego je bilo toplije od drugog, kuzis? Mozda nisam pravu rijec upotrijebio ali sad je ko novo
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:27   #179
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Ma prst ni ne vidim,zato sto je zamotan. Pa normalno da se upalilo malo,zato sto je ipak rana na prstu. Nije oteklo ni nista. Nego je bilo toplije od drugog, kuzis? Mozda nisam pravu rijec upotrijebio ali sad je ko novo
Aha... Glavno da možeš stat na nogu. Ja poslje čupanja nisam tjedan dana mogo stat na nogu.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 15:24   #180
Evo jucer bio vani. Normalno obukao cipele,nikakvih problema,kao da i nisam radio zahvat na nozi. Sutra skidam konce,nadam se da ce mi staviti sto manji zavoj, ili cak bez njega. Jedva cekam. Zadovoljan sam stvarno.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.