Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 01:06   #41
Kod mene je priča bila slična, pogotovo ovaj dio sa sanjanjem. Trebalo mi je dugo da si priznam da sanjam bivšeg jer mi ustvari fali ljubavi na javi. Jel mi fali moje ljubavi prema nekome ili nečije prema meni, ili kombinacija - sasvim nebitno.

Mogla sam to na vrijeme prepoznat kao znak da nešto ne štima te ili probat poradit na tome ili razjebat sve puno ranije. Što više vremena prođe stvari se kompliciraju, a podsvjest je uvijek dobro barem malo osluhnut.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 22:44   #42
Ti idealiziras nesto sto je bilo.
U ovoj stvarnosti,mozda bi se razocarala u buducnosti s bivsim..
Nije on ostao statican,sigurno da se izmjenio..
A mozda bi i s njim,shvatila da ti fali muz :-)
Jbg,nema tu pametnog savjeta,nego borba sa samom sobim..
Da rascistis sta trebas i kakvog muskarca zelis uz sebe..
Ako si tako bila nesigurna,nisi trebala bas ketjeti u brak,pogotovo ako muza ne volis..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:25   #43
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
za vasu ljubav se treba boriti.
Smrade
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 11:26   #44
Po meni to nije nikakav grijeh. Ljudi smo i imamo osjećaje, dobre i loše i to svatko mora razumjeti. Moja preporuka je da razgovaraš sa svojim mužem o tome, da mu kažeš što te muči i što osjećaš. Ako te taj čovjek voli, onda pretpostavljam da će te razumjeti i biti će lakše i tebi i njemu. Na taj način ćeš se osloboditi straha i predrasuda i bolje shvatiti što zaista želiš u životu.
Marcellinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 12:31   #45
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Puca te ego, jer si upala u monotoniju u braku, a znas da bivsi ima drugu...
Ovo je suština.


Vrlo jednostavno...U braku si upala u rutinu, odavno nema megalofantastičnih munji i hiperkemijskih reakcija i sad ti fali malo dinamike...uzbuđenja...neizvjesnosti.

Sad te malo svrbi guza i htjela bi da malo čačkaš po životu bivšeg, koji (kako se samo usuđuje) ima ČAK i novu djevojku...Bezobraznik.

Zašto misliš da bi frajer uopće više htio imati bilo što sa tobom? On još uvijek nije zapao u monotoniju ustajale veze/braka. Govoriš da odnedavna ima curu...e pa, ako je zagrijan, sad je s njom najzagrijaniji tako da je vrlo vjerovatno po emotivnim doživljajima poprilčično drugačije svijesti negoli ti. Nezadovoljna dosadnom svakodnevicom.

Newsflash.

Probaj se zamisliti da veza tebe i bivšeg nije pukla već je progredirala u brak. Sad biste bili već xy godina u braku i išli jedno drugom na živce ni manje ni više negoli je to slučaj s aktualnim tipom. I u najodržavanijim brakovima dese se situacije zasićenja. Situacije(periodi) ustajalosti...dosade...Ali je to sastavni i nezaobilazni dio svakog braka. Ne postoji odnos u kojem ćeš i neispavana, u pms-u, opterećena bulingom šefa na poslu i brojnim drugim socijalnim i kućanskim obavezama svakodnevno savršeno energično klikati sa svojim partnerom koji proživljava neko slično razdoblje. Zaboravi.

Nakon xy godina svaki odnos/brak zađu u sivu zonu. Koja traje više ili manje...Što bi bilo da se svi u takvim situacijama ponašaju kao ti?Sjete se neke "fatalnije" osobe iz svoje prošlosti i zajebu sve uzduž i popreko?

Hipotetski što bi, da se sad i spojiš s bivšim, kad bi ti i s njim postalo dosadnjikavo? Misli bi letjele na bivšeg muža(aktualnog)? Još ako bi se isti bio usudio nastaviti sa svojim životom i našao novu curu...Auuuu. Eto te lude ko šiba.

Daj odrasti.
Shvati da nisi više curica koja hoće i pistaciju i jagodu i čokoladu i limun i bananu na majušnom kornetu. Do sad bi već trebala shvatiti kako stvari funkcioniraju.

Ako nisi sretna u aktualnom braku onda ga napusti. Ali ne zato što se vlažiš na bivšeg i ne možeš podnjeti da se istom diže na drugu, nego zato što iz xyz razloga ovaj čovjek nije dobar za tebe. Jednostavno.

A nakon što odlučiš sama za sebe(i temeljeno samo na odnosu s suprugom) da je vrijeme za razvod lamentiraj i razmišljaj o ovom il onom bivšem...Trenutno je to što činiš vrlo nešpošteno i jadno. Zamisli da ti isto u ovom trenutku tvoj muž radi iza leđa s nekom od svojih bivših.Nitko ne zaslužuje takvo nešto.

Shvati da nijedan zanos ne traje vječno. Sve se vode jednom smire. A i najnemirniji avanturisti moraju jednom naučiti navigavat i kroz mirno more. Jer se tako odrasta. Sazrijeva. Postaje netko na koga drugi mogu računati. Na koga se može osloniti. Ako ništa, sam se na sebe možeš osloniti. I tebi samoj ne trebaju ovakva sranja i emotivna previranja...



Očito je da si emotivno labilna i nestalna i da prvenstveno moraš poraditi sama na sebi. Jer si sama sebi najveći problem.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 15:41   #46
Quote:
stelenaendgame kaže: Pogledaj post
Mozda mi je sve to zbog njegove obitelji sto sam saznala pa me razocaralo a on mi je to krio
Vjerovatno je. Je li tada i pocelo mastanje o bivsem? No i ovo je samo bilo okidac, a razlog je najverovatnije nesto drugo. Preispitaj se. Stavi na papir, ako ti je lakse. Osobno ja bih otisla, jer ocito da nemate to sto se imali i ne vjerujem da se tu moze "raditi na spasavanju". Ne mogu se neke stvari na silu.

Bivseg zaboravi. Procice kad upoznas nekoga do koga ti je stalo.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 19:55   #47
Quote:
stelenaendgame kaže: Pogledaj post
Imam 23 godine , ozenjena sam 2 godine a s muzem sam sve skupa negdje 3 i pol godine, bivseg sam ostavila prije malo manje od 4godine a bili smo skupa 3 godine , u zadnje vrijeme stalno mislim o bivsem, sanjam ga i zao mi je sto sam ga ostavila. Neznam sta da radim. U braku mi je normalno , ne svadamo se previse . Nemamo djece , a ozenili smo se bili hitno iz privatnih razloga ( nisam bila trudna) . Molim iskrene prave savjete a ne osudivanja
Realno tvoj brak je osuđen na propast. Ako se nećeš pukniti s bivšim pojebat ćeš se s nekim trećim. ovo nije nikakvo osuđivanje, već iznošenje činjenica. Muža ne voliš i ne privlači te, ne trebaš se osjećati kao kurva zbog toga, to su tvoji osjećaji.


Ja predlažem da budeš malo u prometu, dostupna muškarcima, onako muvaj se okolo pa ćeš vidjeti na čemu si.
Kalki Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.