Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 11:06   #1
koliko koštaju mjesečni troškovi poduzeća?

znači ukratko me zanima koliko koštaju mjesečni fiksni troškovi obrta, jdoo ili nečeg trećeg? otvorio bi firmu iako radim u drugoj firmi pa me zanima gdje bi najmanja davanja imao i da mogu relativno jeftino je i zatvoriti ako nebude išao posao. (bavio bi se uzimanjem provizije između kupca i dobavljača npr prodaja fotogradija na netu) i naplaćivanjem reklama na svojem portalu.
znači zanima me koliko moram mjesečno gubiti kuna knjigovođa, porezi doprinosi, članarine, otvaranje firm i zatvaranje firme....
bilokoji savjet je dobrodošao

napomena:največi trošak bi mi bio izgradnja portala i održavanje hosting za podosta gigabjyta pa možda i to uključiti u troškove da ih mogu vratiti po ulaznim računima, a ako mi se neisplati mogu izgradnju i na crno za prvu ruku rješiti da neotvaram doo, neznam , čekam vaše savjete
hvala
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 15:52   #2
Pogledaj temu otvaranje j.d.o.o-a forum.hr
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 12:34   #3
jel se spominje tamo obrt kao alternativa ili je to samo doo tema
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:13   #4
koliko sam povata najviše se isplati paušalni obrt van sustava pdv-a, nema doprinosa ako radiš kod drugog poslodavca, jednostavno otvaranje i zatvaranje, može se sa žira dizati lova i trošiti kako te volja, nikakvi atesti i instalacije, samo izjava kod bilježnika da si rentaš stan svoj...
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 14:37   #5
Pozdrav,
ja imam d.o.o. i jedini sam zaposleni. Mjesečno imam oko 4900 kn davanja (stavio sam minimalnu plaću, doprinosi, knjigovođa, najam, HGK).
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:06   #6
mene zanima kad radiš kod drugog poslodavca situacija
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:02   #7
Quote:
rezervni kaže: Pogledaj post
koliko sam povata najviše se isplati paušalni obrt van sustava pdv-a, nema doprinosa ako radiš kod drugog poslodavca, jednostavno otvaranje i zatvaranje, može se sa žira dizati lova i trošiti kako te volja, nikakvi atesti i instalacije, samo izjava kod bilježnika da si rentaš stan svoj...
Slažem se s tim. Paušalni obrt je najbolja ideja ako se planira uz posao zarađivati nešto ekstra.
:Rain! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:09   #8
samo mislim da je loše što ako nebi imao zaradu u obrtu onda bi na primanja iz firme u kojoj radim morao platiti porez na dohodak , nek me ispravi ko ako griješim.
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:56   #9
Quote:
rezervni kaže: Pogledaj post
samo mislim da je loše što ako nebi imao zaradu u obrtu onda bi na primanja iz firme u kojoj radim morao platiti porez na dohodak , nek me ispravi ko ako griješim.
Ne, tvoja "primanja iz firme" su dohodak od nesamostalnog rada, i na njih već plaćaš (to jest, tvoj poslodavac ih plaća za tebe) porez, svaki mjesec.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 20:56   #10
Quote:
rezervni kaže: Pogledaj post
samo mislim da je loše što ako nebi imao zaradu u obrtu onda bi na primanja iz firme u kojoj radim morao platiti porez na dohodak , nek me ispravi ko ako griješim.
Ne, ali ako imaš paušal a ne zaradiš ništa, opet moraš platiti porez i doprinose za najniži razred...to je jedina mana paušala.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:55   #11
jesi siguran da je na najniži razred ili ovisi koliko zaradiš u firmi?
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:42   #12
a koliko košta zatvaranje doo -a koji ima sve podmirene obveze?
sjećam se nekih nebuloznih cifri 10 -15 HRK?!?

onda ga bolje odvesti u stečaj?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 17:27   #13
Quote:
rezervni kaže: Pogledaj post
jesi siguran da je na najniži razred ili ovisi koliko zaradiš u firmi?
Sigurna sam da, jer paušal ide po rješenju, nema veze s plaćom, i po paušalu nisi u obvezi predavati poreznu prijavu godišnju...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 14:08   #14
kako komentiraš ovu rečenicu

MDamir
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2013.
Postova: 242

Quote:
ivan2468 kaže: Pogledaj post
Želio bih otvoriti obrt ili j.d.o.o kako bih legalno mogao naplaćivati oglašavanje na web stranici. U početku bi zarada bila cca 3000kn/mjesec. Pa me zanima što mi se više isplati otvoriti, obrt ili j.d.o.o?

Također me zanima koji bi bili ukupni mjesečni troškovi u oba slučaja?

Naime, zaposlen sam u drugoj firmi, pa ako se i to može uzeti u obzir radi zdravstvenog, mirovinskog i sl.

Hvala unaprijed
Nezhvalno je davati takvu vrstu savjeta, ali za pocetak ja bih ti predlozio obrt, ako nista drugo onda zbog lakseg zatvaranja .
Doprinose za obrt placao bi srazmjerno oporezivom dohotku obrta . Moras uzeti u obzir da ti se na kraju godine zbraja dohodak iz firme i dohodak ostvaren u obrtu .
Znaci ako imas veliki bruto u firmi dohodak iz obrta ti ide u veci porezni razred.

?
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 15:24   #15
To se odnosi na klasični obrt, ne paušal !
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.