Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Hrvatska blokada Srbije:
je opravdana 234 82.69%
je neopravdana 27 9.54%
nemam pojma 22 7.77%
Glasovatelji: 283. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 17:23   #2621
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Znaci cene su ok, ali sada je kvalitet usluge upitan?

Prvo,u Bg imas brdo privatnih klinika koje imaju stalan priliv musterija iz Nemacke i Svajcarske, koji su nekako ipak resili da oprobaju tu neuporedivo losiju uslugu koja im se itekako isplati.
Naravno, veća kvaliteta znači i veću cijenu, što je tu nejasno?

Upravo tako, ići ćeš u privatnu kliniku jer je SRB model javnog zdravstva neusporediv s onime CH zdravstva...

I opet,kvaliteta je nemjerljiva...najbolja oprema,najbolji uvijeti,najbolje osoblje...to se plaća...

Moja žena je rodila u CH,njezina iskustva su nemjerljiva s iskustvima žena koje su rodile u CH...
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Za odela, sta znam, mozda i tacno. Kome zaista beogradska ponuda odela nije dovoljna, taj nece ici u Cirih nego u Italiju, ili u London na Saville Row. U svakom slucaju ce na ostalim stvarima lakse ustedeti u Beogradu za to odelo nego u Cirihu, sa istim primanjima.
Nećeš,jer ga u Bg nećeš ni naći u ponudi...a kako ćeš s 5k € uštedjeti za odjelo od 3k € lakše nego da imaš 20k €?

Zanimljiva logika...
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Skadarlija je obican tourist trap, ni blizu najbolje beogradske ponude. I btw, bas me zanima kakav je to kvalitet hrane koji opravdava barem cetiri puta vecu cenu u Ciriskim restoranima. Eto npr, pominjes Kobe junetinu, imao sam prilike u Japanu da probam Wagyu biftek (Kobe je ekskluzivnija podvrsta Wagyu-a ali bi trebalo da su uporedivi), i jeste bio dobar, ali brate nije bio 20 puta bolji od ovdasnjeg pesterskog, a kostao je 20 puta vise.
Dovoljno sam jeo po svetu da znam da beogradska ponuda itekako moze da se nosi sa ostatkom sveta, cak i kada se zanemare cene.
Gle, sve to stoji,ali ne možeš uspoređivati jedno od najboljih komada mesa na svijetu s "leskovačkim vozom" i pričati da je to tebi super...

Opet se vraćama na kvalitetu,uvjete uzgoja,kontrolu...sve to košta...

Sve to daje finalni proizvod kakav daje...
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Nekome je recimo ta napredna svajcarska kultura i uredjenost dosadna i sterilna. Ono sto je za tebe losija usluga, za mene moze biti autenticnost. Zato cu i u Beogradu uglavnom pre da sednem na ribic na kajmaku u nekoj zadimljenoj kafani nego na small plate combo cocktail meal u nekom od fensi restorancica u Beton Hali, iako volim sto imam i taj izbor.
Može biti za tebe što želiš,ali postoje način na koji se vodi posao u elitnim restoranima i mjestima...on je,diljem svijeta,skoro pa isti...

Sada možemo pričati o dosadi i sterilnosti,ali tako je kako je...
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Imao sam prilike da radim kao konsultant za svajcarske firme i sto se tice softverskog inzenjerstva, nisam odusevljen njihovim inzenjerima. Svaka njima cast na masinstvu, satovima i cokoladama, ali u ovome su prilicno traljavi. Sreca pa imaju para da plate nas, na obostrano zadovoljstvo
Zato sam ja "mašinista",kako bi vi rekli...

Švicarska čokolada je nula nasprem belgijske,ma koliko bi se na ovo Švicarci uvrijedili...

Vidiš,to je opet onaj korak iznad o kojem govoriš,kojeg moraš živjeti da bi shvatio...



Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
I opet, naravno da je Svajcarska pet koraka ispred Srbije (i par koraka ispred vecine Evrope). Ja govorim o tome da u Srbiji mozes ziveti priblizno istim standardom kao u Svajcarskoj sa cetiri puta vecom platom. Druga stvar je to to je prosecna plata u Svajcarskoj deset puta veca od srpske, pa prosecan Srbin zivi dosta gore nego Svajcarac na minimalcu.
Ne možeš...

Jer u CH imaš stvari koje su vama,kao i nama u RH,nepojmljive...

Od kvalitete prijevoza,školstva,zdravstva...

Banalni primjer,ja ne znam dal se mogu sjetiti ijedne škole u CH koja nema bazen,u kojima sam ja bio...govorim o osnovnim i srednjim školama...

Čisto primjera radi...

Ti možda misliš da je tebi u BG s 5k€ jednako kao ovom s 20k € u CH,ali vjeruj mi,nije...

MOraš živjeti tamo da bi shvatio...

Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
...sjajno...

Frajer je dosao da sa visine svajcarskih Alpa nas sve uredno i obilno zapisha... a ne zna sta prica... ne vredi...
Gle,ti si živio/živiš u Bg koji je ograničen resursima...

Da bi uspoređivao bogatije i siromašnije moraš živjeti u bogatijem da bi vidio što možeš i koliko možeš...

A ne živjeti u siromašnijem i onda lupetati koliko je nešto skuplje...

Ako nešto i jest skuplje negdje,pogledaj primjere što dobivaš u tom "paket" skupljeg...

Ovaj mi priča o CNC na faxu što je radio,a ja dam ruku u vatru da sam početkom '80.-tih u osnovnoj školi u CH imao bolje opremljen labaratorij nego on 2000.-te ili kasnije na fakultetu...

Kako vi u Srbiji stojite s labaratorijima u osnovnoj školi?

Tako je svagdje...od zdravstva nadalje...

I kada bi usporedio koliko ti u BG moraš nadoplatiti da imaš istu kvalitetu življenja javi mi koliko bi ti ostalo...

No ponavljam,na dosta cijena s linka koji je dan se moram slatko nasmijati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:03   #2622
Naravno da su drzavne usluge u CH bolje, javni prevoz, skolstvo, zdravstvo itd. U CH su bolje nego u 99% zemalja sveta.
Ono sto se placa doduse, uglavnom nije toliko bolje koliko je skuplje. U Svajcarskoj sam bio samo jedan produzeni vikend, u manjem gradicu, i sta znam, nisam video te restorane iste cene a daleko boljeg kvaliteta, zapravo upravo suprotno. Pekare isto. O rentiranju/kupovini nekretnina da ne pricam. To su one svakodnevne stvari, koje ulaze u svaku platu. A porodjaj je nesto sto se ne desava tako cesto. I oprt, u Beogradu mozes dobiti jako kvalitetan porodjaj na privatnim klinikama, zbog kog neces bankrotirati.
Kao sto rekoh, imao sam prilike da u nekoliko gradova zivim po duze od mesec dana. Od San Francisca do Bangalora. Znam gde se u svetskom koordinatnom sistemu nalazi Beograd, i sta placam skuplje nego sto bi moralo, a sta daleko jeftinije.
I znam da u nekom proseku jako dobro prolazim ovde.

I dobro, mana sajta koji sam naveo je sto racuna procentualne razlike u cenama i onda to primeni na celu platu. Ne racuna da ti zapravo posle odredjene zarade uglavnom ostaje odredjeni procenat slobodnog novca. Ako ja od svake plate bez mnogo stezanja kaisa mogu da odvojim 2k mesecno, lik koji ima cetiri puta vecu platu u CH moze da odvoji 8k. A automobili, tehnika, odeca, nisu 4 puta skuplji.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:49   #2623
Gle,slazem se ja s tobom,ali je poanta da ono sto u CH dobijes pod normalno u Srbiji i RH cesto moras ici kod privatnika...i to debelo platiti...

Zato sam namjerno naveo primjer osnovne,javne,skole s bazenom...ili srednje s labaratorijem opremljenijem nego na nekom fakultetu...

Takvo sto cak ni u privatnim skolama u RH i SRB nema...

A sve to treba odnekuda izfinancirati...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.