Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2017., 21:05   #381
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne mislim ni ja da je konc-logor. Ali nakon ostvarenja dobrog žiovta uz ne baš mnogo rada; čovjek ima priliku više razmišljati npr. o politici i duhognosti, pa se onda i bunit zbog nedostatka demokracije i tako to.

Mada opet, kao što kažeš za šaku dolara se puno toga može kupit, pa i poslušnost.
Ja sam ti poprilično skeptičan kaj se tiče Arapa i demokracije. Mislim da oni jednostavno kao društvo, nisu na nivou da bi demokracija funkcionirala tamo. To su još praktički plemenska društva, sa državam čije su granice sklepali Englezi i Francuzi nakon ww1. Možda sam u krivu, al to je moj dojam.

Većinu kupiš sa parama, manjinu koju ne možeš ušutkaš na bilo koji način. To vrijedi oduvjek, nije specifično za Arapske države.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:08   #382
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na bijedne plaće nego na stvarno ropstvo koje nije izuzetak nego raširena stvar. Robovima bijeg iz saudijskog konclogora je nemoguć.
Ajd daj link. U 3 mjeseca tamo, nikad nisam čuo za konclogore, niti šaputanja, ništa. A kontaktirao sam sa 7-8 raznih nacija.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:10   #383
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
Ajd daj link. U 3 mjeseca tamo, nikad nisam čuo za konclogore, niti šaputanja, ništa. A kontaktirao sam sa 7-8 raznih nacija.
Ukucaj slavery in saudi arabia today. Ima linkova koliko god želiš.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:43   #384
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Ukucaj slavery in saudi arabia today. Ima linkova koliko god želiš.
A kaj sam ja bio napisao, da ima slučajeva modernog ropsta i to nemjerljivo više nego u Europi. No isto je u Emiratima i Kataru, sam to nitko ne spominje, jer hej, Dubai je sexy i cool.
KSA je teško konzervativno društvo i njihov način razmišljanja je u nekim stvarima totalno zatucan, no da je generalno konclogor je glupost. Dok ima nafte oni se neće mijenjati, a kasnije kud koji. Lako bi mogli završiti ko Sirija, vrlo lako.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 19:12   #385
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne mislim ni ja da je konc-logor. Ali nakon ostvarenja dobrog žiovta uz ne baš mnogo rada; čovjek ima priliku više razmišljati npr. o politici i duhognosti, pa se onda i bunit zbog nedostatka demokracije i tako to.

Mada opet, kao što kažeš za šaku dolara se puno toga može kupit, pa i poslušnost.
Rentna ekonomija betonira zatečeno stanje društvene svijesti, redovito je tako, bez obzira na dio svijeta.
A arapski svijet se većim dijelom zasniva na njoj... ako nije u pitanju nafta, tada je to, recimo, Sueski kanal... ili barem turizam.

Dok renta teče, i raspodijeljuje se dovoljno širokogrudno domaćem stanovništvu, nema pravog motiva za uvođenje političkih novotarija.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:16   #386
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Rentna ekonomija betonira zatečeno stanje društvene svijesti, redovito je tako, bez obzira na dio svijeta.
A arapski svijet se većim dijelom zasniva na njoj... ako nije u pitanju nafta, tada je to, recimo, Sueski kanal... ili barem turizam.

Dok renta teče, i raspodijeljuje se dovoljno širokogrudno domaćem stanovništvu, nema pravog motiva za uvođenje političkih novotarija.
Zanimljivo razmislanje o rentnoj ekonomiji.

Sto ako nema rentne ekonomije?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:11   #387
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
A kaj sam ja bio napisao, da ima slučajeva modernog ropsta i to nemjerljivo više nego u Europi. No isto je u Emiratima i Kataru, sam to nitko ne spominje, jer hej, Dubai je sexy i cool.
KSA je teško konzervativno društvo i njihov način razmišljanja je u nekim stvarima totalno zatucan, no da je generalno konclogor je glupost. Dok ima nafte oni se neće mijenjati, a kasnije kud koji. Lako bi mogli završiti ko Sirija, vrlo lako.
SA je svjetlosnim godinama od Dubaija.Emirati su postali turisticka zemlja i jedino sto ih zanima je business koji im omogucava lagodan zivot.
Tamo je normalno vidjeti plavusu u dopicnjaku, ruku pod ruku s lokalcem.Ili kupleraj u sklopu hotela, i to u Abu Dhabiju koji je konzervativniji.

Sent from my Be Touch 3 using Tapatalk
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:11   #388
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
SA je svjetlosnim godinama od Dubaija.Emirati su postali turisticka zemlja i jedino sto ih zanima je business koji im omogucava lagodan zivot.
Tamo je normalno vidjeti plavusu u dopicnjaku, ruku pod ruku s lokalcem.Ili kupleraj u sklopu hotela, i to u Abu Dhabiju koji je konzervativniji.

Sent from my Be Touch 3 using Tapatalk
Dubai je samo ušminkan, nigdje on nije svjetlosnim godinama. Misliš da Saudijce jako zanima vjera, moš misliti, da ovak na van, a kad malo bolje pogledaš, pare i jedino pare. Dobra plaće, renta od nafte i deri po šoping centrima i autosalonima.
Sav taj turizam i kurve po hotelima su samo maska, zapitaj se di su njihove žene dok se oni navlače sa Ruskinjama po hotelima. Isto je i u Dohi i Bahreinu. Desetine tisuća Saudijaca iz Dammana svaki petak i subotu idu lokat u Bahrein. Iza te maske od turizma imaš gomile Indijaca, Bangladešama, Pakistanaca, Sjevernih Koreanaca koji rade za siću doslovno. Iskorištavaju ih maksimalno, s tim da su Sjeverno Koreanci praktički državni robovi.
Mentalitet isti potpuno...kakav jebeni turizam, to su samo šarene perlice za zapadnjake.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:23   #389
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
Dubai je samo ušminkan, nigdje on nije svjetlosnim godinama. Misliš da Saudijce jako zanima vjera, moš misliti, da ovak na van, a kad malo bolje pogledaš, pare i jedino pare. Dobra plaće, renta od nafte i deri po šoping centrima i autosalonima.
Sav taj turizam i kurve po hotelima su samo maska, zapitaj se di su njihove žene dok se oni navlače sa Ruskinjama po hotelima. Isto je i u Dohi i Bahreinu. Desetine tisuća Saudijaca iz Dammana svaki petak i subotu idu lokat u Bahrein. Iza te maske od turizma imaš gomile Indijaca, Bangladešama, Pakistanaca, Sjevernih Koreanaca koji rade za siću doslovno. Iskorištavaju ih maksimalno, s tim da su Sjeverno Koreanci praktički državni robovi.
Mentalitet isti potpuno...kakav jebeni turizam, to su samo šarene perlice za zapadnjake.
Dubai JE svjetlosnim godinama u odnosu na SA.Dobre plaće i shopping centri za lokalce nisu pokazatelj tolerancije.Jer isto to imaš u UAE, gdje i stranci i strankinje mogu slobodno šetati.Naglasak je na ženski dio, jer one za razliku od SA mogu hodati bez burke ili sličnih gluposti.I nema vjerske policije!Baš me zanima kako bi Saudijci reagirali na žene u bordelima?Da li bi to riješili kamenovanjem ili odrubljivanjem glave?
Isto tako u UAE ne trebaš ići u drugu državu da bi popio jednu pivu.

Najlakše je usporediti konkretnim brojkama:u UAE lokalci čine 10-15% populacije, sve ostalo su stranci, da ne spominjemo turiste.Koliko turista dolazi u SA ako odbiješ hadj?Zašto stranci izbjegavaju SA?
U UAE nitko nema problema radi vjere ili društveno prihvaćenog ponašanja.
Doha uopće nije za usporedbu, jer je to samo malo naprednija verzija u odnosu na SA.

Što se tiče robova i robijanja situacija u UAE nije idealna, ali je opet puno bolja nego u SA.Ako ništa drugo stranci zadržavaju svoje putovnice i mogu otići kada zažele.

Tako da sve skupa mentalitet JE drugačiji, i to bitno.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:12   #390
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Dubai JE svjetlosnim godinama u odnosu na SA.Dobre plaće i shopping centri za lokalce nisu pokazatelj tolerancije.Jer isto to imaš u UAE, gdje i stranci i strankinje mogu slobodno šetati.Naglasak je na ženski dio, jer one za razliku od SA mogu hodati bez burke ili sličnih gluposti.I nema vjerske policije!Baš me zanima kako bi Saudijci reagirali na žene u bordelima?Da li bi to riješili kamenovanjem ili odrubljivanjem glave?
Isto tako u UAE ne trebaš ići u drugu državu da bi popio jednu pivu.

Najlakše je usporediti konkretnim brojkama:u UAE lokalci čine 10-15% populacije, sve ostalo su stranci, da ne spominjemo turiste.Koliko turista dolazi u SA ako odbiješ hadj?Zašto stranci izbjegavaju SA?
U UAE nitko nema problema radi vjere ili društveno prihvaćenog ponašanja.
Doha uopće nije za usporedbu, jer je to samo malo naprednija verzija u odnosu na SA.

Što se tiče robova i robijanja situacija u UAE nije idealna, ali je opet puno bolja nego u SA.Ako ništa drugo stranci zadržavaju svoje putovnice i mogu otići kada zažele.

Tako da sve skupa mentalitet JE drugačiji, i to bitno.
A ne znam, moj dojam je drugačiji. Dubai je "napredniji", al teško da su to svjetlosne godine. Meni je on kao neki veliki zabavni park. Saudijci nisu toleranti prema tim nekim zapadnim stvarima jer ne moraju biti. Dok je nafta oni će ostati ono kaj sam bio napisao, teška konzervativna država. Dubai je s druge strane nafte skoro i nema, morali su naći nešto da se izvuku iz bijede i zato turizam. Abu Dhabi je već druga priča.
Ok za žene se slažem, za njih je KSA zatvor.
Super bi reagirali, al kad nisu doma. Velim, doma moraju održavati dojam velikih vjernika, jer takva je politika, a politika daje pare.

Mislio si na turiste strance? Turisti izbjegavaju jer domaće boli briga za turizam iz razloga koje sam napisao gore. Da moraju mislim da bi se brzo prilagodili, ipak su prvenstveno trgovci. Stranci inače čine oko 30% populacije u KSA.
Ma nemaš ni u KSA neke probleme zbog vjere, prenapuhano je to. Jedino kaj sam primjetio da hinduse nekako šikaniraju, kao nisu religija knjige.

Robovi je možda preteška riječ (osim Koreanaca), prije bi se reklo sluge. Da situacija generalno je loša. Ovi s kojima sam ja radio se nisu žalili previše, no imali su ugovore na 2god. pa i nisu mogli otići kad su htjeli. Opet razlika je iz koje je države stranac. Ne vrijedi isto za Bangladešana i Egipćana.

Moj dojam je da mentalitet i nije nešto drukčiji, sve je to tu negdje, više ili manje ušminkano, al za naše pojmove zatucano.
Sirijce i Libanonce isključujem, oni su stvarno ok i priča za sebe neovisno o vjeri ili narodnosti.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:34   #391
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
A ne znam, moj dojam je drugačiji. Dubai je "napredniji", al teško da su to svjetlosne godine. Meni je on kao neki veliki zabavni park. Saudijci nisu toleranti prema tim nekim zapadnim stvarima jer ne moraju biti. Dok je nafta oni će ostati ono kaj sam bio napisao, teška konzervativna država. Dubai je s druge strane nafte skoro i nema, morali su naći nešto da se izvuku iz bijede i zato turizam. Abu Dhabi je već druga priča.
Ok za žene se slažem, za njih je KSA zatvor.
Super bi reagirali, al kad nisu doma. Velim, doma moraju održavati dojam velikih vjernika, jer takva je politika, a politika daje pare.

Mislio si na turiste strance? Turisti izbjegavaju jer domaće boli briga za turizam iz razloga koje sam napisao gore. Da moraju mislim da bi se brzo prilagodili, ipak su prvenstveno trgovci. Stranci inače čine oko 30% populacije u KSA.
Ma nemaš ni u KSA neke probleme zbog vjere, prenapuhano je to. Jedino kaj sam primjetio da hinduse nekako šikaniraju, kao nisu religija knjige.

Robovi je možda preteška riječ (osim Koreanaca), prije bi se reklo sluge. Da situacija generalno je loša. Ovi s kojima sam ja radio se nisu žalili previše, no imali su ugovore na 2god. pa i nisu mogli otići kad su htjeli. Opet razlika je iz koje je države stranac. Ne vrijedi isto za Bangladešana i Egipćana.

Moj dojam je da mentalitet i nije nešto drukčiji, sve je to tu negdje, više ili manje ušminkano, al za naše pojmove zatucano.
Sirijce i Libanonce isključujem, oni su stvarno ok i priča za sebe neovisno o vjeri ili narodnosti.
Bio sam u Dubaiju i Abu Dhabiju, i vjeruj mi da mi kao "turistička" zemlja možemo puno toga naučiti od njih o odnosu prema gostima.
Boldani dio poanta je cijele usporedbe.Saudijci blago rečeno nisu tolerantni i to je glavni razlog zašto stranci ne dolaze kod njih, a ne zato što Saudijci nisu zainteresirani.I dobro si napisao za njihov teški konzervatizam, jer to je ono što određuje njihovo ponašanje i odnos prema drugima.
Abu Dhabi ima nafte, ali svejedno Emiraćani u praksi nisu ni približno toliko konzervativni.Napisao sam u praksi jer formalno alkohol, kurve i slično nisu dopušteni, ali u stvarnosti alkohol imaš u svakom hotelu, a dame sa svodnicima isto nije problem naći.

Što se tiče religije, koliko znam Saudijci ne podnose druge vjere, čak ni ako se radi o Shia muslimanima.Da ne spominjem kako za slavljenje Božića možeš dobiti do 10 g. zatvora.U UAE je to samo još jedan način da privuku turiste.Odnosno sve je okićeno kao da je njihov blagdan.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:19   #392
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
USA su stopirali isporuke oruzja Saudiskoj Arabiji. Kao razlog se navode mnoge civilne zrtve u Jemenu pocinjene od saudijskih vojnih snaga, narocito njihovog zrakoplova.

SA se ne pise dobro. Ako Amerima propadne sirijski projekt, kao sto se njima i cini, krivca za svjetsku javnost su vec nasli.

Apsolutno nemocne Saudijce se uopce nece ni pitati ako USA, D, F, GB...moraju sacuvati obraz.
i meni se čini..
tim više što je u javnost izašla hilarina izjava kako saudijci provode najbolesniju, preciznije, ekstremnu ideologiju u posljednjih xy godina..
plus što je javno izašla i hilarina izjava kako saudijci logistički i novčano pomaže isil i ostale radikalne skupine..
jako teške riječi..
em da provode najbolesniju ideologiju, em da financiraju i pomažu isil i ostale idiote..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:55   #393
kakav turizam u Saud Arabiji,u pola mjesta ne mozes doci,ceste only muslim i tako,po cestama divljaju bogati arapi u najskupljim autima,zakoni ne vrijede za princa,a kazu da kralj je jako bolestan,ulazak u jemenski sukob svi su podrzali da ne skoci crno zlato
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 16:25   #394
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
.....
I nema vjerske policije!Baš me zanima kako bi Saudijci reagirali na žene u bordelima?Da li bi to riješili kamenovanjem ili odrubljivanjem glave?
.....
I mene živo zanima je li neka od SA princeza prošetala ulicama gradova svoje kraljevine obučena kako ih inače uslikaju po ulicama svjetskih gradova. Šta bi narod da sretne Reem Alwaleed bin Talal ili Ameeru al-Tawel? I koji hepek ti prinčevi i kraljevi objašnjavaju, ako išta objašnjavaju narodu, kako se njihove žene ili kćerke javno oblače a kako ostatak žena u SA?

http://m.9gag.com/gag/a0LXPVq/not-ki...saudi-princess

https://maldivesfinest.com/most-beau...sited-maldives
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 16:34   #395
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
i meni se čini..
tim više što je u javnost izašla hilarina izjava kako saudijci provode najbolesniju, preciznije, ekstremnu ideologiju u posljednjih xy godina..
plus što je javno izašla i hilarina izjava kako saudijci logistički i novčano pomaže isil i ostale radikalne skupine..
jako teške riječi..
em da provode najbolesniju ideologiju, em da financiraju i pomažu isil i ostale idiote..
Nije li to slatko od Hilary. A tko je do sada podržavao taj bolesni režim u SA? Inače baš je zgodno da Saudijci preuzmu baš sav teret krivnje, a Amerika si opet sačuva svoj đon debeli obraz. Jednostavno pregadljivo.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:42   #396
Glavni tajnik UN-a u Saudijskoj Arabiji: Islamofobija potiče terorizam

Quote:
ISLAMOFOBIJA vidljiva u nekim dijelovima svijeta potiče terorizam, ocijenio je u nedjelju UN-ov glavni tajnik koji boravi u posjetu Saudijskoj Arabiji posvećenom regionalnim sukobima.

"Među stvarima koji potiču terorizam je pokazivanje islamofobnih osjećaja i politike u nekim dijelovima svijeta", rekao je Antonio Guterres na tiskovnoj konferenciji u Ryadu zajedno sa saudijskim ministrom vanjskih poslova Adelom al Džubeirom.

"To je najbolji argument koji DAEŠ (arapska kratica za skupinu Islamsku državu) može iskoristiti za svoju propagandu", dodao je.
Daj se raspustite više paraziti jedni, apsolutno ničemu više ne služite. Rijadskoj stoci da idete ovako povlađivati, i tako iz godine u godinu...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then, brother, that person is a piece of shit.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:06   #397
Λ

ukratko, saudijska arabija izabrana je u povjerenstvo ujedinjenih naroda za pitanje statusa žena, unatoč tome što je zemlja rangirana kao jedna od najgorih za ravnopravnost spolova..

ženevska skupina za ljudska prava 'un watch' osudila je izbor un-a za saudijsku arabiju, za mandat koji su dobili, od 2018. do 2022. godine, za promicanje ravnopravnosti spolova i osnaživanje žena..
https://www.unwatch.org/no-joke-u-n-...ts-commission/

veli odgovorna osoba un watcha, hillel neuer:
“Electing Saudi Arabia to protect women’s rights is like making an arsonist into the town fire chief,”
“It’s absurd — and morally reprehensible.”


Saudi Arabia elected to UN women's council despite gender inequality in kingdom
http://www.abc.net.au/news/2017-04-2...ncerns/8469258


http://www.independent.co.uk/news/wo...-a7698536.html
Saudi Arabia has been elected to the UN women’s rights commission, prompting outrage from human rights groups.

The kingdom is now one of 45 countries sitting on a panel “promoting women’s rights, documenting the reality of women’s lives throughout the world, and shaping global standards on gender equality and the empowerment of women," according to the UN.

uglavnom, prema un-u, saudijska arabija sada sudjeluje u oblikovanju globalnih standarda o ravnopravnosti spolova i osnaživanju žena..


nek' nam je sretno ako će nam saudijci oblikovati standarde o ravnopravnosti i osnaživanju žena..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:14   #398
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
Λ

ukratko, saudijska arabija izabrana je u povjerenstvo ujedinjenih naroda za pitanje statusa žena, unatoč tome što je zemlja rangirana kao jedna od najgorih za ravnopravnost spolova..

ženevska skupina za ljudska prava 'un watch' osudila je izbor un-a za saudijsku arabiju, za mandat koji su dobili, od 2018. do 2022. godine, za promicanje ravnopravnosti spolova i osnaživanje žena..
https://www.unwatch.org/no-joke-u-n-...ts-commission/

veli odgovorna osoba un watcha, hillel neuer:
“Electing Saudi Arabia to protect women’s rights is like making an arsonist into the town fire chief,”
“It’s absurd — and morally reprehensible.”


Saudi Arabia elected to UN women's council despite gender inequality in kingdom
http://www.abc.net.au/news/2017-04-2...ncerns/8469258


http://www.independent.co.uk/news/wo...-a7698536.html
Saudi Arabia has been elected to the UN women’s rights commission, prompting outrage from human rights groups.

The kingdom is now one of 45 countries sitting on a panel “promoting women’s rights, documenting the reality of women’s lives throughout the world, and shaping global standards on gender equality and the empowerment of women," according to the UN.

uglavnom, prema un-u, saudijska arabija sada sudjeluje u oblikovanju globalnih standarda o ravnopravnosti spolova i osnaživanju žena..


nek' nam je sretno ako će nam saudijci oblikovati standarde o ravnopravnosti i osnaživanju žena..
Isti oni koji su ih izabrali reže na S. Koreju, koja je u odnosu na Saudijce oaza ženskih prava.
A već od prije Saudijci predsjedavaju odborom za ljudska prava.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:35   #399
Kad si američki saveznik sve ti je omogućeno, tako istovremeno možeš sponzorirati terorizam, gušiti ljudska prava, među ostalim i prava žena... i svejedno uživati status kao da se radi o slobodnoj demokratskoj državi.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:41   #400
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kad si američki saveznik sve ti je omogućeno, tako istovremeno možeš sponzorirati terorizam, gušiti ljudska prava, među ostalim i prava žena... i svejedno uživati status kao da se radi o slobodnoj demokratskoj državi.
Ipak mislim da je ovo prekrsilo svaku mjeru... Zamisli naslov `S. Arabaija ce brinuti o zenskim pravima`...To ko iz nekog satiricnog portala...

Tako da vjerujem da i javnost na Zapadu ce biti sokirana i u nevjerici kada procita takvo nesto...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.