Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 14:09   #241
diskusija o motivaciji za učenjem se svela na egzistencijalna pitanja



ponekad nije dobro (produktivno) baš sve racionalizirati.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:34   #242
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
ima li neka magicna pilula za dobiti motivaciju za ucenje?
neka magična pilula za dobiti motivaciju za život?

Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
osiguravaju siguran posao (nastavnik)
tj rad u "drzavnoj firmi"
godisnji odmor
ok radno vrijeme
opustena radna atmosfera
mogucnost zaposlenja bilo gdje
je, kak da ne
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
diskusija o motivaciji za učenjem se svela na egzistencijalna pitanja
pa zato jer su to sve egzistencijalna pitanja.

Weed, moraš si odrediti koje su pozitivne koje negativne stvari vezane za daljnji nastavak školovanja. I čim više čimbenika uzeti u obzir jer se radi o ozbiljnoj stvari. Prvenstveno, jesi li siguran da možeš završiti fakultet usprkos svemu i da li te to uopće zanima. Ako da, onda te ništa ne sprečava (osim financija možda lol).
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:50   #243
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
neka magična pilula za dobiti motivaciju za život?

buduci da je ovo pdf psihologija, mislim da mnogi traže takve pilseve koje im se onda upakiraju u "terapiju"

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
je, kak da ne
s čim se ne slažeš?

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
jesi li siguran da možeš završiti fakultet usprkos svemu i da li te to uopće zanima.
siguran sam da mogu, al nemam motivacije
jer mi je život kao život postao besmislen.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:07   #244
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post

s čim se ne slažeš?
...
siguran sam da mogu, al nemam motivacije
jer mi je život kao život postao besmislen.
U današnje vrijeme završen faks nije nikakva garancija da ćeš dobiti bolji, plaćeniji, kvalitetniji...posao. U doba kad sam ja završavala faks je baš bila ona velika promjena u Kroejši na ekonomskom i političkom planu, tako da su taman godinu prije, u mojoj struci bilo više radnih mjesta i opcija. Generacije prije mene su, recimo, trudom i znanjem dobile posao, a moja i ove sljedeće generacije su većinom uhljebljivanjem. Hrpa ljudi koje znam su se u zadnjih par godina iselili iz Hrvatske, ljudi različitih struka. Takva je situacija u državi. Ne znam koje si struke, ali ako si npr. programer, doktor...onda ćeš lakše naći posao.

Motivaciju si jedino sam možeš pronaći, otkriti....ali ako si došao do toga da ne vidiš u ničemu smisao, onda je vrijeme da potražiš stručniju pomoć, nekoga da te možda usmjeri, otkrije tvoje potencijale, ukaže na druge mogućnosti, koje možda ne vidiš.
O kojoj vrsti faksa se radi?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:17   #245
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
O kojoj vrsti faksa se radi?
pmf
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 18:13   #246
Ah ta motivacija za učenjem.

Tijekom svog školovanja naučio sam dosta stvari o sebi samome, pa tako i o samom procesu učenja. O potonjem sam istraživao puno vremena, ulupao sate i sate istraživanja jer jednostavno nije išlo. Ili sam ja samo tako mislio? Prelistao sam sve moguće portale, knjige, tiskovine i sl. na temu učenja, memorije, pamćenja, koncentracije i sl., ali ništa nije urodilo plodom.

No jednog dana, odlučio sam samo uključiti svoj mozak i prići problemu s zdravorazumske perspektive. Moji zaključci su sljedeći:

Najbolje se uči kada postoji iskreno zanimanje za predmet kojeg se uči, ali čak ni to nije garancija jer i u tome postoje nezanimljivi dijelovi gradiva. Motivacija najviše pada zbog lošeg pristupa procesu učenja. Ukoliko smo bilo kad imali problema sa istim, stvorili smo neki mentalni zid prema tome, unaprijed misleći da je to nemoguć proces.
Po meni, odnosno meni osobno, najveća motivacija dolazi kada upijam gradivo i kužim stvari. Neovisno o predmetu i temi, ako nešto razumijete motivacija se povećava te samim time raste produktivnost. Pod razumijevanjem mislim obrada informacija u glavi bez napora za memoriranjem i besciljnim ponavljanjem. Treba dobro poznavati i razraditi osobne metode rada sa tekstom. Učenici i studenti često ne znaju raditi sa nastavnim materijalima, uče doslovno i bez uključivanja mozga. Kada gradivu pristupite sa samom željom da razumijete, sa dozom radoznalosti i istraživačkom perspektivom - stvari se mijenjaju u vašu korist. Još bi dodao i Bloomovu taksonomiju kao orijentaciju u učenju (svakako je proučite).

Rekao bih da je nedostatak motivacije samo nedostatak vještina u obradi nastavnih materijala, jer smatram da smo svi motivirani kada nam nešto ide, kada su rezultati pozitivni. Eto toliko od mene
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 20:43   #247
Nedostatak motivacije predstavlja samo jedan problem.
Motivacija je potrebna da bi započeli s radom, ali radne navike su ono što nam omogući da rad privedemo kraju.
Tako meni nije problem početi, ali ni odustati.

Odustajanje od faksa nije strašno ako se ima plan što i kako bez njega.
Znam par ljudi koji su odustali nakon puno muke i suza i sad zarađuju fine novce radeći ono što vole i za što im nije potreban papir.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.