Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 01:31   #201
Nekoliko puta to dozivio. Onaj zvuk u glavi je najgori. Zvuk visoke frekvencije, bolesno zujanje.





Ovaj zvuk sto se cuje u pozadini je nekako najblizi tomu sto cujem tokom paralize.

https://www.youtube.com/watch?v=zQ6gIxpfBJ8
StatiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:29   #202
Nisam prije doživljavao paralizu u snu i noćne more počelo je prije četri godine zaključak je sledeći u mladosti sam se bavio sportom i trenirao sam dižući utege što znači da sam izgradio jako tijelo i ojačao mentalni sklop pa nije utjecao stres na mene značajno. Čim sam prestao trenirati duži period tijelo i mentalni sklop su oslabili nisam više bio imun na hormon stresa kortizol i druge hormone i supstance koje se luče u krv pri stresnim situacijama žlijezda amigdala je postala aktivnija. Često sam doživljavao noćne more i paralizu u snu.

Skoro sam počeo dizati utege i trenirati tri puta sedmično po dva sata sve noćne more i paraliza u snu su nestale za mjesec i nešto dana treninga sam spavao kvalitetno bez i jedne noćne more i paralize u snu. Bez obzira na sve stresne poslove koje sam obavljao u tih mjesec dana bio sam potpuno otporan na stres.

Na žalost zbog povrede donjeg dijela kičme kojeg sam imao prije dvije i po godine radeći jednu vježbu za leđa zabolila me kičma pa sam ponovo prestao trenirati. Odmah nakon sedmicu i nešto kad je tijelo dovoljno oslabilo i zajedno sa njim mentalni sklop ponovo su se vratile noćne more i paraliza u snu što znači da nisam bio u mogućnosti više da se oslobodim od stresa.

Svima preporučujem fizičku aktivnost i da idu trenirati u teretani koji imaju problema sa paralizom u snu i bilo kakvim noćnim morama bar u mom slučaju je to najefikasnije rješenje i lijek pa čim saniram bolove u leđima ponovo počinjem sa treningom ali ću opreznije raditi vježbe da ne bi opet morao prekidati sa treningom zbog povreda.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 20:22   #203
Quote:
StatiK kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta to dozivio. Onaj zvuk u glavi je najgori. Zvuk visoke frekvencije, bolesno zujanje.

Ovaj zvuk sto se cuje u pozadini je nekako najblizi tomu sto cujem tokom paralize.

https://www.youtube.com/watch?v=zQ6gIxpfBJ8
Zanimljivo. Nikad nisam čula nikakav zvuk. Možda hipnagogna halucinacija. Meni su super, ali je jako rijetko doživim, a nisam ni paralizu sna već dugo doživjela. Herbert Silberer je pisao o stanju između sna i buđenja (i hipnagogiji). Narcisoidni koka ovisnik Edipovskog kompleka aka Freud, je otkantao njegove ideje o snovima i Herbert se ubio.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 01:38   #204
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Nikad nisam čula nikakav zvuk. Možda hipnagogna halucinacija. Meni su super, ali je jako rijetko doživim, a nisam ni paralizu sna već dugo doživjela. Herbert Silberer je pisao o stanju između sna i buđenja (i hipnagogiji). Narcisoidni koka ovisnik Edipovskog kompleka aka Freud, je otkantao njegove ideje o snovima i Herbert se ubio.

Da naglasim da nisam dozivljavao nikakve halucinacije, nisam vidio nikakve babe i vanzemaljce. Vec samo ovaj zvuk i to pojacan maximalno. Pokusavao sam par puta da se astralno projektujem tokom paralize ali ne ide.
StatiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 02:37   #205
Quote:
StatiK kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta to dozivio. Onaj zvuk u glavi je najgori. Zvuk visoke frekvencije, bolesno zujanje.





Ovaj zvuk sto se cuje u pozadini je nekako najblizi tomu sto cujem tokom paralize.

https://www.youtube.com/watch?v=zQ6gIxpfBJ8
Ja čujem to zujanje za vrijeme paralize. Nekad čak imam osjećaj da ga mogu staviti pod kontrolu i 'smanjiti' (pa i pojačati, vjerojatno ).

Također me prolaze trnci, ali različiti od onih koji se jave kada ti je hladno ili onih kada si uzbuđen.

Halucinacije imam tu i tamo. Uvijek budu povezane sa snom iz kojeg me paraliza probudila ili s onim što se nalazi oko mene na javi (škripa stolice, tipkanje na laptopu, itd.).

Kod mene se paraliza pojavila s pubertetom, pa mi je kemija glavni osumnjičenik (iako, demoni).
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:38   #206
kemija

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread858013/pg1

It is caused by your brain releasing chemicals called Dimetyltryptamine, 5 Methoxy Dimethyltryptamine and Pineraline. The brain uses these chemicals to defrag itself in REM sleep and make sense of the previous day's experiences. When you awaken your brain quickly metabolizes these chemicals to inert materials, during this process you feel awkward with your head vibrating or humming until the effect wears off. Sometimes motor control is delayed a bit because that part of the brain hasn't gotten a wake up signal from the hypothalomus before the higher parts did, if this happens it's temporary sleep paralysis which can be quite frightning. The irony is two of these chemicals are considdered illegal drugs in the US, yet your brain needs them to get decent sleep.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:32   #207
Ali... demoni?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 18:01   #208
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Ali... demoni?
"dimethyltryptamine entities"..
dimethyltryptamine : the "spirit" molecule..

"Eckhart saw Hell too. He said : "The only thing that burns in Hell is the part of you that won't let go of life, your memories, your attachments. They burn them all away". "But they're not punishing you", he said. They're freeing your soul. So the way he sees it, if you're frightened of dying and.. and you're holding on, you'll see devils tearing your life away. But if you've made your peace, then the devils are really angels, freeing you from the earth. It's just a matter of how you look at (anything) it, that's all. So don't worry, okay?"
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 18:30   #209
Naravno, sve ovisi kako gledaš na to. I likovi u snu su entiteti, anđeli i demoni, ako se već odlučimo interpretirati stvari u tom smjeru. Bitno je samo ne biti glup pa smatrati da su to 'strani' entiteti, odnosno nešto izvana ili nešto što nije ja.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 20:30   #210
Quote:
StatiK kaže: Pogledaj post
Da naglasim da nisam dozivljavao nikakve halucinacije, nisam vidio nikakve babe i vanzemaljce.
Ne radi se o takvoj vrsti halucinacija.

Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Također me prolaze trnci, ali različiti od onih koji se jave kada ti je hladno ili onih kada si uzbuđen.
Možda si zaspao u položaju u kojem ti u određeni dio tijela ne dolazi dovoljan dotok krvi.

Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Halucinacije imam tu i tamo. Uvijek budu povezane sa snom iz kojeg me paraliza probudila ili s onim što se nalazi oko mene na javi (škripa stolice, tipkanje na laptopu, itd.).
Svjestan si da si budan i haluciniraš ili si svjestan da sanjaš pa haluciniraš još u snu?

Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Ali... demoni?
...ne biti glup pa smatrati da su to 'strani' entiteti, odnosno nešto izvana ili nešto što nije ja.
Kaj s demonima? Kažeš da ništa nije izvan osobe? Malo opširnije opiši.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:07   #211
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Naravno, sve ovisi kako gledaš na to. I likovi u snu su entiteti, anđeli i demoni, ako se već odlučimo interpretirati stvari u tom smjeru. Bitno je samo ne biti glup pa smatrati da su to 'strani' entiteti, odnosno nešto izvana ili nešto što nije ja.
Zašto je bitno "ne biti glup"? "Boli" (neizdrživo) psihički, fizički, osjetilno, osjećajno.. "ja (stabilno) održivo razine"? Zašto je bitno zauzeti stav o nečemu što je krajnje neupitno? Bez čuvstava, čula, osjetila.. racionalizacije senzorne taktilnosti.. ne postoji ništa? Ili bez obzira na krajnju deprivaciju svega.. "u tišini i mraku ničega".. postoji "nešto" izvan (ili duboko unutra.. kao ikada moguće pojmljeno izvan..) senzornog, racionalizirajućeg......... ja?
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 02:42   #212
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Možda si zaspao u položaju u kojem ti u određeni dio tijela ne dolazi dovoljan dotok krvi.
Nisu to takvi trnci, a i uglavnom su najintenzivniji u predjelu glave (tjeme, potiljak). U cijelom svom životu takve sam trnce osjećao jedino za vrijeme paralize sna.

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Svjestan si da si budan i haluciniraš ili si svjestan da sanjaš pa haluciniraš još u snu?
Uvijek sam budan (i priseban) za vrijeme paralize.

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kaj s demonima? Kažeš da ništa nije izvan osobe? Malo opširnije opiši.
Da opišem što točno? Halucinacije koje imam za vrijeme paralize nisu strani entiteti, snove koje sanjam ne nastanjuju strani entiteti, misli koje mislim nisu mi usađene od stranih entiteta. Izviru iz moga uma, bez poguranca transcedentnih bića.

Kakve su tvoje paralize?

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Zašto je bitno "ne biti glup"? "Boli" (neizdrživo) psihički, fizički, osjetilno, osjećajno.. "ja (stabilno) održivo razine"? Zašto je bitno zauzeti stav o nečemu što je krajnje neupitno? Bez čuvstava, čula, osjetila.. racionalizacije senzorne taktilnosti.. ne postoji ništa? Ili bez obzira na krajnju deprivaciju svega.. "u tišini i mraku ničega".. postoji "nešto" izvan (ili duboko unutra.. kao ikada moguće pojmljeno izvan..) senzornog, racionalizirajućeg......... ja?
Bitno je ne biti glup zbog sebe. Bitno je biti odgovoran, za sebe. Dopuštam da nekome to i nije bitno, naravno. Jasno mi je da bi se neki rađe obračunavali sa stranim entitetima nego sobom.

Ostatak posta ti baš nisam u potpunosti shvatio.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:45   #213
Pozdrav,zanima me da li je ovo sto sam dozivio paraliza sna.Znaci budim se na bocnoj strani znaci ne na ledima nemogu se pomaknut al osjecam neugodni pritisak na boku ko da netko pritisce deku i jorgan na mene...uz to je definitivno bio neugodni osjecaj ko da je netko u sobi a sto je najgore to se ponovilo tri puta samo svaki slij slijedeci put sve intenzivnije a kulminiralo je kad zadnji treci put kao da me nesto hoce ugusit i izvuc van iz kreveta ja pocinjem panicarit pokusavam vikat rijeci ne izlaze zelim upalim svjetlo al nemogu i nakraju je uz puno muke to prestalo..da bi bilo najbolje uzeo sam tabletu za spavanje jer se zadnjih 4 dana stalno budim tako oko sredine noci i ovo mi je doktorica dala da lakse zaspim .al ova iskustva iako tesko spavam zadnjih par dana tek se ovu noc desila.
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:49   #214
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zanima me da li je ovo sto sam dozivio paraliza sna.
Da.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:57   #215
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Da.
Al zar tri puta?? Ima li to veze sa neispavansoscu tj time sto mi se san prekida stalno u zadnjih par dana..sta se moze ucinit uopce jer mene iskreno sad strah ic spavat ponovno
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:10   #216
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Al zar tri puta?? Ima li to veze sa neispavansoscu tj time sto mi se san prekida stalno u zadnjih par dana
Sasvim moguće i vjerojatno. Neka sam proklet ako nema veze.

Quote:
..sta se moze ucinit uopce jer mene iskreno sad strah ic spavat ponovno
Moj savjet, ako imaš takvih problema sa spavanjem, odi doktoru. Tamo bi ti puno više mogli pomoći nego ljudi ovdje na forumu.

No sa jedne strane, paraliza sna uopće ne mora biti sva strašna i mračna. Naprotiv, ljudi znaju doživljavati najvjerojatnije i najbolje trenutke svojeg života namjernim induciranjem toga (lucidni snovi, OBE, itd)
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:15   #217
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Sasvim moguće i vjerojatno. Neka sam proklet ako nema veze.
Moj savjet, ako imaš takvih problema sa spavanjem, odi doktoru. Tamo bi ti puno više mogli pomoći nego ljudi ovdje na forumu.
Pretpostavljao al mislio da ce mi lijek pomoc tj ta tableta sta mi dala za spavanje i istina umirila me ali eto kakva epizoda se zbila..



Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
No sa jedne strane, paraliza sna uopće ne mora biti sva strašna i mračna. Naprotiv, ljudi znaju doživljavati najvjerojatnije i najbolje trenutke svojeg života namjernim induciranjem toga (lucidni snovi, OBE, itd)
Pa iskreno prvi put mi i nije bila tolko strasna cak ni drugi al treci put je bio zivi teror i panika tako da se nadam da ce prestat..da znam za to namjerno induciranje kao neka polufaza za OBE
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:21   #218
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Bitno je ne biti glup zbog sebe. Bitno je biti odgovoran, za sebe. Dopuštam da nekome to i nije bitno, naravno. Jasno mi je da bi se neki rađe obračunavali sa stranim entitetima nego sobom.
Taj "ja" bez imena i prezimena, poznatog mjesta boravišta, staništa, bitnosti ili nebitnosti povodom ikoga ili ičega.... "može biti percipiran".. osobno.. kao strani entitet. Kome strani ako (iz koje pozicije) "neki drugi ja".. iz uloge promatrača "racionalizira "svoju" upitnost".... Raspon frekvencije zvuka daleko je veći od ljudske "primjetnosti".. osjetljivosti podražaja, postojanosti.. istog. Poimanje "boja", unutar raspona vizualne percepcije (ne oka.. organizacije izmjene), moguće zbijeno unutar uskog raspona ljudske sposobnosti ili kapaciteta vida. "Strani entiteti" i "neupitni ja".. posebno u stanju sna, o kojem se gotovo sve zna.. zaista su temelj za odgovornost.
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:02   #219
Hvala Bogu, dugo je nisam dozivjela i neka tako i ostane. Ako se ponovi, molitva i sl.
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:50   #220
Ja hocu uspjet u tome, a ti tuzna jer si uspjela i jos se molite wtf

Poslano preko spolnog uda koristeci Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.