Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 16:08   #3341
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
bajo, ti si danas posebno rjecita
bit ću dobra svekrva
baja is offline  
Old 17.01.2017., 16:16   #3342
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
bit ću dobra svekrva
uvijek možeš teško uzdisat, značajno pogledavat, znakovito povlačit prstom po vitrini (vidi prašine) a i bacit koji urok nije naodmet
te pospremit ormar i nahtkasl tu i tam
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 17.01.2017., 16:21   #3343
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
uvijek možeš teško uzdisat, značajno pogledavat, znakovito povlačit prstom po vitrini (vidi prašine) a i bacit koji urok nije naodmet
te pospremit ormar i nahtkasl tu i tam
Joj moja je tako meni prstom krenula provjeravati natkasle dok sam bila trudna Baš sam taj dan sve pobrisala, pa je ostala razočarana jer nije bilo niš na prstu Nije imala sreće.
Lutkina kuća is offline  
Old 17.01.2017., 16:31   #3344
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
uvijek možeš teško uzdisat, značajno pogledavat, znakovito povlačit prstom po vitrini (vidi prašine) a i bacit koji urok nije naodmet
te pospremit ormar i nahtkasl tu i tam
najzgodnije mi se čini bacati uroke
baja is offline  
Old 17.01.2017., 16:44   #3345
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
rješenje je vrlo jednostavno
- kultura (lijepo ponašanje) !

kada smo kulturni i razumni,
čak i "bolesna" strana popušta.

kulturno bi se trebali ponašati mlađi (iz više razloga),
iako ih nitko tome ne uči u katoličkoj zemlji.
na žalost
Kultura ne pomaze kod bolesti..
Ni nekultura..
Rastrojenoj osobi i tvoje kulturno dobar dan bit ce ko da si rekla j***
Ocito se nisi sretala s teskim psihickim bolesnicima i opcenito s bolesnicima..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 17.01.2017., 16:49   #3346
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kultura ne pomaze kod bolesti..
Ni nekultura..
Rastrojenoj osobi i tvoje kulturno dobar dan bit ce ko da si rekla j***
Ocito se nisi sretala s teskim psihickim bolesnicima i opcenito s bolesnicima..
Ma kako ne bi pomoglo? Šta pričaš ti?
Neki dan sam imala gripu i mama me ljubazno zamolila da ju nemam i evo. Zdrava ko dren. Sigurno se i psihička oboljenja liječe lijepom riječi, blagim smiješkom i pozitivnim razmišljanjem.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Old 17.01.2017., 16:53   #3347
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Ma kako ne bi pomoglo? Šta pričaš ti?
Neki dan sam imala gripu i mama me ljubazno zamolila da ju nemam i evo. Zdrava ko dren. Sigurno se i psihička oboljenja liječe lijepom riječi, blagim smiješkom i pozitivnim razmišljanjem.
Jos ako i prasinu obrises
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 17.01.2017., 16:55   #3348
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Joj moja je tako meni prstom krenula provjeravati natkasle dok sam bila trudna Baš sam taj dan sve pobrisala, pa je ostala razočarana jer nije bilo niš na prstu Nije imala sreće.
Odi vrit

Neke su vaše priče horori sa svekrvama. Ležim si doma sa upalom pluća i mislim si na stotine zanimacija i planova koje želim a koje sam odlagala. Jedva čekam da se oporavim. Onda si mislim kao i uvijek, kako mnoge lude svekrve nemaju kaj pametnije za raditi nego skakati snahama po živcima i provoditi svoju volju.
Dokoni i ograničen um ako bumo zločesti.

Nekako se takve poludjele dijele u par kategorija:
1.priglupe i neispunjene žene koje dalje od pegle i tv ne znaju kaj bi sa sobom, osim trača i uplitanja nemaju kaj drugo raditi.

2.neke su psihički neurvnotežene cijeli život, od previše hormona, nikotina, cuge, lošeg braka i manjka pameti

3.neke nikako iz uloge Majka, Baka, Kraljica svih u familiji ja sam starija ja sam zato broj jedan iako sam loša svekrva i majka

4.sina u ludoj glavi doživljavaju kao muža jer im je muž nikakav pasu onda posesivne i ljubomorne kao da ih siv vara.ima i takvih zveknutih mada meni je tih žena žao

Danas se žene mogu baviti raznim interesima čak i ako žive u Donjim Nigdjezemcima. Koga vrapca bi ja npr.kao zrela žena trošila vrijeme na maltretiranje snahe? Provjeravanje prašine, Snaha, iako ima i tu svakakvih osobnosti, treba dobivati tretman ljubavi i poštovanja kao i sin. Koga bi vrapca stalno visila kod nje ? Kaj da pričamo o dudicama i Zari, njenoj frendici Mirti itd pa da joj šibam bespotrebne savjete i da ju spašavam. Baš bi me zanimala sa 50 klinka od 23 i njene priče.
Isto tako napravila bi sve za nju ali to ne znači da me može iskorištavati. Treba postojati tolerancija

Nisam bedasta da maltretiram snahu sa glupostima dokonih ŽMK. Radije odem u spa, neku aktivnost, putovanje posebno ako bi bila u penziji. Nemam vremena trošiti sebe na upravljanje tuđim brakom.
Živi i pusti živjeti a ako joj treba pomoć i savjet valjda nije tak tupa da ne bu znala pitati.
Imam svoj život pa se ne guram u sinovljev brak. To bi jedino napravila ako bih vidjela da zanemaruje ili zlostavlja unučad.
Za sve ostalo....ti sebi dušo, ja sebi i vidimo se na ručku po zajedničkom dogovoru.Isto vrijedi i za čuvanje unučadi Poštujem pravila koje si postavila kao majka i gledam svoja posla. Ti isto gledaj svoja.

Ponekad nisu uvijek krive svekrve jer itekako ima nezrelih, sebičnih i manipulativnih snaha.
Ljubomone i posesivne. Nekada su zapravo snaha i svekrva jako slične, gdje je onaj siromak između tretiran:
"sjaši Kurta da te uzjašim ja Murta jer samo te ja volim pa je to u redu"
Siroti bedasti mufloni.

Zadnje uređivanje pozitivax : 17.01.2017. at 17:17.
pozitivax is offline  
Old 17.01.2017., 17:02   #3349
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Jos ako i prasinu obrises
Pa higijena je pola zdravlja
Eto. Biti čist i kulturan. Tome ustvari svatko teži i to nas pokušavaju naučiti. I šta će ti više u životu. Kakve medicine, znanosti, lijekovi, injekcije, terapije, kurci i palci.
Briši prašinu, al kulturno.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Old 17.01.2017., 17:05   #3350
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Pa higijena je pola zdravlja
Eto. Biti čist i kulturan. Tome ustvari svatko teži i to nas pokušavaju naučiti. I šta će ti više u životu. Kakve medicine, lijekovi, injekcije, kurci i palci.
Briši prašinu, al kulturno.

Ne znam kak je Lutka reagirala, jel joj sto rekla, uopce reagirala. Ja samo znam da bih umrla od smijeha i vjerojatno posipala nachkastel sa staub secerom da gospodja ima kaj birsat
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 17.01.2017., 17:10   #3351
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

Ne znam kak je Lutka reagirala, jel joj sto rekla, uopce reagirala. Ja samo znam da bih umrla od smijeha i vjerojatno posipala nachkastel sa staub secerom da gospodja ima kaj birsat
Meni je jednom svekrva to napravila (naravno, pred jedno 10 ljudi) pa sam ja njoj na idućem druženju kod njih pokazala na heklani miljetić od paukove mreže u kutu. Nisam znala da čovjek može toliko boja na licu promijeniti. Svašta čovjek uči dok je živ.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Old 17.01.2017., 17:22   #3352
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Meni je jednom svekrva to napravila (naravno, pred jedno 10 ljudi) pa sam ja njoj na idućem druženju kod njih pokazala na heklani miljetić od paukove mreže u kutu. Nisam znala da čovjek može toliko boja na licu promijeniti. Svašta čovjek uči dok je živ.
ahahahahaha genijalno
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 17.01.2017., 17:34   #3353
Nikada nisam otvarala tuđe ormare, taške, novčanike, niti od svojih roditelja niti od svoje djece. Ako mi treba nešto dati dodam ti torbu ako treba , pa mi daj.


I meni tako odgojenoj, je bivša sotona od sveki pregledala ormare, kada smo bivši i ja počeli živjeti zajedno i otputovali. Pohvalila me mojoj mami kako sam uredna, a ne da je sve šlampavo kao kod druge snahe......Onda ju je moja mama poučila da se to ne radi .....

Bilo je zanimljivo, to joj je bilo prvi i zadnji puta da je imala naš ključ :klap:
sama45 is offline  
Old 17.01.2017., 17:44   #3354
A vi ste si umislile da znate nešto bolje u domeni u kojoj ona kraljuje par desetljeća. Muža je već odavno preparirala da će nastati smak svijeta ako se stvari po kući ne obave na njen način, a sad bi da prepusti kontrolu bez anksioznih ataka. Kad još povučeš pravac kroz muž-muško-sin-svejeistapjesma, ne čudi što je na nišanu snajka. Jer sveky bi naime vozila, onak polućorava, ali sa stražnjeg sjedišta.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 17.01.2017., 18:30   #3355
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Meni je jednom svekrva to napravila (naravno, pred jedno 10 ljudi) pa sam ja njoj na idućem druženju kod njih pokazala na heklani miljetić od paukove mreže u kutu. Nisam znala da čovjek može toliko boja na licu promijeniti. Svašta čovjek uči dok je živ.
Ma joj... ne znam da li mi se da spušatati na taj babski nivo , iako bi i mojoj nešto slično trebalo. Inače njena kuća nije ni malo čista, štoviše. Kupaona je zmazana tak da ne želim na školjku sjest, a da ne govorim o tuš kabini u kojoj se vidno nitko nije oprao zadnjih par mjeseci. Brzo bi se tu našlo nešto za spuštati .
Lutkina kuća is offline  
Old 17.01.2017., 22:03   #3356
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kultura ne pomaze kod bolesti..
Ni nekultura..
Rastrojenoj osobi i tvoje kulturno dobar dan bit ce ko da si rekla j***
Ocito se nisi sretala s teskim psihickim bolesnicima i opcenito s bolesnicima..
Takvoj osobi ne možeš zamjeriti na njezinom ponašanju.
Možeš je razumjeti, možeš joj oprostiti, možeš joj pomoći.
Pokazati ćeš da si empatična, kulturna i pametna.

Nitko ne bira biti bolestan, bio on svijestan ili nesvijestan da je bolestan.
Da su bolesni u stanju birati, ne vjerujemm da bi izabrali bolest.

Kako se olako postavljaju dijagnoze na ovoj temi.
A onda odmah uz to pada na etosu, jer umjesto razumjevanja stanja osobe izriču se osude, ismijavanje i zgražanje.. A njoj treba samo stručna pomoć i razumjevanje. Kojega se ne daje i ne pokazuje.



Ili je nešto drugo u pitanju?
JOHABI is offline  
Old 17.01.2017., 22:05   #3357
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Ma kako ne bi pomoglo? Šta pričaš ti?
Neki dan sam imala gripu i mama me ljubazno zamolila da ju nemam i evo. Zdrava ko dren. Sigurno se i psihička oboljenja liječe lijepom riječi, blagim smiješkom i pozitivnim razmišljanjem.
Svakako.
Zamolit cu pola pacijenata s rakom da ga nemaju i oni ce cudotvorno odsetati s odjela
I naravno da im nestanu metastaze s mozga zbog kojih su nesuvisli agresivni i u stezuljama..
Koje bedastoce boze
Ako ista mrzim,a to je onda ismijavanje bolesnih nemoćnih..
Ako o njima govorimo..
Kultura i lijepa rječ mogu pomoći osobama koje su svjesne,prisebne,da se osjecaju bolje, spokojnije..



Johabi..
I ja kazem da se olako daju dg..
Jos vise olako lupaju gluposti kao sto je ovo rekla npr Krin..koja tvrdi da kultura sve moze rjesiti,a bome ne moze..
Naravno da se bolesnoj osobi koja nije prisebna ne moze zamjeriti..
Ali tvrditi da kultura cudotvorno rjesava stanja gdje su potrebna terapija,dg,lijek,liječnik je zbilja ili ismijavanje il ruganje ili nesto trece..
Nisam mogla a da se ne osvrnem takvo nesto..
I svaka cast tebi ali ti meni ne mozes dokazivati kako je raditi,biti sa takvim osobama..
Jer ne radis s njima24h na dan,godinama..
Vidis,ja radim i zato i reagiram..
Zaista bolesnici mogu ruzno reagirati i na toplu interakciju,empatiju..
Netko ce uzet k srcu netko nece..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."

Zadnje uređivanje plavi-safir : 17.01.2017. at 22:16.
plavi-safir is offline  
Old 17.01.2017., 22:34   #3358
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ma joj... ne znam da li mi se da spušatati na taj babski nivo , iako bi i mojoj nešto slično trebalo. Inače njena kuća nije ni malo čista, štoviše. Kupaona je zmazana tak da ne želim na školjku sjest, a da ne govorim o tuš kabini u kojoj se vidno nitko nije oprao zadnjih par mjeseci. Brzo bi se tu našlo nešto za spuštati .
i kod moje je takva situacija. ne kuzim bas to da pozoves ljude doma, nas ili svoje frendove, a da ostavis da je kupaonica vidno prljava i prasnjava. nije da je kod mene svaki dan sve cisto, ali kad zovem ljude potrudim da ocistim. ako i ne stignem sve barem one prostorije u koje znam da ce ljudi doci (dnevna soba, kupaonica...). meni je jos jedna stvar full cudna, a i malo nehigijenska da oni iz piđame odmah navuku na sebe robu za van (nemaju nista sto furaju za po doma, tipa trenirku), nego u istim trapericama ide u kafic, pa sjedne na krevet/svoj kauc na koji isto sjedne i navecer kad obuce piđamu i gleda tv prije spavanja. imala sam to priliku vidjet pa znam. roba iz kafica, tramvaja, njenog posla se mijesa sa piđamom i posteljinom gdje spava meni je to stvarno jako neuredno i nehigijenski. onda ona misli da svi tako zive, pa u trapericama meni zeli sjesti na krevet i bez pardona sjedne i ja joj svaki put moram objasnjavat da ne sjeda na krevet kad je u spavacoj sobi. nije da nemamo kauca i stolica u kuci, pa bas mora sjest na krevet dok gleda malu u kinderbetu neki ljudi nemaju ono osnovno kulture i higijenskih navika u zivotu.
dogodilo se jednom kad sam bila kod njih da je zaboravila kod sebe doma skinuti cipele, pa je pola dana hodala u cipelama po svojoj kuci (!) dok nije skuzila i obukla slape. da se meni to dogodi, mislim da bih odmah krenula prat pod nakon toga.
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Old 17.01.2017., 22:47   #3359
Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Nažalost, nekim ljudima je teško objasniti što nam smeta. Koliko vidim i QMSBiaač ima (ili je imala) isti problem. S takvim ljudima je potrebno biti odrješitiji. Neki to ne mogu jer su jednostavno blagog karaktera, neki ne mogu jer im je nepojmljivo na takav način komunicirati s roditeljima a na kraju postoje i roditelji kojima je nemoguće objasniti što je primjereno. Ja se divim svom mužu jer je uredio odnose sa svojim roditeljima. Iako su ljudi teški, mi imamo normalan odnos s njima. Meni te nesretne gaće nisu problem, ne zato što mi je normalno da ih svekrva sprema nego zato što znam da se ta radnja neće ponoviti ako mi je sad zasmetala.
Brat mog muža se nije izborio za svoju obitelj i njima npr. svekar kopa po frižideru, po potrebi baca stvari, donosi im hranu jer oni sami kupuju smeće, samopoziva se na ručak da snahi objasni kako se što kuha (a žena je kuharica po zanimanju)... Brat i žena mu naravno lude. Nama svekar ništa od navedenog ne radi.

Neda mi se tražiti tvoj stari post, a htjela sam ti reći još jednu stvar vezanu za dijete. Moj muž je bez problema čuvao našu djecu dok su bili bebe. Stariji je čak bio mirniji dok bi ga on nosao nego ja. Nisu svi muškarci isti i nije ni potrebno da svi imaju žicu za male bebe. Ako je tvoj muž jedan od tih, zasad je sve u redu. Međutim, ja oko sebe vidim primjere gdje mame staju između očeva i djece pod izlikom "meni to ide bolje, a poslije će se i on uključiti". Prvo priča krene s nosanjem, maženjem, hranjenjem, ali i kad dijete poraste nađe se izlika: mama ga obuče primjereno vremenu, ona ga pazi u parku da ne pada, ona mu ne daje slakiše, ne gleda s njim tv... a tata uvijek izvodi neki cirkus. Kćer ti je sad malena i uživaj u njoj i ne dozvoljavaj da plače . Samo pripazi da se stvarno s vremenom i tata aktivno uključi u cijelu priču jer ćete od toga svi troje imati koristi.

ja se toplo nadam da ce se vise ukljuciti, tj ja cu ga ukljuciti ako se ne misli sam vise ima onih 'mutavih' oceva gdje uglavnom zena preuzima 90% brige oko djeteta barem u mojem okruzenju. no dobro, ja sam na porodiljnom, on radi, malena je jos stvarno bebica pa sad niti ne ocekujem od njega da sudjeluje podjednako kao i ja. ali kad je doma, voli me zamjeniti, nije da uopce ne sudjeluje - to bi vec bilo problematicno
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Old 17.01.2017., 23:48   #3360
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Takvoj osobi ne možeš zamjeriti na njezinom ponašanju.
Možeš je razumjeti, možeš joj oprostiti, možeš joj pomoći.
Pokazati ćeš da si empatična, kulturna i pametna.

Nitko ne bira biti bolestan, bio on svijestan ili nesvijestan da je bolestan.
Da su bolesni u stanju birati, ne vjerujemm da bi izabrali bolest.

Kako se olako postavljaju dijagnoze na ovoj temi.
A onda odmah uz to pada na etosu, jer umjesto razumjevanja stanja osobe izriču se osude, ismijavanje i zgražanje.. A njoj treba samo stručna pomoć i razumjevanje. Kojega se ne daje i ne pokazuje.



Ili je nešto drugo u pitanju?
Ovo su jako lijepe misli, ali nažalost u životu više vrijedi ona pomozi sirotu na svoju sramotu... Nema kontakta sa bolesnim osobama bez posljedica. Ni sa psihičkim, pa ni sa teškim fizičkim bolesnicima. To podnositi možeš jedino s nekime koga jako voliš jer si u tim situacijama spreman na žrtve. Meni bliski ljudi žive sa šizofreničarom, to je jako težak život i snosiš zbog tog odabira dugoročne posljedice. Odrasla sam sa sestrom koja je bila 100%-tni invalid. Znam iz prve ruke o čemu govorim. Nitko nije u stanju samo davati bez pozitivnih povratnih informacija, to te ispije, a na kraju te može i ubiti.
Lutkina kuća is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.