Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2005., 14:53   #21
da, ali ne kreće se biznis s idejom: kako da zajebem državu!!

Pokretač topica se pita što ako ne može platiti kaznu koju mu odere država. Čemu takav stav? Još nije ni krenuo a već se boji da ga država ne kazni?

Ako ne vjeruje u svoj posao, ako nema kapitala ili znanja kako da naplati ono što napravi onda je bolje da ne kreće u biznis.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 16:49   #22
Quote:
gogo kaže:
da, ali ne kreće se biznis s idejom: kako da zajebem državu!!

Pokretač topica se pita što ako ne može platiti kaznu koju mu odere država. Čemu takav stav? Još nije ni krenuo a već se boji da ga država ne kazni?

Ako ne vjeruje u svoj posao, ako nema kapitala ili znanja kako da naplati ono što napravi onda je bolje da ne kreće u biznis.
jesi kad pisao biznis plan?
jedno od pitanja je upravo ovo
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 16:18   #23
Quote:
Ona007 kaže:
jesi kad pisao biznis plan?
jedno od pitanja je upravo ovo
nisam pisao, ali sam ih dosta čitao i niti u jednom nisam vidio to pitanje. Govoriš li o poslovnim planovima u RH? (ako sam dobro zapamtio, živiš i radiš vani)

osim toga ovo pitanje nema veze s biznis planom već sa strahom od odgovornosti i kazne.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 10:00   #24
Zanimljivo,da vi na ovom forumu uvijek zakomplicirate stvari,sve shvatite naopako.Pa nisam ovo pitao da bih naučio kako da zajebem državu,već iz vrlo praktičnog razloga,a on se zove ŠTO AKO...ili što bi bilo kad bi bilo.Jer svoja prava znam,ali obveze nigdje ne mogu saznati kakve su mi,i kako će država prisiliti me da podmirim svoje obveze.jer u obrtu odgovaraš svom svojom imovinom,ali što ako je nemam?A legalno mogu otvoriti obrt,i započeti djelatnost.Pa tu onda nešto ne štima,onda je obrt super stvar kako zajebati državu,radiš,radiš,kradeš,varaš,kakd te skuže nabiju ti kaznu npr 50000kn i onda ako ne platiš naprave ovrhu,ali ako nemaš imovine,šta onda?
delfin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 20:24   #25
Zatvaranje obrta

Imam 55 g. , bravarski obrt na kojem je poreznim dug od preko 100.000 KN. Pokušao sam ga u zadnjih dvije godine smanjiti, ali zbog malih prihoda i zateznih kamata samo se povećao.
Ne daju mi da zatvorim obrt i prijavim se na burzu zbog duga.
Što bi se desilo da nikada ne vratim dug poreznoj upravi?
Unaprijed hvala.
doc10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 09:14   #26
Za razliku od d.o.o. obrt odgovara svom svojom imovinom. Tako da će država naplatiti svoje pa taman prodali tvoj stan, auto....
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 01:16   #27
U Županiji traži mirovanje obrta zbog smanjenja obujma posla, nakon 6 mj. ili 1 god. , ako ne pokreneš ponovo obrt, moraju ga zatvoriti po sili zakona.
Ako se ponovo zaposliš, sve preko osobnog odbitka -1.600,00 kn ( + za uzdežavane članove upisane na poreznoj kartici) će ti oteti s plaće do namirenja duga.
Apsolutna zastara za poreze je 6 godina.
sssunceee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:32   #28
Hvala
1. Herogljifica. Dali znaš za neki primjer da su nekome obrtniku porezni dug naplaćivali iz negovih nekretnina.

2.sssunceee- dali znaš gdje se u zakonu može naći ovo sa zastarom.
doc10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:58   #29
Quote:
doc10 kaže:
Imam 55 g. , bravarski obrt na kojem je poreznim dug od preko 100.000 KN. Pokušao sam ga u zadnjih dvije godine smanjiti, ali zbog malih prihoda i zateznih kamata samo se povećao.
Ne daju mi da zatvorim obrt i prijavim se na burzu zbog duga.
Što bi se desilo da nikada ne vratim dug poreznoj upravi?
Unaprijed hvala.
Alo, Alo imas porezni dug od 100.000 kn a male prihode?!?! Bo? Ne znam od kud toliki porez i zasto nije placan na vrijeme.
OT: nikako ne mozes zatvorit obrt dok ne izmiris sva dugovanja.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 22:26   #30
Quote:
doc10 kaže:
Imam 55 g. , bravarski obrt na kojem je poreznim dug od preko 100.000 KN. Pokušao sam ga u zadnjih dvije godine smanjiti, ali zbog malih prihoda i zateznih kamata samo se povećao.
Ne daju mi da zatvorim obrt i prijavim se na burzu zbog duga.
Što bi se desilo da nikada ne vratim dug poreznoj upravi?
Unaprijed hvala.
Navodno postoji neka caka da preimenuješ obrt u firmu(poduzeće), nekako skrpi 20 000 za obavezni početni kapital, stavi na račun i onda proglasi stečaj. Nisam siguran, ali pitaj nekog knjigovođu, mislim da je to moguće.
osamnaestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 01:57   #31
Quote:
osamnaestica kaže:
Navodno postoji neka caka da preimenuješ obrt u firmu(poduzeće), nekako skrpi 20 000 za obavezni početni kapital, stavi na račun i onda proglasi stečaj. Nisam siguran, ali pitaj nekog knjigovođu, mislim da je to moguće.
Totalna glupost ....
Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:51   #32
Quote:
osamnaestica kaže:
Navodno postoji neka caka da preimenuješ obrt u firmu(poduzeće), nekako skrpi 20 000 za obavezni početni kapital, stavi na račun i onda proglasi stečaj. Nisam siguran, ali pitaj nekog knjigovođu, mislim da je to moguće.
Neizvedivo.
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 23:01   #33
Obrt se zatvara u uredu za gospodarstvo gdje je i otvoren, porezni dug nije prepreka za zatvaranje obrta i u mojoj Županiji zatvaranje obrta iznosi 270,00 kn.
Odjava vlasnika obrta i obrta obavlja se u HZZO i HZMO i radni staž se ne upisuje u radnu knjižicu do konačnog podmirenja duga.
Obrtnik koji zatvori obrt nema prava na novčanu naknadu u Zavodu za zapošljavanje, ali ako se 9 mjeseci se zaposli na određeno vrijeme kod druge pravne osobe, može ostvariti i to pravo.

Napominjem porezni dug se ne briše zatvaranjem obrta, a opća zastara nastupa za 10 godina.

Prije zatvaranja obrta svi pametni obrtnici svoju imovinu prepišu djeci !

Imovina koja je unešena kao osnovno sredstvo u obrt ide na javnu dražbu za pokrivanje duga.
zloća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 10:29   #34
Quote:
zloća kaže:
Obrt se zatvara u uredu za gospodarstvo gdje je i otvoren, porezni dug nije prepreka za zatvaranje obrta i u mojoj Županiji zatvaranje obrta iznosi 270,00 kn.
Odjava vlasnika obrta i obrta obavlja se u HZZO i HZMO i radni staž se ne upisuje u radnu knjižicu do konačnog podmirenja duga.
Obrtnik koji zatvori obrt nema prava na novčanu naknadu u Zavodu za zapošljavanje, ali ako se 9 mjeseci se zaposli na određeno vrijeme kod druge pravne osobe, može ostvariti i to pravo.

Napominjem porezni dug se ne briše zatvaranjem obrta, a opća zastara nastupa za 10 godina.

Prije zatvaranja obrta svi pametni obrtnici svoju imovinu prepišu djeci
!

Imovina koja je unešena kao osnovno sredstvo u obrt ide na javnu dražbu za pokrivanje duga.

Mozes mi ovo objasnit?
__________________
Kako oblikovati potpise
Psyche is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 11:27   #35
Quote:
Psyche kaže:
Mozes mi ovo objasnit?
pa nema ti sta objasniti.... prepises imovinu na djecu pa se drzava nemoze namirivati iz tvoje imovine..... o
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 11:32   #36
Quote:
zloća kaže:
Obrt se zatvara u uredu za gospodarstvo gdje je i otvoren, porezni dug nije prepreka za zatvaranje obrta i u mojoj Županiji zatvaranje obrta iznosi 270,00 kn.
Odjava vlasnika obrta i obrta obavlja se u HZZO i HZMO i radni staž se ne upisuje u radnu knjižicu do konačnog podmirenja duga.
Obrtnik koji zatvori obrt nema prava na novčanu naknadu u Zavodu za zapošljavanje, ali ako se 9 mjeseci se zaposli na određeno vrijeme kod druge pravne osobe, može ostvariti i to pravo.

Napominjem porezni dug se ne briše zatvaranjem obrta, a opća zastara nastupa za 10 godina.

Prije zatvaranja obrta svi pametni obrtnici svoju imovinu prepišu djeci !

Imovina koja je unešena kao osnovno sredstvo u obrt ide na javnu dražbu za pokrivanje duga.

Dali bi bilo pametno (obzirom na dug), angažirati pravnika ili da to ipak uradim sam?
doc10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 01:22   #37
Quote:
F.C.B. kaže:
pa nema ti sta objasniti.... prepises imovinu na djecu pa se drzava nemoze namirivati iz tvoje imovine..... o

Mislio sam da onda sjednu djeci za vrat To nisam skuzio...
__________________
Kako oblikovati potpise
Psyche is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 01:42   #38
Quote:
doc10 kaže:
Hvala
1. Herogljifica. Dali znaš za neki primjer da su nekome obrtniku porezni dug naplaćivali iz negovih nekretnina.

2.sssunceee- dali znaš gdje se u zakonu može naći ovo sa zastarom.
Prijateljevoj staroj su stavili teret na dio stana koji posjeduje. Ne znam hoće li tražiti da se stan proda na dražbi da se namire, ali mislim da bi mogli. Možda čekaju jer nije samo ona vlasnica. Isto ima dug zbog neplaćanja doprinosa, koji s kamatama već iznosi više od vrijednosti njezinog dijela stana.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 11:12   #39
Quote:
doc10 kaže:
Imam 55 g. , bravarski obrt na kojem je poreznim dug od preko 100.000 KN. Pokušao sam ga u zadnjih dvije godine smanjiti, ali zbog malih prihoda i zateznih kamata samo se povećao.
Ne daju mi da zatvorim obrt i prijavim se na burzu zbog duga.
Što bi se desilo da nikada ne vratim dug poreznoj upravi?
Unaprijed hvala.
Usput, procitaj i ovo:
http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jut...sanda,55877.jl

i kontaktiraj dobrog advokata!
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:56   #40
Quote:
doc10 kaže: Pogledaj post
Imam 55 g. , bravarski obrt na kojem je poreznim dug od preko 100.000 KN. Pokušao sam ga u zadnjih dvije godine smanjiti, ali zbog malih prihoda i zateznih kamata samo se povećao.
Ne daju mi da zatvorim obrt i prijavim se na burzu zbog duga.
Što bi se desilo da nikada ne vratim dug poreznoj upravi?
Unaprijed hvala.
Pokrenuli bi sudski postupak protiv tebe i zapljenili ti sve sto je prijavljeno kao imovina obrta i kao sredstvo za rad(automobil,kombi...) u vrijednosti duga.

Ovako vidio sam da ti je predlozeno da svoju osobnu imovinu prepises na svoju djecu te bih ti i sam to predlozio,nikako na zenu jer ona je tvoj "bracni" partner i kao takva je i ona odgovorna.Prijepis ces moci obaviti samo u slucaju da ti se porezna uprava vec nije upisala na tvoju imovinu cime je prijepis ili prodaja nemoguca do podmirenja nastalog dugovanja.
Postoji nekoliko caka ako vidis da je nemoguce drugacije zaustaviti drzavu.

1.Otici ces u poreznu upravu ako imas kakav dobar posao u vidu i traziti otvorenje duplog tekuceg racuna jer je tvoj koliko shvacam u blokadi te ce na taj racun sjesti polovica ili vise novca dok ce tebi ostati manji dio ali ipak ces nekako rijesiti dug.

2.Ako je situacija takva da te tjeraju iz kuce,stana a jos se nisu upisali na njega i ti nisi prepisao kucu,stan na djecu.Otidi u poreznu upravu objasni svoju situaciju i zatrazi da ti smanje dug na 65 000 kn ili barem maknu zatezne kamate pa plati tih 100 000kn koji bi ti platio odmah tako sto bi podigao kredit na kucu,stan,vjeruj mi pristat ce.U slucaju da ti vec jedan ili vise kredita vise za vratom nemoras se nista brinuti za kucu.stan ako su oni jamstvo jer ti niti jedan sudac/tkinja neci dopustiti nikome pa ni drzavi da se upise na kucu,stan jer ce u podatcima vidjeti da je vec banka upisana na njima.

3.Ako imas vani nesto novca od zavrsenih a neuspjesno naplacenih poslova
imam za tebe jedno savrseno rijesenje,odnesi ako imas papire i ugovore za te poslove zajedno sa papirom na kojem je tvoj potpis i stambilj sa potpisom i stambiljom duznika ispod cifre.Te ce porezna uprava odmah skinuti novac sa jednog od njegovih racuna a ti neces morati placati skupim odvjetnicima da natjeravaju tvoje dugove!
Archangel_q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.