Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Pogledaj rezultate ankete: Kojim kapitalom cete uci u IPO T-HTa?
Svjezim, neokaljanim, djevicanskim kapitalom (ovdje spadaju i krediti) 56 60.22%
Udjelima iz fondova ili prodajom dionica iz portfelja 30 32.26%
Necu ulazit u T-HT jer smatram da mogu drugdje zaraditi vise 7 7.53%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 13:26   #1
Kupnja T-HTa

Evo cisto da se vidi koliko vas misli uci u T-HT s novim kapitalom, a koliko vas misli prodati dionice/udjele kako bi usli u T-HT.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:09   #2
zaboravio si opciju - kombinirano: prodajom udjela, dionica i nešto keša "iz čarape"
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:47   #3
zaboravio sam i "ocekujem da mi majka odapne konacno, pa da mi pusti nesto" na taj nacin.
mislim da su vazne samo prve dvije opcije, koje bi se trebale kvadratno interpolirati do ukupnih 100%, jer nas interesira samo udio nacina ulaska od ukupnog ulaska u T-HT, a ne udio forumasa koj ne zeli odnosno zeli uci u T-HT.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:48   #4
ja cu novcem iz fonda u HT, a svjezim kapitalom u nove dionice.. to ti je onda nekak mijesano..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:49   #5
a mozda necu ni ulazit u HT ak bude puno preko 300
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 17:43   #6
recte ljudi kad bi trebala bit ta rasprodaja? oćel ovi mjesec ili idući? stigla plaća pa dal da uložim nešto u fond u međuvremenu ili to samo što nije?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 17:54   #7
Samo što nije...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:14   #8
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
a mozda necu ni ulazit u HT ak bude puno preko 300
a kako ćeš znati koliko će biti?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:12   #9
pa dat ce ko za inu, izmedu 50 i 70 kn/dionici neces znat dok ne kupis...
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:43   #10
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Evo cisto da se vidi koliko vas misli uci u T-HT s novim kapitalom, a koliko vas misli prodati dionice/udjele kako bi usli u T-HT.
NEMOJ DA BRIGAŠ - ŽIVOT SE STARA - DOK IMA LJUDI BIT ĆE I PARA!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:24   #11
@domar
Molim te da ne Caps Lockas.
Hvala
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 00:07   #12
Što mislite o ovim navodnim vijestima da sve telekomunikacijske kompanije moraju drastično sniziti cijenu roaminga?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:59   #13
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovim navodnim vijestima da sve telekomunikacijske kompanije moraju drastično sniziti cijenu roaminga?
U EU ... kod nas još NE!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:31   #14
:))

a štrajk radnika u matici (Njemačkoj)...i mogućnost otpuštanja?....
možda će se to dogoditi i kod nas.....
možda je najbolje ne kupiti t-ht...
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:57   #15
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
a štrajk radnika u matici (Njemačkoj)...i mogućnost otpuštanja?....
možda će se to dogoditi i kod nas.....
možda je najbolje ne kupiti t-ht...
a možda je najbolje ne dolaziti na forum 2 tjedna prije IPO-a...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 11:55   #16
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
a možda je najbolje ne dolaziti na forum 2 tjedna prije IPO-a...

ajde baš me zanima tko će više zaraditi šest mjeseci.....ti u ht dionici ili ja u onom najgorem fondu euroaktivu
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 12:12   #17
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovim navodnim vijestima da sve telekomunikacijske kompanije moraju drastično sniziti cijenu roaminga?
Ja mislim da se očekivanje prosječnog čovjeka o zaradi na kupnji ht-a bazira na tome da će se nakon izlaska na burzu svi polomiti za te dionice kao što se desilo sa inom, a ne na nekim dugoročnim očekivanjima dobrog ili lošeg poslovanja te tvrtke. Sad da li će se to desiti ili ne, ovisi o procjeni krupnih igrača da li se isplati investirati u tu dionicu nakon što izađe na burzu. Tako da sam ja donio odluku: ako prije početka ipo-a ht-a bude dulja korekcija na burzi kao pred inu, pretpostavit ću da je to zato što veliki igrači skupljaju kapital da kupe ht; u tom slučaju ću i ja kupiti ht; u protivnome, neću. Što mislite o tome?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 12:21   #18
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se očekivanje prosječnog čovjeka o zaradi na kupnji ht-a bazira na tome da će se nakon izlaska na burzu svi polomiti za te dionice kao što se desilo sa inom, a ne na nekim dugoročnim očekivanjima dobrog ili lošeg poslovanja te tvrtke. Sad da li će se to desiti ili ne, ovisi o procjeni krupnih igrača da li se isplati investirati u tu dionicu nakon što izađe na burzu. Tako da sam ja donio odluku: ako prije početka ipo-a ht-a bude dulja korekcija na burzi kao pred inu, pretpostavit ću da je to zato što veliki igrači skupljaju kapital da kupe ht; u tom slučaju ću i ja kupiti ht; u protivnome, neću. Što mislite o tome?
mislim da ti je logika kriva... HT je jedina kompanija u HR sa dvije milijarde profita i 8 milijardi prigoda.. isplacuju dividendu (nisam siguran al mislim da sam negdje procitao 20kn po dionici).. i to se nece promijeniti tako skoro.. ako bude islo po 200 kn IPO to ti je dividenda/dionica 10%.. to nema nigdje.. sve ostale dionice nisu ni blizu.. HT je zlatna koka, sve ovisi kolki rabat polancec i sanader daju.. kao sto je rekao spy, u usporedbi s regijom, HT bi mogao do 600kn.. recimo da smanjimo ocekivanja u svrhu povecanja sigurnosti na 500kn.. ako bude ispod 250kn po dionici ja uzimam paket, mozda dva..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:19   #19
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
@domar
Molim te da ne Caps Lockas.
Hvala
Zafashan, ako vas smeta nema frke,sorry!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 22:24   #20
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
mislim da ti je logika kriva... HT je jedina kompanija u HR sa dvije milijarde profita i 8 milijardi prigoda.. isplacuju dividendu (nisam siguran al mislim da sam negdje procitao 20kn po dionici).. i to se nece promijeniti tako skoro.. ako bude islo po 200 kn IPO to ti je dividenda/dionica 10%.. to nema nigdje.. sve ostale dionice nisu ni blizu.. HT je zlatna koka, sve ovisi kolki rabat polancec i sanader daju.. kao sto je rekao spy, u usporedbi s regijom, HT bi mogao do 600kn.. recimo da smanjimo ocekivanja u svrhu povecanja sigurnosti na 500kn.. ako bude ispod 250kn po dionici ja uzimam paket, mozda dva..
Bojim se da bi cijena dionice mogla biti i viša od 500-600 kn, i mi i vlada smo svjesni da će pritisak na IPO T-HT biti znatno veći nego što je bio na INU.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.