Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 16:30   #1
CROR-R-A - Croatia records d.d.

Nova dionica na HR tržištu, Croatia records:

ZSE: Croatia Records najlikvidniji sa 3,7 milijuna kuna prometa

Cijena dionice Croatia Recordsa kretala se od početnih 300 kuna sve do 472 kune, zaključivši dan na 370,01 kunu, uz 68,19-postotni rast.

Zadnjeg dana u tjednu Crobex je ojačao 0,57 posto, na 4680,5 bodova.
Najlikvidnija je bila dionica Croatia Recordsa koja je ostvarila 3,7 milijuna kuna prometa. Cijena se kretala od početnih 300 kuna sve do 472 kune, zaključivši dan na 370,01 kunu, uz 68,19-postotni rast.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 17:53   #2
eee,sad ti meni reci jel se mudraci koji su kupovali po 470 ne tuku u glavu? nije bas svaka nova dionica zlatna koka. u stvari je, al treba znat kad izac. ali ako cekaju dovoljno dugo, moci ce i to prodati uz neki profit. ali morat ce cekat dovoljno duuuuuuuuuuuugo moje misljenje je da ce nastavit padat jos neko vrijeme.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 17:59   #3
Ide to do 200.
Onima koji su prodali na 400 čestitam, a onima koji to još drže ne zavidim.
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 18:20   #4
Dečki koliko ste na burzi da lupetate gluposti?
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 18:24   #5
Da počnem:

dana 04.05.2007 prošlo je 10.183 dioinca ili 10% od ukupnog broja dionica u kunama točno 3.743.078,19. Prosječna cijena je bila 368 kuna.

CROATIA RECORDS D.D./REDOVNA CROR-R-A


Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AUTOR D.O.O. 91.113 79,88 Osnovni račun
2. HRVATSKO DRUŠTVO SKLADATELJA 11.407 10,00 Osnovni račun
3. NIKOLAC MARKO 5.720 5,01 Osnovni račun
4. CROATIA RECORDS D.D. 1.293 1,13 Osnovni račun
5. ŠVIGIR DAVOR 264 0,23 Osnovni račun
6. CVOK SLAVICA 256 0,22 Osnovni račun
7. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 156 0,14 -
Ukupno: 96,62

Prodavao je 5 igrač, Nikolica Marko. Što znači da je toliko dionica u novim rukama, a ne znamo čijim, barem ne još.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:18   #6
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
Da počnem:

dana 04.05.2007 prošlo je 10.183 dioinca ili 10% od ukupnog broja dionica u kunama točno 3.743.078,19. Prosječna cijena je bila 368 kuna.

CROATIA RECORDS D.D./REDOVNA CROR-R-A


Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AUTOR D.O.O. 91.113 79,88 Osnovni račun
2. HRVATSKO DRUŠTVO SKLADATELJA 11.407 10,00 Osnovni račun
3. NIKOLAC MARKO 5.720 5,01 Osnovni račun
4. CROATIA RECORDS D.D. 1.293 1,13 Osnovni račun
5. ŠVIGIR DAVOR 264 0,23 Osnovni račun
6. CVOK SLAVICA 256 0,22 Osnovni račun
7. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 156 0,14 -
Ukupno: 96,62

Prodavao je 5 igrač, Nikolica Marko. Što znači da je toliko dionica u novim rukama, a ne znamo čijim, barem ne još.
Daj nas ti malo prosvijetli, kad već znaš pogledat prvih 10.
Znam ja u čijim je to rukama.
U rukama raznoraznih fenomena
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:38   #7
Quote:
bickomir kaže: Pogledaj post
Daj nas ti malo prosvijetli, kad već znaš pogledat prvih 10.
Znam ja u čijim je to rukama.
U rukama raznoraznih fenomena

Način ophođenja ti je vrlo primitivan, ali dobro. Ne možeš sa sigurnošću reći kao ni ja.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:02   #8
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
Dečki koliko ste na burzi da lupetate gluposti?
Stari moj, ovo ti je podsjetnik o tome tko ima primitivan pristup.
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:09   #9
Pa dobro sam rekao, način na koji vi iskrivljujete sliku samo govori nešto o vama, ako si poznavatelj onda je retorika drugačija.
Pričaš samo da pričaš, a to dečko nije dobro.
Naučiš pa pričaš, tada su smisleniji postovi.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:45   #10
Stara/nova vijest:

Croatia Records sklapa ugovor s tvrtkom Roba Musikverlag

Diskografska kuća Croatia Records ove godine po prvi puta nastupa samostalno na najvećem međunarodnom sajmu disko i pop industrije POPKOMM u Berlinu od 20. do 22. rujna.
Drugog dana sajma, u četvrtak 21. rujna, predsjednik uprave Croatia Recordsa Želimir Babogredac i direktor njemačke tvrtke Roba Musikverlag Rolf Baierle potpisat će nakladnički ugovor o suradnji. Na taj način će sve pjesme u vlasništu Croatia Recordsa biti prezentirane, publicirane i zaštićene putem ureda koje tvrtka Roba Musikverlag ima diljem svijeta. Roba Musikverlag je jedna od tri najveće glazbene nakladničke kuće u Europi te je vlasnik 100.000 prava i najveće arhive fotografija izvođača i autora koje iznajmljuje svim časopisima, objašnjavaju iz Croatia Recordsa. Ovim ugovorom će hrvatska glazba, svojim dobrim dijelom, biti još dostupnija u cijelom svijetu jer je Croatia Records u svojih 59 godina rada postala vlasnikom 50.000 pjesama, kažu u zagrebačkoj kompaniji.Berlinski sajam se odvija u tri dijela te dok se na jednom dijelu sastaju glazbeni biznismeni iz cijelog svijeta i sklapaju ugovore, na drugom je međunarodni kongres o glazbi, a treći dio je festival na kojem sudjeluju glazbenici i grupe raznih žanrova poput popa, rocka, jazza, hip-hopa, klasike itd. Dostupnosti hrvatske glazbe uvelike pomaže i CMC – Croatian Music Channel - glazbeni satelitski kanal u vlasništvu Croatia Recordsa koji u 24-satnom emitiranju nudi raznolik glazbeni program, od najvećih hitova popa do alternativne glazbe, tamburice, folkorne glazbe, pa sve do klasike i jazza. CMC se u Europi emitira putem satelita Hot Bird, a dostupan je i u Sjevernoj Americi, Kanadi, Australiji i na Novom Zelandu. Croatia Records vuče korijene iz Jugotona koji je osnovan 1947., da bi nakon demokratskih promjena 1990. tvrtka dobila sadašnje ime. Poslovni cilj Croatia Recordsa je, objašnjavaju u tvrtki, okupljanje najvažnijih umjetnika, skladatelja, producenata i izvođača te daljnji razvitak distributivne mreže. Uloženi napor dosad je rezlutirao vodećim mjestom u hrvatskoj diskografiji, a u prilog tome ide i podatak da se udio proizvodnje nosača zvuka Croatia Recordsa i njezinih podetiketa na domaćem tržištu u svim segmentima glazbenog stvralaštva, od klasične glazbe, jazza, instrumentalne, pop, rock, zabavne, etno i narodne glazbe kreće oko 70 posto, kažu u CR-u.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:04   #11
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
...
Poslovni cilj Croatia Recordsa je, objašnjavaju u tvrtki, okupljanje najvažnijih umjetnika, skladatelja, producenata i izvođača te daljnji razvitak distributivne mreže.
...
Pretpostavljam da je ovo greška novinara, ali ako nije...

Poslovni cilj...

Ne bih želio biti dioničar firme kojoj je u cilju biti klub kvazi-umjetnika a ne profit i povećavanje imovine vlasnika.

Eventualno kupit-prodat u roku dan-dva ako se da zaraditi. Dulje od toga ni pod razno.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:08   #12
Što je tu greška, pa Croatia records ima pravo na mnoge autore koji više nisu kod njih. Npr. Azra, i dalje se prodaju pod njihovim patronatom. Da ne govorim o Oliveru, Coloniji, Giboniju, Thompsonu i sličnima.
Najjača diskografska kuća čije je sjedište u samom centru grada.
Razvitak distributivne mreže znači itekako stvaranje većeg profita.
Nažalost ti zaključuješ kako ti paše, pa stoga tvoj zaključak nije valjan.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:40   #13
Sve 5. Nije valjan.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 10:58   #14
Danas jaka kupnja na Croatia records.

Ima li oprečnih mišljenja glede vrijednosti naše najveće diskografske kuće?

Da čujem.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:06   #15
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
...
Najjača diskografska kuća čije je sjedište u samom centru grada.
....
imam ti ja oprecno misljenje. bit ce da im nekretnine u centru nesto vrijede pa se spekulira o prodaju istih. jedino tako mos lovu izvuc iz ove firme.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:34   #16
kolko god da tvoja kupnja jaca, vrijednost danas u laganom padu. s niti 300000 kuna prometa. stari moj, bit ce da si se nakupovao po 470 kuna, pa sad pokusavas ovdje prodat patku. ali necu previse pricat da nebi neko pet minuta prije zatvaranja burze pocistio sve do 500 pa da ne pregrizem jezik iako su sanse da se to desi manje nego da dobijem na lotu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:35   #17
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
kolko god da tvoja kupnja jaca, vrijednost danas u laganom padu. s niti 300000 kuna prometa. stari moj, bit ce da si se nakupovao po 470 kuna, pa sad pokusavas ovdje prodat patku. ali necu previse pricat da nebi neko pet minuta prije zatvaranja burze pocistio sve do 500 pa da ne pregrizem jezik iako su sanse da se to desi manje nego da dobijem na lotu.

Možda si u pravu, a možda ne. Ja ne prodajem patke, nego ti, jer govoriš o dobroj firmi kao da je neko smeće, a i upućenost u tržište kapitala ti nije nešto. Mjeriš prema sebi, a subjektivan si previše.
bokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 15:06   #18
Quote:
bokica kaže: Pogledaj post
Što je tu greška, pa Croatia records ima pravo na mnoge autore koji više nisu kod njih. Npr. Azra, i dalje se prodaju pod njihovim patronatom. Da ne govorim o Oliveru, Coloniji, Giboniju, Thompsonu i sličnima.
Najjača diskografska kuća čije je sjedište u samom centru grada.
Razvitak distributivne mreže znači itekako stvaranje većeg profita.
Nažalost ti zaključuješ kako ti paše, pa stoga tvoj zaključak nije valjan.
Sorry, ali ti stvarno nemaš pojma o čemu pričaš.
CR nema nikakva prava na autore koji nisu kod njih, nego samo na pjesme koje su ti autori napravili dok su bili u CR.
"sjedište u centru grada"?!?
To nije nikakvo sjedište, nego dućan.
Otprilike takav dućan posjeduje i moj susjed Stipe.
Distributivna mreža je svakim danom sve manja jer svaki izdavač danas ima svoju distribuciju, a trend je takav da u budućnosti klasične distribucije neće ni biti.
Jedino što izvlači CR je katalog starih snimaka koje se reizdaju bjesomučno i čine većinu prihoda,
te famozna Hypo banka koja ih financira.
Da tog nema svirali bi oni k....
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:07   #19
Di je uopće ta dionica Ne vidim je na MOStichu.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:21   #20
NA atm-u je.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.