Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 17:35   #21
A da nema snježne kraljice, po ćemu bi se to vlastela zagrebačka mogla slikat i špancirat s VIP ložama, ha stoko sitnog zuba ili be zuba? Di bi naš prepoštovani i prepošteni gradonačelnik s svojim dupeliscima prodavao demagogiju?

Stoga, jedno veliko za snježnu kraljica. Nek zginemo pošteno, od gladi, al barem smo nahranili one bezobrazno bogate europćane.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 17:36   #22
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Zagreb je (Bandicevom voljom) DUZAN PREKO MILIJARDU EURA. Dakle, sve sto to nama Bandic "poklanja" je na dug, a ne od novca kojeg Zagreb ima. A taj dug, preko milijardu eura, u nekoj buducnosti (nadam se - u buducnosti bez Bandica na celu) VRATIT CE GRADJANI ZAGREBA.
Pa kaj je to na tisuću milijona uzet još njih desetak?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:15   #23
Quote:
A imamo školu u jednoj smjeni i divnu školsko-športsku dvoranu.
misliš to nije u onih 30 milijardi kredita
Quote:
Država ne financira grad
direktno ne ali idirektno da
sve velike firme koje rade za državu
sva ministarstva
i tako dalje
__________________
Car je go
Fourier is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:22   #24
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
I o narodu, i o narodu.
Kad bi sindikati bili pravi, organizirali bi masovne mirne prosvjede na sve i sva. Pa bi tako Zagrepčani trebali napraviti veliki mimohod ne samo za Cvjetni trg nego i za svaku šašavu odluku u ovo vrijeme stezanja remena, pred poglavarstvom. Iako se Bandiću zapravo živo**** što mu građani misle!
A ne bi bilo zgoreg da se malo okupimo i mi izvan metropole obzirom da se novci troše i iz naših džepova.
Ma o narodu ne ovisi puno. To će ti biti: pa nisam za Bandića, a nisam ni za HDZ-ovca, ali gle evo Čačića, pa hajde onda za njega, a netko drugi će mislit - gle Pero Kovačević pa on bi mogao biti dobar gradonačelnika pa ću zaokružit njega i kao posljedica te logike sljedeći gradonačelnik će biti opet Bandić, kužiš ne.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:21   #25
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
...ali gle evo Čačića, ....
Samo si njega uzmite....
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 03:44   #26
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Samo si njega uzmite....
Navela sam primjere tek toliko jer nemam pojma tko će se kandidirati. Iako ne mislim da je Čačić loš, ipak je Varaždinska županija dosta napredovala, dok grad Zagreb grca u dugovima i prometnom kolapsu.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 00:48   #27
Bacanje novaca

Toliko se bacilo novaca u zadnjih par godina na razlicite sportske manifestacije, da je za taj novac svako HR dijete moglo dobiti kompjutor i pristup na Internet, sto bi bilo mnogo korisnije za nas.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 14:26   #28
koje budale

većina vas uopće ne razumije smisao ovakvih natjecanja...tu se ne radi o zaradi nego o promociji grada i države...koliko god ljudima s osnovnom školom to zvuči čudno, sjetite se da vam baš zbog (ne)završene osnovne škole to nije jasno...koliko će biti turista, koliko će se popiti cuge, pojest klope, ti ljudi moraju negdje i biti smješteni...na tim stvarima će se profitirati, a rođenim pesimistima koji pišu klišeje i stvari koje su čuli na telki bez da upotrijebe svoj mozak mogu samo poručiti ...opet se skupite na prosvjedima poput ovog zadnjeg gdje vas je bilo 30, više bi se ljudi skupilo da se organiziralo lupanje glavama u zid
kojilik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:23   #29
Završio si osnovnu školu i misliš da si pametan, ali to ti nije dovoljno da bi razlučio kako tvoji argumenti stoje u državama koje imaju skijališta na koja dolaze turisti i da to tamo, upravo radi njih i turističke promocije skijališta, ima smisla!A pošto Sljeme nema prirodni potencijal da postane isplativo skijalište koje vrijedi na tako skup način promovirati onda je ovakav trošak iznimno neekonomski, ali je u skladu s tipičnim hrvatskim ponašanjem" Živi preko svojih mogućnosti i kurči se da si faca", a pošto to sve ide na kredit, to nas je dovelo na rub bankrota!
zaba1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:45   #30
sve je jasno...ti si očito rođen i odgojen u duhu komunizma i besposličarenja pa čekaš da ti nekaj padne s grane..naravno da tebi neke stvari nisu jasne...svaka rasprava s tobom je suvišna jer ti uopče ne razumiješ poantu te trke nego razbijaš glavu s stvarima koje ti svakodnevno serviraju mediji...bilo te trke ili ne, ti ne bi dobio niti jednu kunu, nego samo ono kaj zaradiš
kojilik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:56   #31
Mogu ti samo reći da se u ekonomiju nešto razumijem jer sam mali poduzetnik i nimalo mi nije drago što država baca novac koji mi privatnici moramo davati kroz porez i što će državno rasipništvo koje za posljedicu ima povećanje poreza ugušiti podzetnišvo i odvesti državu u propast! Ali evo pitam tebe koji optužuješ okolo za neznanje i komunizam(mada mi je potpuno nejasno na osnovu čega) da umjesto optužbi objasniš isplativost takve investicije !
zaba1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:00   #32
Jedna stvar mi je nevjerovatna na ovim sada postovima odakle se stvaraju ovi novi likovi odjednom sa starom pričom komunisti i ustaše ... Ovo mi se čini koda su ovdje neki došli po zadatku...
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:06   #33
Vani su te utrke na razini seoske zabave, a kod nas prvorazredan događaj na razini države, što znači da smo mi tj. naši vlastodršci jedne velike seljačine
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:08   #34
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Vani su te utrke na razini seoske zabave, a kod nas prvorazredan događaj na razini države, što znači da smo mi tj. naši vlastodršci jedne velike seljačine
Pravi odgovor na ovo i na mnoga druga pitanja!
zaba1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:33   #35
Sažeta ocjena situacije:
Quote:
Jovan Trapatoni kaže: Pogledaj post
Mislim da je "skijalište" Sljeme jedinstven primjer u svijetu.
Sva ostala ski natjecanja postoje zbog ski centara.
Jedino ski centar Sljeme postoji zbog ski natjecanja koje je odličan paravan za pranje novca od prireza i poreza te skupljanje jeftinih političkih bodova.
Gdje je 100 ski dana Bandić Milane?
Smrade lopovski.
eRomaniChib is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:35   #36
Vratite građanima božićno i novogodišnje skijanje na zagrebačkom Sljemenu:
Quote:
eRomaniChib kaže: Pogledaj post
U stvarima kao što su neredi u Grčkoj i uopće pitanjima "reda i poretka" uglavnom bio na strani ovih koji zagovaraju "borbu protiv nereda" ... ali onda došli feriji, pao snijeg na Sljemenu i ja se htio tu skijati ... pa me lupio u glavu ovaj primjer bezobrazne makinacije zagrebačke gradske vlasti, primjer koji vapi za brzom direktnom akcijom građana:

SVE su sljemenske skijaške staze tokom cijelih božićno-novogodišnjih ferija, tj. do 6.I, zatvorene za građanstvo, jer ih se priprema za ona međunarodna natjecanja u dva dana na kraju ferija, 4.I i 6.I.2009.

Dakle, kad su (na valu oduševljenja Janicinim uspjesima) Bandić, Ferenčak & comp. odlučili da grad Zagreb uloži velika sredstva u podizanje razine ski-staza, umjetnog snijega i žičara, to je zbilja podiglo kvalitetu života u Zagrebu zimi. Iako teško da može biti komercijalno isplativo, to je predstavljalo prilično smisleno trošenje golemog zagrebačkog prireza od 18%, jer su se oko božićnih i novogodišnjih praznika mogli dobro poskijati i oni koji ne mogu otputovati nekuda dalje u ski-turizam.

Ali, to očito nije bilo dovoljno za neke koji očito misle da se najbolje krade kad se puno investira, pa se sve više ulagalo u međunarodna skijaška natjecanja - na 1000 metara visokom Sljemenu, mo'š mislit ... isforsirano preko svake mjere, a na štetu građana, jer su ta natjecanja donijela suluda ograničenja korištenja skijališta za građanstvo ... Zapravo najprije podnošljiva, onda malo-pomalo sve veća, da bismo dogurali do sadašnje situacije, kada upravo preko blagdana nemamo više ništa! A ipak će Zagrepčani sve to na kraju platiti iz svog golemog prireza, uključujući i ta isforsirana, za obične građane štetna, natjecanja s neuobičajeno visokim nagradnim fondom.

Eto, da smo za nešto, mogli bismo se izboriti za svoje umjerenom dozom "grčke medicine" ... svi koji bismo se rado skijali na Sljemenu trebali bismo se organizirati u cilju opstrukcije i nenasilnog ometanja tih natjecanja, tako da gradska vlast shvati da svojim građanima u udarnom terminu božićnih i novogodišnjih praznika mora ostaviti dovoljno mogućnosti korištenja onoga što na kraju građani i plaćaju.

Bitno je naći pravu mjeru ... jer, glupo je zagovarati destrukciju kao oni kao ti u Grčkoj, ali kad su političari/vlast bezobrazni manipulatori, redovni put često ne pomaže ...
eRomaniChib is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:37   #37
Quote:
kojilik kaže: Pogledaj post
većina vas uopće ne razumije smisao ovakvih natjecanja...tu se ne radi o zaradi nego o promociji grada i države...koliko god ljudima s osnovnom školom to zvuči čudno, sjetite se da vam baš zbog (ne)završene osnovne škole to nije jasno...koliko će biti turista, koliko će se popiti cuge, pojest klope, ti ljudi moraju negdje i biti smješteni...na tim stvarima će se profitirati, a rođenim pesimistima koji pišu klišeje i stvari koje su čuli na telki bez da upotrijebe svoj mozak mogu samo poručiti ...opet se skupite na prosvjedima poput ovog zadnjeg gdje vas je bilo 30, više bi se ljudi skupilo da se organiziralo lupanje glavama u zid
Tako je.. to je samo promocija i ulaganje u promoviranje turizma.

Samo to neki ne shvaćaju.

Zamislite.. "recesija" je u cijelom svijetu.. što mislite zašto Sydney nije štedio na vatrometu, pa je tako ove godine potrošio 5 milijune dolara na vatromet.. dakle to je 2,5 milijuna eura.. odnosno 18.4 milijuna kuna..

Zašto? Zato jer znaju da će sve svjetske televizije, raznorazni mediji, .. prenositi taj spektakl iz Australije. Čista promocija.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:38   #38
Quote:
eRomaniChib kaže: Pogledaj post
Vratite građanima božićno i novogodišnje skijanje na zagrebačkom Sljemenu:
A što misliš kako će bit na Pohorju idući tjedan? Isto.. nema skijanja za građane na većem djelu staza.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:48   #39
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Tako je.. to je samo promocija i ulaganje u promoviranje turizma.

Samo to neki ne shvaćaju.

Zamislite.. "recesija" je u cijelom svijetu.. što mislite zašto Sydney nije štedio na vatrometu, pa je tako ove godine potrošio 5 milijune dolara na vatromet.. dakle to je 2,5 milijuna eura.. odnosno 18.4 milijuna kuna..

Zašto? Zato jer znaju da će sve svjetske televizije, raznorazni mediji, .. prenositi taj spektakl iz Australije. Čista promocija.

Tako je baš izvrstna unapriedba Bandićeve zimsko snježne tielovježbe, koja će i mene zbogradi kakvoće iste, ali i nuždne štednje otjerati tek tjedan-dva na obronke St. Moritza.
__________________
Kada se stvori kritična masa meni sličnih, obrazovanih, pametnih i lijepih, takva će Hrvatska i biti.Dokle god imamo ružne glupe, i ljigave glasače, dotle imamo ružnu, glupu i ljigavu hrvatski politiku
Ložač is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:58   #40
Quote:
kojilik kaže: Pogledaj post
većina vas uopće ne razumije smisao ovakvih natjecanja...tu se ne radi o zaradi nego o promociji grada i države...koliko god ljudima s osnovnom školom to zvuči čudno, sjetite se da vam baš zbog (ne)završene osnovne škole to nije jasno...koliko će biti turista, koliko će se popiti cuge, pojest klope, ti ljudi moraju negdje i biti smješteni...na tim stvarima će se profitirati, a rođenim pesimistima koji pišu klišeje i stvari koje su čuli na telki bez da upotrijebe svoj mozak mogu samo poručiti ...opet se skupite na prosvjedima poput ovog zadnjeg gdje vas je bilo 30, više bi se ljudi skupilo da se organiziralo lupanje glavama u zid
Ne se previse uzbudjivati oko levicarskih floskula, oni prije svega pucaju od muke na svaki planetarni doseg Hrvatske kao samostalne drzave.

Nijednom nece spomenuti, primjera radi, neispunjena obecanja "predsednika" Mesica o vracanju Brijunskih rezidencija i Pantovcaka gradjanima.

Svaki marketing Hrvatske kao drzave njima izvlaci pjenu na usta. Uzivaj brate
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.