Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 18:05   #81
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Saradonija, imaš problema oko shvaćanja definicije. Naime ljudska rasa nije Borg i svaki poijedinac se ne osjeća kao jedno sa svim drugim pojedincima tj. s masom ili cjelinom.

Točno napisa Cocaine Nights na početku, pročitaj.
Po čemu se jedan čovjek pojedinačno razlikuje od ostatka čovječanstva? E pa možda je u tom problem kod mizantropije. Ne kažem da smo Borg al svi smo jednaki u osnovi....
Čovjek je šta - emocionalno, intelektualno, nagonsko i drušveno biće. A šta je čovječanstvo nego isto to samo u množini.
Kad mizantrop mrzi čovječanstvo, šta on u stvari mrzi?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:06   #82
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Mrziš li i sebe kao većinu tog ljudskog roda?
Kao većinu ljudskog roda - NE. Jer nisam ni slična većini. Nemam njihova bitna obilježja.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Znači, za tebe je rješenje izolacija? U tom slučaju preporučujem ti da se ugledaš na Michaela Jacksona.
Jako zgodno. Imao je hrpetinu sredstava, koja meni fale nažalost, kao i većini. Naravno, većina nismo talentirani kao što je bio on.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:08   #83
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Po čemu se jedan čovjek pojedinačno razlikuje od ostatka čovječanstva? E pa možda je u tom problem kod mizantropije. Ne kažem da smo Borg al svi smo jednaki u osnovi....
Čovjek je šta - emocionalno, intelektualno, nagonsko i drušveno biće. A šta je čovječanstvo nego isto to samo u množini.
Kad mizantrop mrzi čovječanstvo, šta on u stvari mrzi?
Ne slažem se. Jer onda ne bi postojao jedan Michael Jackson, nit Giordano Bruno, da ne nabrajam dalje. I ne zaboravi na sinergijsko djelovanje - masa nije baš točno što i hrpa pojedinaca.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:08   #84
Vess, po čemu si drukčija od ostalih 'smrtnika'?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:09   #85
Po tome što nikad ne bih postavila ovakvo pitanje?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:09   #86
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kako to misliš strah od svoje biti? Jel. čekaj, mrzit nekoliko osoba jer možda imaš razlog da ih mrziš je jedno i mrzit općenito ljudski rod a samim tim i sebe drugo. Ovo drugo je...štajaznam...poremećaj? Možda pregruba riječ.
Kad kažeš strah od svoje biti? Strah od kojeg dijela sebe? Onog racionalnog, emotivnog, nagonskog?
Strah od svega onoga što nas čini ljudskim bićima. A kad bih znala koji je tačno dio, ne bih ni diskutirala na ovoj temi. Čini mi se strah od priznanja sebi da imaš i osnovne ljudske potrebe, one animalne, ali da to nije ništa protuprirodno za ljudsko biće.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:11   #87
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Po tome što nikad ne bih postavila ovakvo pitanje?
a možda bi trebala sama sebi jel...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:12   #88
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Strah od svega onoga što nas čini ljudskim bićima. A kad bih znala koji je tačno dio, ne bih ni diskutirala na ovoj temi. Čini mi se strah od priznanja sebi da imaš i osnovne ljudske potrebe, one animalne, ali da to nije ništa protuprirodno za ljudsko biće.
ne znam ni ja, zato sam i ja tu....možda je kod svakog to individualno....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:13   #89
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a možda bi trebala sama sebi jel...
Ne.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:14   #90
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne.
jer tko zna kakav bi mogao bit odgovor jel....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:14   #91
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Kao većinu ljudskog roda - NE. Jer nisam ni slična većini. Nemam njihova bitna obilježja.
Mislim da samo ne želiš da priznaš da imaš sva obilježja koja čine jedno ljudsko biće, već potiskuješ mnogo toga. A to mišljenje kako sam posebna, pa samim tim i "iznad" nekih drugih neposebnih, odavno sam prevazišla.

Quote:
Jako zgodno. Imao je hrpetinu sredstava, koja meni fale nažalost, kao i većini. Naravno, većina nismo talentirani kao što je bio on.
Ukoliko smatraš da je njegov život bio bajka i da je bio iznad ostalih smrtnika (ne po talentu nego po načinu života) onda uviđam u čemu je tvoj problem.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:19   #92
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne slažem se. Jer onda ne bi postojao jedan Michael Jackson, nit Giordano Bruno, da ne nabrajam dalje. I ne zaboravi na sinergijsko djelovanje - masa nije baš točno što i hrpa pojedinaca.
ono što nas razlikuje od Borga, tj ono što pojedinca razlikuje u masi je slobodan izbor i volja. I zbog tog slobodnog izbora postoje izuzeci....koji se izdvajaju iz mase....jedan Giordano Bruno....danas imaš gomilu takvih...nisu više zanimljivi....ni posebni......al kakve veze to ima s mizantropijom....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:31   #93
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ono što nas razlikuje od Borga, tj ono što pojedinca razlikuje u masi je slobodan izbor i volja. I zbog tog slobodnog izbora postoje izuzeci....koji se izdvajaju iz mase....jedan Giordano Bruno....danas imaš gomilu takvih...nisu više zanimljivi....ni posebni......al kakve veze to ima s mizantropijom....
Pa i oni misle da su posebni, da su se izdigli na "viši duhovni nivo" i da su iznad drugih ljudskih bića. Samo što ne uviđaju da ljudi koji su zaista iznad i koji jesu postigli viši duhovni nivo u većini slučajeva smatraju sebe običnim ljudskim bićima.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:35   #94
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Primjetila sam kod mizantropa kako na neki način uzdižu sebe iznad drugih, bilo da su inteligentniji, sposobniji, spretniji....od ostalih...valjda se ustvari osjećaju inferiorno i iskompleksirano, pa imaju potrebu spuštat druge i obezvređivati njihove vrijednosti kako bi se sami osjećali bolje.....
Zasigurno.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Mrziš li i sebe kao većinu tog ljudskog roda?
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Kao većinu ljudskog roda - NE. Jer nisam ni slična većini. Nemam njihova bitna obilježja.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:06   #95
Čitam par ovih zadnjih postova, hrpetina tipično ljudskih nebuloza na koje ne vrijedi odgovarati. Ali se vrijedi zamisliti zašto ljudi tipično turaju nos u tuđe stvari, živote, osobnosti mjesto da se okrenu sebi?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:08   #96
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ukoliko smatraš da je njegov život bio bajka i da je bio iznad ostalih smrtnika (ne po talentu nego po načinu života) onda uviđam u čemu je tvoj problem.
Ha, zanimljivo da nisi uvidjela, a jako je jasno i doslovno bilo napisano, da je moj problem što nemam toliko financijskih sredstava kao on

Btw, da - po talentu je bio iznad "običnih smrtnika" (što god to značilo). Iako je apsurdno da se i to mora pojašnjavati, očigledna činjenica.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:12   #97
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Čitam par ovih zadnjih postova, hrpetina tipično ljudskih nebuloza na koje ne vrijedi odgovarati. Ali se vrijedi zamisliti zašto ljudi tipično turaju nos u tuđe stvari, živote, osobnosti mjesto da se okrenu sebi?
i mene to zanima. Zbog čega bi mene il tebe il bilo koga zanimao jedan Giordano Bruno i njegov život il Michael Jackson...bolje da se sebi okrenemo...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:15   #98
Tocno ...
ali ipak jesam ja mizantrop ako velim da mi neki ljudi na forumu na pocetno slovo C, drugo O, ... idu na jetra?
sorkac, samo primjer ...
anah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:16   #99
Mali podsjetnik o čemu je tema:

Quote:
300 kaže: Pogledaj post
to je poremećaj u kojem čovjek mrzi čovjeka,odnosno individualac postaje čovjekomrzac...kako to "liječiti",i dali je to stvarno psihološki poremećaj?
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Ne ubraja se u klasifikaciju psiholoških poremećaja, iako neki ekstreman oblik mizantropije može biti povezan s psihopatologijom, ali isto tako s psihopatologijom može biti povezana i ekstremna ljubav prema ljudima.

Netko ne voli određene vrste hrane, netko pauke, netko ljude - a mizantropija je širok pojam koji ide od nesviđanja do mržnje.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:18   #100
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
i mene to zanima. Zbog čega bi mene il tebe il bilo koga zanimao jedan Giordano Bruno i njegov život il Michael Jackson...bolje da se sebi okrenemo...
Fakat, kad mi se bilo tko potuži da turam nos u njegov prostor, zamislit ću se. No, još se nije dogodilo jer nemam tu tipično ljudsku osobinu, jel...
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.