Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2009., 17:56   #21
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Ulete padobranci i miniraju temu, nisu nikad ni bili u Srbiji a sve znaju...da, iz trovackih novina, ali i to je nesto...
Gle da je čovjek pito kak je studirat u Mađarskoj tema bi išla u stilu ... cjene su takve i takve. hrana je takva i takva, smještaj dođe tolko i tolko ...

a ovdje sve vuče na: "oću li preživjet tjedan dana".



Uostalom zar u Srbiji nije ćirilica službeno pismo koje je logično u upotrebi u službenim institucijama / fakultetima?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 18:10   #22
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Gle da je čovjek pito kak je studirat u Mađarskoj tema bi išla u stilu ... cjene su takve i takve. hrana je takva i takva, smještaj dođe tolko i tolko ...

a ovdje sve vuče na: "oću li preživjet tjedan dana".



Uostalom zar u Srbiji nije ćirilica službeno pismo koje je logično u upotrebi u službenim institucijama / fakultetima?
Cirilica i latinica su zvanicna pisma, samo se drzavni dokumenti, diplome...izdaju na cirilici(dok nema posebnih zahteva).

Velika vecina novih knjiga su na latinici, pogotovo ekonomskih, pogotovo onih na privatnim fakultetima...tako da nema zime oko toga.

A ko nije preziveo 7 dana u Beogradu?! A primimo hiljade turista godisnje iz Hrvatske...
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 18:10   #23
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
I sam starter teme nije pitanje postavio u PDF-Kutak za školarce i studente nego u PDF-Na rubu politike a.k.a. Luda Kuća
Imas pravo. Najvise bi mu znacila rec Hrvata koji su poslom dosli u Srbiju,a da je to bila namera verovatno bi i ova tema bila na spomenutom pdfu. Tema se otrgla kontroli,postavljac teme nece Bog zna sta procitati na ovoj temi osim uobicajenog prepucavanja.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 18:51   #24
Prijatelju, ja bih ti preporučio da ne odeš tamo. Istina je- beograđani kao ljudi, su većinom društveni, većina njih nije opterećena politikom i nacionalnošću, ali sam isto primjetio da su zatvoren narod ( što se tiče na odnosu prema drugim narodima kao što su to Bošnjaci, Hrvati i drugi, više su otvoreniji međusobno ) . Ali ipak na Hrvate gledaju drugčije, napr- kao što vuk gleda na ovcu.... I spremni su na svakakve laži, kao ovaj ovdje:

Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Cirilica i latinica su zvanicna pisma, samo se drzavni dokumenti, diplome...izdaju na cirilici(dok nema posebnih zahteva).

Velika vecina novih knjiga su na latinici, pogotovo ekonomskih, pogotovo onih na privatnim fakultetima...tako da nema zime oko toga.

A ko nije preziveo 7 dana u Beogradu?! A primimo hiljade turista godisnje iz Hrvatske...
Ma jeli? A kako sam onda ja primjetio jednog tipa studenta iz Beograda nosi sa sobom knjige pisane ćirilicom, još su knjige od Vuka Karadžića?
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 18:53   #25
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post



Ma jeli? A kako sam onda ja primjetio jednog tipa studenta iz Beograda nosi sa sobom knjige pisane ćirilicom, još su knjige od Vuka Karadžića?
Pa mogao je nositi knjige od radovana karadžića.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 18:55   #26
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post



Ma jeli? A kako sam onda ja primjetio jednog tipa studenta iz Beograda nosi sa sobom knjige pisane ćirilicom, još su knjige od Vuka Karadžića?
Pa nije rekao da knjiga na cirilici nema,vec da su one vrlo retke,a to mogu i sam da potvrdim. Latinica na Univerzitetu je daleko presisala cirilicu. Tim pre jer su ekonomisti (posebno oni advanced) neretko upuceni i na stranu literaturu. Za Megatrend ne znam,pretpostavljam da oni svoje knjige rade na latinici. Problem mogu biti profesori koji koriste cirilicu tokom predavanja.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 19:21   #27
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Pa nije rekao da knjiga na cirilici nema,vec da su one vrlo retke,a to mogu i sam da potvrdim. Latinica na Univerzitetu je daleko presisala cirilicu. Tim pre jer su ekonomisti (posebno oni advanced) neretko upuceni i na stranu literaturu. Za Megatrend ne znam,pretpostavljam da oni svoje knjige rade na latinici. Problem mogu biti profesori koji koriste cirilicu tokom predavanja.
Da, ali to mi nikako nije jasno. Koliko znam, Rusi u svojim školskim knjigama većinski koriste rusku ćirilicu, Bugari bugarsku ćirilicu, Grci grčki alfabet. Samo vi počinjete polako izbacivati ćirilicu. Jeli mi se to sve samo čini ili se vi doista polako odričete vlastitog pisma?
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 19:37   #28
Licno ne mislim da bi imao ikakvih problema, cak bi bio neka vrsta atrakcije. Ali ja ove danasnje klince ne poznajem, ne znam kakvog tu sve sveta ima. Ja znam ljude iz HR koji su skoro doselili u Beograd (nije Dezulovic), lepo im je, nista im ne fali. Ali, fakultet je masovno mesto, vise interakcije sa nepoznatim ljudima, sta znam

Nego, sve ovo na jednu stranu, ali me zanima na osnovu cega si ti stekao utisak da je Megatrend dobar faks. Mozda se u poslednjih pet godina nesto promenilo, ali u Srbiji dobri ucenici iz srednjih skola i dalje upisuju iskljucivo drzavne fakultete. Neko je vec spominjao FON, jako dobra skola, ali verujem i da u ZG postoji pandan. Sa srecom.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 19:43   #29
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post
Samo kazes da si iz srpske Krajine i nemas problema.
Ja uvijek kad idem u Beograd kazem da sam Krajisnik i uvijek me lijepo prihvate.
Ovo je najbolji savjet na ovom topicu!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 20:37   #30
Auuuu al' te ovi "tvoji", koji nisu primirisali Beograda, isprepadase...

Ako si takav paranoik kao sto su oni onda bolje i da ne mrdas dalje od kuce !
Za takve je i ulazak u tramvaj opsta frka !

Inace kao sto sam vec rekao sto se tice samog studiranja, mozda ti je bolja opcija FON, koji je kompatibilan sa Megatrendom sto se tice tematike, ali je FON drzavni pa samim tim i priznatiji i vani !
FON-ova diploma je uz Medicinski fax najpriznatija vani od svih fakulteta u Srbiji !
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 22:42   #31
Ćao,
u Beogradu studira ogroman broj Crnogoraca, Makedonaca i muslimana, ima i Hrvata i Albanaca - i ništa im ne fali. Tako da nije važno koje si nacije, vere, itd...
Naravno da svuda ima kretena. U Beogradu ima dosta izbeglica iz Hrvatske, BiH i sa Kosova, oni su malo radikalniji u nacionalnom smislu - ali i to je zanemarljivo. Megatrend se nalazi na Novom Beogradu (evropska multi-kulti metropola), još ako bi tamo našao smeštaj, to bi bilo super.
Pogledaj ovu temu i videćeš pozitivne stavove Hrvata prema Beogradu i Beograđanima. Uopšte nećeš imati problema u Beogradu što se tiče vere ili nacije.
Naravno, savetujem ti da se ne šetaš ispred stadiona Crvene Zvezde ili Partizana u dresu reprezentacije Hrvatske

E sad što se tiče Megatrenda,
najpre bih te posavetovao da se detaljno raspitaš na:
www.megatrend-info.com
http://www.megatrend-info.com/forum/?html

Ne studiram na Megatrendu, ali imam prijatelja koji studira i dosta sam čuo raznih priča o ovom univerzitetu.
Megatrend je do skora važio za buržujski univerzitet, sada ga mogu upisati i malo siromašniji

Čuo sam da je studiranje umetničkog fakulteta na megatrendu prva liga.
Sestra studira slikarstvo, državni (u oronuloj zgradi, vrlo neorganizovano...), i kaže da kolege na megatrendu imaju sve bolje od njih.
Čuo sam da istaknuti studenti imaju zagarantovan posao u Megatrendovim korporacijama. Npr TV Metropolis, razne modne agencije, itd...

Megatrend MEGATREND International Expert Consortium Limited iz Londona je konsultantsko-obrazovna kuća, osnovana 1980. godine, iz koje se razvila obrazovna grupacija Megatrend u Jugoslaviji.

Prva institucija u ovom sistemu je bila Poslovna škola Megatrend u Beogradu, osnovana 1989. godine. Ova škola je kasnije bila osnivač svih drugih institucija koje danas čine Megatrend univerzitet primenjenih nauka.

U februaru 1997. godine Poslovna škola Megatrend potpisala je ekskluzivan ugovor o saradnji sa L'Ecole Superieure de Commerce iz Grenobla, koji omogućava direktno prebacivanje studenata sa svih škola – članica Megatrend univerziteta na školu u Francuskoj, razmenu studenata tokom studiranja, kao i nastavak studija na magistarskom i doktorskom nivou.

Jeseni 1999. Megatrend univerzitet je postao punopravni član globalne univerzitetske mreže NEWS (North-East-West-South), čiji su članovi univerziteti iz celog sveta. Takođe, sve institucije Megatrend univerziteta su članice EAMSA (Evro-Asia Management Studies Association), svetske asocijacije za studije menadžmenta.

Januara 2003. Megatrend je primljen u Zajednicu univerziteta Srbije. Sastavni deo ove ustanove čini Megatrend virtuelni univerzitet (MTVU), Univerzitetska televizija – TV Metropolis, biblioteka i razvijena izdavačka delatnost Megatrenda.

Od oktobra 2006. godine predavanja i vežbe iz informatičkih predmeta na fakultetima univerziteta usaglašene su sa programom za sticanje ECDL (eng. European Computer Driving Licence) sertifikata koji predstavlja standardizovanu obuku i testiranje znanja rada na računaru.

Do oktobra 2007. godine diplomu ovog univerziteta steklo je preko 25.000 studenata.

27. decembra 2007. godine povodom 18. rođendana univerziteta otvorena je nova zgrada, koja će, prema rečima rektora, omogućiti savremene tehničko-tehnološke obrazovne uslove studiranja kakvi postoje na uglednim univerzitetima u svetu. Novo zdanje otvorili su rektor univerziteta Mića Jovanović i američki autor, govornik, futurolog i profesor Moskovskog državnog univerziteta Džon Nezbit. Zgrada nosi naziv "Džon Nezbit Megatrend edu-centar".

Na fakultetima Megatrend univerziteta organizovane su specijalističke i magistarske studije iz više akademskih i naučnih disciplina.

Univerzitet je u prvih 20 godina rada, od 1989. do 2009. godine, obrazovao više od 12.000 diplomiranih stručnjaka, preko 120 magistara, oko 20 mastera i 60 doktora nauka.[2]

Megatrend univerzitet sarađuje sa Seconda Universita Degli Studi di Napoli, Berlinskim univerzitetom primenjenih nauka, Yanbian University of Science and Technology iz Kine, Bournemouth univezitetom iz Velike Britanije, sa Ecole de Management i L'Ecole Superieure de Commerce iz Grenobla, Francuska, sa European School of Business u Rimu, Ekonomskim fakultetom Nacionalnog univerziteta u Donjecku (Ukrajina) i Akademijom "Elit" iz Moskve.

Megatrend univerzitet ima poseban ugovor o saradnji sa L'Ecole Superieure de Commerce iz Grenobla, koji omogućava direktno prebacivanje studenata sa Megatrend univerziteta na škole u Francuskoj, razmenu studenata tokom studiranja, nastavak studija na magistarskom i na doktorskom nivou.

Svoje programe Megatrend univerzitet, kako tvrdi rektor ovog univerziteta, prilagođava novim tokovima i razvija nastavu kroz koju se studenti optimalno pripremaju za buduće poslovne i životne poduhvate.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9C...B5%D0%BD%D0%B4
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 22:44   #32
http://www.megatrend-info.com/forum/...ic,1277.0.html

Sve u svemu, dobro se raspitaj o ovom univerzitetu.
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 23:24   #33
Quote:
Palikurac. kaže: Pogledaj post
Megatrend se nalazi na Novom Beogradu (evropska multi-kulti metropola),
U pičku te jebalo, ovo nisam znao.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 23:30   #34
Europska multi-kulti metropola.
Kefal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 01:29   #35
Quote:
Palikurac. kaže: Pogledaj post
Čuo sam da je studiranje umetničkog fakulteta na megatrendu prva liga.
Sestra studira slikarstvo, državni (u oronuloj zgradi, vrlo neorganizovano...), i kaže da kolege na megatrendu imaju sve bolje od njih.
Upravo na taj fakultet i ciljam ..imaju super program!!

U hrvatskoj studiram drzavni umjetnicki fakultet, tako da potvrdjujem sve što je tebi tvoja sestra rekla.. jednom rječju program ne valja + neadekvatan prostor +oprema nikakva..

...smatram, bolje receno pretpostavljam da bi FUD -Fakultet za umetnost i dizajn (http://www.fudmegatrend.net/), bio idealan fakultet za svakog čovjeka iz hrvatske i šire, kojeg zanima umjetnost! Za razliku od sadasnjeg faksa u hrv., FUD ima predmete koji su isljucivo vezani za struku.. izgleda da je program kreativan i zanimljiv, što je najbitnije za studenta..

@Palikurac - hvala ti na odgovoru i linkovima!
:::::

heh, hrvati tvrde jedno, srbi drugo

Ovdje predrasude igraju veliku ulogu..a predrasude su najcesce netocne.. mislim da je stvar navike.

Imam vremena, morat cu se još raspitati, ova tema je tek pocetak.

Bilo kako bilo, želja da idem na FUD trebala bi prevladati.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 01:32   #36
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
Upravo na taj fakultet i ciljam ..imaju super program!!

U hrvatskoj studiram drzavni umjetnicki fakultet, tako da potvrdjujem sve što je tebi tvoja sestra rekla.. jednom rječju program ne valja + neadekvatan prostor +oprema nikakva..

...smatram, bolje receno pretpostavljam da bi FUD -Fakultet za umetnost i dizajn (http://www.fudmegatrend.net/), bio idealan fakultet za svakog čovjeka iz hrvatske i šire, kojeg zanima umjetnost! Za razliku od sadasnjeg faksa u hrv., FUD ima predmete koji su isljucivo vezani za struku.. izgleda da je program kreativan i zanimljiv, što je najbitnije za studenta..

@Palikurac - hvala ti na odgovoru i linkovima!
:::::

heh, hrvati tvrde jedno, srbi drugo

Ovdje predrasude igraju veliku ulogu..a predrasude su najcesce netocne.. mislim da je stvar navike.

Imam vremena, morat cu se još raspitati, ova tema je tek pocetak.

Bilo kako bilo, želja da idem na FUD trebala bi prevladati.

Evo da ti ja nesto lepo napisem- sa mnom studira jedan decko iz Hrvatske (Slavonski Brod), i nema nikakvih problema, naprotiv, jako je gotivan i svi se prema njemu ponasaju lepse upravo zato sto je iz druge drzave. Pusti predrasude, dolazis da studiras, nece te niko tuci zato sto si iz Hrvatske. Veruj mi
Ako ti nije problem indeks na cirilici, onda ne znam sta bi trebalo da te kopka?
babin kuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 01:51   #37
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
molim moderatore da mi temu ne sele pod temu fakulteti/obrazovanja.. ovo je približno politicko pitanje..

U Beogradu ima jedan odlican fakultet koji me zanima.. Mogu (ne)birati.. ili otici u francusku, njemacku, englesku, italiju ili u srbiju.. Financijski mi se jedino isplati studirati kod naših susjeda...

Imam par pitanja:

Interesira me kako je Hrvatu studirati u glavnom gradu Srbije?
Ima li primitivnih ispada?
Kakvi su medjuljudski odnosi?

Dobrodošli su odgovori ljudi iz Srbije.
Polomice te od batina cim izadjes iz busa/voza/auta, neces smeti na ulicu itd...

sad ozbiljno, mislim da ne bi trebalo da imas nekih problema, na faxu pogotovo sto je megatrend prilicno urban, pun studenata "modernih", ili poslovnih ljudi, pa su to ljudi koji se ne bave glupostima i nisu ksenofobicni...
No, neovisno od megatrenda, suprotno popularnom misljenju da su ovde svi divljaci, na ulicama imas parkiranih dosta auta sa tablicama iz HR i sve oK.
recimo, moj prijatelj iz osnovne u ZG, je dosao 98e da studira medicinu, nije imao nikakvih problema.
Problem mozes imati ako odes u neku zabitu kafanu, gde se okupljaju primitivci, ali ako izlazis po ovim glavnim mestima po gradu, sve OK.
e sad, jeste da je onaj jadni francuz umro od batina, no, to svakako nije odraz globalnog razmisljanja ovde.
I evo 2 argumenta plus, moje ime i prezime, kao i ime oca, je hrvatsko,tj "zajednicko", rodjena sam u ZG, a nisma hr, dakle to mi pise u indexu, a niko nije pravio problem. Moj brat zavrsava megatrend, i isto ga niko nije nikad pitao jel mooooozda hrvat...
inace, u nasim indexima ne pise nacionalna pripadnost, samo drzavljanstvo.

A ima i jos nesto, ako "ne cacakas mecku", tj ne provociras, sve ok, ali tako je svuda, ne samo ovde...
__________________
Vivir con miedo es como vivir a medias!
Ewanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 01:52   #38
Quote:
babin kuk kaže: Pogledaj post
Evo da ti ja nesto lepo napisem- sa mnom studira jedan decko iz Hrvatske (Slavonski Brod), i nema nikakvih problema, naprotiv, jako je gotivan i svi se prema njemu ponasaju lepse upravo zato sto je iz druge drzave. Pusti predrasude, dolazis da studiras, nece te niko tuci zato sto si iz Hrvatske. Veruj mi
Ako ti nije problem indeks na cirilici, onda ne znam sta bi trebalo da te kopka?
eh, da ne bi bilo zgoreg da nadjes negde cirilicnu azbuku, cisto da ne budes kao slepac u prvo vreme...
__________________
Vivir con miedo es como vivir a medias!
Ewanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:32   #39
Tu su stavovi uglavnom radodajki koje se idu opijat na one vaše parne brodove... naravno da njima neće bit niš.
Ovdje je riječ o Hrvatu što znači da on prije završit pod splavom nego na njemu.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:45   #40
Rekao bih da je veći problem kvaliteta studija.
Po iskustvu- Bg ima bolju elektrotehniku od Zg, filozofski je li-la, tu negdje, no akademije (likovna, muzička) su slabije u Bg.

Govorim o akademijama, umjetnički fakulteti su bizarnost poput ženskih studija i dobro je pitanje što to uopće jest. A i akademija ima u svijetu svakakvih- npr. u Italiji, Milano, nema prijamnog, specijalizirano za "hiperrealizam", a sve u svemu- tropa i niškoristi.

Meni ovo izgled akao pištolj fakultet na pištolj univerzitetu, nješto poput menadžerskog pištolj fakulteta u Dubrovniku. Dobiješ diplomu za novac, nemaš pojma, a posao je priča za sebe.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.