Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2016., 08:47   #481
Svedjani ce na najbrutalniji nacin shvatiti sto su stari Grci mislili pod geslom: niceg previse /svega umjereno.
Ali tad ce biti prekasno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 10:37   #482
Šveđani su uvjereni u svoju moralnu superiornost nad Europom i dr. zato mi ih uopće nije žao. Ko ih ....be.

Kao oni su višeg društvenog i emocionalnog nivoa.
Moglo bi se reć da su u stvari ekstremni lijevi "rasisti".
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 10:49   #483
Pokazalo se da niti jedan vid ekstremizma nije dobar. Ako sustav nije uravnotežen, upravo se ovakve stvari dogadjaju. Svedska kao drzava ne moze naprijed, ona se moze samo vise unazaditi od Hrvatske ovakvim tempom. Asimilacija je izmisljena rijec da bi mogli ljude poput Svedjane uvjeravati da je sve moguce ali s kakvim rezultatom.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 12:27   #484
Sjećam se prije otprilike dvije godine švedska vojska je morala tražiti pomoć Norveške ili Finske u search & rescue misijama jer im je falilo vlastitih pilota helikoptera.
Točnije pilotkinja jer muške nisu mogli zapošljavati zbog gender kvota.
Bilo je članaka o tome, pa i na ovom forumu samo ne mogu ništa pronaći.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 12:42   #485
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Sjećam se prije otprilike dvije godine švedska vojska je morala tražiti pomoć Norveške ili Finske u search & rescue misijama jer im je falilo vlastitih pilota helikoptera.
Točnije pilotkinja jer muške nisu mogli zapošljavati zbog gender kvota.
Pa gdje su onda te ženske koje su zaposlili?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:05   #486
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Nezaposlenost medju Balkancima je preko 2/3.
Odakle ti ova dezinformacija
Evo da te pobijem nasla sam upravo suprotnu statistiku:

http://www.migrationsinfo.se/arbetsm...ysselsattning/
Pogledaj dijagram: "Sysselsättningsgrad efter vistelsetid i Sverige 2013. I procent."
Znaci kvocijent zaposlenosti, zavisno od duzine boravka u Svedskoj

Za Europu (van EU) je total 66,66%
(Ukupno za sve strance je 63,4)
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:20   #487
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Šveđani su uvjereni u svoju moralnu superiornost nad Europom i dr. zato mi ih uopće nije žao. Ko ih ....be.

Kao oni su višeg društvenog i emocionalnog nivoa.
Moglo bi se reć da su u stvari ekstremni lijevi "rasisti".
pa oni i jesu razvijeniji opcenito kao nacija od nekih vukojebina, ne?

i da, zelim Svedjanima dobro i mislim da ce biti tako.

u EU parlamentu recimo u zadnje vrijeme najglasnija bila bas Svedska i plus njihovi zastupnici tamo bili najveci saveznici Nigel Farage i UKIP-u, tako da...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 09:03   #488
Lijepi pozdrav ljudi, treba mi mala pomoc oko savjeta.

Zanima me koje su mi opcije sa mojim mirovinskim fondom u Svedskoj?
Otisao sam 2010 u Svedsku, radio 5 godina u Svedskoj i preselio se opet radi posla. Nakupilo se u mirovinskom stupu tokom rada, ja bi to rado ostavio u Svedskoj, pa me zanima jeli to moguce i koji su vasi savjeti?
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:29   #489
Quote:
Curious Person kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav ljudi, treba mi mala pomoc oko savjeta.

Zanima me koje su mi opcije sa mojim mirovinskim fondom u Svedskoj?
Otisao sam 2010 u Svedsku, radio 5 godina u Svedskoj i preselio se opet radi posla. Nakupilo se u mirovinskom stupu tokom rada, ja bi to rado ostavio u Svedskoj, pa me zanima jeli to moguce i koji su vasi savjeti?
Informacije o ovakvim pitanjima možeš naći na pdf-u Dijaspora
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:42   #490
http://www.hd.se/2011-01-10/polisrea...ktingars-resor

Granična policija u Skåneu reagirala je na učestale letove iračkih imigranata nazad u matičnu zemlju. Naime, ovi imigranti dobili su trajne dozvole za ostanak u zemlji na osnovu sigurnosnih razloga, odnosno zbog navodnih opasnosti koje im prijete u Iraku.
Policija je stoga Uredu za imigraciju uputila apel da se dozvole za ostanak ovim pojedincima preispitaju, zajedno s navodnim opasnostima koje im prijete u Iraku.
Svakog tjedna šest punih letova odlazi prema Iraku s aerodroma u Malmöu. Među putnicima su uglavnom Iračani kojima su dane trajne dozvole za ostanak u Švedskoj i to zbog navodnog rizika da budu zatvoreni, mučeni ili ubijeni u matičnoj zemlji
.


Dakle, migranti koji dobiju azil i stalni boravak jer im je život ugrožen u njihovoj domovini - putuju avionom u posjet toj domovini... ?

Tko u ovoj priči ispada budala?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:11   #491


Možda su obrijali brkove i brade i ofarbali se u plavo poput pravih šveđana pa ih doma nitko ne može prepoznati.
Švedska jednostavno ne prestaje oduševljavati s ovakvim vijestima, ko da su ispali iz crtića.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:03   #492
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
http://www.hd.se/2011-01-10/polisrea...ktingars-resor

[I]Granična policija u Skåneu reagirala je na učestale letove iračkih imigranata nazad u matičnu zemlju. Naime, ovi imigranti dobili su trajne dozvole za ostanak u zemlji na osnovu sigurnosnih razloga, odnosno zbog navodnih opasnosti koje im prijete u Iraku.
...

hahahaha

i sad kad Hamdije dođu u posjetu Iraku, predstave se kao uspješna emigracija, sat, lanac, meke ruke, begovi - pa to motivira još sto odrpanaca da krenu na put. samo naprijed Arapi, karajte ih kao budale!
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 08:01   #493
Švedska utopija polako ali sigurno tone u neminovan krah:
http://www.dn.se/nyheter/sverige/vi-...verige-gjorde/

Švedska općina Hultsfred došla je na rub bankrota zahvaljujući velikom broju imigranata.
Zbog enormnog priljeva novih imigranata, općina je bila prisiljena blokirati novčanu pomoć, pa imigranti neće dobiti nikakve isplate idućih šest mjeseci.
Hultsfred je jedna od onih švedskih općina koje su primile najveći broj imigranata.
Potkraj prošle godine ispostavilo se da u prihvatnim centrima više nema mjesta, pa su centri jednostavno zatvoreni za novo pridošle imigrante.
Ukinute su sve socijalne beneficije za imigrante u pokušaju da se zaustave dolasci novih. Oni koji se i dalje žele doseliti u općinu dobivaju pisma u kojima im se otvoreno govori da nisu poželjni.

Općina Hultsfred smještena je u nekoć idiličnoj pokrajini Småland te ima oko 14.000 stanovnika, od čega ih 5000 živi u gradu Hultsfred.
Međutim, sa invazijom imigranata i ultraliberalnu zemlju u općinu došlo preko 2000 imigranata, plus još oko 1300 imigranata koji se nalaze se u prihvatnim centrima ureda za imigraciju na području te općine.


http://www.svt.se/nyheter/inrikes/fa...-vaxande-grupp

Enormni troškovi zbrinjavanja imigranata počinju se odražavati i na brigu o švedskim umirovljenicima.
Još tijekom 2015. obznanjeno je kako 225000 švedskih umirovljenika, onih koji su izgradili zemlju i stvorili blagostanje koje uživanju nove generacije , živi ispod europske razine siromaštva.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:41   #494
Koga briga.
Dovoljno mi je da se sjetim Carla Bildta i njegove "humanosti".

Šveđani su reprezentativni primjer šta se dogodi kad zbog državnog blagostanja i uvjerenja u vlastitu nadmoć izgubiš osjećaj za preživljavanjem.

Pisat će se o njima uskoro u školskim knjigama... "dekadencija švedskog društva".
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:07   #495
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Koga briga.
Dovoljno mi je da se sjetim Carla Bildta i njegove "humanosti".

Šveđani su reprezentativni primjer šta se dogodi kad zbog državnog blagostanja i uvjerenja u vlastitu nadmoć izgubiš osjećaj za preživljavanjem.

Pisat će se o njima uskoro u školskim knjigama... "dekadencija švedskog društva".
Oswald Spengler je pisao u knjigama prije 100 godina a dekadencija traje dosta duze od zadnjih 10-20 godina u kojima je stigla naplata.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:37   #496
https://www.rt.com/news/373853-swede...o-zones-gangs/


U najvećem shopping mallu u Gothenburgu ljudi ne dolaze više jer se boje napada, fizičkih i verbalnih, koje provode imigranti, prenosi lokalna policija. Nakon 8 sati navečer okolica centra postaje no go zone, a policija ima problema s privođenjima jer pripadnici banda, čiji je broj u problemima na Silvestrovo iznosio oko 150 ljudi, tvrde da su maloljetni i imaju 15 godina iako odokativno imaju 35.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:05   #497
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Koga briga.
Dovoljno mi je da se sjetim Carla Bildta i njegove "humanosti".

Šveđani su reprezentativni primjer šta se dogodi kad zbog državnog blagostanja i uvjerenja u vlastitu nadmoć izgubiš osjećaj za preživljavanjem.

Pisat će se o njima uskoro u školskim knjigama... "dekadencija švedskog društva".
Marks je rekao da "produkcija previše korisnih proizvoda stvara previše beskorisnih ljudi" i dalje: "ako je išta sigurno to je da ja nisam marksist".

Izgleda da vrlo malo ljudi shvaća Marksa, a što je najtragičnije među njima su oni koji bi o njegovom nauku u političkom spektru trebali biti najinformiraniji.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 08:24   #498
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Enormni troškovi zbrinjavanja imigranata počinju se odražavati i na brigu o švedskim umirovljenicima.
Još tijekom 2015. obznanjeno je kako 225000 švedskih umirovljenika, onih koji su izgradili zemlju i stvorili blagostanje koje uživanju nove generacije , živi ispod europske razine siromaštva.
Da to je stvarno prezalosno, genercije rodjenih 20-30-40 koje su 60-70-80 doveli svedsku do vrha blagostanja i ugodnosti sad trune po starackim domovima i dobivaju otpatke
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article22033520.ab (rucak!)
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 22:03   #499
U Švedskoj ako napravite pizdariju samo recite da imate 15 god. i sve riješeno

“I’ve had people in front of me that look like they are 35, but who claim to be 15. I can’t prove they’re lying so we have to release them,” Rikard Sorensen, another officer, says.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:28   #500
Švedski demokrati zahtijevaju da se vojska pošalje u Malmo da bi se uspostavio red i mir jer policija sama ne može u no-go zone

http://www.expressen.se/kvallsposten...lisen-i-malmo/
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.