Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 21:48   #21
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Najgori su mi oni roditelji - očevi, koji svoje "nasljednike" uče bacanju petardi - valjda kao neki primitivan ritual muške inicijacije.

Vidio sam ne samo jedan takav slučaj, i zanimljivo kako ti ljudi redovito i fizički izgledaju govedasto.

A kad im uputiš neku primjedbu, ti vrli očevi te gledaju kao da bi te najradije ubili...

Sjećam se jednog majmuna prošle godine, koji se sa svojim sinčićem šetao kroz grad i hrabrio ga da baca petarde, od kojih je jedna doljetela do mojih nogu.

Kad sam mu obratio pozornost na to, ubilački me je pogledao, ali budući da je shvatio da bi popio batine da je krivo reagirao, bez ijedne riječi isprike je bijesno pokupio svog sina i otišao dalje - nakon čega sam malo dalje opet čuo zvuk pucanja petardi...

Dvonožna goveda...
Nek si takvi upale fitilj na petardi i pod hitno tu istu petardu stave na svoju tikvu.

Mada čini mi se da svijest građana o mirnom Božiću raste i toga je sve manje. Ali za Novu Godinu... pa što ljudi slave za Novu Godinu - to što su ostarili i omatorili godinu dana više nego lani??????????????????

E, da je i to nekako smanjit - bilo bi stoput bolje.

Mada nisam alkoholičar, ali ja bih, ako trebam birati između dviju gluposti na koje ću potrošiti pare petarde i piće radije izabrao da se naločem kod kuče, nego da bacim novce na petarde.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:04   #22
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel ovo forum penzići.hr?
Petarde nisu problem, što svi odmah radite frku

ovo je forum - prosvjetlimo se.hr !
treba li težiti terorizmu naše djece, ili ih učiti uljuđenosti i empatiji ?
dok se njih nekolicina zabavlja sa petardama, 1000 drugih trpi
je li to užitak, roditeljima te djece ?
državi je do poreza, a roditeljima ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:23   #23
Ovim protivnicima petardi bi valjalo zabiti megu u shupak pa potpaliti...

Ka što reče jedan od prethodnika, za petarde postoji mjesto i vrijeme, tako da ne vidim u čemu je problem, ako se navedene ne bacaju pod noge prolaznicima ili daju djeci bez prethodnih uputstava.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:29   #24
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Ovim protivnicima petardi bi valjalo zabiti megu u shupak pa potpaliti...

Ka što reče jedan od prethodnika, za petarde postoji mjesto i vrijeme, tako da ne vidim u čemu je problem, ako se navedene ne bacaju pod noge prolaznicima ili daju djeci bez prethodnih uputstava.

generale, a jedna tebi ?
nema kod nas ni vremena, ni mjesta za petarde.
klinci rokaju sve u šesnaest - vodi se pravi rat !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:31   #25
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Odličan post.
Ovo boldano je najveća istina ikad izrečena, nekad sam puca tešku artiljeriju a sad se ukenjam kad neka nenadano rokne u blizini
To je možda tebi zabavno, ali većini ljudi nije. Što misliš zašto postoje ranije polnoćke. Baš zbog takvih kao što si ti. Normalni ljudi se više ne usude ići na polnoćku, da im u glavu ne doleti kakva petarda .
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:32   #26
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Ovim protivnicima petardi bi valjalo zabiti megu u shupak pa potpaliti...

Ka što reče jedan od prethodnika, za petarde postoji mjesto i vrijeme, tako da ne vidim u čemu je problem, ako se navedene ne bacaju pod noge prolaznicima ili daju djeci bez prethodnih uputstava.

Po meni, to zlo trebalo bi zabraniti za sva vremena. zauvijek. I udariti debele kazne i za one koji ih prodaju i za one koji ih koriste.
Moja kćer dobila je jednu u kapuljaču jakne (!) dok je išla iz škole.
Posljedica?
Oštećeni bubnjić uha i oštećenje sluha.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:36   #27
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Po meni, to zlo trebalo bi zabraniti za sva vremena. zauvijek. I udariti debele kazne i za one koji ih prodaju i za one koji ih koriste.
Moja kćer dobila je jednu u kapuljaču jakne (!) dok je išla iz škole.
Posljedica?
Oštećeni bubnjić uha i oštećenje sluha.
Ajooj, jako mi je žao.
Zato sam protiv petardi
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:41   #28
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Po meni, to zlo trebalo bi zabraniti za sva vremena. zauvijek. I udariti debele kazne i za one koji ih prodaju i za one koji ih koriste.
Moja kćer dobila je jednu u kapuljaču jakne (!) dok je išla iz škole.
Posljedica?
Oštećeni bubnjić uha i oštećenje sluha.


gdje su pravnici ?
imamo li pravo tužiti državu i roditelja napadaća, u takvom slućaju ?
kolika bi bila odšteta ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:43   #29
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post

gdje su pravnici ?
imamo li pravo tužiti državu i roditelja napadaća, u takvom slućaju ?
kolika bi bila odšteta ?
Na žalost, nikad nismo saznali koji je to junak bio.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:44   #30
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post

gdje su pravnici ?
imamo li pravo tužiti državu i roditelja napadaća, u takvom slućaju ?
kolika bi bila odšteta ?
Trebalo bi u svakom takvom slučaju obavezno tužiti roditelje i državu.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:47   #31
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Na žalost, nikad nismo saznali koji je to junak bio.

ali znamo za državu, koja mu to omogućuje.
čekamo pravnike
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:48   #32
A ša vi junaci mislite o karbitu? Lipo uzmete malo karbita, stavite u zatvorenu posudu sa malom rupicom i ulijete malo vode (ili pljunete). Odmaknete se i BOOOOOM.

A za ove malo nježnije preporučujem plastična kinder jaja i prašak za pecivo.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:54   #33
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
To je možda tebi zabavno, ali većini ljudi nije. Što misliš zašto postoje ranije polnoćke. Baš zbog takvih kao što si ti. Normalni ljudi se više ne usude ići na polnoćku, da im u glavu ne doleti kakva petarda .
Jesi ti pročita moje postove? Za sve postoji misto i vrime, pa i za petarde. To sam naglasija. A Badnja noć i prostor oko crkve niti su vrime niti su misto Niti sam ih ja ikad puca tad, niti mislin da je normalno. Vidiš, ja sam puca petarde ka mulac. Pucali su svi, puca sam i ja. Već godinama ih ne pucam jer sam to prerasa. I vidi vraga, izrasa sam u više-manje normalnu osobu i nikog nisam u grob posla. Kako je to moguće?

Ali ej, ajmo sve zabraniti, nema problema.
Dica, naglašavam dica, koja su po definiciji "osobe koje bespogovorno slušaju sve što im se kaže i nikad ne naprave nešto što je zabranjeno baš zato što to ne bi smila", sigurno će poslušati sve zabrane i uz filharmoniju provesti praznike.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:57   #34
Dobro odgojeno dijete shvaća i poštuje zabranu.
Ne pada mu na pamet kršiti je.
Naravno, ako je zabrana smislena - što je, u svakom slučaju, zabrana korištenja pirotehnike.

Bar su takva moja djeca.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:00   #35
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Dobro odgojeno dijete shvaća i poštuje zabranu.
Ne pada mu na pamet kršiti je.
Naravno, ako je zabrana smislena - što je, u svakom slučaju, zabrana korištenja pirotehnike.

Bar su takva moja djeca.
Potpisujem
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:04   #36
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Dobro odgojeno dijete shvaća i poštuje zabranu.
Ne pada mu na pamet kršiti je.
Naravno, ako je zabrana smislena - što je, u svakom slučaju, zabrana korištenja pirotehnike.

Bar su takva moja djeca.

takva je većina djece.
problem stvaraju ovakvi roditelji i njihova djeca, koji pirotehniku i sve popratne stvari uz nju - smatraju NORMALNIM odrastanjem, svoje djece
zato bi država, trebala zabraniti bilo kakvo pucanje i teroriziranje, velike većine svoga puka.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:14   #37
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Ti sa svojim ponašanjem vrijeđaš 90% ljudi ove zemlje.
Po čemu? Valjda ti i Modern Gent vrijeđa, zato je smatra da je korištenje petarda u kontroliranim uvjetima i uz roditeljski nadzor dozvoljeno, a s čime se potpuno slažem, umjesto da izigrava neku lažnu moralnost i priklanjanje jednoumlju većine.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:15   #38
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Po čemu? Valjda ti i Modern Gent vrijeđa, zato je smatra da je korištenje petarda u kontroliranim uvjetima i uz roditeljski nadzor dozvoljeno, a s čime s epotpuno slažem, umjesto da izigrava neku lažnu moralnost i priklanjanje jednoumlju većine.
Zato jer stradavaju nedužni prolaznici. Eto zašto.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:23   #39
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Ti očito imaš problema sa čitanjem pa ću ti pokušat boldati, mada čisto sumnjam da ćeš uspjeti pročitati.



ili



Evo, nadam se kako si sad uspio/la pročitati. Ako to ne pomogne onda predlažem slovkanje.
Pitaj forumaša kojem je kćer stradala kako se petarde bacaju u kontroliranim uvjetima.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:24   #40
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Po čemu? Valjda ti i Modern Gent vrijeđa, zato je smatra da je korištenje petarda u kontroliranim uvjetima i uz roditeljski nadzor dozvoljeno, a s čime se potpuno slažem, umjesto da izigrava neku lažnu moralnost i priklanjanje jednoumlju većine.

tebe nije zgrozila sudbina djevojčice, kolege smotanog ?
pišeš gluposti.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.