Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2012., 19:02   #81
Interesantno je kako je većina (deklariranih) aseksualaca ženskog roda.

Mislite li da je takva situacija i u stvarnosti?
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 19:02   #82
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post


A kod mene je to manje stvar muškog bića a više stvar neodgovarajuće okoline i konflikta želje za posjedovanjem i seksualnosti...
Mene bi maltene mogao uzbuditi i frižider,ako je zadovoljen preduvjet da je moje vlasništvo...

Ja sam zapravo vrlo jednostavna osoba
Da, mora biti 100% moj. Bolesno sam posesivna.
Ne mogu voljeti nekoga tko meni ne pripada 101%.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 19:24   #83
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Interesantno je kako je većina (deklariranih) aseksualaca ženskog roda.

Mislite li da je takva situacija i u stvarnosti?
Ja znam za muške shizoidne osobe da su redovno aseksualni,barem što se tiče nekog uočljivog vanjskog ponašanja,al teško da bi se oni išli društveno eksponirat bilo kao shizoidi bilo kao aseksualci i mislim da je žene puno lakše "svrstati" u aseksualne,jer kod muških je prvenstveno na djelu testosteron koji to pobija..
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 19:39   #84
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ja znam za muške shizoidne osobe da su redovno aseksualni,barem što se tiče nekog uočljivog vanjskog ponašanja,al teško da bi se oni išli društveno eksponirat bilo kao shizoidi bilo kao aseksualci i mislim da je žene puno lakše "svrstati" u aseksualne,jer kod muških je prvenstveno na djelu testosteron koji to pobija..
Ma da, ali žena će lakše fejkati "interes", budući da je njihova uloga pasivnija u fizičkom, a i generalno gledano u društvenom smislu. Muškarac koji ne pokazuje interes puno više "iskače". Istina, prva pretpostavka okoline je najčešće "on je gej".

Ja ne osjećam nikakvu seksualnu privlačnost prema muškarcima, i možda slabašnu privlačnost prema ženama. Ali žene mi se "sviđaju", to jest, mogu razviti romantičan interes prema njima (zaljubiti se ko tele ).

E sad, seksualnost kao takva mi se nimalo ne gadi, ponekad čak ispadnem perverzan u šalama jer nemam dojam koliko neke stvari imaju "težinu". Nije mi teško zamisliti se u intimnom odnosu, ali kad bi ga trebalo ostvariti u RL-osjećam strah
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 19:53   #85
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
... Muškarac koji ne pokazuje interes puno više "iskače". Istina, prva pretpostavka okoline je najčešće "on je gej".

Ja ne osjećam nikakvu seksualnu privlačnost prema muškarcima, i možda slabašnu privlačnost prema ženama.E sad, seksualnost kao takva mi se nimalo ne gadi, ponekad čak ispadnem perverzan u šalama jer nemam dojam koliko neke stvari imaju "težinu". Nije mi teško zamisliti se u intimnom odnosu, ali kad bi ga trebalo ostvariti u RL-osjećam strah
Ali žene mi se "sviđaju", to jest, mogu razviti romantičan interes prema njima (zaljubiti se ko tele ).
A čega se bojiš-veze ili seksa?
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:04   #86
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
A čega se bojiš-veze ili seksa?
Mislim da se bojim neuspjeha. Da budem odbijen, odbačen ili da budem neadekvatan. I iako "razumski" shvaćam da je takav strah neopravdan, odnosno, da je u mojem dugoročnom interesu pokušati, pa šta bude bude... u ključnim trenutcima javlja se snažna psihosomatska reakcija (vrućina, stezanje mišića, osjećaj zamrznutosti) koju nisam u mogućnosti sprječiti.

Iako osjećam snažnu potrebu za intimnošću (tipa grljenje, maženje), ostvarenje iste je gotovo nemoguća misija. Što me čini tužnim, jer mislim da bi nakon inicijalnog užasa prevladavanja straha to moglo biti vrlo pozitivno i ispunjavajuće iskustvo.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:19   #87
kad je riječ o ovoj temi, imam dojam da ljudi bolje prihvaćaju homoseksualce, biseksualce i tko zna kakve sve pojave, a da aseksualcima skoro pa negiraju postojanje.
uopće mi nije jasno što im je skrivio netko tko se ne seksa.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:22   #88
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
kad je riječ o ovoj temi, imam dojam da ljudi bolje prihvaćaju homoseksualce, biseksualce i tko zna kakve sve pojave, a da aseksualcima skoro pa negiraju postojanje.
uopće mi nije jasno što im je skrivio netko tko se ne seksa.
Mislim da je to zato što si homoseksualnost ljudi lakše mogu predstaviti: "aha, njih privlači isti spol jednako kao što mene privlači suprotni". Ali da netko ne osjeća privlačnost, e to im je već malo teže zamisliti
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 10:37   #89
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Mislim da je to zato što si homoseksualnost ljudi lakše mogu predstaviti: "aha, njih privlači isti spol jednako kao što mene privlači suprotni". Ali da netko ne osjeća privlačnost, e to im je već malo teže zamisliti
primijetila sam i da neke čak uznemirava ta pojava, valjda zato što podriva temelje na kojima svijet počiva.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:06   #90
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
primijetila sam i da neke čak uznemirava ta pojava, valjda zato što podriva temelje na kojima svijet počiva.
A među najgorim situacijama je kad ti neka zamorna kvazifrendica ili "susretljiva" poznanica nastoji konstantno uvalit nekog tipa ,uvjerena da naprosto mora da si izbezumljena i na rubu očaja,jer bi tako ona bila da nije ,nedaj Bože, valjda jednu mikrosekundu u vezi već sama,i onda to sve neke promašene budale koje osobno ne bi preporučila valjda ni smrtnom neprijatelju...al njoj bi očito i takvi bili dobri...
...ili još zamornije,kad ti se ide iz nikakva povoda predstavljat kako je ona naspram tebe ma zaista sretnica jer je u vezi,a čorav vidi da fora nije u tome što je ona olfo sretna nego što bi bila teška očajnica da nije s nekim i slično...
...ili kad ko fol vrhunsko pronicljivi umovi (moš mislit), redovno iz muškog roda idu nagađat jesil možda lezbijka,možebit parafiličarka i slično ...

Taman da ne znaš bili se smijala ili plakala
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 17:17   #91
Meni su zapravo nejasne statistike o postotku aseksualaca u populaciji...
Pa samo ja znam 3 žene koje su mi to rekle. Žene od 29, 30 godina, s vezama iza sebe. Ne bi rekao na njima nikad...

Teško da to može biti 1% populacije.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 15:00   #92
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Interesantno je kako je većina (deklariranih) aseksualaca ženskog roda.

Mislite li da je takva situacija i u stvarnosti?
Neko to zove aseksualnost, a neko frigidnost.
Meni je takvih žao, ne mogu ni zamisliti kako im je dosadan život i kako je samo ispunjen sa ohološću i egoptripovima.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:25   #93
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Neko to zove aseksualnost, a neko frigidnost.
Meni je takvih žao, ne mogu ni zamisliti kako im je dosadan život i kako je samo ispunjen sa ohološću i egoptripovima.
molim, kakvi egotripovi i kakva oholost? o čemu ti?

mislim da nitko tko je aseksualan nema dosadan život samo zato što se ne seksa, niti da itko s takvim sklonostima misli da je zbog njih bolji od drugih.
evianthewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 18:19   #94
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Neko to zove aseksualnost, a neko frigidnost.
Meni je takvih žao, ne mogu ni zamisliti kako im je dosadan život i kako je samo ispunjen sa ohološću i egoptripovima.
ovo što si ti napisao je primjer oholosti i egotripa.
nekome je seks vrlo dosadna aktivnost umjesto vremena utrošenog na to, može se raditi nešto korisno.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 18:44   #95
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Neko to zove aseksualnost, a neko frigidnost.
Ko to tako zove,debelo griješi.Frigidnost je nemogućnost postizanja seksualnog uzbuđenja ili orgazma sa osobom koja se ženi sviđa,a aseksualnost je opća nezainteresiranost za spolno općenje s ikim...
Frigidna žena može ući u vezu s muškarcem sa ciljem veze i kasnije spolnih odnosa...ali aseksualna osoba najčešće nije zainteresirana ni za ulazak u vezu,jer ipak je osnova odnosa u vezi spolni odnos,a nju to ne tenta..

Aseksualna osoba nema uopće želje za seksom (trajno ili određeni period života),dok bi frigidna žena vjerovatno željela uživat ali ima neke unutrašnje psihološke prekidače koji joj to onemogućuju...

Velika je razlika između žene koja tvrdi da je aseksualna,u vezi je i ne može ili nikad nije doživjela orgazam,od žene koja nema problema s doživljavanjem orgazma,super poznaje svoje tijelo,al svejedno je posve nezainteresirana za spolne aktivnosti.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 26.11.2012. at 18:49.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 00:06   #96
Sve mi se čini da su aseksualne osobe osuđene na samoću, ako uzmemo u obzir da je samo 1% populacije aseksualno. Kolika je uopće vjerojatnost da će se takve osobe sresti, a kamoli upoznati?!
Amarie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 01:50   #97
Quote:
Amarie88 kaže: Pogledaj post
Sve mi se čini da su aseksualne osobe osuđene na samoću, ako uzmemo u obzir da je samo 1% populacije aseksualno. Kolika je uopće vjerojatnost da će se takve osobe sresti, a kamoli upoznati?!
Tebi je 1% "samo"? To ti je svaka stota osoba, ilitiga 45000 duša u Hrvatskoj.

Osim toga, ne vidim zašto aseksualci ne bi mogli biti u vezi sa seksualnim osobama
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 02:08   #98
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Tebi je 1% "samo"? To ti je svaka stota osoba, ilitiga 45000 duša u Hrvatskoj.
Pa naspram ostalih 99% šansi koje imaju seksualne osobe za pronalazak partnera i jest "samo"!
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Osim toga, ne vidim zašto aseksualci ne bi mogli biti u vezi sa seksualnim osobama
Možda zato što 99% populacije ima potrebu za sexom?!
Mislim,vrtimo se u krug s ovim pitanjima...

Zadnje uređivanje Amarie88 : 27.11.2012. at 02:14.
Amarie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 11:11   #99
Quote:
Amarie88 kaže: Pogledaj post
Pa naspram ostalih 99% šansi koje imaju seksualne osobe za pronalazak partnera i jest "samo"!

Možda zato što 99% populacije ima potrebu za sexom?!
Mislim,vrtimo se u krug s ovim pitanjima...
da, ali ima i ljudi sa slabim libidom, pa tu dođe do kompromisa.
neke seks ne zanima, ali prilagode se nekad partneru, a onima kojima se seks gadi je vjerojatno bolje da to ne rade.
da, ima i treća kategorija. oni koji puštaju partnera da to radi sa strane. meni je to katastrofa.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 17:38   #100
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
da, ali ima i ljudi sa slabim libidom, pa tu dođe do kompromisa.
Imam 25 g. i još nisam upoznala muškarca sa slabim libidom...
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
neke seks ne zanima, ali prilagode se nekad partneru, a onima kojima se seks gadi je vjerojatno bolje da to ne rade.
da, ima i treća kategorija. oni koji puštaju partnera da to radi sa strane. meni je to katastrofa.
Ja sam samo realna i bojim se da od toga nema kruha. Sve se danas vrti oko sexa, nema razgovora bez te teme, nema novina ili portala koji nema bar jedan bombastičan članak dnevno na tu temu...Generalno, preveliki je pritisak za aseksualnu osobu koja se kreće u "normalnom" društvu, a teško je pronaći ljude koji, ako već i ne razumiju, da barem poštuju tuđu orijentaciju.
Koliko primjećujem, aseksualnost je veći tabu od drugih sex. orijentacija.
Amarie88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.