Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2011., 11:47   #41
Mene baš briga za likov blog, načine investiranja i ostalo... ali kad mu daju takav mediskij prostor sa stajalištem da treba ulagati u dionice usred krize pa navuće naivnu rulju onda mi je to stvarno... ajde da još usporedi ulaganje u nekretnine sa dionicama na svjetskim burzama, ali ono sa dionicama na ZSE...

I sami uviđate koja je ZSE banana i žabokrečina i koje sve zamke nosi i kada likovi kao on su u stanju formirati cijenu neke dionice na burzi, ma bježi od toga...

Ljudi ovdje koji puno više znaju o dionicama pa se muče s našom burzom, a sada bi trebao neki average Joe ulagati u dionice umjesto u nekretnine. Možda bi se trebao promjeniti mentalitet ljudi od ulaganja u samo dionice, ali što je loše za prosječnog čovjeka od ulaganja u jednu nekretninu... koju isto ako kupiš u ovoj krizi po povoljnoj cijeni nemora ništa biti lošija investicija od ovih naših dionica...

Zašto tip na svojim blogovima piše samo o RH dionicama, takav jedan mag bi se trebao dokazati na svjetskim burzama ako je tako pametan...

Tip ono stalno kupuje neku dionicu dok ne uđe u CROBEX i onda je uvali OTP indeksnom, ajde mi molim te recite koji prosječni mali ulagač u RH koji kupuje i nekretnine može to napraviti...

Još jednom kažem, žalosno da mu se s takvim stajalištima daje medijski prostor, a to što mu je dan neznači da on nešto najbolje zna nego se možda treba zapitati s kim je umrežen...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 11:56   #42
Buffet ima upravo tu foru. Kupuj kad svi prodaju, prodaj kad svi kupuju.

S obzirom koliko ga komentirate sami sebi skačete u usta.

Ja ga ne doživljavam toliko ozbiljno, ali nek piše što hoće.
Svako ima pravo na svoje mišljenje.
Osobno mu se davim jer ima hrabrosti uz svoje pisanje staviti i ime, a ne skrivati se iza nekog nekog anonimnog nicka.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:05   #43
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Buffet ima upravo tu foru. Kupuj kad svi prodaju, prodaj kad svi kupuju.

S obzirom koliko ga komentirate sami sebi skačete u usta.

Ja ga ne doživljavam toliko ozbiljno, ali nek piše što hoće.
Svako ima pravo na svoje mišljenje.
Osobno mu se davim jer ima hrabrosti uz svoje pisanje staviti i ime, a ne skrivati se iza nekog nekog anonimnog nicka.


Generalna konstatacija i pisanje mu nije loše (mislim na Bakića), samo ta njegova razmišljanja ja nikako nebi primjenio na ZSE zbog sveg onog što su kolege prije mene, a i ja iznio, e sada tko voli nek izvoli

I bife je naravno u pravu, samo opet ponavljam riječ je ulaganjima u dionice na ZSE za koje se Bakić zalaže, koju bi osim par izuzetaka od dionica trebalo dekretom zabraniti....

A sada koliko se jedan prosječan čovjek kuži u ulaganje u dionice vani i koliko bi ga to na kraju koštalo, otom potom...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:13   #44
davim mislio sam: divim.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:23   #45
Kupnja dionica sada je čisto kockanje. Ako se FED suzdrži od daljnjeg "tiskanja" novca do 2013.te ili barem do druge polovice 2012.te, a mogao bi s obzirom da je količina koja bi mu trebala da zaustavi bear market ogromna. Bit će sad do kraja godine neki dead cat bounce, a onda bi moglo biti jako veselo. Unatoč mogućem slabljenju Eur-a tijekom 2012.-te teško da to neće imati utjecaj i na ZSE.
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:25   #46
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Buffet ima upravo tu foru. Kupuj kad svi prodaju, prodaj kad svi kupuju.

S obzirom koliko ga komentirate sami sebi skačete u usta.

Ja ga ne doživljavam toliko ozbiljno, ali nek piše što hoće.
Svako ima pravo na svoje mišljenje.
Osobno mu se davim jer ima hrabrosti uz svoje pisanje staviti i ime, a ne skrivati se iza nekog nekog anonimnog nicka.

Ja sam isto pisao pod punim imenom i prezimenom na poslovnom, pa što.....
Misliš da se ja bojim nekog trećerazrednog navlakača kao što je Bakić......možemo se suočiti po pitanju tržišta kapitala bilo kad i bilo gdje.......

Najlakše se skrivati na svom blogu gdje puštaš samo panegirike samome sebi
Zar mislite da je to slučajno da na poslovnom ne smijete napisati; npr. Bakić jučer iskrcao xy dionica Đure i priložiti top 10????

Hoće li netko od vas koji tvrdite da je Bakić neka šarža u investiranju obraložiti one bedastoće koje je napisao na DDJH, a koje sam citirao.......ja mislim da se Ann Rynd okreće u grobu čitajući pihadrije o ulaganju u firmu u državnom vlasništvu
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:32   #47
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nikoga ja ne napadam, samo iznosim svoje mišljenje o čovjeku koji na svom blogu piše pozitivno samo o dionicama koje trenutno posjeduje......to što se vama to mišljenje ne sviđa je izgleda problem, i sad imamo problem......vi se ne slažete s mojim mišljenjem a ja ga neću promijeniti........zahebana situacija
WTF, pa to rade svi , ne samo sa dionicama nego sa tenisicama koje kupe , auto koji kupe , televizor koji odaberu, mobitel koji imaju ..a pogotovo u špekulativnijim stvarima kao sto su dionice, fondovi, kupovina stana i sl. Naravno da svi isticu ono pozitivno u svom odabiru, da bi lakse prebolili eventualne mane.
Naime , ja slabo znam ko je taj covjek, polako pocinjem kuziti, al ono sto skroz kuzim je da ga dobar dio forumasa napada.Kolko sam skuzio, za tog lika su bitne dvije stvari : lik vodi privatni blog i lik ima love.
ali pobogu ne tjera on nikoga na kupnju, naravno da ima veci utjecaj na potencijalne CROBEXOVCe od čovjeka koji vodi blog o vlasititim promisljanjima o nastanku svijeta dok je napusen, al to je i ocekivano.

Kazem, neznam covjeka, al navrli ste na njega, bar ima hrabrosti se potpisati iza onoga o cem pise.I naravno da nekad nije u pravu, o cem pricamo, dogodila se 2008a, tad su svi pusili.

Quote:
Mene baš briga za likov blog, načine investiranja i ostalo... ali kad mu daju takav mediskij prostor sa stajalištem da treba ulagati u dionice usred krize pa navuće naivnu rulju onda mi je to stvarno... ajde da još usporedi ulaganje u nekretnine sa dionicama na svjetskim burzama, ali ono sa dionicama na ZSE...

I sami uviđate koja je ZSE banana i žabokrečina i koje sve zamke nosi i kada likovi kao on su u stanju formirati cijenu neke dionice na burzi, ma bježi od toga...

Ljudi ovdje koji puno više znaju o dionicama pa se muče s našom burzom, a sada bi trebao neki average Joe ulagati u dionice umjesto u nekretnine. Možda bi se trebao promjeniti mentalitet ljudi od ulaganja u samo dionice, ali što je loše za prosječnog čovjeka od ulaganja u jednu nekretninu... koju isto ako kupiš u ovoj krizi po povoljnoj cijeni nemora ništa biti lošija investicija od ovih naših dionica...

Zašto tip na svojim blogovima piše samo o RH dionicama, takav jedan mag bi se trebao dokazati na svjetskim burzama ako je tako pametan...
eee al s ovim se slazem u potpunosti.Treba ima muda ljude nagovarati da usred najvece krize od 29e, ako jel spojimo ovo danas sa 2008om, da se ulazi u nesto kao sto su dionice.Iako to naravno moze super zavrsiti, ako sljedece proljece bude osim cvijeca i procvat svjetskog gospodarstva , sad uci u dionice bi znacilo jedno 200-500 posto zarade u nekom srednjem roku ,svi sretni, al brate mili treba ima hrabrosti ljude navlaciti u dionice kad neznas kaj ce sutra bit s kojom drzavom EU, s valutom, sa svjetskim gospodarstvom..

i onda se nadodaje jos i ovo : zasto pobogu navijati samo za dionice na ZSEu?Pa ovo je mala bara gdje su tri i pol dionice likvidne , ak je znalac nek nudi neke perspektivne svjetske dionice ,a ne petrokemiju Meni nebi palo na pamet utuc lovu na crobexu u ovak neizvjesnom vremenu.

Zadnje uređivanje MMachéte : 28.11.2011. at 12:40.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:54   #48
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post

Pa ovo je mala bara gdje su tri i pol dionice likvidne , ak je znalac nek nudi neke perspektivne svjetske dionice ,a ne petrokemiju Meni nebi palo na pamet utuc lovu na crobexu u ovak neizvjesnom vremenu.
Pa u tome i jest bit moje kritike.......ja ni Ivi Sanaderu ne bih predlagao u ovom trenutku da ulaže u dionice ako će mu za godinu ili dvije trebati taj novac.....
I druga stvar odabir dionica mu je užasan, pa jel vi znate da je on hvalio ATLN i LPLH


Evo ja tvrdim da će DLKV donijeti u postotku duplo veću zaradu onome tko ih sad kupi od DDJH i KORF..........ali treba pričekati bull market i pitanje je tko si to može sad priuštiti.......

( nemam DLKV )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 13:38   #49
koja rasprava s razvila oko nicega. presmjesno. neznam di je zavrsila ona hanfina odredba da je zabranjeno drukat na dionice, a onaj ko ih "analizira" mora tocno napisat kolko ima i cega, i sto i kad misli prodat. ali cinjenica je da svaki nick ili osobu koja svoje iznosenje zavrsava s recenicom konstrukcije "...i zato smatram da tu dionicu treba odmah kupiti" predstavlja, meni barem, najgori olos s kojim se susrecem. tim ljudima bi bilo bolje da svoju pamet drze za sebe i sute, a ako im ego brani onda im zabranit da pricaju.

Machete, nitko nije navro na njega, prije zadnjih FI vodila se slicna rasprava ovdje gdje sam bio ja sam protiv njih 5/6 koji su branili bakica ko da im je rodo rodeni. Opekli se malo ljudi kod nerealnih ocekivanja, shvatili da bakic ima postotak pogotka losiji od africke cimpanze, pa se malo okomili na njega
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 13:47   #50
Ti si prvi bacio kamen u najvažnijem vremenu iako se nismo slagali i ne slažemo se.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 13:53   #51
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
shvatili da bakic ima postotak pogotka losiji od africke cimpanze, pa se malo okomili na njega
slikovit opis
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:25   #52
eh toma, nemoj sad da tražiš neke argumente, neće imat šta ljudi pisat' ...

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:38   #53
OK vidim ne leži vam rasprava o "investitorskoj velični" zvanoj NB, na temu DDJH, možemo li malo o temi BLJE??

Tu ima odličnih i nadasve poučnih opservacija, vrlo važnih za funkcioniranje tržišta kapitala u hrvata, pa bi bilo jako poučno da to javno raspravimo.....

Budite moji gosti i nemojte se ustručavati....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:40   #54
nemozes ti objektivno procjenjivati dionice dok god si u njima. kolko god se mi hvalili fundamentima i objektivnoscu. ne idu bez veze ljudi u bmwima po savjete kod ljudi koji voze jugo 45, sto je najzastupljeniji auto na parkingu ekonomskog faxa sad kad je elita u remetincu. zasto ja dan danas, makar znam citat FI i izracunat neke osnovne fundamente i dalje stojim u ulpl? jer je to istarska firma. ali ja sam te fundamente procitao upravo tako da podrzavaju moju predispoziciju posjedovanja te dionice. to vjerojatno i bakic radi. njegove analize podupiru premisu s kojom je on otpoceo svoju analizu potpuno poznavajuci ishod. kod analize ddjha krenuo je i zavrsio s idejom, i na kraju dao nepobitan zakljucak koji je svatko tko je isao kroz tekst vec sam u nekoliko navrata ocitao. zasto bakic nije rekao da je u ddjhu zaposleno pola slavonije? da ddjh radi kao socialna sluzba tamo? da ako ikad i ostvare neki profit, prije ce zaposlit 3287u tajnicu nego upisat dobit? zato sto nije znao ili zato sto se to nije uklapalo u njegovu analizu? a opet nije to topla voda, kad znamo da vecina drzavnih firmi upravo tako radi. ni ina ni ht nisu bili nesto profitabilni dok ih stranci nisu preuzeli. hocu reci, svaka cast tom bakicu sto je sa svojih 100tinjak mil kuna udahnuo malo zivota zseu, ali iskreno, bolje mu je da pokloni u dobrotvorne svrhe i prekine besplatna savjetovanja.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:50   #55
Dobro a jel mi pričamo o investitranju ili špekuliranju?

Evo recimo ti nemaš DDJH a ni ja nemam DDJH pa možemo biti objektivni ( što Bakić ne može jer ga ima ) misliš li ti da je DDJH "smiješno povoljan"?

"4. DDJH. Trenutno glavni ugovor je s RH, što znači da je načelno osjetljiv na ‘bolne rezove’ ili ekstremno kvarenje situacije. Ipak, ne vjerujem da čak ni u slučaju ‘bolnih’ rezova ugovor može biti razvrgnut jer se u biti radi o međudržavnom ugovoru (štoviše, sa zemljom iz EU), koji je već velikim dijelom zagazio u offset. Štoviše, čini se da u krizama države zadnje režu troškove za naouražanje. Drugi važni poslovi su izvozni (vagoni). Mogući drugi veiki poslovi (BOV-ovi, obnova tenkova) su izvozni. Ogroman potencijal je sa HŽ Cargo, gdje je, jasno, izloženost hrvatskom riziku; ali, s druge strane, to je izvozni proizvod / usluga. (Kao što znate, smatram da je cijena DDJH smiješna i s obzirom postojeće poslove, pa je ova zadnja stvar fakultativna)."
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:51   #56
Ajde hvala bogu da imam istomišljenika, s obziron na hrpe istomišljenika na njegovom blogu već sam se zabrinuo da sam otišao na kvasinu...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:52   #57
i jos samo da dodam, sto se tice nekretnina i dionica. mozemo sad, a mozemo i za 5 godina stavit grafove nekog indexa dionica, iako s ovim malverzacijama hanfe svi ti indexi su krnji, ili recimo prometa koji se odvijao na zse, i prometa koji se vrsio na nekretninama. i poklapat ce se. a dionice ce uvijek vise oscilirat od nekretnina. ako nekretnine okinu 10 posto, dionice ce 30. to je ono sto bakic ne shvaca. ako novca ima, onda ga ima i u nekretninama i u dionicama. ova stednja koju je on ocitao, ko zna cija je to stednja. obzirom da imamo najvece kamate u ovom djelu europe to je pretpostavljam da tu ima stednje i slovenaca, i talijana, i austrijanaca, madara, a i njemaca. sto ce se dogodit kad oni to pocnu povlacit? a mogli bi na ovu vijest o credo banci. sreca da te vijesti ne odlaze vani. vazno je samo da svatko razmislja svojom glavom, a ne tudom. a najgore ce proci onaj ko slusa bakica, pa za 10tak godina ne bude imao ni stan, za koji je mozda ustedio, a ni dionice. besplatni savjeti su najskuplji.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:57   #58
KuciloOro ja ti strogo izbjegavam savjete tipa ovo je povoljno, a ovo nije. Mogu samo reci da je moje misljenje da trenutno na zse ima isplativih investicija, gdje bi se na prvom mjestu trebale gledati firme koje stvaraju dobit i isplacuju dividendu. Obzirom da DDJH nije nikad u povjesti covjecanstva isplatio kune dividende, a ima i ozbiljnih problema sa skupljanjem dobiti, mislim da se moze naci i nesto bolje
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:57   #59
Evo recimo, ako sam dobro shvatio ovo pod 4. je objašnjenje NB za ulaganje u DDJH iz kojega se vidi da je čovjek primarno matematičar zaluđen nekim svojim brojkicama... šta mu to znače neke ugovorene narudžbe ako recimo firma može imati neke narudžbe za proizvodnju u kojima će imati minimalni profit ili će imati čak i gubitak, ali je evo ušla u njih da zaposli kapacitete i da u jednom kratkom roku može zadržati ljude, a da ih ne pošalje na burzu...
Ovo je čisto onako brzinsko razmišljanje i nemora biti točno...ali ako me shvaćate nadam se da se kuži poanta...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:05   #60
Meni je najbolje onih njegovih par temu u kojima se on opetovanu ustvari pita zašto ljudi štede u bankama uz minimalan prinos i daje stalno neke grafove i čudom se čudi kako se lova iz banaka i novčanih fondova ne preljeva u dionice i pri tome kako su se kolege izrazile druka da će kad tad ta lova se preliti u dionice i da će one rasti...(što je vjerojatno i točno samo on nikako da shvati da će malo više vremena očito proći prije nego se to desi, jer tko se jednom opeče i na hladno puše). Mogao bi on malo i proučiti i bihevioralne financije za promjenu...

Ja vjerujem da je on na našoj burzi i dobro zaradio, samo savjeti koje on djeli nisu primjenjivi na opću populaciju. Neki koji su ga pratili ako su mu dobro pratili poteze su mogli i dobro zaraditi, ali pisati po novinama kako je dobro ulagati na ZSE za opći puk, e pa stvarno...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.