Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 16:06   #21
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Spomenuo sam NORMALNE ljude i intelektualce, a takvi sigurno ne idu na utakmice
Dakle, samo nenormalni idu na utakmice





jeftina piva is offline  
Old 16.03.2012., 17:06   #22
Quote:
jeftina piva kaže: Pogledaj post
Dakle, samo nenormalni idu na utakmice





Hmm...pa mislim da na pojedine utakmice (tzv. visokog rizika) gde svesno znas da ce gomila imbecila oko tebe vikati fasisticke povike, gde je ljudima najmanje stalo do sporta, gde opet svesno rizikujes sopstvenu glavu, moras biti i sam takav cim imas zelju da ides. Ja volim sport, ali na takve utakmice ne idem, jer mi se ljudi koji ih posecuju gade. Ok, postoji jedan mali procenat ljudi koji odlazi radi sporta i kojima to ocigledno ne smeta, ali ja nisam jedan od njih.
phanatique is online now  
Old 01.04.2012., 21:30   #23
Opet se sucu bahatio: www.youtube.com/watch?v=hz61eoUTL1I
DLS is offline  
Old 01.04.2012., 22:45   #24
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Svi kad tamo (u Haag) dođu, prave se fini i onda ih opale po 20 i više godina. Šešelj zna da nešto slično čeka i njega ali on im barem kaže što ih spada bez ikakvog ustezanja a ovi to još mirno moraju slušati. I 9 godina biti u pritvoru bez ikakve presude je krajnje nedopustivo i prave mučenika od čovjeka koji to najmanje zaslužuje.
Vrijedno zapažanje. Potpisujem.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 01.04.2012., 23:19   #25
Vjerovali ili ne, da se Šešelj nije predao Hagu, posle ubojstva Đinđića teško da bi se situacija u Srbiji smirila. Demokrate su bile slabe, socijalisti bez podrške, a Koštunica neutralan.
Matrix@ is offline  
Old 02.04.2012., 23:12   #26
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Vjerovali ili ne, da se Šešelj nije predao Hagu, posle ubojstva Đinđića teško da bi se situacija u Srbiji smirila. Demokrate su bile slabe, socijalisti bez podrške, a Koštunica neutralan.
Tko je taj Šešelj , Dalmatinci bi rekli redikul , cirkusant , glupan , spadalo , i to je nacionalni junak???? , spadalo , još i muca , jadnik , zar nemate bolje , ak neznam pucati znam kakiti okolo gluposti,
O tempora, o mores!
Samo Srbi mogu imat takovog nacionalnog junaka, mislim da ga se i oni srame sam ne žele priznati
franjo thahi is offline  
Old 03.04.2012., 01:58   #27
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Tko je taj Šešelj , Dalmatinci bi rekli redikul , cirkusant , glupan , spadalo , i to je nacionalni junak???? , spadalo , još i muca , jadnik , zar nemate bolje , ak neznam pucati znam kakiti okolo gluposti,
O tempora, o mores!
Samo Srbi mogu imat takovog nacionalnog junaka, mislim da ga se i oni srame sam ne žele priznati
Ja ne znam kome je Seselj u Srbiji nacionalni junak, pa ako mozes ti da me prosvetlis? Naravno osim pristalicama njegove stranke, koji jedva mogu da predju cenzus.
phanatique is online now  
Old 03.04.2012., 02:27   #28
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kome je Seselj u Srbiji nacionalni junak, pa ako mozes ti da me prosvetlis? Naravno osim pristalicama njegove stranke, koji jedva mogu da predju cenzus.
Jel se ti šališ? Ako su tebi rezultati SRS-a minorni onda s tobom nešto nije u redu.

Quote:

Parlamentarni izbori

Srpska radikalna stranka je prvi put na izborima za Skupštinu Srbije učestvovala 20. decembra 1992. godine, i tada je osvojila 73 poslanička mesta.

Na parlamentarnim izborima 19. decembra 1993. godine osvojila je 39 poslaničkih mesta.

Na parlamentarnim izborima 21. septembra 1997. godine osvojila je 82 poslanička mesta.

Na parlamentarnim izborima 23. decembra 2000. godine osvojila 515.845 glasova ili 23 mesta u skupštini.

Na parlamentarnim izborima 28. decembra 2003. godine godine osvojila 27.61% ili 82 mesta u skupštini i time postala najjača stranka u Srbiji.

Na parlamentarnim izborima 21. januara 2007. godine godine osvojila 1.153.458 glasova (28.70%) ili 81 mesto u skupštini.

Na parlamentarnim izborima 11. maja 2008. godine osvojila je 1.219.436 ili 78 poslaničkih mesta.

Predsednički izbori

Kandidat Srpske radikalne stranke za predsednika Srbije na izborima koji su održani 21. septembra 1997. godine je bio Vojislav Šešelj, a u prvom izbornom krugu najjači protiv-kandidat mu je bio Zoran Lilić, kandidat SPS-a. Šešelj je pobedio, ali zbog izlaznosti manje od 50% izbori su ponovljeni. Na ponovljenim izborima 7. decembra SPS je imala drugog kandidata Milana Milutinovića, koji je pobedio u drugom krugu 21. decembra, a izlaznost je bila iznad 50%.

Kandidat Srpske radikalne stranke za predsednika Savezne republike Jugoslavija na izborima 24. septembra 2000. godine bio je Tomislav Nikolić. Najveći broj glasova na tim izborima osvojili su Vojislav Koštunica i Slobodan Milošević, a Nikolić je imao zanemarljivo mali broj glasova.

Na novim izborima za predsednika Srbije, prvi put u drugom krugu bili su Vojislav Koštunica i Miroljub Labus (oktobra 2002. godine), a na ponovljenim izborima (decembra iste godine) drugog kruga nije ni bilo. Vojislav Šešelj je tada oba puta zauzeo treće mesto. Iduće godine, 16. novembra 2003. godine, kandidat SRS na novim predsedničkim izborima bio je Tomislav Nikolić i on je pobedio kandidata DOS-a, Dragoljuba Mićunovića, ali mu pobeda nije priznata zbog nedovoljnog odziva birača.

Kandidat Srpske radikalne stranke za predsednika Srbije, Tomislav Nikolić, je na predsedničkim izborima 13. juna 2004. godine osvojio 30,60% i time pobedio u prvom krugu, ali je u drugom krugu osvojio 45,40% dok je njegov protivkandidat Boris Tadić osvojio 53,4% i postao predsednik Republike Srbije.

Kandidat Srpske radikalne stranke za predsednika Srbije Tomislav Nikolić je na predsedničkim izborima 20. januara 2008. osvojio 40% glasova — što je bilo više od bilo kog drugog kandidata, a u drugom krugu izbora njegov protivkandidat je ponovo bio Boris Tadić. Drugi krug predsedničkih izbora je bio održan 3. februara, na kojem je Boris Tadić odneo još jednu pobedu nad kandidatom radikala.

Zadnje uređivanje Alfa157 : 03.04.2012. at 02:39.
Alfa157 is offline  
Old 03.04.2012., 02:51   #29
Pusti ti 90te, videces koliko ce sad osvojiti. Nakon izbora 2008. SRS se raspada zbog neslaganja oko politike i novoformirana SNS odvlaci ogroman broj biraca. SNS je napravio veliki zaokret i svi znamo da se njihova politika i politika radikala dijametralno razlikuje. SRS ce na izborima imati jednocifren procenat. Izdrzi jos mesec dana i sve ce ti se samo kazati.
Grubo receno SNS ce imati oko 35%, DS oko 30%, zatim slede SPS i Preokret, a oni cine vec dobrih 85%. Nacionalisticko telo je podeljeno na SRS, DSS i Dveri, od njih ni drugi ni treci bas ne smatraju Seselja nacionalnim herojem. Razmisli, nije tesko.

Zadnje uređivanje phanatique : 03.04.2012. at 03:03.
phanatique is online now  
Old 03.04.2012., 03:09   #30
Šešelju bi najveća kazna bila da ga oslobode idemo radije stavit temu :ako ga oslobode koliko dana mu dajemo prije snajpera )))
sežana is offline  
Old 03.04.2012., 04:01   #31
Quote:
sežana kaže: Pogledaj post
Šešelju bi najveća kazna bila da ga oslobode idemo radije stavit temu :ako ga oslobode koliko dana mu dajemo prije snajpera )))
Snajper bi bilo milosrdno prema tom monstrumu. On zaslužuje najmanje Gadafijevu sudbinu.
Hello Operator is offline  
Old 03.04.2012., 09:20   #32
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Ja ne znam ko u normalan u Srbiji moze podrzavati tog lika?! Ko se jos uvek moze paliti na velikosrpske svinjarije? Ko su ti ljudi? Ja ih ne vidim oko sebe...ili se mozda samo vesto skrivaju! Ajde da shvatim da se na to loze klinci od 15,16 godina kojima je to vise neki fazon u drustvu (mnogo su opasni) nego sto zaista tako misle, ali ne mogu da razumem da pametan, obrazovan intelektualac moze glasati za njega!

Bude li se ova zemlja vratila takvoj ideologiji i bude li pokazala to na izborima, zauvek cu otici iz Srbije.
A tko je normalan u srbiji podržavao ono klanje u bih i hr 90-tih?...isti je to narod!!
kajzen is offline  
Old 03.04.2012., 11:41   #33
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Grubo receno SNS ce imati oko 35%, DS oko 30%, zatim slede SPS i Preokret, a oni cine vec dobrih 85%. Nacionalisticko telo je podeljeno na SRS, DSS i Dveri, od njih ni drugi ni treci bas ne smatraju Seselja nacionalnim herojem. Razmisli, nije tesko.
Sve preko 25% za DS će biti veliki uspeh...živi bili pa videli...Doživeće vekili debakl to je sasvim sigurno...
starchaser is offline  
Old 03.04.2012., 13:19   #34
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Pusti ti 90te, videces koliko ce sad osvojiti. Nakon izbora 2008. SRS se raspada zbog neslaganja oko politike i novoformirana SNS odvlaci ogroman broj biraca. SNS je napravio veliki zaokret i svi znamo da se njihova politika i politika radikala dijametralno razlikuje. SRS ce na izborima imati jednocifren procenat. Izdrzi jos mesec dana i sve ce ti se samo kazati.
Grubo receno SNS ce imati oko 35%, DS oko 30%, zatim slede SPS i Preokret, a oni cine vec dobrih 85%. Nacionalisticko telo je podeljeno na SRS, DSS i Dveri, od njih ni drugi ni treci bas ne smatraju Seselja nacionalnim herojem. Razmisli, nije tesko.
Kakav su to zaokret napravili Nikolić i Vučić? Oni su bili i ostali velikosrpski četnički nastrojeni političari.
i neću ja ništa pustit, jer SRS je konstantno jak na srbijanskoj političkoj sceni. To što ti ne prihvaćaš činjenice nije moj problem.
Alfa157 is offline  
Old 03.04.2012., 14:06   #35
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Kakav su to zaokret napravili Nikolić i Vučić? Oni su bili i ostali velikosrpski četnički nastrojeni političari.
i neću ja ništa pustit, jer SRS je konstantno jak na srbijanskoj političkoj sceni. To što ti ne prihvaćaš činjenice nije moj problem.

Momak, stvari se menjaju. Procitaj program SNS-a pa onda pricaj. Upravo je neodustajanje od fasizma i antieuropska politika SRS-a dovela do toga da Nikolic i Vucic krenu svojim putem. Ja iako NISAM simpatizer SNS-a moram priznati da oni nisu ni blizu ekstremno nacionalisticka stranka jer su i za njih granice ovih prostora konacne, a Seselja smatraju najvecim neprijateljem stranke. Ovaj zato iskoristi svaki trenutak da ih popljuje nebirajuci reci. SRS ne da nije jak, nego postepeno odumire, sto i zasluzuje.
Sta da kazemo onda za SPO? Od desne stranke sada priznaju Kosovo, podrzavaju tezu da je RS genocidna tvorevina, zele sto pre u NATO i EU i u koaliciji su sa Cedom.
Mislim da ti kao ocigledno Hrvat desnicarskog opredeljenja vise zelis da vidis takvo stanje u Srbiji nego sto zaista verujes u to.
No, da se ne bi sad ovde raspravljali uskoro ce izbori, pa cemo videti. Buduca Vlada ce verovatno biti DS-LDP/SPO-SPS.
phanatique is online now  
Old 03.04.2012., 14:30   #36
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
No, da se ne bi sad ovde raspravljali uskoro ce izbori, pa cemo videti. Buduca Vlada ce verovatno biti DS-LDP/SPO-SPS.
Kakav bi to cirkus bio...svaka od ovih stranaka koje si naveo je zapravo koalicija. Recimo samo lista Preokret ima cini mi se više od 6-7 stranaka,SPS tri,DS takođe nekoliko. Jadni mi ako tako bude ,toliko lešinara na jednom mestu,kao za vreme DOS-a Ali sumnjam. Možda ako im se pridruži Urs ukoliko predje cenzus a sve njih kompletno podrži SRS (sto itekako nije nemoguće...)
starchaser is offline  
Old 03.04.2012., 15:12   #37
Koji jadnik!Šešelj je hrvatsko prezime,a taj majmun ni to ne zna!
Želim mu doživotnu robiju u kamenolomu!
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Old 03.04.2012., 15:23   #38
Kakav to VUK radi zaokret...pa taj je prošao sve političke platforme koje postoji.
Tu je sada sa Čedom i hoće u EU a zalaže se za rehabilitaciju Mihajlovića,monarhiju itd.....

Da i ja procjenjujem da će SNS imati najveći broj glasova,al ne i vlast.
Samo me zanima uvjek 1 stranka prebaci a jedna podbaci.
Ko će to biti????
URS , LDP, SPS......

Al šta se tiče Ace i Tome, pa to su najveći politički trgovci....
njih vlast ni ne zanima.....mislim da je to takav i dogovor....
dobiće da miruju par direkt.mjesta i sve ok.
Pa do sada ništa nisu smetali Tadiću i DS-u.....zar ne susedi?????
realist is offline  
Old 03.04.2012., 15:27   #39
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Koji jadnik!Šešelj je hrvatsko prezime,a taj majmun ni to ne zna!
Želim mu doživotnu robiju u kamenolomu!
Moguce da je Seselj hrvatsko prezime, medjutim treba imati na umu da su pojedina prezimena i srpska i hrvatska.
Svakako toliko bolestan ultranacionalizam mora imati korene medju nekim kompleksima, mozda bas tim.
phanatique is online now  
Old 03.04.2012., 17:19   #40
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Moguce da je Seselj hrvatsko prezime, medjutim treba imati na umu da su pojedina prezimena i srpska i hrvatska.
Svakako toliko bolestan ultranacionalizam mora imati korene medju nekim kompleksima, mozda bas tim.
Nije moguće, nego sigurno. Ovaj video je bio dobar. Šešeljeva faca sve govori http://www.youtube.com/watch?v=P4ax5gts124
To prezime je eksluzivno hrvatsko za razliku od npr. onih na -vić.
Alfa157 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.