Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2012., 19:38   #1
Prevara u braku i kako se nositi s njom...

Prvi post ovdje ikad... i ne baš sretna tema... znam da ih je bilo tisuće ali nijedna mi nije pomogla zato ova nova.

Molim Vas za pomoć... ako netko ovdje može ikako bez izmotavanja već onako po svom nahođenju( iz srca) napisati realno što misli...

Hvala unaprijed!

ovako: u braku 10 godina u vezi sa istom ženom 18 godina...dvoje prekrasne djece 3 i 8 godina, pas, kuća vikendica,... hipoteke,krediti,problemi...
Nikad mi na pamet varanje nije bilo... zaposlen u firmi ( vlasnik) pod stresom konstatno, dva čira... da ne dužim

saznao za ženinu nevjeru...

i što sad... mnogi će reči... stjeraj ju u 3 i nastavi dalje...

...Ne mogu još uvijek je volim...

Tokom vremena (tri zadnja mjeseca sazano sve detalje o "prljavom" činu ili serijalu) koji su mu skoro otjerali u ludnicu...

naime s tim istim tipom s kojim me varala prošle godine tokom 10 mjeseci, prevarila me i na faxu, paralelka hodala s njim i samnom 2-3 tjedna... onda se odlučila za mene...
ja ju kasnije zaprosio... mjesec dana kasnije na nekom seminaru se opet srela s njim i opet hopa-cupa. ( priznala da nije bila zaljubljena nego samo sex)

onda je bila pauza 10 godina ( rođenje djece... on se odselio iz RH i sl.)

facebook ih spojio prošle godine...

Moram malo o ženi... najbolja majka koju sam ikad vidio u životu, brižna i draga.
visokoobrazovana, lijepa, visoka ma što da vam pričam... zato je i nisam nikad varao. Mislio sam ...ja sam ovdje s njom dok ne riknem.


Sad se kaje, plače, objašnjava,moli me da joj oprostim i sl.

Neću Vam niti počinjati kako je meni... mogao bi rađe napisati koje osječaje nemam jer sve ostale imam.

Priznala mi da ju "baš" i nisam zadovoljavao u krevetu... da više nikad neće ništa slično ponoviti... da je shvatila što i kako i koga želi,spremna mi je potpisati bilo kakve dokumente da je sve moje da ništa ne traži od mene i sl.

vidim da joj je teško...

Ja jednostavno ne mogu preči preko toga ( prošlo je 3 mjeseca otkako sam saznao) priznala mi da mi nikad nije mislila reći išta od gore navedenog.
Jer koncenzus između njih je bio " da ono što ja i njegova žena ne znamo to na nemože škoditi"!!!!
Ja sam između dvije vatre volim je, donekle mogu i oprostiti ali ono što najviše boli je ... ne mogu zaboraviti... vidim slike, vidim poruke, vidim laganja, podmetanja i sl. grozote.

Ne vjerujem više nikome. pogotovo njoj... osječam se mali, nesposoban... baš sam na dnu dna...
osječam se da mi je život uništen... toliko sam znao biti lud da sam ga čak dvaput našao i ubio boga u njemu ( kasnije sam pljunuo na sebe)
priuštila mi je par "događaja" koji me ubijaju u pojam...

... u nekom bircu se slučajno našli s njim i njegovom ženom i djecom... ja se digao od stola i otišao njemu i ispričao mu se što sam "pretjerao" jer sam ženu konstano upozoravao na njega tokom svih tih godina... a ona mi rekla da ga je baš išla pitati što to ima između njih... i naravno da nema ništa... a ja se nakon toga osječao krivim pa se išao ispričati...

...tjedan dana prije toga su se "našli"...

kasnije u godini ja otišao na neki rođendan... ona dogovorila " čvenk" s njim a mene upozorila da ja pazim što radim ... ja se vratio doma i inicirao sex... rekla mi da je dobila mengu i da ne može...



kakva je to žena? ... kako dalje, kako preci preko svega... da li se uopće može?!

Njena rijeci... ne zna što joj je taj čovjek radio, neka vrsta ovisnosti, veli da ga nije voljela, možda da je bila zaljubljena i ne dugo...

s druge strane nije da sam i ja bio cvijeće... nisam varao nikada ... ali sam zbog problema znao biti odsutan... nije me znalo biti po par dana doma...
Svjestan sam svoje krivicie u svemu tome...

Ipak... ne mogu zaboraviti njene postupke i to me izjeda.
Bedaček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 20:06   #2
Prvo fulao si PDF.
Drugo, fulao si ženu koju ćeš voljeti.

Ne vidim zašto bi se nosio sa tim.
Imaš dvije staze:

Rastava.

Zaborav.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:41   #3
Quote:
Bedaček kaže: Pogledaj post
Prvi post ovdje ikad... i ne baš sretna tema... znam da ih je bilo tisuće ali nijedna mi nije pomogla zato ova nova.

Molim Vas za pomoć... ako netko ovdje može ikako bez izmotavanja već onako po svom nahođenju( iz srca) napisati realno što misli...
Mislim da si još pod "dojmom". Trebao bi se udaljiti i posložiti misli, i onda donositi odluke.

Ako baš želiš moje mišljenje (makar mislim da sam moraš sa sobom to raščistiti) žena ti je sklona laganju. 18 godina, laganja na rate mi nekako nije pojam sretnog života. Zašto-ne mogu baš vidjeti iz tvog posta, tj. ne mogu vidjeti da li bi ti lagala za bilo koga ili samo za tog tipa. Malo je simptomatično da se on provlači kroz čitavu vašu vezu, pod izlikom zaljubljenosti? MOžda bi to trebao raščistiti s njom- što on njoj predstavlja-opsesiju ili ipak nešto više? Ovisno o odgovorima i da li im vjeruješ, sam moraš uvidjeti možeš li živjeti sa tim do kraja života ili ne. Da li vam je ostalo u životu bilo uredu (ne mislim na to da dosta izbivaš zbog posla, taj razlog da mu je uletila u krevet, mi je nekako nategnut- mislim što je onda bilo na faksu kad nisi imao svoju firmu?)?
crvena sonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:49   #4
Na to ti niko ne može odgovoriti već na to moraš sam naći odgovor,ali ako ti je lakše bar si se izjadao.Šta napraviti ne znam .moždavrijeme učini svopje pa joj uspiješ oprostiti
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:46   #5
Nije ona tebe samo prevarila, ona tebe vara 18 godina. Sve vrijeme koliko ste zajedno, ona je s jos nekim. Drugim rijecima, dvostrukii zivot sve te godine, a sada place i nece vise nikad

Ima jedna uzrecica: "Kada te zena prevari, ne place jer joj je zao sto te prevarila, zao joj je sto je zena rogonje "

A ti vidi kako ces dalje i sto je uopce istinito u svim tim vasim zajednckim godinama
AGugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:03   #6
zena te varala tijekom citavih tih 18 god? i pitas se kaj da napravis? pa jbt bog tutanj u dupe,sterat ju iz stana, kad je toliko pametna i sposbna nek se snade
rnr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:15   #7
nekako sam mišljenja da kada u vezi nestane povjerenja ista je osuđena na propast
ilusiones is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:31   #8
Stari moj, nema tu ljubavi... Nemoj se zavaravati... Nije ona tebe nikada voljela... ne možeš voljeti jednog tipa a s drugim se prašiti kada se ukaže prilika, to jednostavno ne ide. Tolike godine te legala e, pa ja ti se divim što uopće govoriš da je UOPĆE želiš blizu sebe.

Ovo je priča za film, života mi.

Ona će se i dalje kajati, i plakati, ali jebene su te ženske suze. Sumnjam da plače jer joj je teško što gubi tebe. Vjerojatno plače što će izgubiti sve što je imala uz tebe, vjerojatno je tek shvatila koliko prokletstvo je sada navukla na leđa te jadne djece. Vjeruj mi, i moji su se roditelji rastali, za dijete nema veceg križa od rastave roditelja. Posebice ako djeca ne budu imala sve što bi trebala imati i budu bila između dvije vatre (između VAS!).

Ti tu nemaš što. Jako mi je žao to sve čuti, jako je tužno i žalosno. To što tebe nije bilo par dana, to nije mjerilo. Radiš stresan posao, vjerojatno si joj pružio sve što joj treba. Poznam i ljude koji su po pol mjeseca izbivali od kuće, pa i duže. I na kraju nitko nikome nije ništa nabio na nos. Iskreno, ja bih poludio bez svoje žene toliko dugo jer je obožavam i ne mogu bez nje, ali opet nije smak svijeta. To što te nije bilo, a opet je pokraj toga nikada nisi prevario, ona bi ti se trebala diviti i držati te kao kap vode na dlanu.

Nije sve u ku*cu u braku kada su žene u pitanju. Jeb te,ali je jadno reagirati na način na koji je ona. Posebice što te varala još od trenutka kad si je zaprosio. Ne nasjedaj na suze nipošto. Iskreno, ovog trenutka sve što možeš napraviti jest prije svega misliti na DJECU! Od žene se odvoji. Ali misli na djecu i sebe. I sad, kad je već gotovo s tobom i ženom, pokušaj učiniti sve da olakšaš taj teret na leđima svojoj djeci, jer, ovisno o tome koliko ti djeca znaju o svemu, koliko su vam bila privržena, računaj na mnogo lošega u buduće.

Stari sretno, i JAKO mi je žao zbog svega...!

Quote:
ilusiones kaže: Pogledaj post
nekako sam mišljenja da kada u vezi nestane povjerenja ista je osuđena na propast
Točno...! Nadodao bih i poštovanje...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.

Zadnje uređivanje higijeničarka : 23.04.2012. at 14:34. Reason: spoj
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:51   #9
U ovom braku poštovanja nikad nije ni bilo. Autore teme, bježi što dalje koliko te noge nose, nema tu više nade. Sve što ona sada radi je čista gluma i manipulacija. Ako si već toliko fer i smatraš da nisi u stanju oprostiti, i nemoj, i to je bolje, nego da pričaš da možeš a u biti ćeš samo produžiti agoniju i raditi budalu od sebe. Reci dosta!
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:46   #10
čuvaj se žena koje imaju "fatalnu" ljubav u prošlosti... kod mnogih želja pritajeno tinja u dubinama i uvijek postoji mogućnost da se razbukta, kao što se i tebi dogodilo...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:48   #11
a ti imas dva cira..
sada ces cini mi se i treci..
mogu shvatiti kada kazes da ju volis..cin prevare i saznanje ne umanji odmah osjecaje..ali čekaj,čekaj..umanjit ce ih ogorcenje i razočarene i prije nego shvatis..
neznam na koji nacin ces imati snage nastaviti zivjeti a da imas povjerenja u nju..
čisto sumnjam da ces se rastati..izabrat ces trtenutnu opciju.razgovor,puno razgovor i rjeci "oprostit cu ti jer te volim i radi nase djece" ali opobogu nemoj vise"

najsmjesnije su mi recenice ove-da je shvatila što i kako i koga želi,spremna mi je potpisati bilo kakve dokumente da je sve moje da ništa ne traži od mene i sl.

na osnovu cega je shvatila da sama nakon toliko godina zna sta zeli??
ma daj..smjesno bas i jadno..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:30   #12
Quote:
Bedaček kaže: Pogledaj post
,..
Jer koncenzus između njih je bio " da ono što ja i njegova žena ne znamo to na nemože škoditi"!!!!
Pa no, taman da joj i oprostiš, čini mi se da bi našli načina kako da budu zajedno.

Ne znam, i meni se čini da ti je žena vodila dvostruki život. Ako te lagala do sada, ne vidim razloga taman da joj oprostiš, zašto te ne bi opet lagala.

Možeš se pod;
a) pomiriti sa time, prihvatiti situaciju
b) tući se okolo sa njezinim ljubavnikom
c) rastati.
sodomaigomora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:40   #13
Bedaček, kako je Basta rekao nema ničega goreg ako se nečija veza iz prošlosti počne provlačiti kroz budučnost. Teško ti je vjerujem i znam da biti najviše volio da je sve to bio samo ružni san.
Ti možeš oprostiti i ostaćete zajedno, ali da li ćeš se znati nositi sa nedostatkom povjerenja? Na šta će taj vaš život ličiti? Maske su pale, slika nije bajna a treba nastaviti živjeti sa tom osobom svaki dan.
Ne vjerujem da je i prema njemu to neka velika ljubav. Da je bila, odabrala bi u prošlosti njega a ne tebe. Moguće da su seksualno kompaktibilniji i ništa više.
Vidim da si na više na putu oprosta nego za prekid. Teško je reći da li bi to ona ponovo ponovila, jer je to toliko puta uradila. Doduše, ti tada nisi ništa znao. Sad kad je svjesna da ti znaš, možda i nebi. Lutrija je sve to. Neki se okuraže zbog oprosta pa nastave po starom misleći da će im svaki naredni put biti oprošteno.
Ti nemoj to dozvoliti. Ako joj oprostiš onda barem zauzmi stav da drugu šansu neće dobiti.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:54   #14
Budi mudar. Reci da ćeš joj oprostit, daj joj te papire šta je rekla da potpiše da je sve tvoje...
I sutradan joj opet daj papire za razvod i reci van iz moje kuće. Nastavi dalje sa životom...
Ibra22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:34   #15
brčna prevara i kako se nositi s njom? nema se tu šta nositi. Bračna prevara nije razlog, a ni povod za razvrgnuti brak

ona je SIMPTOM. Simptom da brak ne valja -te da ga treba razvrgnuti

U braku u kojem je sve u redu -bračnim drugovima ne pada na pamet prevara -to je fakt!
nelson101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:29   #16
Ne znam kako netko može uopće imati dileme u ovakvoj situaciji? Dat ćeš joj još jednu šansu jer je visoka i pametna? Pa nek te sprdava ostatak života dok ne rikneš od čireva i mučenja samog sebe?
Riješi se toga, nikad nije kasno za nać dobru i normalnu osobu, ova tvoja to sigurno nije.
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:17   #17
Quote:
Bedaček kaže: Pogledaj post
i što sad... mnogi će reči... stjeraj ju u 3 i nastavi dalje...

...Ne mogu još uvijek je volim...
Postoje samo dvije opcije:
1. Kao šta če ti i mnogi reći stjeraj je u 3 lepe
2.Možeš je nastaviti voljeti onakvu kakva je(nepouzdana) i prebaciti se na temu "šupendare"
Teško je živjeti kad povjerenje nestane, to obično na gore ide...
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:12   #18
Nista se ne brini, ne moras ti sad nista poduzimati, vec ce se ona tebi ogaditi. Sad si u soku, nakon par mjeseci ce ti se gaditi pricati sa njom.
disapointed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:48   #19
Nemaš se razloga kriviti zbog par dana svog izostanka. Vjerovao ili ne, poznajem par koji 20 godina živi na relaciji Zagreb-Split. Muž ima firmu u Splitu i preko tjedna je dolje, a za vikend dolazi u Zagreb. Imaju djecu, vole se, izlaze sa društvom, postoji povjerenje... Ova tvoja tebe vara skoro 20 godina i moraš biti opaki rogonja da povjeruješ u "nikad više". Plače jer je otkrivena, a ne zato jer joj je žao. Čak mislim da bi sve ponovila nakon nekog vremena da joj oprostiš. Plače jer s tobom gubi komociju. Zaslužuješ bolje .
mockingjay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:23   #20
Quote:
nelson101 kaže: Pogledaj post
brčna prevara i kako se nositi s njom? nema se tu šta nositi. Bračna prevara nije razlog, a ni povod za razvrgnuti brak

ona je SIMPTOM. Simptom da brak ne valja -te da ga treba razvrgnuti

U braku u kojem je sve u redu -bračnim drugovima ne pada na pamet prevara -to je fakt!
bračna prevara je simptom da netko u braku ne valja, onaj tko vara... ako nešto nije u redu s brakom, rješava se na drugi način, ne prevarom...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.