Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2013., 15:57   #361
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
ne zakljucujem da ga voli. postoji mogucnost da ga voli. ili ne voli.
ja samo zakljucujem da je okrutno i zalosno da on to (da li ona njega voli ili ne, i to KOLIKO (?)) temelji samo na tome da li ona zeli imati djecu.

to sto je tebi ili meni nesto blesav razlog, ne znaci da ga ljudi ne prakticiraju. dapace. i time, koliko god meni bio blesav, ne mogu ignorirati postojanje takvih razloga. .

Ja bi ove tvoje dvije izjave stavila u jednu. Dakle, mi mislimo na jedan način ali ne možemo ignorirati da postoje i drukčija razmišljanja. Pogotovo kad su u pitanju osjećaji to je jako nezahvalan teritorij za davanje savjeta.

Quote:
luca kaže: Pogledaj post
da, ako on svoju vezu vidi ovako (kako ocito i vidi), ne znam zasto bi (on ili itko u toj situaciji) u njoj ostajao.
ja sam samo htjela ukazati na to, da on nije zrtva nevoljenja (jer to inzisiranje mi konceptualno smeta).
on je, kao i ona, zrtva toga da nisu kompatibilni po pitanju jako bitnog pitanja, za koje ne postoji srednje rjesenje.
Ovo boldano- naravno da nije jer ga nitko ne prisiljava biti u toj vezi, pa da je time žrtva. Niko mu ne brani da si nađe ženu koja će ga voljeti onako kako on misli da zaslužuje. Ne znam je li ona žrtva ili nije, meni se čini da je njoj dobro baš tako kako je, ali ne mogu ni to tvrditi jer ovdje imamo samo njegovu priču. Obično između redaka "pročitam" i drugu stranu medalje, ali ovaj puta to ne vidim. Vidim samo njega nesretnog zbog neimanja djeteta- a ono kaj me zanima u cijeloj priči, možda mi je promaklo- jel on želi dijete baš s njom, radi nje, radi te ljubavi itd, ili je njemu samo bitno imati dijete i biti po tom pitanju ravnopravan sa ženom. O odgovoru na to pitanje ovisi i moj neki osobni zaključak ove priče.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:22   #362
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
... jel on želi dijete baš s njom, radi nje, radi te ljubavi itd, ili je njemu samo bitno imati dijete ...
dakle, mislis da se namece pitanje da li bi on nju ostavio ako ona ne zeli imati vise djece?

meni ovakav citat ("da li bi tada bilo fer od mene da na tome inzistiram, makar znam da ona to u biti ne želi") daje naslutiti da je to hipotetsko dijete bitnije od nje.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:55   #363
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
dakle, mislis da se namece pitanje da li bi on nju ostavio ako ona ne zeli imati vise djece?

meni ovakav citat ("da li bi tada bilo fer od mene da na tome inzistiram, makar znam da ona to u biti ne želi") daje naslutiti da je to hipotetsko dijete bitnije od nje.
naravno da je ona bitnija jer ja nisam s njom radi djeteta..to je samo stepenica više potrebna meni da se povežem do kraja s njom, da vidim u svojoj percepciji stvarnosti smisao u kreiranju obitelji s njom...odnosno u napretku naše veze..ali opet s druge strane normalno je da je ona baš ta osoba s kojom si prvi put poželio imati dijete i to ne zbog ravnopravnosti, već zbog želje imati dijete baš s njom (odgovor na tvoje pitanje honey)

znači ne bih nikada s njom i njezinom djecom kreirao neki zajednički život odnosno neku vrstu obiteljske zajednice, koliko god bi ona to željela i bez obzira koliko je jako volim i ona mene, ako ona ne bi na dijete pristala i pobijedila svoj strah..teško je otići od nekoga koga voliš ali ne bih nikada ulazio u nikakve kombinacije zajedničkog života jer kao što je honey dobro povezala za mene bi to bio čisti "mazohizam" pa makar se voljeli najviše na svijetu...pa sad dokle ide u takvoj našoj stagnirajućoj vezi...

također, molim te navodi cijeli tekst..(isključila si jedan dio rečenice)
ja sam rekao:
da li bi tada bilo fer od mene da na tome "inzistiram", makar znam da ona to u biti ne želi, makar znam da bi ga obožavala kad se rodi kao svaka majka?

kažem ona to ne želi sada, ali bi je možda mogao "nagovoriti" (ne inzistirati..pogreška u izražavanju!)..ali znam da sigurno tako ne bi gledala kada se dijete rodi a vjerojatno već i kada zatrudni i dobro je honey zaključila:

Onako kako si ti postavio stvari, jedino tako i ima smisla jer bi to bio za tebe dokaz da te voli dovoljno da bi imala s tobom dijete tj strah od gubitka tebe bio bi veći od ostalih strahova koje kažeš da ima i tu bi onda po svemu kaj ti pišeš "ljubav pobijedila" .

nemam više potrebe pisati sve je jasno..
__________________
zivot je lijep....
bryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 02:12   #364
Nazalost i moj muz kao i ja imamo bivse, moj bivsise bogu hvala i ne javlja i srecom nemamo djece jer nebi zelila da iman dijete sa osobon koja se nakon braka toliko pokvareno pokazala i potpuno drugacije nego prija sklapanja braka.

S druge strane moj muz ima 2 predivne djece koja su svjesna puno toga i ludu bivsu zenu, koja nam dan danas jos ogorcava zivot, jer joj smeta da joj je bivsi, bivsi a isto tako da je sretan. Kao i da se neka druga zena ponekad briga o njezinoj djeci.
Kod nas je prica drugacija jer djeca su daleko od nas, pa ih vidam samo 6-8 tjedana u komadu. Ali su svjesni da se majka predala vec godinama u ulogu zene zrtve i to vec glumi 15 godina dugo. i kcer (17 godina, je vec pitala dali moze doci kod nas studirati, i valjda bi vec prija dosla da nije bio mladi brat kojeg ne zeli ostaviti sam sa majkom. Cila prica je teska i pogotovo za djecu, jer su svjesni da ono o cemu majka sanjari je nerealno i da su njezini postupci dosta puta bezobrazni jer krsu sve dogovore i desu se samo radi osvete.

ja u tim godinama nikada nisam imala zelju biti Majka te djece, jer Majku imaju i zakon ce ih tesko rastaviti od njih. isto ako zbog toga (zelja djece) se evo sada vec vodi 4 sudski zbor. Meni su djeca pogotovo kcer kao dobra frendica.
I isto sam se trudila nikada nesto lose reci o toj zeni, koja je po meni 100% nenormalna i ne misli na djecu nego samo na sebe jer toliko puta koristi djecu da bi uvridila bivseg muza ili ga ucjenila itd. Nije mi uvijek uspjelo, a ima 2-3 godine cak djeca govore gore stvari nego ja mislim o njoj i ja evo djecu smirivan jer sta cu im pumpati u ta 2 tjedna kad su kod mene/nas glavu pa da budu ostalo vrime jos ne sretniji.

Sta se tice mog danasnjeg muza, pa uvik mi je bilo jasno da ga ima samo u paketu i to je to, da su djeca grozna progutala bi tu gorku pirulu jer bi morala ali nisu, a bivsa zena, sta reci jasno da je bivsa i zasto je bivsa.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:40   #365
Quote:
bryan kaže: Pogledaj post
također, molim te navodi cijeli tekst..(isključila si jedan dio rečenice)
ja sam rekao:
da li bi tada bilo fer od mene da na tome "inzistiram", makar znam da ona to u biti ne želi, makar znam da bi ga obožavala kad se rodi kao svaka majka?
nisam navodila namjerno taj dio recenice jer mi je ostavljao je jos gori dojam.

Quote:
bryan kaže: Pogledaj post
kažem ona to ne želi sada, ali bi je možda mogao "nagovoriti" (ne inzistirati..pogreška u izražavanju!)..ali znam da sigurno tako ne bi gledala kada se dijete rodi a vjerojatno već i kada zatrudni ...
na zalost, meni ovo i dalje zvuci lose i "ispravka" "pogreske" nimalo ne popravlja kako meni ovo izgleda: TI SIGURNO ZNAS kako ce se ONA osjecati kad bude trudna ili rodi dijete...
sori, ali meni je sve ovo grozno

Quote:
bryan kaže: Pogledaj post
nemam više potrebe pisati sve je jasno..
joj ni ja
samo da sebi sumiram, prije nego nestanem s ove teme: ona je najvaznija, a ne nepostojece dijete, ali ako ona nema to dijete s tobom takva veza je mazohisticka za tebe. ali ako ona "dokaze svoju ljubav", nakon sto je ti nagovoris jer znas najbolje kako ce se ona osjecati, onda dobro.
sad nemam vise sto dodati.

over and out.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 03:11   #366
Imala sam situaciju da sam se godinu dana dopisivala s jednim deckom.

Upoznali smo se prije par mjeseci. I od tada čuli još češće.

Da bi na kraju ispalo da on zivi s bivsom (curom il zenom) da joj ne smije rec za mene jer ju postuje cijeni i nju bi to mozda povrijedilo.
Ona mu govori da nadje drugu da nisu njih dvoje jedno za drugo.

A on se vezao za taj stan, a ona ce odseliti kad sebi kupi stan (kad za 10godina wtf?!?!)

On bi htio bit frend samnom i druzit se uzivo. Bez da ona zna.
WTF???!!!

Najgore tri puta san kvocala i usporedio me sa bivsima.
Kaze ista si ko sve moje bivse.
A nisan kvocala bez razloga

Pa sad vi meni recite.
Jel san ja prokleta ili moran nabavit oćale pa da nadjen nekog normalnog.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 10:31   #367
Ajme šta se sve ovdje može pročitati... Još ne znaš je li mu ta ženska s kojom živi cura ili žena? A čiji je stan? Godina dana dopisivanja bez susreta? Dobro te zavlačio godinu dana sa bitnom istinom...
vitorog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 15:43   #368
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Imala sam situaciju da sam se godinu dana dopisivala s jednim deckom.

Upoznali smo se prije par mjeseci. I od tada čuli još češće.

Da bi na kraju ispalo da on zivi s bivsom (curom il zenom) da joj ne smije rec za mene jer ju postuje cijeni i nju bi to mozda povrijedilo.
Ona mu govori da nadje drugu da nisu njih dvoje jedno za drugo.

A on se vezao za taj stan, a ona ce odseliti kad sebi kupi stan (kad za 10godina wtf?!?!)

On bi htio bit frend samnom i druzit se uzivo. Bez da ona zna.
WTF???!!!

Najgore tri puta san kvocala i usporedio me sa bivsima.
Kaze ista si ko sve moje bivse.
A nisan kvocala bez razloga

Pa sad vi meni recite.
Jel san ja prokleta ili moran nabavit oćale pa da nadjen nekog normalnog.
a i ti stara mos svasta popusit...godinu dana dopisivanja??!
mora da ste zakljucili da ste srodne duse.

a zasto si cekala god dana? imas li i ti koga za kog on nesmi znat?

normalno je jako relativan pojam

p.s. sta god ti je lik nasra, stan mu mozda ipak vridi vise od tebe, jel...
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 18:12   #369
Ma dobro ajde navikla san se na kretene.
Ne brinite se
Znaci dopisivali smo se pola godine-upoznali-nastavili dopisivati i kad san skuzila to bilo je godinu dana ukupnog kontakta.
On je meni prvi upao, takodjer je pitao me kad cemo se viditi.
I potaknio susret.
Sex je bio super. I ja san se tek nakon sexa baš zapalila za njega.
Oboje zivimo u inozemstvu.
Ali u razlicitim gradovima.
Oboje podstanari. Uletio mi s pricom da je usamljen u tuđini i sl. A i meni je falilo paznje tada.
Kad smo se upoznali kao zadivljen je bio. Drukcija si od bivsih.
I sad tipkamo mi.
I uletim mu ja iz čista mira: Imas li bivsu zenu ili djete?
On: otkud sad to? Ja: Pitan. On: Ne pitaš bez razloga?
Ja: Imas toliko i toliko godina da bi mogao imati i navedem primjer frendice kojoj je decko tajio da je razveden.
On: Alo zasto me to bas sada pitas, nisi se valjda raspitivala o meni?
Ja ostala pafff.
I na kraju mi nije htio rec. Kao nece o tome nego kad se vidimo.
Kao pricat cemo na veceri (ahahah).
I nagovarao me bio da doselim u njegov grad.
Ja prokomentirala smjestaj.
On: zensko si kao snaci ces se.
Ja: A s kim ti zivis?
On: Sa bivsom i frendicom njenom.
I ja ga pitala zna li ona za mene?
odgovorio mi: Nezna i to tako mora biti. Oni ne spavaju zajedno, njok je toliko i toliko godina i nije joj do sexa, rekla mu je 100 puta da nađe drugu i da nisu jedno za drugo. On ju postuje i cijeni i mozda bi ju povrijedilo da zna.
On se vezao za taj stan, ona je 2godine njegova zivota(s tim da se samnom od te dvi godine dopisivao godinubdana ).
Ona ce iseliti kad si kupi stan
A kad san ga za dicu i da kaze u natuknicama ili bar svoj status: rastavljen, ozenjen, imam/nemam djecu.
Kaze: necemo se tako razgovarati preko poruka, uzivo cemo na finoj veceri uz bocu vina
Ja uprla po svome pa mi je reka: Sta i da imam, zar bi o svom zivotu trebao pricat tako online, kao on bi uzivo.
Ugl prejadno.
Miriše mi po svemu na to da je on oženjen da ima mozda bivsu zenu s djetetom a sada novu s kojom zivi.
Ili s tom novom ima mozda djete?
E da jos mi upao kako cu viditi d vremenom da sve veze imaju pocetak i kraj. Da nema sretnih veza
Kao prijateljstvo je cvrsce.
On bi meni ponudio nesto dugotrajnije da smo prijatelji.
Ja poludila. Blokirala ga bila, pa ga odblokirala da bi mi on na to: eto sad bi se ja trebao u tebe pouzdat i povjeravat mi se a blokirala si me.
i kao on nije nista kriv.
svijet i meduljudski odnosi su u k****
pa sto se cudim da to medju nama nije uspilo kad nikom.ne uspjeva.
rekla mu ja da me nece zajebavat i da ne manipulira samnon.
a kad san mu rekla: ok amo ostat frendovi i samo se dopisivat bez da se nalazimo (jbg ipak san se navikla tipkati- znam da je glupo sto san rekla to) a kaze on: znas frendovi se i viđaju.
ma presmisno.
al eto vidite kakvih likova ima
i na kraju mu ja rekla: mislila san da si solo. da san znala ne bi nis se trudila.
on: pa solo sam bio i solo sam i sada.

ja neman inace nikog. solo sam.
cini mi se da ce tako i ostat do daljnjega.

Zadnje uređivanje Splićankaa : 05.09.2016. at 18:35.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 15:46   #370
Koliko to splicanka vas ima u prici,
Jos je tajna a veza traje
Pa nek sam i to procitala
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:11   #371
ma vidis da je to sad postalo moderno...svaka druga tema je četverac sa kormilarom.
nemoš više povatat konce
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 19:32   #372
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Koliko to splicanka vas ima u prici,
Jos je tajna a veza traje
Pa nek sam i to procitala
Nemoj mi nista pricat. u prici smo ja koja sam samac bez ikakvih repova.
on koji zivi s bivsom.
i vjerovatno postoji bivsa zena ili mu je ova bivsa zena/a ne cura.
a za djecu mi nije htio rec ima li ih ili nema
Svida ti se neko ko se predstavi kao da je solo.
I dalje mi tvrdi da je solo.
Ali zivi s bivsom dobro mu je tu.
mene nagovara da doselim u njegov grad.
i da se tajno viđamo.
jer nju bi povrijedilo da zna da ja i on petljamo.
i on ju postuje i cijeni.
a ona mu je rekla da nadje drugu i da nisu jedno za drugo.



rekla sam mu da bi postenije bilo da je nasao kurvu za sex i platio je nego mene iskoristoo zavlacio.
kaze nije on nista kriv i ista san kao sve bivse mu sto kvocam.

veliki X.
Next please!!

Edit: Meni je takav odnos neprihvatljiv.
Radije cu biti uvijek sama nego tako da me neko krije jer su mu tudji osjecaji ili vlastiti komoditet bitniji od mene.
Jos kad smo se nesto porječkali bili (prije nego san skuzila)
rekao mi bio: me budes li davala priliku da te muski upozna ili njemu da ga upoznas. zavrsit ces ko 90posto hrvatica koje trce za likovima na kraju i zavrse s nekik kretenom.

zamisli ti njega.
radije cu biti solo cijeli zivot bez djece.
i uzivat u slobodi.
nego s filozofom poput njega
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 17:37   #373
Izgleda mi kako stvarno ne razumiješ neke stvari, smatram da odaješ svoju sebičnost. Zbog toga ću ti ja pisati iz svoje perspektive. Ja sam dijete rastavljenih roditelja i imam maćehu ☺
O razvodu roditelja neću pisati jer nije bitno baš, prošlo sve super, bez svađe, nije bilo ljubavi, prijatelji su, ma valjda najbolji razvod u povijesti.

Imam 20 godina. Prije 6 godina sam upoznala svoju maćehu. Prihvatila sam ju od prve, iako su mi se osjećaji užasno miješali. Ona je pametna mlada žena (27 godina), otac mi je isto dobar čovjek (43 godine). Prvo mi nije bilo jasno otkud tako mlada i lijepa žena s mojim ocem. Nije da je ružan, samo je krupniji i stariji od nje. Tako sam ju jednom prilikom pitala "Otkud ti s mojim tatom? Pa ima sijede i debeo je". Dijete k'o dijete, a ona je planula na mene. Tata nikada nije ulazio u naše prepirke, tako i treba, jer ne može odabrati jednu stranu kad smo obje krive i obje nas voli.
Dandanas se svađam s njom ali uvijek u tatinoj prisutnosti, nikada kad smo same.
Oni žive par godina u Njemačkoj, pa se družim s njom kad odem kod tate.
Ona mi može sestra biti po godinama, tako se i gledamo kad smo same, zapalimo koju cigaru kad tate nema (tata mrzi cigarete i ne zna da pušimo), gledamo po fejsu njene neprijateljice (ona nema fejs pa zato), kupile smo si jednom Malibu i nacugale se malo, sprdale se do 6 ujutro, zajedno u shopping, tračamo, pričamo o bivšima, učila me kako se mota u rizle hahah, kada smo bile na moru tata nam je kupio sve za ronjenje pa smo gledale ribice, ona baš ne zna plivati pa smo umirale od smijeha, kada smo skinule maske ostala nam je crta oko očiju i preko čela i tako smo morale hodati po gradu poslije plaže. Ma šou stvarno, super je ženska, ALI samo kad je sa mnom.
Kada je tata u blizini ona se ponaša kao da mi je mama "Nemoj ovo, nemoj ono, ne ispituj gluposti, pazi na ovo, ono..." Stvarno mi ide na živce. I onda naravno ja sam ta koja je prepreka između TATE I NJEGOVE CURE. A zašto?! Jer ona to tako predstavlja svima, ja sam dežurni krivac, a ona je jadna djevojka koja je između oca i njegove kćeri. Pa da je uvijek normalna i osoba kakva u suštini je, sve bi bilo presavršeno.
Zato žene koje su u vezi s muškarcem koji ima djecu, razmislite. Možete stvoriti odličan odnos između djeteta svog muža/dečka, ali ne smijete pred njim izigravati autoritet neki prema djetetu.
Budite kakve jeste. Vaš muž/dečko voli i svoje dijete i vas, nikoga više, nikoga manje, samo na neki drugi način!
Nadam se da ćete pročitati ovo jer sam se zaista potrudila haha sretno! 😊

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
HypnoticLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 16:03   #374
@splicanka, nije on filozof nego veliki manipulator koji je uspio ubenit nekoliko zena, ukljucujuci i tebe.

okani se ćorava posla.

kad te netko voli sretan je da te može pokazati i pohvaliti se svima , prijateljima i rodbini.
taj tebe samo mulja.
Moona Woona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 22:10   #375
Quote:
Moona Woona kaže: Pogledaj post
@splicanka, nije on filozof nego veliki manipulator koji je uspio ubenit nekoliko zena, ukljucujuci i tebe.
okani se ćorava posla.
kad te netko voli sretan je da te može pokazati i pohvaliti se svima , prijateljima i rodbini.
taj tebe samo mulja.
Hvala svima.

Da ma odj#bala san ja to. Kreten.
Solo sam i briga me se.
Bolje solo nego s kretenima posla imat.

Slazen se s tobon.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.