Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 09:41   #21
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Po tome, kao što sam već napisala, sve je nesretnija. Kada nekoga dobro poznaješ onda primjetiš svaku promjenu.
A zna doći do izražaja i u razgovoru kada i nije direktno rečeno.
Ne znam. Čini mi se da ipak nije bila svjesna što to sve nosi sa sobom.
Vjerojatno i nije bila svjesna....ne možeš nikada do kraja biti svjestan svih problema koje nosi razvedeni muškarac sa "prtljagom"...i nisu svi isti
Neki to hendlaju bez problema....a neki bogami i ne...i sve zavisi od bivše žene kojim će smjerom to ići...
Ako je osvetoljubiva ili tako to, da ne kažem nešto gore....biti će im svima teško...
Ako vidiš da je nesretna...razgovaraj sa njom...probaj vidjeti gdje se pogubila...i da li su joj usisali svu energiju, a da toga nije niti svjesna...
Uputi je ovdje...ima nas ovdje puno sa sličnim problemima i iskustvima
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:48   #22
Sve zavisi od konkretnog slučaja. Recimo, meni uopće ne bi bio problem živjeti s muškarcem i jednim njegovim djetetom tj. da ono živi s nama. To bi mi čak bio manji problem od ovog "bivša i 2 djece na drugoj lokaciji". Nije stvar u tome jel netko imao djecu prije mene ili ne, nego je više stvar u tome kako bi se sve to uklopilo U MOJ ŽIVOT.

Isto tako, ima žena kojima to ne smeta, koje imaju mentalitet "žrtvovanja", koji sam ja nekad imala, ali hvala Bogu više nemam. Nemam ja ništa protiv ničije djece iz prvog braka, već mi je važno kakva je toj osobi SADAŠNJA VEZA SAMNOM i MOJ ŽIVOT.

U osnovi, mislim da su u takvim vezama važne tri stvari:

- količina novaca - ako ga ima relativno dovoljno onda ništa nije problem, ima se i za staru i za novu obitelj. ako je lova jako oskudna, onda priča ne može uspjeti

- godine djeteta i to s kime žive - ako su djeca manja, financijska obaveza je puno dugoročnija i veća, pa ne ostane baš za "novo" dijete,s novom ženom, a ako su klinci na fakultetu i pred nekim svojim životom, ipak bude malo lakše. isto tako ako djeca žive s ocem i s novom suprugom puno je lakše, nego ako žive s prvom suprugom koja ih koristi kao polugu za manipulaciju

- osvještenost muškarca - jel preuzeo obavezu i brigu samo ili će preuzeo obavezu, brigu ali i prcanje bivše od 0-24 zato što se osjeća krivim. ako je samo prvo - super, sve se može dogovoriti. ako je drugo - zaboravi i bježi glavom bez obzira.

Kad se sve to zbroji i oduzme, moje rezoniranje je bilo jednostavno, jel se to meni isplati durat ili ne? Jesu li sretni i pozitivni trenuci u toj vezi ZA MENE brojniji od onih nesretnih i frustrirajućih? I odluka je onda vrlo laka. Pa neću se prcat s nečim što mi donosi više tuge nego sreće. Imam jedan život. A to što je netko svoj usrao, stvarno nije na meni da ja ispaštam radi njegovih sranja. Pa mogla sam i ja radit sranja u životu pa da me netko drugi poslije iz njih izvlači. A nisam. Sorry ljudi, al krpajte sami svoja sranja. Ili budite toliko divni i dobri prema meni da ću ja znati zašto mi se isplati izvlačit vas iz sranja. Ako bih dobivala ono što meni treba, ljubav i poštovanje, ništa ne bi bilo problem. Ali ako bi se od mene očekivalo da "dajem i dajem" a zauzvrat dobivam samo izdrkavanje partnera i njegove žene i djece - zdravo, dovidjenja, izdrkavajte vi ali bez mene.
Jel ovo što sam napisala zvuči razumno?

Zadnje uređivanje cica2014 : 21.02.2013. at 09:54.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:57   #23
Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
......
Jel ovo što sam napisala zvuči razumno?
Zvuči....meni pogotovo
Pogodila si bit i bez umotavanja u celofan...kratko i jasno
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:11   #24
kao prvo..
jako bih tesko pristala na vezu s razvedenim čovjekom
ne zbog djece nego zbog repova koji ostaju kroz bivsu zenu
i iz razloga sto bi mi se vrtila misao ako je on kriv za razvod,kako ce valjati meni??žčitala sam na jednom drugom forumu potresnu priču jedne zene koja nema jos ni 30godina..
pa ću je kratko prenjeti:
ona je ulozila trud i novac u zajednički krov u kući svekrve
da bi imala prometnu i ostala nepokretna,4 x ozivljavanja
dok se oina jadna oporavljala od tog nesretnog udesa dragi je trosio njene revolving i kreditne
i dosao u toplice da trazi razvod
istejrao je iz stana koji je ona sa njim svuila
izgubila je skrbnistvo nad djetetom zbog gubitka zdravlja..kad se vratila na posap čekali je njegovi dugovi..
zena je veliki borac,kreće u bitku otpočetka i ja joj se divim
sve je izgubila i jos ima snage da se bori za sebe idjete
i nadms e da ce uspjeti od sveg srca!!! <3

jos jedna poanta:
kako je ta druga zena pristala biti s covjekom koji je napustio zenu u najgorem mogućem periodu?
kako mozes voljeti nekog tako niskog,bez karakteramkoji nema srca??
Bog nije ćorava mačka..
sada ta "druga" zena uvjetuje prvoj sastanke s pastorkom i odredjuje sta i kada
Sramota!!


evo ovo je primjer loseg razvedenog muskarca..
koji nema nista dobrog u sebi i na tudjoj je nesreći sebi gradio sreću!!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:17   #25
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
kao prvo..
jako bih tesko pristala na vezu s razvedenim čovjekom
ne zbog djece nego zbog repova koji ostaju kroz bivsu zenu
i iz razloga sto bi mi se vrtila misao ako je on kriv za razvod,kako ce valjati meni??žčitala sam na jednom drugom forumu potresnu priču jedne zene koja nema jos ni 30godina..
pa ću je kratko prenjeti:
ona je ulozila trud i novac u zajednički krov u kući svekrve
da bi imala prometnu i ostala nepokretna,4 x ozivljavanja
dok se oina jadna oporavljala od tog nesretnog udesa dragi je trosio njene revolving i kreditne
i dosao u toplice da trazi razvod
istejrao je iz stana koji je ona sa njim svuila
izgubila je skrbnistvo nad djetetom zbog gubitka zdravlja..kad se vratila na posap čekali je njegovi dugovi..
zena je veliki borac,kreće u bitku otpočetka i ja joj se divim
sve je izgubila i jos ima snage da se bori za sebe idjete
i nadms e da ce uspjeti od sveg srca!!! <3

jos jedna poanta:
kako je ta druga zena pristala biti s covjekom koji je napustio zenu u najgorem mogućem periodu?
kako mozes voljeti nekog tako niskog,bez karakteramkoji nema srca??
Bog nije ćorava mačka..
sada ta "druga" zena uvjetuje prvoj sastanke s pastorkom i odredjuje sta i kada
Sramota!!


evo ovo je primjer loseg razvedenog muskarca..
koji nema nista dobrog u sebi i na tudjoj je nesreći sebi gradio sreću!!
A i ti si sad otišla u krajnost pobogu
To jedan užasan primjer, no nisu svi primjeri takvi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:57   #26
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post

U cijeloj situaciji mene bi smetala necivilizirana bivša žena.
...

Da sam na mjestu žene koja iskreno voli nekoga s "prtljagom" vjerujem da bih nastojala djeci pružit maksimalno ugodan poravak i dobro iskorišteno vrijeme bez ljubomornih ispada i predbacivanja partneru njegovo vrijeme provedeno s djecom. To mi je odvratno i sebično. Nekako vjerujem da bih se maksimalno potrudila da ih gledam, prihvatim kao svoje...
Nemoj me pogrešno shvatiti jer ovo nije direktno upućeno tebi. Ali kad si već to napisala da se nadovežem i postavim pitanje za sve.

Šta uopšte podrazumjeva pojam “civilizovana” bivša žena? Po meni ona koja ne pravi probleme, drame i koja se ne miješa u novi život svog bivšeg muža.
Koliko mi se čini u primjeru od VinnyVi, bivša ne pravi probleme, već je problem u “usklađivanju” tog čovjeka između dvije porodice. Bivša ne može em tako ispariti, niti njihova djeca. Logično je da bivša žena ima neke vrste kontakata sa tim svojim bivšim mužem, da se sa njime konsultuje ako ništa drugo onda radi djece, da im on pomaže, da ako djeca žele da se viđaju sa svojim ocem mnogo češće nego što je to sud propisao, da im se to omogući, pogotovu ako su djeca mala. To je u njihovom interesu, pogotovu ako im jako fali otac i ako se još nisu prilagodila novonastaloj situaciji. Od male djece ne možemo očekivati da razmišljaju i da se ponašaju kao odrasli, već treba nastojati da im se što više olakša.

Ako se bivša žena pomirila sa situacijom da će ta njihova djeca imati kontakata sa tom novom ženom i da se svi moraju prilagođavati, onda je valjda logično i da ta nova žena prihvati činjenicu da i oni postoje, da im on treba i da ga ne može imati cijelo vrijeme samo za sebe. Ona koja ne može to da prihvati, da ima razumijevanja, onda bolje i da ne ulazi u tu priču.

Kako će se sve to izbalansirati, to u velikoj mjeri zavisi od njega, od njegovog odnosa sa bivšom i sadašnjom ženom, kao i od svih njih kakvi su kao osobe. Bivša zvrcka za svaku sitnicu…Da li je to baš tako i ako jeste zašto? Možda je on upravo taj koji joj je rekao (zbog griže savjesti što nije više sa njima) da ga zove kad god im ustreba? Vjerujem da ima mnogo takvih žena, ali ja više poznajem onih koje ne žele baš da imaju previše kontakata sa bivšim mužem (neke ga ne žele uopšte) jer žele svoj mir i jer im je tako lakše. No, ako je sve to tako u praksi da bivša pretjeruje, on je taj koji mora da postavi neke granice. To jeste najteže, postići da svi budu zadovoljni.

Nova žena ne bi trebala da gleda tu njihovu djecu kao da su njena. Da me ne bi pogrešno razumjeli, prema toj djeci treba biti dobar i nastojati sve lijepo sa njima, ali ne treba pretjerivati, kao što to obično u praksi biva slučaj. Treba postojati mala distanca, tek toliko da se djeci da dovoljno prostora da sama odrede koliko žele bliskosti sa tom novom ženom. Ta djeca imaju svoju majku i niko je ne može zamjeniti i svako forsiranje, nametanje, pa čak i prevelika bliskost može biti mač sa dvije oštrice. Ako djeca prihvate tu novu ženu, najbolje kao drugaricu-onda super, a ako ne, onda ne treba forsirati.

Znam reći ćete takva vrsta bliskosti obično nije po “konti” i smeta njihovoj majci. Ima i toga, dosta često, pa upravo stoga treba ta distanca i oprez barem na početku, dok se ne vidi kako će sve to funkcionisati i kako stoje stvari. Prepucavanje preko djece nikome ne treba. Sve je OD-DO slučaja a ima i takvih majki kojima to druženje djece i nove žene uopšte ne smeta.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 11:03   #27
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Nemoj me pogrešno shvatiti jer ovo nije direktno upućeno tebi. Ali kad si već to napisala da se nadovežem i postavim pitanje za sve.

Šta uopšte podrazumjeva pojam “civilizovana” bivša žena? Po meni ona koja ne pravi probleme, drame i koja se ne miješa u novi život svog bivšeg muža.
Koliko mi se čini u primjeru od VinnyVi, bivša ne pravi probleme, već je problem u “usklađivanju” tog čovjeka između dvije porodice. Bivša ne može em tako ispariti, niti njihova djeca. Logično je da bivša žena ima neke vrste kontakata sa tim svojim bivšim mužem, da se sa njime konsultuje ako ništa drugo onda radi djece, da im on pomaže, da ako djeca žele da se viđaju sa svojim ocem mnogo češće nego što je to sud propisao, da im se to omogući, pogotovu ako su djeca mala. To je u njihovom interesu, pogotovu ako im jako fali otac i ako se još nisu prilagodila novonastaloj situaciji. Od male djece ne možemo očekivati da razmišljaju i da se ponašaju kao odrasli, već treba nastojati da im se što više olakša.

Ako se bivša žena pomirila sa situacijom da će ta njihova djeca imati kontakata sa tom novom ženom i da se svi moraju prilagođavati, onda je valjda logično i da ta nova žena prihvati činjenicu da i oni postoje, da im on treba i da ga ne može imati cijelo vrijeme samo za sebe. Ona koja ne može to da prihvati, da ima razumijevanja, onda bolje i da ne ulazi u tu priču.

Kako će se sve to izbalansirati, to u velikoj mjeri zavisi od njega, od njegovog odnosa sa bivšom i sadašnjom ženom, kao i od svih njih kakvi su kao osobe. Bivša zvrcka za svaku sitnicu…Da li je to baš tako i ako jeste zašto? Možda je on upravo taj koji joj je rekao (zbog griže savjesti što nije više sa njima) da ga zove kad god im ustreba? Vjerujem da ima mnogo takvih žena, ali ja više poznajem onih koje ne žele baš da imaju previše kontakata sa bivšim mužem (neke ga ne žele uopšte) jer žele svoj mir i jer im je tako lakše. No, ako je sve to tako u praksi da bivša pretjeruje, on je taj koji mora da postavi neke granice. To jeste najteže, postići da svi budu zadovoljni.

Nova žena ne bi trebala da gleda tu njihovu djecu kao da su njena. Da me ne bi pogrešno razumjeli, prema toj djeci treba biti dobar i nastojati sve lijepo sa njima, ali ne treba pretjerivati, kao što to obično u praksi biva slučaj. Treba postojati mala distanca, tek toliko da se djeci da dovoljno prostora da sama odrede koliko žele bliskosti sa tom novom ženom. Ta djeca imaju svoju majku i niko je ne može zamjeniti i svako forsiranje, nametanje, pa čak i prevelika bliskost može biti mač sa dvije oštrice. Ako djeca prihvate tu novu ženu, najbolje kao drugaricu-onda super, a ako ne, onda ne treba forsirati.

Znam reći ćete takva vrsta bliskosti obično nije po “konti” i smeta njihovoj majci. Ima i toga, dosta često, pa upravo stoga treba ta distanca i oprez barem na početku, dok se ne vidi kako će sve to funkcionisati i kako stoje stvari. Prepucavanje preko djece nikome ne treba. Sve je OD-DO slučaja a ima i takvih majki kojima to druženje djece i nove žene uopšte ne smeta.
Poptpisujem tvoj post od A do Ž sve si lijepo napisala, baš takvo razmišljanje i jest ispravno. Kad ulaziš u zajednicu sa čovjekom koji ima prošlost, trebaš znati da se ta prošlost neće izbrisati i da je tu, moraš je prihvatiti, ponekad nešto i žrtvovati. ja stvarno imam odličan odnos sa posinkom i njegovom mamom, smatram je dijelom svoje obitelji....
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:02   #28
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Kako se nosite sa tim i kako ste se postavili?
Muškarac je taj koji se treba postaviti u odnosu na djecu i bivšu ženu s jedne strane i novu ženu i zajedničko dijete s druge, inače može nastati zbilja kaos. (isto vrijedi i za svekrve al nije tema pa neću o tome )
Ja s tim zbilja nisam imala nikakvih problema jer je mm imao uređene odnose, a s obzirom da ne žive u istim gradovima, uglavnom su se svi držali onoga što je dogovoreno kod razvoda. S druge strane obožavam djecu i ne mogu zamisliti da bi mi smetalo da se čuju svaki dan pa i pet puta. S bivšom se više ni ne čuje jer od kad su djeca veća za tim valjda više nema potrebe.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:17   #29
Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
Sve zavisi od konkretnog slučaja. Recimo, meni uopće ne bi bio problem živjeti s muškarcem i jednim njegovim djetetom tj. da ono živi s nama. To bi mi čak bio manji problem od ovog "bivša i 2 djece na drugoj lokaciji". Nije stvar u tome jel netko imao djecu prije mene ili ne, nego je više stvar u tome kako bi se sve to uklopilo U MOJ ŽIVOT.
Upravo sam se htjela osvrnuti na ono što je shicki napisala i onda pročitam ovo. I meni djeluje lakše u slučaju kada su djeca kod njega i prije bih ušla u takvo što jer mi onda život ne bi ovisio o nečemu drugom. Znala bih da nas je sada troje, ili četvero, nije ni bitno. U drugom slučaju nas je dvoje a zaprovo nas je petero.

Sada će netko reći da je to pitanje percepcije. Ja bih rekla da ipak nije. Jer evo npr. nije se jednom dogodilo da mora odgoditi odlazak u kino, izlazak, bilo što, jer djeca neplanski dolaze. A nije neplanski zbog nekog hira bivše žene. Nije žena kriva što joj je posao takav a ima i ona pravo na svoj život.
E, sada, ja ovo opet pišem iz druge ruke. I ne poznajem bivšu. Vjerojatno postoje trzavice, ali vjerujem da je nešto ozbiljnije da bi mi rekla.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
...
Bude Harderfaster, prvom prilikom kada budemo imali više vremena za provesti zajedno. Ali neću ništa forsirati. Na njoj je da sama kaže ako želi.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
A i ti si sad otišla u krajnost pobogu
To jedan užasan primjer, no nisu svi primjeri takvi
Pretjera ga, da.
Ali tužna priča.

Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
...
Ne zove jer su joj otpala vrata od ormarića i takvo što. Ali svaki i najmanji problem vezan za djecu, svađica, loša ocjena ili je pogodio nekoga loptom na satu tjelesnog. Ne znam. S jedne strane tako i treba, a s druge mi je mission impossible biti uključen u život djece kao što je bio prije.

Pretpostavljam da bi ipak bilo drugačije da i ona ima nekoga i da su djeca odraslija.

Teoretski se i ja potpuno slažem. Ali praktično naći odgovarajući balans... uh teško. Ovdje mislim prvenstveno na odnos s djecom. Zapravo tek sada, što više razmišljam i čitam vas, izgleda još teže.


Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
...
To što niste u istom gradu mi je isto olakšavajuća okolnost.
VinnyVi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:26   #30
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
I meni djeluje lakše u slučaju kada su djeca kod njega i prije bih ušla u takvo što jer mi onda život ne bi ovisio o nečemu drugom......... Ali svaki i najmanji problem vezan za djecu, svađica, loša ocjena ili je pogodio nekoga loptom na satu tjelesnog. Ne znam. S jedne strane tako i treba, a s druge mi je mission impossible biti uključen u život djece kao što je bio prije.
Moja sestrična je imala sličnu situaciju, koja se vrlo brzo promijenila kad je njezin dragi zbog takvih stvari svojoj bivšoj spomenuo da bi bilo najbolje da mala živi kod njega s obzirom da se mama ne može sama brinuti za nju.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:53   #31
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Moja sestrična je imala sličnu situaciju, koja se vrlo brzo promijenila kad je njezin dragi zbog takvih stvari svojoj bivšoj spomenuo da bi bilo najbolje da mala živi kod njega s obzirom da se mama ne može sama brinuti za nju.
Koliko su problemi s djecom sada njeni, koliko zajednički? Gdje je granica?
VinnyVi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:59   #32
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Moja sestrična je imala sličnu situaciju, koja se vrlo brzo promijenila kad je njezin dragi zbog takvih stvari svojoj bivšoj spomenuo da bi bilo najbolje da mala živi kod njega s obzirom da se mama ne može sama brinuti za nju.
Zanima me da li bi namigivala i da mu je bivša rekla Ok, neka mala malo bude s tobom .

Ja sam svom rekla , pa se pravio da ne čuje.

Ako ga ne obavještavaš (pri tome mislim na bitne stvari , škola,bolest) , onda mu ne daš u djetetov život , ako ga
obavještavaš onda si dosadna i nemožeš sama.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 16:03   #33
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post
Koliko su problemi s djecom sada njeni, koliko zajednički? Gdje je granica?
Pa gle, kad netko "zaprijeti oduzimanjem skrbništva" onda druga osoba valjda instinktivno svede svoje nepotrebne kontakte na minimum. A o tuđim granicama ne mogu pričati jer ih ne znam. Pretpostavljam da je granica- dijete i njegove potrebe, a ne bivša i njezini hirovi.
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li bi namigivala i da mu je bivša rekla Ok, neka mala malo bude s tobom .

Ja sam svom rekla , pa se pravio da ne čuje.

Ako ga ne obavještavaš (pri tome mislim na bitne stvari , škola,bolest) , onda mu ne daš u djetetov život , ako ga
obavještavaš onda si dosadna i nemožeš sama.
Kakve veze ima smajlić Da je rekla OK, sestrična bi bila najsretnija jer ona nema djecu. Zato sam i citirala onu prvu rečenicu prije u kojoj je autorica napisala da bi joj bilo draže da djeca žive s njim.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:59   #34
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa gle, kad netko "zaprijeti oduzimanjem skrbništva" onda druga osoba valjda instinktivno svede svoje nepotrebne kontakte na minimum. A o tuđim granicama ne mogu pričati jer ih ne znam. Pretpostavljam da je granica- dijete i njegove potrebe, a ne bivša i njezini hirovi.


Kakve veze ima smajlić Da je rekla OK, sestrična bi bila najsretnija jer ona nema djecu. Zato sam i citirala onu prvu rečenicu prije u kojoj je autorica napisala da bi joj bilo draže da djeca žive s njim.
Prijetnja oduzimanjem skrbništva je odvratna , pogotovo u situaciji kada se komunicira oko djeteta .

Sigurno znaš da bi briga za djecu trebala biti zajednička . A djeca ponekad koriste situaciju , i ne žele poslušati ili dogovoriti se o nekim bitnim stvarima .
Meni je onda normalno da se nazove drugi roditelj, i da se situacija pokuša zajednički riješiti.
Jer onda nema mrdanja u stilu tata bi mi to dao i sl.

Tako da ne znam kako novi partner može procijeniti koja je sitacija bila za zvanje , a koja nije? I otkuda mu pravo da se plete?

Pa valjda taj bivši - sadašnji nije retardiran da mu se mora dozirati komunikacija sa bivšom ili djecom.

A ako se nova osjeća ugroženo - njen problem.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 18:11   #35
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Prijetnja oduzimanjem skrbništva je odvratna , pogotovo u situaciji kada se komunicira oko djeteta .

Sigurno znaš da bi briga za djecu trebala biti zajednička . A djeca ponekad koriste situaciju , i ne žele poslušati ili dogovoriti se o nekim bitnim stvarima .
Meni je onda normalno da se nazove drugi roditelj, i da se situacija pokuša zajednički riješiti.
Jer onda nema mrdanja u stilu tata bi mi to dao i sl.

Tako da ne znam kako novi partner može procijeniti koja je sitacija bila za zvanje , a koja nije? I otkuda mu pravo da se plete?

Pa valjda taj bivši - sadašnji nije retardiran da mu se mora dozirati komunikacija sa bivšom ili djecom.

A ako se nova osjeća ugroženo - njen problem.

Odvratno je da onaj ko ima skrbništvo manipulira i za to koristi dijete, a što se tiče zajedničkog rješavanja situacije, ko garantira da će se roditelji složiti oko nečega vezano za odgoj djeteta, pa da ovo drugo neće za inat po svome činiti?

Otkud novom partneru pravo da se plete? Pa gle, kad imaš problem, kome ćeš se izjadati i tražiti ga savjet ako ne partnera/icu?

I prije bi rekla da se bivša osjeća ugroženo,a ne nova!
marijeta0510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:35   #36
Quote:
marijeta0510 kaže: Pogledaj post
Odvratno je da onaj ko ima skrbništvo manipulira i za to koristi dijete, a što se tiče zajedničkog rješavanja situacije, ko garantira da će se roditelji složiti oko nečega vezano za odgoj djeteta, pa da ovo drugo neće za inat po svome činiti?

Otkud novom partneru pravo da se plete? Pa gle, kad imaš problem, kome ćeš se izjadati i tražiti ga savjet ako ne partnera/icu?

I prije bi rekla da se bivša osjeća ugroženo,a ne nova!
Voljela bih čuti bivšu tvog muža , a i njega, sa wannabee trudnica si skoknula na raspravu o djeci i bivšima . Zgodno
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:45   #37
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Voljela bih čuti bivšu tvog muža , a i njega, sa wannabee trudnica si skoknula na raspravu o djeci i bivšima . Zgodno
Zar je zabranjeno gledati i sudjelovati u više tema?
marijeta0510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 22:19   #38
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
Mene bi više zanimalo zašto se razveo, jer ako je varao, mlatio i sl. to i mene čeka. Žene se obično razvode kad muž napravi neko veće sranje ili puno manjih. Nije pravilo ali u većini slučajeva. Da se sad tu neko ne uhvati...
Nije hvatanje, ali mislim da je ovo tvoje čisto generaliziranje. Misliš da ljudi većinom ništa ne nauče iz takvih situacija?

Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da njega nema, ti vodiš brigu o njegovoj djeci dok se ona češe dolje ili??

Gdje točno ti tu ispaštaš?
To što on zarađenim novcima financira svoju djecu umjesto da lova ide tebi na račun??
Ona za to vrijeme češe svoju
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 01:22   #39
Quote:
VinnyVi kaže: Pogledaj post


Koliko bi vas bilo uopće spremno ući u takvu vezu ili brak, ili bi pobjegle prvom prilikom?
Dala bih šansu, ako je kao čovjek u redu, bih.
No, nekako, čovjek mora staviti tačku na i u bivšem braku. Kod nas generalno besparica i financije su velik problem, zaduženi smo, kriza je. Žena koja ima nekako si uvijek lakše i brže nađe muškarca, jer, mišljenja sam da je puno problema u vezama s razvedenima što počesto bivša nema nikog, krpa s parama, hendla djecu i, sve je starija, a sama.


No, ja uvijek razlikujem brak i porodicu. Ako se brak raspao, porodica ide dalje. On za svoju djecu mora biti tu i dostupan. Kad bi bivša bila udana i sretna u novoj vezi ne bi mi nimalo smetalo ništa; kad bi bila naporna, ozlojeđena i zabadala stalno nož u leđa, smetalo bi mi jer nije stavio tačku na i.

S onima koji su prebacivali imovinu na braću, sestre, roditelje da ne dijele s bivšom ženom, koji se nisu pošteno i pravično rastali ne bih nikad bila.
S onim koji ne plaća alimentaciju, ne bi ni kafu popila.

Svakakvih priča ima, pa sam skoro sjedila na kafi s jednim poznanikom. I pitam što ima novo u njegovom životu, imao je dva braka, iz prvog ima dvije velike kćeri i u drugom desetogodišnjeg sina. Bili su uvijek fer. Ostavio je prvoj stan, bio korektan u svemu. I tako on priča: Umrla mu prva žena, potreslo ga. "Neko koga sam volio, ko mi je bio drag i dio mog i života moje djece."
Jako mi se to svidjelo. Život ipak brzo prođe i treba misliti na malu ljudsku sreću.

Inače, zbilja, ima i razvoda s ljudskim licem i uspješnih drugih brakova.
Cvjetnapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 08:13   #40
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
A i ti si sad otišla u krajnost pobogu
To jedan užasan primjer, no nisu svi primjeri takvi

oprosti ali priča ej istinita
toj zeni to nije uzasan primjer kako ti pises nego pobogu njen zivot covječe

pa nemogu svi imati kućicu u cvjeću i happy end ?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.