Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2016., 16:15   #41
Zanimljiva tema... čudi me kako je prije nisam skontao.
I kako to da je 3 godine u samici?
Trump, a?


Kako god, teorija zavjere je po meni jako širok pojam, no isto tako je i jako raširen među nama, valjda još od početka svijeta.
Mada mi je pomalo nategnuto da postoji neka vrhovna ili krovna organizacija koja sve to kontroliše... prije bih rekao da ih ima hrpa, sa ovim onim ciljem. A u slučaju međusobne kolizije, vjerovatno ona veća pojede onu manju.

Sa druge strane, jedan forumaš je ovde to jako dobro napisao da je u "šumi najlakše sakriti drvo".
Opet, postavlja se pitanje, da li je jednostavnije eliminirati nepoželjne ili samo javno trubiti protiv njih.

Možda mi sami sebi stvaramo teorije zavjere kao neku vrstu izlike, jer nam se, ili oko nas dešavaju stvari koje se kose sa našim shvatanjem svijeta ali smo mi prekilavi, preletargični i prenemoćni da to promijenimo.
U biti, iz kukavičluka.

Onda, da li bi se teorijom zavjere mogle nazvati i religije, istorijske činjenice, kulturno-sociološka shvatanja i tako dalje.
Ili neke uobičajene predrasude, stereotipi i ustaljena vjerovanja... koji su uglavnom nastali kao manjak informacija i znanja.

Neke od njih su možda nastale i iz dobrih pobuda, radi očuvanja morala i slično.
Svi iole stariji znamo za čuvenom Marka Kraljevića koji je opjevan kao junak, a u stvari je običan vazal koji je na kraju i poginuo ratujući za Osmanlije. A vjerujem da i kod svih ostalih naroda ima takvih "junaka" ili "anti-junaka".
Osobno, cijelu svijetsku istoriju generalno smatram prilično šupljom i nategnutom, pogotovo onu malo stariju.

Na kraju, ima na YT jedan kratki video sa teorijama zavjera koje su se pokazale istinitim.
Tko zna, možda smo svi mi zaista u nekoj vrsti matriksa, a takve stvari su u stvaru samo očajnički glitchevi u sistemu koje plasira pokret otpora sakriven u utrobi zemlje.
;kava:
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:03   #42
evo ovih dana u godini je posebno popularna teorija zavjere koja se kroz medije gura već 15ak godina intenzivno.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...at/932535.aspx


pa majstor kaže:

...protiv 80 tisuća napadača okupljenih u 11 operativnih brigada JNA i dobrovoljačkih četničkih odreda pod zapovjedništvom ratnog zločinca Veselina Šljivančanina.

da bi malo kasnije poentirao sa:

Iskazi svjedoka vremena govore da je 800 dragovoljaca ZNG-e uzaludno čekalo u Marincima

I što bi 800 hrvatskih dragovoljaca napravilo protiv 80 000 srbočetnika? odnos 1:100

pa kaže:

Proračunato hladno je uskraćena vojna podrška Vukovaru koja im je život značila.

kako? već je sam naveo odnos snaga, kako je tih navodnih 800 moglo spasiti Vukovarce? Koliko od tih 800 bi izginulo u samom Vukovaru?
odurni_gad is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:20   #43
Bunjac je lažljivo smeće pa me ne čudi što obljetnicu Vukovara obilježava teorijama zavjere i lažima. Ono što me čudi je zašto Vojković, koji je na ovom forumu prije 5 godina pisao o tadašnjim senzacionalističkim člancima, koji su počeli nakon lažiranog priloga Hrvoja Zovka na HRT-u, ne napiše neki tekst o tome na indexu, koji svake godine potiče priče o prodaji Vukovara.
Zajedničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 18:02   #44
možda...možda se moglo pokušat izvući naše, da ne ostanu na milost i nemilost

psima.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 15:08   #45
Konjsko meso u svinjskim i goveđim proizvodima.

Meni nije jasno u čemu je problem. Po cijenama mesa bih rekao da je konjsko meso skuplje od svinjskog. Nisam siguran za cijenu u odnosu na goveđe meso. Po kvaliteti je konjsko meso dobro.

Razumio bih da je netko podmetnuo svinjetinu muslimanima u Bosni. To bih razumio kao nekakvu podlu radnju ili nešto slično. Ali to da netko podmeče konjsko meso koje je zapravo i kvalitetno i skupo to mi nije jasno. Osim toga i svinje i goveda se uzgajaju zbog hrane. Konji se niti ne uzgajaju zbog hrane što znači da konja ima i manje. Konjetina bi se sigurno prodala skuplje i od svinjetine i od govedine, po mom mišljenju. Mogla bi se prodavati i kao zdrava hrana a to uvijek pali.

Neki tvrde da se radi i o nekakvoj zavjeri. Može li netko objasniti o čemu se tu radi.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 06:50   #46
Okej.
Radi se o međunarodnoj zavjeri konjskih guzica,
Ako ti nije jasno o čemu se radi, pitaj Majkla Jorka i Lizu Mineli.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.