Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 16:54   #61
Nema energetskog certifikata, a ni zakona fizike po kojem možeš grijati prostor na tropske uvjete i platiti malo za grijanje, ili imati mal račun za struju, a imati 150 trošila.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 17:05   #62
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nema energetskog certifikata, a ni zakona fizike po kojem možeš grijati prostor na tropske uvjete i platiti malo za grijanje, ili imati mal račun za struju, a imati 150 trošila.
Ideja certifikata i nije razbacivanje energijom već promicanje štednje energije i reguliranje tržišta nekretnina, suzbijanje malverzacija.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 20:34   #63
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ideja certifikata i nije razbacivanje energijom već promicanje štednje energije i reguliranje tržišta nekretnina, suzbijanje malverzacija.
razumijem promicanje štednje energije, no,
daj mi pojasni kako certifikatom reguliraš tržište (reguliraš? tržište?) i suzbijaš malverzacije u trgovini nekretninama???

i daj mi, molim, pojasni zašto su certificiranja oslobođene nekretnine do 50m2?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 21:09   #64
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post

i daj mi, molim, pojasni zašto su certificiranja oslobođene nekretnine do 50m2?
i mene ovo zanima?

inače sam za energetske certifikate, ali ovo mi je malo čudno recimo moj stan 72m2 i pokraj mene prvi stan je od 49m2 i sad bih ja trebao certifikat, a moj susjed ne
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 23:14   #65
Imam bolju ideju. Sve te raznorazne certifikate koje će nam nametnuti trebalo bi objediniti u jedan jedini: "certifikat za šišanje ovaca" s kojim onda možeš ostvariti popust na kolače u slastičarni Marije Antoanete ako dokažeš da nemaš za kruh.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 00:12   #66
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
razumijem promicanje štednje energije, no,
daj mi pojasni kako certifikatom reguliraš tržište (reguliraš? tržište?) i suzbijaš malverzacije u trgovini nekretninama???

i daj mi, molim, pojasni zašto su certificiranja oslobođene nekretnine do 50m2?
Cijeli posao sa certifikatima nije smišljen da bi Hrvatska i Hrvati nešto uštedili i postali efikasniji u odnosu na ostale EU mudrace.

Upravo je suprotno. Probudite se.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 00:57   #67
Najbolje promicanje štednje energije je da te toliko osiromaše da nemaš za plaćati struju pa ti je isključe. Znam ljude koji žive u mraku i smrzavaju se, a bit će ih sve više. Ako Linić pikira na ovaj način štednje energije onda je na dobrom putu.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 01:03   #68
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Najbolje promicanje štednje energije je da te toliko osiromaše da nemaš za plaćati struju pa ti je isključe. Znam ljude koji žive u mraku i smrzavaju se, a bit će ih sve više. Ako Linić pikira na ovaj način štednje energije onda je na dobrom putu.
Ako ti se ne sviđa - obrati se svom EU-zastupniku, ili počni prikupljati onih milijun potpisa da EU-parlament popriča o tome.

Ceritifikat je prihvaćanje pravila EU. I to po meni dobro rješenje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 01:05   #69
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
razumijem promicanje štednje energije, no,
daj mi pojasni kako certifikatom reguliraš tržište (reguliraš? tržište?) i suzbijaš malverzacije u trgovini nekretninama???

i daj mi, molim, pojasni zašto su certificiranja oslobođene nekretnine do 50m2?
Što je teško za shvatiti u namjeri da će kupci od sada imati uvid u energetsku kvalitetu objekta, tj. neće biti varani od strane prodavača. Što je loše u tome?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 01:18   #70
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Što je teško za shvatiti u namjeri da će kupci od sada imati uvid u energetsku kvalitetu objekta, tj. neće biti varani od strane prodavača. Što je loše u tome?
Hrvatski ulizice strancima?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 01:41   #71
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako ti se ne sviđa - obrati se svom EU-zastupniku
A jel' mu mogu tek tako pisati ili mi treba certifikat za postavljanje pitanja?
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 01:51   #72
Talking

Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
A jel' mu mogu tek tako pisati ili mi treba certifikat za postavljanje pitanja?
kako naivno pitanje!

Naravno da za postavljanje bilo kakvoga pitanja svome zastupniku morate proći barem 10-godišnu edukaciju kroz specijalizirane studije odobrene od EK; odluko o tome jest li kvalificirani da postavite pitanje naravno donosi onaj onaj kome ćete pitanje postaviti. Demokratski.

Naravno, možete za puno manje para nabaviti par stotina kalašnjikova, bombi, rašpi i livora na crno pa onda riješiti problem tamo gdje jeste.

Ali to nije seksi. A i nevladine udruge će poludit. E, to je problem, kad imate 10.000 nesposobnih luđaka koji nitko više ne financira.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 07:14   #73
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Što je teško za shvatiti u namjeri da će kupci od sada imati uvid u energetsku kvalitetu objekta, tj. neće biti varani od strane prodavača. Što je loše u tome?
varani?
a nekretnine se kupuju onako, na neviđeno?
kao što naručimo masku za iphone preko ebaya?

svi mi izbjegavaju odgovor na pitanje:

zašto su nekretnine manje od 50m2 oslobođene certificiranja?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 07:25   #74
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
i mene ovo zanima?

inače sam za energetske certifikate, ali ovo mi je malo čudno recimo moj stan 72m2 i pokraj mene prvi stan je od 49m2 i sad bih ja trebao certifikat, a moj susjed ne
gleda se površina cijele zgrade, ne stambene jedinice
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 07:58   #75
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ideja certifikata i nije razbacivanje energijom već promicanje štednje energije i reguliranje tržišta nekretnina, suzbijanje malverzacija.
Onda neka svoje ideje provedu u djelo.

Neka se ova vlast odrekne birokratsko -žandarskog mentaliteta okupacijske vlasti!

Ideja certifikata je odlična stvar. Već desetljećima govorim ljudima koji nemaju izolirane kuće da su bedaki koji imaju previše novca.

Ali ne vidim kako će svijesti građana pomoći propisivanje enormno skupih certifikata kada se poruka može poslati puno jednostavnije i korisnije.
Kada nekome naplatiš 4000 kn za certifikat, oteo si mu novac kojim je za tu kuću mogao kupiti stiropor , mrežice i kutnike za fasadu kojim je mogao podići energetsku efikasnost kuće za dva razreda.

Taj podatak dovoljno govori sam za sebe da vlasti nije cilj povećati energetsku efikasnost i time pomoći i građanima da uštede, i državi da smanji ovisnost o uvoznim energentima , da ispuni kvote co2, itd...
Cilj je opljačkati građane nametanjem nepotrebno kompliciranih i skupih propisa i dokumenata.
Još jedamput.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:30   #76
Gledano sa strane običnog malog čovjeka, vrlo dvojbena stvar.
Ako živiš u zgradi s centralnim grijanjem i nemaš mogućnost pojedničnog obračuna potrošene energije po stanu, plaćaš po kvadratu koliko svi potroše, bez obzira tko se ne grije, a tko grije zrak. Čemu tu služi energetski certifikat?
U dvije jednako izolirane kuće, ja grijem sve prostorije na 23, netko drugi dvije prostorije na 21, ostalo ne grije - bez obzira na certifikat i energetski razred plaćamo onoliko koliko potrošimo.
I za mene laika, kako iz izmjerene debljine zida saznati sastav ugrađenog materijala bez bušenja?
topla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:31   #77
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
gleda se površina cijele zgrade, ne stambene jedinice
I onda svi stanovi u zgradi imaju jedinstven energetski certifikat ?

Čak i onaj na sjevernoj strani na posljednjem katu pod pločom kojeg zimi nemožeš ugrijat a ljeti ohladit ima isti certifikat kao i ostali stanovi u zgradi.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:56   #78
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nema energetskog certifikata, a ni zakona fizike po kojem možeš grijati prostor na tropske uvjete i platiti malo za grijanje, ili imati mal račun za struju, a imati 150 trošila.
Ali u nekoj zgradi s kvalitetnom izolacijom ce ti visestruko jeftinije biti imati isto zagrijan prostor, ili isto ohladjen, od nekog propusnog stana od pune cigle ili pod neizoliranim krovom.

Kolega u stanu od 72 kvadrata ima cca 150-180 kn plina, a moji starci imaju u stanu od 78 kvadrata 560 kn. Al on je na juznoj strani, u skroz novoj zgradi, a moji na sjeverozapadnoj, u zgradi iz 60ih.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 09:02   #79
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post

Kolega u stanu od 72 kvadrata ima cca 150-180 kn plina, a moji starci imaju u stanu od 78 kvadrata 560 kn. Al on je na juznoj strani, u skroz novoj zgradi, a moji na sjeverozapadnoj, u zgradi iz 60ih.
To je zbog dobre toplinske izolacije, a ne zbog skupog energetskog certifikata!
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 09:13   #80
Amen!

Uz dodatak, plaćanje en. certifikata neće smanjiti račun za grijanje, ali će smanjiti kvalitetu izolacije.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.