Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 20:09   #261
Prije bilo kakvih smjena HDZ bi trebao najuriti onoga tko im osmišljava PR.

Čak i da je Martina Dalić Gospodarica PR Svemira, ne bi ju bilo pametno gurati u prvi plan zbog suprugovog položaja u INI. Dodajmo na to i njezin naoko energičan stav (a zapravo prepun rupa) u intervjuu Panjkoti na RTL-u (?), a posebno dio u kojem problematizira kako bi to trebalo izgledati referendumsko pitanje (prodajemo 25% HEP-a da bismo dokinuli uhljebništvo, dioničari HEP-a će ubirati dividendu, itd,.) - i čovjeku nikako nije jasno čija je ideja da upravo ona promovira cijelu ideju prema javnosti.

BTW, što je s Goranom Marićem? Ne sjećam se kad sam zadnji put pročitao nešto o njemu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 20:34   #262
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Prije bilo kakvih smjena HDZ bi trebao najuriti onoga tko im osmišljava PR.

Čak i da je Martina Dalić Gospodarica PR Svemira, ne bi ju bilo pametno gurati u prvi plan zbog suprugovog položaja u INI. Dodajmo na to i njezin naoko energičan stav (a zapravo prepun rupa) u intervjuu Panjkoti na RTL-u (?), a posebno dio u kojem problematizira kako bi to trebalo izgledati referendumsko pitanje (prodajemo 25% HEP-a da bismo dokinuli uhljebništvo, dioničari HEP-a će ubirati dividendu, itd,.) - i čovjeku nikako nije jasno čija je ideja da upravo ona promovira cijelu ideju prema javnosti.

BTW, što je s Goranom Marićem? Ne sjećam se kad sam zadnji put pročitao nešto o njemu.
Ali pazi ona bi prodala HEP da bi smanjila uhljebništvo a kaj bi onda s kupnjom INE, povećala uhljebništvo.
skvoter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 09:20   #263
Quote:
swap kaže: Pogledaj post
nema druge nego napraviti intreview sa Nikom Dalićem i pitati ga za
koje je potreba podizan kredit, "opci i korporativi poslovi" mogu biti i MOL investicije u Madzarskoj.

I naravno Dalicku treba pod hitno smijeniti, ne samo zbog izdaje vec i zbog osobne koristi ( bracna imovina je zajednicka).
definitivno, dronjak od karaktera

MOL ništa nije ulagao u INA. Ulagao je samo u džepove parazita tipa njene lošije polovice. Godinama se čak i avionsko gorivo uvozi iz Madžarske. Nema apsolutno nikakve potrebe za kupovinom, a istoj koja zgleda kao da je ispala iz noćne more lijepi vritanjak. Tragedija je što HEP je izuzetno profitabilan i jeftinije je uzeti kredit sa debelim kamatama što bi HEP bez problema otplatio.
Neka samo počnu kupovati struju koja je tri puta jeftinija nego koju proizvode i eto dovoljno novca i za nepotrebnu transakciju.
najbolja je priča sa Sirijom vratiti će sa polja plina i nafte ... kobajagi smiješi se "posao" koji je odavno izgubljen.

Užaš ... užaš ... užas ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 14:46   #264
sirijska polja dignuta u zrak

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...iriji/5482435/

koliko sad vrijedi ina ? i kakva je korist od sirijskih polja u plamenu?

http://www.vecernji.hr/svijet/video-...siriji-1140922

Zadnje uređivanje Mahun : 09.01.2017. at 15:28.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 15:30   #265
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
čovjeku nikako nije jasno čija je ideja da upravo ona promovira cijelu ideju prema javnosti.
To je njena ideja i ingerencija. Koliko je meni poznato gđa Dalić nije naklonjena državnom vlasništvu i ovaj manevar je pokušaj tranzicijskog rješenja do novog vlasnika.

Bolje je ikakvo rješenje od dosadašnjeg statusa quo. Moguće je da ona riskira svoju političku karijeru ovim potezom i baš zato ona treba objašnjavati ovaj potez.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 15:57   #266
hmmmn, njena politička karijera....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:04   #267
citiram mcfuck sa podforuma svijet-sirija

INAine instalacije u Siriji porusene su eksplozivom. Pao je kamen sa srca mnogim INAsima i drugim ukljucenim u izvlacenje 1 milijarde dolara gotovog novca iz INA s navodnim ciljem izgradnjem infrastrukture za plinska polja u vukojebini u Siriji.
Izvuci toliku lovu iz jedne hrvatske firme koja da je tu lovu ulozila u modernizaciju mogla bi pojesti za dorucak MOL i mnoge takve firme.
Umjesto da se modernizira, INA je toliki ogroman novac navodno ulozila u Siriju, a vrlo vjerojatno istovarila u necije privatne dzepove.
Samo za vasu informaciju, i za najvece svjetske naftne firme, ulaganja od 1 miljarde dolara gotovine su ogromni novci a kamoli za vec debelo opljackanu i iscjedjenu INU.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:08   #268
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
hmmmn, njena politička karijera....
Quote:
22. rujna 2014. je napustila HDZ zato što vjeruje da njezina bivša stranka ne može spasiti Hrvatsku iz krize u kojoj se država nalazi još od 2009. godine. U otvorenom pismu javnosti je napisala: "Za mene je daljnje sudjelovanje u takvom okruženju nemoguće jer sam danas potpuno uvjerena da se stvari neće promijeniti. HDZ nema dovoljno snage niti odlučnosti iskoračiti izvan ustaljenih političkih obrazaca koji se svode na puko ponavljanje da je Vlada nesposobna, dnevno političko kritizerstvo i bavljenje prošlošću. U ekonomskom timu HDZ-a nema koordinacije, nema vodstva, nema jasnog smjera i konkretnog bavljenja stvarnim uzrocima ove dugotrajne krize. Hrvatska ne može podnijeti još jednu nepripremljenu vladu koja se bavi sama sobom i zadržava samo na površini problema
S wikipedije.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:18   #269
otišla iz hdza da bi se vratila u hdz....što reći? koju poruku poslati? kakva je to karijera?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:20   #270
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
citiram mcfuck sa podforuma svijet-sirija

INAine instalacije u Siriji porusene su eksplozivom. Pao je kamen sa srca mnogim INAsima i drugim ukljucenim u izvlacenje 1 milijarde dolara gotovog novca iz INA s navodnim ciljem izgradnjem infrastrukture za plinska polja u vukojebini u Siriji.
Izvuci toliku lovu iz jedne hrvatske firme koja da je tu lovu ulozila u modernizaciju mogla bi pojesti za dorucak MOL i mnoge takve firme.
Umjesto da se modernizira, INA je toliki ogroman novac navodno ulozila u Siriju, a vrlo vjerojatno istovarila u necije privatne dzepove.
Samo za vasu informaciju, i za najvece svjetske naftne firme, ulaganja od 1 miljarde dolara gotovine su ogromni novci a kamoli za vec debelo opljackanu i iscjedjenu INU.
Imaš pravo. Ja sam vidio što znači 250 i 400 milijuna USD u naftnoj industriji. Ono u Siriji ne vrijedi milijardu i mogu reči da je netko jebeno pokrao lovu.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 17:35   #271
Blinko ti si vidio jedno polje i odma' znaš koliko vrijedi.
Daj nemoj jebat.
Znaš koliko bi ti vrijedila tvoja analiza u naftnoj industriji?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 18:03   #272
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Blinko ti si vidio jedno polje i odma' znaš koliko vrijedi.
Daj nemoj jebat.
Znaš koliko bi ti vrijedila tvoja analiza u naftnoj industriji?
Sudjelovao sam u dva projekta vrijednost kojih sam naveo, a imao sam razne informacije za još 5.
Meni nije bitno koliko moja procjena vrijedi jer ja ionako nikog ne uvjeravam i ne tražim tuđi novac
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:58   #273
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja želim biti eksplicitan!
I ja, oko toga se apsolutno slažemo, ja zazivam od ranih početaka re-otvaranje Golok Otoka i Sv. Grgura za te i takve.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:51   #274
ova žena je Predatorica s velikim pe. nosi plenkija u kljovama, a ovom to paše. vrti ga dalićka oko malog prsta
nafilala ga ljuto fiks idejom s inom i hepom i on pohitao skočiti nam svima pred televizore bez da je rekao hopcup.

kad je promotrim lambrozovski - shvaćam uzroke svoje antipatije prema ovoj Oštrokondžici
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=uB_dYLTHsPA
mala srecica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:36   #275
Aljehin što misliš o ovom prijevodu iz sirijskog "opozicijskog" medija koji sam pokupio sa klixa?

Quote:
Postby sarajevoxxxx » 09/01/2017 17:42
Inina postrojenja Hayan u istočnoj okolini Homsa dnevno su proizvodila 3,5 miliona kubnih metara prirodnog gasa, izgrađena su prije 7 godina, a ukupna vrijednost izgradnje postrojenja procjenjuje se na 291 milion eura. Treće je po velićini postrojenje u Siriji, a u njemu je bilo zaposleno dvjestotinjak radnika.

Ebab Beledi

http://www.enabbaladi.net/archives/124008
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:46   #276
Ne radi se o procjeni ulaganja nego o random forumašu koji je naveo da je ulog u to polje 1MLRD$ (to ide od Šternove izjave od "oko milijardu $") što sugerira da je INA samo u to polje od istraživanja pa do razvoja, i nakon toga sve do napuštanja (početak 2012e) uložila taj novac. To je vjerovatno gruba procjena ukupnih ulaganja za oba polja (Hayan i Aphamia). I to u dolarima dok ti navodiš cijenu ulaganja u eurima.

I ne vidim zašto bi to nazvali izvlačenjem novca kada je procijenjena vrijednost 20 MLRD$ na rok od 25 godina, što bi pola išlo INAi.

MOL je navodno to htio utopiti Rusima za 150 M $.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 20:46   #277
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...ni/944834.aspx

namjestila žena mužu 700 000 kuna godišnje + još koja provizijica....kakav sukob interesa? ...o čemu vi pričate?...tako se voli domovina
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:02   #278
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
otišla iz hdza da bi se vratila u hdz....što reći? koju poruku poslati? kakva je to karijera?
Preciznije...

Otišla iz HDZ-a, dala donaciju stranci Pametno, pisala za SDPov privatni portal telegram, glasala za stranku Pametno, da bi je Plenković pozvao u svoj tim...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:06   #279
a koja je veza između stranke pametno i plenkija?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:18   #280
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Preciznije...

Otišla iz HDZ-a, dala donaciju stranci Pametno, pisala za SDPov privatni portal telegram, glasala za stranku Pametno, da bi je Plenković pozvao u svoj tim...
I jos potajno radi za MMF.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.