Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 23:23   #21
Biti prisutan, znaci biti svjestan da se ima razloga djelovati. Cvrsto zajednistvo osjecaj s ljudima kod kojih osjecaj podrsku i koji mi pruzaja prilike za osjecaj ugodnosti kojeg sam napokon nedavno poceo osjecati.

Shvacam da je strpljivost temelj za ucvrscivanje zajednistva. Malo je rijeci kojima se moze opisati onaj osjecaj iskrenog zajednistva. Odluke koje donosim bolje mogu realizirati ako se konzultiram s ljudima kojima je stalo. Ponekad sam naivan, i neshvacen, ali zelim i dalje sudjelovati u cvrstom zajednistvu.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:28   #22
Čvrsto zajedništvo?

Babe, danas se ulazi u brak s papirom "šta ako, ne daj Bože"...

Lično, mislim da je izuzetno potrebno, ali da ga nema...
__________________
Ona je tamno-smeđe kose... brineta je i čita o Bogu./What in the world can make a brown-eyed girl turn blue?/I'm playing the villain, baby. Just like you want./Knjige nikad o tome ne govore. Roditelji nikad o tome ne govore. Ali pauci to znaju. _
bellinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:41   #23
Srecu treba traziti u osjecaju radosti i snage ljudi kojima je zaista stalo, i koji zele osjetiti zajednistvo.

Bez obzira na ajmo reci puno propustenih prilika, ipak neka naglasak bude na sadasnjost koja je uostalom zivot kakav e trenutno, zelim osjetiti tu prisutnost, kao i nadu da nastavim s onim dobrim navikama koje mogu doprijenjeti zajednistvu.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:10   #24
U strateskom smislu, uloga pojedinca u zelji za cvrstim zajednistvom bi trebala biti vaznija. Slicni interesi povezuju pojedince, rodjendani, svadbe, krstenja, vidljivi dogadjaji koji su pogodni za slavlje.

Tada nailazim pri prisistvu na dogadjajima takvog tipa, do toga da se zeli postici nekakvo zajednistvo, ali percepcije kod razlicitih pojedinaca su razlicite.

Vremenska prolaznost kao takva donese i povremena pojasnjenja, ali se u medjuvremenu jave do tad neprimjetne stvari koje vode prema nejasnocama.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 06:21   #25
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Dakle, zelio bih cuti misljenje o tome sto vam predstavlja osjecaj cvrstog zajednistva?

Je li osjecaj zastite , povjerenja, sigurnosti mozda i premalo naglasen u ova modernija vremena? Jeste li povremeno skloni prekriticnom raspolozenju prema drugim ljudima?

Je li to mozda i zbog materijalnih razlika unutar drustva? Koliko planirate sudjelovati u trudu da upoznate poblize ljude koji mozda pomalo djeluju nesigurno i nejasno?
Koliko je cvrsto zajednistvo prisutno i smatrate li da nastojite naci jos bolja rjesenja u pomalo nesigurnim odnosima?
Za mene je osjećaj čvrstog zajedništva jedna od najvažnijih stvari u životu. Znači graditi čvrste i zdrave odnose koji ispunjavaju sa obitelji i prijateljima. Znači imati osjećaj da nisi sam, da ukoliko postoji problem možeš pitati savjet, da imaš "na koga računati", da se imaš s kime veseliti...Znači prihvatiti razlike između ljudi i unatoč njima voljeti se i poštivati. Mislim da je odgoj ključan u razvoju zajedništva među ljudima. Ako si odgojen da poštuješ druge ljude, da uvažavaš razlike i da budeš tolerantan, onda je jednostavno uspostaviti zajedništvo. I niti jedno zajedništvo nije konačno, to je odnos koji zahtjeva trud sa svih strana.

Taj odnos je definitivno premalo naglašen u moderno doba. Čini mi se da ljudi postaju sve kritičniji, da se nema strpljenja za graditi dublje odnose, sve mora biti odmah i sada, a tome uveliko pridonose mediji i ovo potrošačko društvo.

Ljudi su društvena bića i iako ponekad mislimo da smo sami sebi dovoljni, to nije tako. Lijepi primjeri zajedništva mogu biti inspiracija za nova zajedništva
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:13   #26
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
U strateskom smislu, uloga pojedinca u zelji za cvrstim zajednistvom bi trebala biti vaznija. Slicni interesi povezuju pojedince, rodjendani, svadbe, krstenja, vidljivi dogadjaji koji su pogodni za slavlje.

Tada nailazim pri prisistvu na dogadjajima takvog tipa, do toga da se zeli postici nekakvo zajednistvo, ali percepcije kod razlicitih pojedinaca su razlicite.

Vremenska prolaznost kao takva donese i povremena pojasnjenja, ali se u medjuvremenu jave do tad neprimjetne stvari koje vode prema nejasnocama.
pripadnost coporu, jednostavno to nam je u genima . jbg, neki ljudi nadrastu taj instinkt i evoluiraju u pojedinca. ja, a ne mi. ili mi protiv njih. zato ljudi urlaju na skupovima, tekmama, pale se na taj osjecaj. turbo folk, sto bi rekao rambo:
Turbo folk je gorenje naroda
svako pospjesivanje tog sagorijevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnizih strasti
kod homo sapiensa
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 14:14   #27
Nije tema, ali cu samo kratko opaziti... Te stvari se otkako je svijeta i vijeka nazivaju "najnizim strastima", a u sekundi im podlegne (kada ima priliku) i vecina osvijestenih i intelektualnih ljudi. Oko toga se vrti svijet. Paradoks.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 17:32   #28
Mislim da osjecaj cvrstog zajednistva u danasnje vrijeme gotovo pa da ne postoji. Sve je postalo povrsno, brzo i bez perspektive. Ulazak u bilo koji dublji odnos bez obzira u kome smislu je dans rijedak i riskantan. Vrijednosti dubokog zajednistva gube ili nemaju vrijednosti bas kao idealizam, vjernost, pripadnost...Znaci ja taj pojam nemogu docarata sa nekim danasnjim odnosim,a ali pojam cvrstog zajednistva je za mene idelizirani pojam u kojem se mi kao ljudi jedino mozemo osjecati sretnim, a to je prvo obitelj. Drugo su prijateljstvo, trece pripadnost odredenom drustvu. I svi ti odnosi su iskreni, vjerni, prozeti povjerenjem i prvenstveno ljubavi. Svi ostali odnosi po meni nemogu biti cvrsto zajednistvo,jer ako su zasnaovani na bilo cemu osim iskrenoj ljubavi u bilo kom obliku nemogu biti niti cvrsti niti zajednistvo.Ovdje mislim na poslovne i ine materijalne ili zgratacke odnose.
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 18:21   #29
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Dakle, zelio bih cuti misljenje o tome sto vam predstavlja osjecaj cvrstog zajednistva?

Je li osjecaj zastite , povjerenja, sigurnosti mozda i premalo naglasen u ova modernija vremena?
Da, premalo je naglašen.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Jeste li povremeno skloni prekriticnom raspolozenju prema drugim ljudima?
Jesam.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Je li to mozda i zbog materijalnih razlika unutar drustva?
Nije mi jasan ovaj dio.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Koliko planirate sudjelovati u trudu da upoznate poblize ljude koji mozda pomalo djeluju nesigurno i nejasno?
Ne planiram uopće.

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Koliko je cvrsto zajednistvo prisutno i smatrate li da nastojite naci jos bolja rjesenja u pomalo nesigurnim odnosima?
Osjećaj čvrstog zajedništva sve je manje prisutan u meni. Povezan sam samo s užom obitelji, a i to su odnosi na razini sentimenta i egzistencijalne potrebe, pošto sam kao hendikepirana osoba kronično nezaposlen.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:19   #30
Materijalne razlike unutar drustva - Koliki je njihov utjecaj u medjuljudskim odnosima?

Dakle, meni se nekako cini da siromasniji ljudi, pa cak i ljudi tzv. srednjeg sloja se nekako i teze snalaze kada su u pristustvu znatno bogatijih ljudi.

Pa, eto, mislim da je i nekako kod bogatijih vise prisutnija bahatost i arogancija { da me se ne shvati krivo, ja ih ne napadam, vec samo ukazujem na to da medju nekima od njih su prisutne vrlo lose navike} ali je to i posljedica i materijalizma koji je djelomicno nametnut.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 19:28   #31
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Materijalne razlike unutar drustva - Koliki je njihov utjecaj u medjuljudskim odnosima?
Ogroman i destruktivan.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 06:58   #32
Nadodao bih i to da za postizanje ideja o zajednistvu je bitna iskrenost i poštenje svih koji u zajedništvu zele biti uključeni .Ako to izostaje, onda ce i strahovi i skeptičnosti biti vise prisutni, a to prilicno sabotira.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 19:36   #33
Najbolji primjer individualističke nasuprot kolektivističke kulture su zapadne nasuprot istočnih zemalja. Kina i Japan su izrazito kolektivistički nastrojene kulture. Oni su kao mali, brzi mravići. Red, rad, disciplina. Sve je zajedničko, sve je jedno. SAD je primjer individualističke kulture. Borba za prava svakog pojedinca, sloboda izražavanja, odabira stila života. Nijedno nije idealno, nijedno nije neka kvalitetna alternativa, koliko god svaka imala pozitivnoga. No, tu je daljnja problematika koja se veže uz političku ideologiju od koje ne možemo pobjeći.
Kina je npr. tek prije koji godinu dana maknula onaj zakon o tome kako obitelj ne smije imati više od jednog djeteta. Da je slučajno zakon o jednom djetetu stavljen uopće u razmatranje u npr. skandinavskim zemljama (individualističkim), cijela sjeverna Europa bi se užarila i zapalila od bijesa pojedinaca. Otopio bi se cijeli snijeg i led i voila, Hrvatska bi izgubila turiste. Svi na more u Skandinaviju
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 01:25   #34
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Najbolji primjer individualističke nasuprot kolektivističke kulture su zapadne nasuprot istočnih zemalja. Kina i Japan su izrazito kolektivistički nastrojene kulture. Oni su kao mali, brzi mravići. Red, rad, disciplina. Sve je zajedničko, sve je jedno. SAD je primjer individualističke kulture. Borba za prava svakog pojedinca, sloboda izražavanja, odabira stila života. Nijedno nije idealno, nijedno nije neka kvalitetna alternativa, koliko god svaka imala pozitivnoga. No, tu je daljnja problematika koja se veže uz političku ideologiju od koje ne možemo pobjeći.
Kina je npr. tek prije koji godinu dana maknula onaj zakon o tome kako obitelj ne smije imati više od jednog djeteta. Da je slučajno zakon o jednom djetetu stavljen uopće u razmatranje u npr. skandinavskim zemljama (individualističkim), cijela sjeverna Europa bi se užarila i zapalila od bijesa pojedinaca. Otopio bi se cijeli snijeg i led i voila, Hrvatska bi izgubila turiste. Svi na more u Skandinaviju
Nema do "diktature" ("batina iz raja") ili previše banalno?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:55   #35
Zemlja je prenapučena ljudskom vrstom. Takva ekstremnost smanjuje mogućnost ikakve mogućnosti stvaranja zajedništva među ljudima.
Calhoun-ovo istraživanje s Mišjom utopijom je primjer kako i kod postojanja idealnih (idealnih u smislu zadovoljenja potreba za hranom, vodom, toplinom, smještajem, seks, život bez predatora i opasnosti izvana...) uvjeta, prenapučenost dovodi do propasti čitavog dotadašnjeg uređenja. Unutar 2 godine, od 4 muška i 4 ženska miša, populacija im se povećala na preko 2000, nakon čega se javila međusobna agresija, jedenje jedni drugih, odbacivanje novorođenih miševa od strane majke miša. U svom tom kaosu je bio manji dio miševa, koji su odbili sudjelovati u socijalizacijskim aspektima takvog tipa. Živjeli su odvojeno, u zajedništvu, nisu se parili, nije bilo agresije, samo su jeli, spavali i međusobno se družili na svoj svojstven način. Calhoun ih je nazvao The beautiful ones. Pitam se ima li takvih predivnih i među ljudima i gdje se skrivaju
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 11:30   #36
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Nema do "diktature" ("batina iz raja") ili previše banalno?
Nema čvrstog zajedništva bez zajedničkog neprijatelja.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 11:59   #37
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nema čvrstog zajedništva bez zajedničkog neprijatelja.
Povodom očuvanja zajedništva moguće je sasvim dovoljan; zajednički osmišljen koncept, zajedničkog neprijatelja.
U zajedništvu.. čvrstom.. nema suzdržanih ili protiv.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.