Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 00:08   #81
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Koji ste vi likovi.
Slavodobitno komentirate los rezultat Zivog zida na lokalnim izborima u Sisku, makar je Zivi zid jedina opcija koja vama zeli i moze napraviti dobro, dok su ostali bankarski poltroni i placenici.

A ako mislite da je rezultat na izborima u Sisku mjerodavan za cijelu Hrvatsku, VARATE SE.

Sjetite se koliko je Vilibor dobio glasova na predsjednickim izborima, a onda se sjetite koliko je glasova potrebno za jednog saborskog zastupnika.

Tuzno je sto ne zelite probati shvatiti da se krediti nikad nece otplatiti i da cemo bit sve zaduženiji. Moramo mjenjati sustav!!!!!!
Vi iz Živog zida morate naučiti da je za uspjeh na izborima potrebno ipak ponuditi neka rješenja za aktualnu krizu. Za sada se sipaju fraze o mitskom neprijatelju - bankama.

Primjerice, pitao sam te lijepo što ti znači besplatno zdravstvo, nisi mi odgovorio, znači nemaš nikakvo rješenje već ti je to obična populistička fraza.
Stiglitz is offline  
Old 19.05.2015., 00:11   #82
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
A ako mislite da je rezultat na izborima u Sisku mjerodavan za cijelu Hrvatsku, VARATE SE.
To bas i je pokazatelj mjerodavnosti, jer mnogi nikako da shvate da parlamentarni izbori ne funkcioniraju na nacin kao predsjednicki. Tamo je bilo 4 kandidata, ovdje su izborne jedinice i milijun stranaka. Ima puno vise opcija, glasovi se raspodjele.
MihaOfficial is offline  
Old 19.05.2015., 00:13   #83
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Koji ste vi likovi.
Slavodobitno komentirate los rezultat Zivog zida na lokalnim izborima u Sisku, makar je Zivi zid jedina opcija koja vama zeli i moze napraviti dobro, dok su ostali bankarski poltroni i placenici.

A ako mislite da je rezultat na izborima u Sisku mjerodavan za cijelu Hrvatsku, VARATE SE.

Sjetite se koliko je Vilibor dobio glasova na predsjednickim izborima, a onda se sjetite koliko je glasova potrebno za jednog saborskog zastupnika.
Živi Zid nema prepoznatljive ljude pa je takav rezultat očekivan i razumljiv. Čovjek-stranka. ŽZ ima šanse za ulazak u Sabor no oni će u biti dobiti onoliko glasova (mandata) koliko osvoji Sinčić u izbornoj jedinici u kojoj će biti kandidat. Živi Zid stavlja sve karte na popularnost Sinčića, a tako teško da će ikad biti u prilici nešto i provesti u djelo. Kao što sam napisao na staroj temi, od kad šira javnost zna za njih nisu se nimalo razvili od tog aktivističkog pokreta.
FranKrsto is offline  
Old 19.05.2015., 00:14   #84
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Točno,oni sebi sami daju treće mjesto samo ne znam po kojoj matematici.Njihovoj možda koja je ionako kriva.
Pa moguće jest da Pernar dobije zastupničko mjesto u svojoj jedinici. Ali to je opet suprotno od onoga što ovi tvrde da žele postići, jer će samo megaloman doći na zastupničku plaću.

Ja sam iskreno vjerovao da je ovo samo bildanje vremena po medijima. Da postoji metoda u njihovoj ludosti. Ali je samo bacanje vremena i truda. Biti će puno razočaranih mladih ljudi u kult.... ovaj mislim udruzi.

Predsjednički izbori ništa ne znače. Mrle iz Let3 bi dobio više glasova od Sinčića. Imao je sreće da je bilo malo kandidata i da su ga novine zavoljele jer je djelovao na slikama da ima nešto pametno za reći. Čak je Bandić prošli puta dospio u drugi krug.
Zek0slav is offline  
Old 19.05.2015., 00:17   #85
Besplatno zdravstvo znaci borba protiv privatizacije zdravstva prije svega.

Rjesenje postoji, zove se monetarna reforma. Pisao sam vec o tome, istrazi. Izvedena je vec u nekim drugim zemljama, istrazi.

Banke nisu mitski neprijatelj vec stvarni. Ako drzava samo ove godine mora posuditi 18 milijardi kuna za pokrivanje deficita. Sto mislis tko je gazda? Onaj tko daje 18 milijardi kuna ili Milanovic??? Bankar dobro zna da taj novac nikad nece biti vracen, on ce zauzvrat traziti privatizaciju drzavne imovine - autocesta, HEPa, voda

Cak je i Bandic dospio u drugi krug predsjednickih? Pa Bandic osvaja sve lokalne zaredom u Zagrebu pa nista na parlamentarnima??? OCITO NISU POKAZATELJ
karantena is offline  
Old 19.05.2015., 00:23   #86
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Besplatno zdravstvo znaci borba protiv privatizacije zdravstva prije svega.

Rjesenje postoji, zove se monetarna reforma. Pisao sam vec o tome, istrazi. Izvedena je vec u nekim drugim zemljama, istrazi.

Banke nisu mitski neprijatelj vec stvarni. Ako drzava samo ove godine mora posuditi 18 milijardi kuna za pokrivanje deficita. Sto mislis tko je gazda? Onaj tko daje 18 milijardi kuna ili Milanovic??? Bankar dobro zna da taj novac nikad nece biti vracen, on ce zauzvrat traziti privatizaciju drzavne imovine - autocesta, HEPa, voda
Evo, to je ono o čemu sam govorio. Nemaš pojma o "besplatnom zdravstvu" pa već u drugoj rečenici skrećeš na poznati teritorij - pljuvanje po bankama.

Nudite jedino populizam, banke su sada na tapeti, svi ih mrze pa igrate na tu kartu. Možda uberete koji postotak glasova na račun mržnje prema bankama, ali za više je potreban konkretan sadržaj.
Stiglitz is offline  
Old 19.05.2015., 00:26   #87
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
makar je Zivi zid jedina opcija koja vama zeli i moze napraviti dobro, dok su ostali bankarski poltroni i placenici.
Samo želi ali ne može.I to je isto kao i da nisu ni pokušali.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
A ako mislite da je rezultat na izborima u Sisku mjerodavan za cijelu Hrvatsku, VARATE SE.
jedan pametan kaže
"Više pozornosti treba posvetiti realnom svijetu, a ankete su kakve jesu. No, a priori slaviti, a da se još ništa nije odigralo, znači doživjeti Ivinu sudbinu. Dakle, poruka je: Nemojte previše vjerovati virtualnoj stvarnosti. Jer oni koji previše vremena provode na Facebooku, gube izbore - zaključuje Milardović"

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Besplatno zdravstvo znaci borba protiv privatizacije zdravstva prije svega.
Da vi zidari za svaki napisani biser dobjete pravi biser već bi svi dugovi bili otplaćeni.
Uh što ja to pričam pa dugovi se ne mogu otplatit.Dobro onda,zadržite bisere.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 19.05.2015., 00:32   #88
Drago mi je da su rezultati u sisku ovakvi. Znaci dobro se zivi i nema potrebe za promjenom.
aurellie is offline  
Old 19.05.2015., 00:36   #89
haha neda mi se vise. morat cu se par dana odmorit od vas jer imam osjecaj kao da objasnjavam djeci.

privatizacija zdravstva vodi u zdravstvo koje je skupo.
nisam skretao s teme nego su me drugi pitali.
dajem rjesenje, ne zelite ga. vjerujte ljudima s televizije, doci ce interventna i po vas kao sto dolazi po mnoge nazalost.
karantena is offline  
Old 19.05.2015., 00:37   #90
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Sjetite se koliko je Vilibor dobio glasova na predsjednickim izborima, a onda se sjetite koliko je glasova potrebno za jednog saborskog zastupnika.
Pošto ti ne mogu reći sjeti se jer se nemaš čega sjećat onda ću ti reći da se za razliku od predsjedničkih u parlamentarnim izborima glasovi broje D'Hondtovo metodom pa malo istraži.
http://www.izbori.hr/izbori/ip.nsf/W...04AB956?open&1
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
haha neda mi se vise.

dajem rjesenje, ne zelite ga. vjerujte ljudima s televizije, doci ce interventna i po vas kao sto dolazi po mnoge nazalost.
Normalno da ti se ne da kad uopće ništa suvislo nisi odgovorio.

neće doći po nas jer mi vraćamo poseuđeno,uz kamate dakako.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 19.05.2015., 01:11   #91
Haha kad bi bio svjestan toga da mozes vracat na temelju toga sto netko drugi ne moze.....i zato mislis da je sustav odrziv. smijeh
karantena is offline  
Old 19.05.2015., 10:39   #92
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Koji ste vi likovi.
Slavodobitno komentirate los rezultat Zivog zida na lokalnim izborima u Sisku, makar je Zivi zid jedina opcija koja vama zeli i moze napraviti dobro, dok su ostali bankarski poltroni i placenici.
Koji si ti lik. Pa sjeti se malo postova par dana prije izbora u sisku.
Sjeti se malo onih parola kako "počinje čišćenje", "dolaze promjene" i slične gluposti.

A sad od tih komentatora niti slova o tom čišćenju, promjenama, 16% itd.
Samo pažljivo čitaj te autore i pogledaj kako vlada kolektivna amnezija.
tihojla is offline  
Old 19.05.2015., 10:46   #93
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Besplatno zdravstvo znaci borba protiv privatizacije zdravstva prije svega.

Rjesenje postoji, zove se monetarna reforma. Pisao sam vec o tome, istrazi. Izvedena je vec u nekim drugim zemljama, istrazi.
Nije provedena niti u jednoj razvijenoj/prosperitetnoj zemlji. Spominjali su se primjeri Mađarske, Islanda, Argentine - ali nijedna od tih zemalja nije provela tu reformu. Postoji prijedlog da se ista provede na Islandu, ali zasad je to samo prijedlog.
krcmije is offline  
Old 19.05.2015., 11:11   #94
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisao na staroj temi, od kad šira javnost zna za njih nisu se nimalo razvili od tog aktivističkog pokreta.
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisao na staroj temi, od kad šira javnost zna za njih nisu se nimalo razvili od tog aktivističkog pokreta.
Žalosno je što se kao donedavno ozbiljni simpatizer moram složiti sa ovim.

"Djeca cvijeća" ne samo da zaostaju u razvoju, nego opasno nazaduju.
Stranica im procvala tratinčicama, pčelicama i leptirićima, a umjesto Lastanovog kutka beskrajno dosadan niz tračeva, cinkanja i žalopojki.

Deložacije nekako utanjile (?!), a od te nestašice priča se rasklimala, rasula i razvodnila. Dojam više nije ni mladenački nego infantilan.

Razred velik, nastave nema, nedostatak razrednika upadljiv...
derišta se razbježala po dvorištu, pa dok ne saznaju šta će sa sobom i viškom energije pletu, eto, vjenčiće...
zeal is offline  
Old 19.05.2015., 11:56   #95
Jel moze itko od vas kriticara napisat nesto konkretkno, ili ce sve ostat na uvredama i poluuvredama?

Monetarna reforma mozda nije u potpunosti izvedena na nacin koji to zeli napravit zivi zid ovdje, no je u dijelovima. neke zemlje su napravile hiperinflaciju kako bi rijesile prezaduzeno gospodarstvo i ljude, neke su nacionalizirale banke, neke ovo, neke ono.

Delozacija je bila prije tjedan dana,Živi zid je vratio sedmeroclanu obitelj hrvatskog ratnog invalida u njihov jedini dom.

Bit ce deložacija 11.6. u centru Zagreba.

Ljudi ne zovu, primjerice Živi zid je netko nazvao tek kada su ovi prije tjedan dana bili vec delozirani.

Je li netko uopce pogledao objavljeni prvi dio programa za izbore??? Politika prema GMO-u??? Napravljen je cijeli znanstveni rad.
Ali ni to ne zanima ekipu s Forum.hr-a
karantena is offline  
Old 19.05.2015., 12:35   #96
Evo ti konkretno: Venezuela. Oni imaju sve ovo što ti spominješ. Nacionalizaciju i (hiper)inflaciju. Pa me zanima kako ocjenjuješ taj uspjeh reforme gospodarstva i novca?
Zek0slav is offline  
Old 19.05.2015., 13:03   #97
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
...
Primjerice, pitao sam te lijepo što ti znači besplatno zdravstvo, nisi mi odgovorio, znači nemaš nikakvo rješenje već ti je to obična populistička fraza.
prouči zdravstvo u srh do 1990-te.

ako ti dopuštaju,
osobni svjetonazori
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 19.05.2015., 14:34   #98
Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Haha kad bi bio svjestan toga da mozes vracat na temelju toga sto netko drugi ne moze.....i zato mislis da je sustav odrziv. smijeh
Bit će da kradem od njih pa oni nemaju?

Quote:
tihojla kaže: Pogledaj post
A sad od tih komentatora niti slova o tom čišćenju, promjenama, 16% itd.
Samo pažljivo čitaj te autore i pogledaj kako vlada kolektivna amnezija.
nema amnezije samo na temama koje njih zanimaju.Toliko ekonomskih stručnjaka na svijetu a oni se drže svoga doktora ekonomije pere i još dvojice upitnih filozofija.

a ovaj komentar je pravi
"A tu će ga, uz politički eksperiment Ivana Vilibora Sinčića, p..."

Quote:
zeal kaže: Pogledaj post
Žalosno je što se kao donedavno ozbiljni simpatizer moram složiti sa ovim.

"Djeca cvijeća" ne samo da zaostaju u razvoju, nego opasno nazaduju.
Djeca cvijeća za početak žele legalizaciju trave a onda idu dalje.

Quote:
karantena kaže: Pogledaj post
Jel moze itko od vas kriticara napisat nesto konkretkno, ili ce sve ostat na uvredama i poluuvredama?


Je li netko uopce pogledao objavljeni prvi dio programa za izbore??? Politika prema GMO-u??? Napravljen je cijeli znanstveni rad.
Ali ni to ne zanima ekipu s Forum.hr-a
Ti sa svojim vođama napiši konkretno a mi ćemo ostalo.I ne vrijeđamo nikoga ako kažemo da niste u pravu i da ništa napraviti novoga nećete.

GMO je tuđa teme pa kad nemate svoji morate svaštarit.

Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
prouči zdravstvo u srh do 1990-te.

ako ti dopuštaju,
osobni svjetonazori
Prouči ti trenutni sustav,Socijalizam je umro na ovim prostorima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 19.05.2015., 17:52   #99
1. Legalizacija marihuane je vrhunska stvar
2. Zivi zid podrzavaju profesori s ekonomskog fakulteta Ivan Lovrinovic, Drago Jakovcevic, profesor Slavko kulic s ekonomskog instituta


3. Zasto otplacujes svoje kredite zahvaljujuci njima? Zato sto oni svoje ne otplacuju, a novac od njihovog kredita je usao u opticaj. To se onda zove slobodni novac, jer ako se ne vraca nije opterecen dugom. Hrvatska ima preko 40 milijardi kuna losih kredita, sto stvara privid odrzivosti kreditnog sustava. Ali ubrzo ce se pocet urusavat na veliko.
karantena is offline  
Old 19.05.2015., 18:09   #100
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
...
...Socijalizam je umro na ovim prostorima.
ja vjerujem u reinkarnaciju,
a ti kršćanin ...
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.