Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2015., 22:28   #21
Marijana Puljak večeras u HRT Otvoreno kao duh, nitko je ni ne primjećuje, pričala do sada svega 2min
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 22:48   #22
Pokraj seljačine i osuđenog ubojice Čaćića teško je doći do riječi, valjda mu je ostao zatvorski mentalitet, tko je jači taj kači.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 22:52   #23
Otrov kojim bi se ubila dosadašnja politika sporo djeluje, ali ipak presporo za moj ukus.
Puljak mi se čini kao dosta svojeglava i bojim se da ne propusti šansu da zbilja djeluje "pametno". Ne zamjeram joj što je napravila dosta neprijatelja obzirom da se ipak zalaže za pravu stvar, ali ako vrlo brzo ne razvije pragmatičnu stranu svojeg djelovanja posljedice će ipak biti neugodne.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 23:18   #24
Jebo ti stranku koju Cacic izdominira . Izblamira ih je sve , na kraja su se svi slagali sa njim sta on prica . I na kraju je poentira za Petrova.. Jel puljak uopce bila u studiju veceras , mislim duhom ne fizicki ?


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:39   #25
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...i-/849513.aspx
pacino84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:40   #26
Program stranke Pametno predstavljen u Splitu: Razmišljamo dugoročno, a ne populistički

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...i-/849513.aspx
pacino84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:44   #27
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Jebo ti stranku koju Cacic izdominira . Izblamira ih je sve , na kraja su se svi slagali sa njim sta on prica . I na kraju je poentira za Petrova.. Jel puljak uopce bila u studiju veceras , mislim duhom ne fizicki ?


Sent from my iPad using Tapatalk
wob, Čačić je već 25 godina u hrvatskoj politici, dok je Puljak tek prije dvije godine počela se baviti politikom.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 22:07   #28
Regionalni razvoj je ključ svih novijih i uspješnih reformi u razvijenim zemljama i u EU, uostalom, postoje fondovi koji to podržavaju - ALI ne smatram da je matematički pristup tome i prelamanje preko koljena neka izvanredna ideja. To što se ne zovu regije, županije ne čini manje regijama. Radikalno smanjenje tog broja samo zato jer dobro zvuči na papiru "imat ćemo manje uhljeba" nije nikakvo rješenje, nego populizam. Racionalizacija koja bi očuvala industrijsku i proizvodnu, društvenu, infrastrukturnu i kulturnu bazu i kapacitete u uvezanu cjelinu, apsolutno. Kresanje radi kresanja, dvosjekli mač, veliko ništa.
Za općine, DA, kresnut sve što nema suvisli postotak samoodrživosti. Nije to samo Lika ili sl., u sjeverozapadnoj Hrvatskoj ima općina koje same za sebe de facto kažu kako su zaboravljeni i uzaludni slučaj.
__________________
Quod nocet, saepe docet
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 22:13   #29
Talking opcine

postoje opcine i opcine ... neke opcine rade ono zbog cega su i osnovane i same se financiraju dok dobar dio njih jednostavno jr nesposoban se sam financirati jer i na drzavnoj je sisi
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 22:42   #30
Talking opcine

postoje opcine i opcine ... neke opcine rade ono zbog cega su i osnovane i same se financiraju dok dobar dio njih jednostavno jr nesposoban se sam financirati jer i na drzavnoj je sisi
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 21:16   #31
Moram priznati da je ovo jedina opcija koja mi izgleda smisleno i ono što su napisali u svom programu zvuči razumno. Zato mislim da je ovo jedina alternativa ovom političkom sustavu kakav je sada.

Prvo nude promjenu paradigme. Politika treba služiti za opće dobro, a ne pojedincima i interesnim skupinama. Da bi se to ostvarilo politika mora prepustiti predlaganje i provođenje stručnjacima, a sama ostati kao nadzorno tijelo. Politika, odnosno odluke, moraju se temeljiti na dokazima, analizama i procjenama utjecaja odluke na gospodarstvo.
Drugo okupili su ljude neopterećene prošlošću. Ljudi dokazane u svom radu, u znanosti i realnom sektoru, međunarodno priznati i koji su se politikom odlučili baviti isključivo iz želje za stvarnim promjenama. Nešto što im ne treba, ali jednostavno više ne mogu, kao što većina ne bi trebala, trpjeti ovo beznađe i bezperspektivnost.
Treće, imaju program. Da, upravo ono što svi ostali kandidati za Sabor smatraju nebitnim i tako se prezentira javnosti, ova stranka je napravila. Ovaj program radilo je 40-ak stručnjaka iz različitih područja. I što je najbitnije program je fokusiram na ona područja u kojem su imali jasne dokaze, studije, strategije, analize. I zaključili su, ono što većina nas zna, kako za većinu područja već postoje i strategije i studije samo se uopće ne provode ili samo djelomično provode. Program je konstantno u izradi i što se više stručnjaka priključuje to će više područja biti obuhvaćeno.
Neću ocjenjivati kakav je program, ali ono što mislim da je dobro što sve što predlažu može kratkoročno donijeti vidljive pozitivne pomake, ali svaki prijedlog je s vizijom u budućnost i kakva bi Hrvatska trebala biti za 15 godina. A predlažu:
- političko kadroviranje najdalje do ministra i njegovih zamjenika. Svi ostali trebaju biti državni dužnosnici birani na javnim natječajima prema unaprijed određenim pravilima
- uprave javnih poduzeća biraju se isto tako na javnim natječajima na mandat 5 godina kako ne bi trajanje uprava bilo uvjetovano političkom opcijom kojoj je mandat 4 godine
- traže odgovornost za rad, odnosno nerad kroz uvođenje sustava kontrole i valorizacije
- maksimalno uvođenje suvremenih tehnologija, prvenstveno informacijske tehnologije, kako bi se procesi optimizirali
- racionalizacija lokalne samouprave
- poticanje izvrsnosti i uspješnosti na svim razinama, a sankcioniranje nerada. Npr. na fakultetima primanja podijeliti u fiksni i varijabilni dio koji bi ovisi upravo o uspješnosti.
- Promoviraju pametne specijalizacije, koje nam otvaraju ogromno količinu novaca iz EU fondova, a preko kojih ćemo moći definirati koja su to područja u kojima Hrvatska može biti konkurentna u okviru EU
… i još mnogo toga. Iza svake ove natuknice koju sam naveo u programu je opisano kako, a iz toga stoji cijeli niz studija i strategija koje su donesene i koje samo treba provoditi.
iiks90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 00:57   #32
Quote:
očalinko kaže: Pogledaj post
Evo vidim da nema teme o ovoj stranci pa da se i njih malo protrese kroz rasprave. Čudno mi je da nisu sa Mostom u koaliciji i bas me zanima mogu li sta napravit u X izbornoj jedinici. Inace izbacili su i program za izbore pa koga zanima:
http://www.pametno.org/?p=2725

http://www.pametno.org/

X izbirna jedinica ne bi trebala biti preveliki problem jer u njoj su , odnosno Splitu, neki članovi stranke bili aktivni. preko građanske inicijative 'Pametni ljudi za pametan grad'. proble su I i II izborna jedinica gdje nije bilo odgovarajuće inicijative. bilo bi dobro udruživanje s MOST-om kako se ne bi podijelili glasači.
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 09:40   #33
Quote:
iiks90 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da je ovo jedina opcija koja mi izgleda smisleno i ono što su napisali u svom programu zvuči razumno. Zato mislim da je ovo jedina alternativa ovom političkom sustavu kakav je sada.

Prvo nude promjenu paradigme. Politika treba služiti za opće dobro, a ne pojedincima i interesnim skupinama. Da bi se to ostvarilo politika mora prepustiti predlaganje i provođenje stručnjacima, a sama ostati kao nadzorno tijelo. Politika, odnosno odluke, moraju se temeljiti na dokazima, analizama i procjenama utjecaja odluke na gospodarstvo.
Drugo okupili su ljude neopterećene prošlošću. Ljudi dokazane u svom radu, u znanosti i realnom sektoru, međunarodno priznati i koji su se politikom odlučili baviti isključivo iz želje za stvarnim promjenama. Nešto što im ne treba, ali jednostavno više ne mogu, kao što većina ne bi trebala, trpjeti ovo beznađe i bezperspektivnost.
Treće, imaju program. Da, upravo ono što svi ostali kandidati za Sabor smatraju nebitnim i tako se prezentira javnosti, ova stranka je napravila. Ovaj program radilo je 40-ak stručnjaka iz različitih područja. I što je najbitnije program je fokusiram na ona područja u kojem su imali jasne dokaze, studije, strategije, analize. I zaključili su, ono što većina nas zna, kako za većinu područja već postoje i strategije i studije samo se uopće ne provode ili samo djelomično provode. Program je konstantno u izradi i što se više stručnjaka priključuje to će više područja biti obuhvaćeno.
Neću ocjenjivati kakav je program, ali ono što mislim da je dobro što sve što predlažu može kratkoročno donijeti vidljive pozitivne pomake, ali svaki prijedlog je s vizijom u budućnost i kakva bi Hrvatska trebala biti za 15 godina. A predlažu:
- političko kadroviranje najdalje do ministra i njegovih zamjenika. Svi ostali trebaju biti državni dužnosnici birani na javnim natječajima prema unaprijed određenim pravilima
- uprave javnih poduzeća biraju se isto tako na javnim natječajima na mandat 5 godina kako ne bi trajanje uprava bilo uvjetovano političkom opcijom kojoj je mandat 4 godine
- traže odgovornost za rad, odnosno nerad kroz uvođenje sustava kontrole i valorizacije
- maksimalno uvođenje suvremenih tehnologija, prvenstveno informacijske tehnologije, kako bi se procesi optimizirali
- racionalizacija lokalne samouprave
- poticanje izvrsnosti i uspješnosti na svim razinama, a sankcioniranje nerada. Npr. na fakultetima primanja podijeliti u fiksni i varijabilni dio koji bi ovisi upravo o uspješnosti.
- Promoviraju pametne specijalizacije, koje nam otvaraju ogromno količinu novaca iz EU fondova, a preko kojih ćemo moći definirati koja su to područja u kojima Hrvatska može biti konkurentna u okviru EU
… i još mnogo toga. Iza svake ove natuknice koju sam naveo u programu je opisano kako, a iz toga stoji cijeli niz studija i strategija koje su donesene i koje samo treba provoditi.
A ljudi? Tko će to provesti? Znaš li ikoga u toj stranci?

Ja nažalost znam.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 13:22   #34
Quote:
Neće s MOST-om: Pametno izlazi na izbore samostalno

Politička stranka Pametno izlazi na izbore samostalno i to u tri izborne jedinice: u I., VII. i X., a nositelji lista su Marijana Puljak za X., Maja Vehovec za I. i Ivan Vuković za VII. izbornu jedinicu - stoji u današnjem priopćenju te stranke.

- Takvu je odluku potvrdila danas Skupština stranke. S obzirom na višemjesečne špekulacije da će Pametno na izbore izaći s Mostom nezavisnih lista, Skupština je danas odlučila da stranka samostalno izlazi na izbore - kažu iz stranke Pametno.
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska...2/Default.aspx
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 22:29   #35
Ovo im nije pametno.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 22:40   #36
Quote:
Stranka Pametno predlagala je Mostu izradu ozbiljnog programa, potpunu promjenu političkog djelovanja te, na koncu, i načela moguće suradnje. Međutim, Most to nije prihvatio, a stranka Pametno je samostalno izradila program - kažu iz stranke Pametno.
Nije mi jasno jel oni misle pobijediti na izborima i formirati Vladu?
Nije li važno da imaju određena zajednička stajališta koja bi trebala biti dovoljna za suradnju na izborima, a eventualno kada bi im se od pobjedničke koalicije ponudilo sudjelovanje u Vladi (kada bi skupili dovoljan broj glasova za Sabor) ponuditi im uvjete igre ili nove izbore.
Ovako se troši energija na neki program koji neće biti proveden jer neće pobjediti u izborima u Hrvatskoj. Jedino od koga sam čuo da će ili HDZ ili SDP formirati Vladu je Orah i Mirela Holy. Svi ostali idu na pobjedu, što je nerealno.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 22:42   #37
Ajd da je Puljak gradonačelnica Splita pa da je već ostvarila rezultate na razini grada, i da ode nakon toga samostalno, ali ovako stvarno šteta jer teško da će sami preći prag.
Volio bi da mandate podijele oni i MOST ali to nije realno.

Šteta velika.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 22:52   #38
Quote:
Stranka Pametno predlagala je Mostu izradu ozbiljnog programa, potpunu promjenu političkog djelovanja te, na koncu, i načela moguće suradnje. Međutim, Most to nije prihvatio, a stranka Pametno je samostalno izradila program - kažu iz stranke Pametno.
Nije mi jasno jel oni misle pobijediti na izborima i formirati Vladu?
Nije li važno da imaju određena zajednička stajališta koja bi trebala biti dovoljna za suradnju na izborima, a eventualno kada bi im se od pobjedničke koalicije ponudilo sudjelovanje u Vladi (kada bi skupili dovoljan broj glasova za Sabor) ponuditi im uvjete igre ili nove izbore.
Ovako se troši energija na neki program koji neće biti proveden jer neće pobjediti u izborima u Hrvatskoj. Jedino od koga sam čuo da će ili HDZ ili SDP formirati Vladu je Orah i Mirela Holy. Svi ostali idu na pobjedu, što je nerealno.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 23:12   #39
žao mi je pročitati da neće koalirati s mostom. baš šteta. dvoumila sam se između te dvije opcije i nadala sam se da će koalirati. sad vjerijem da ću glas ipak dati mostu, jednostavno zato što imaju više šanse.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 23:15   #40
Nisam siguran što točno misle postići s ovim samostalnim izlaskom na izbore, ali kako god. Šteta.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.