Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Je l' vam je individualno bolje otkako ste u EU
Bolje je 7 17.07%
Gore je 17 41.46%
Isto je 17 41.46%
Glasovatelji: 41. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2016., 21:02   #1
Osećate li se lagodnije otkako ste u EU?

Evo pišto i mi u Srb šatro gistro hoćemo da uđemo u EU zanima me šta biste nam savetovali kao prve komšije. Ulaziti u nju ili ne?
Dakle, da li se, otkako je RH članica EU, osećate lagodnije? Navedite po tačkama šta se na bolje a šta gore promenilo u vašem životu a da je za to direktno odgovorna EU.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 06:28   #2
Nemojte ulaziti.

Troškovi života su porasli (koliko nas samo košta plin... koji je uredno poskupio ali NIJE pojeftinio kad je pala cijena nafte i plina na svjetskom tržištu) a živote su nam beskonačno zakomplicirali glupavim propisima.

Znaš li da se u nas više ne može kupiti sredstvo protiv biljnih ušiju na ružama bez dozvole za kupovinu koja povlači za sobom skupi tečaj?!

Samo jedan u nizu detalja...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:54   #3
Od ulaska u EU smanjila nam se nezaposlenost, povećao se BDP, prosječne plaće, povećao se izvoz (za po 10% u prve dvije godine), industrijska proizvodnja, olakšano je putovanje u zemlje EU, nema više carine prema zemljama članicama... Da, ulazite u EU i ne slušajte glas većine. Hrvatski narod samo zna kukati i ništa drugo, misle da je svaka godina 10 puta gora od prethodne i uvijek kmeče. Vječni pesimizam.
Zajedničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 00:05   #4
Meni je svejedno jer lagodno sam zivjela u vrijeme mraka.Nije da gladujem,al daleko je to od lagodnosti.Ulazak u EU ima jedan plus nema vise papirologije i ne trebam trositi lovu na putovnicu kad mogu putovati sa osobnom.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 00:34   #5
Smisao lakšeg putovanja je da zaradiš neku lovu. Pošto vani nitko nema nekretninu,doma strahuješ zbog poreza na nekretninu i kojekakvih nameta a sad zamisli kako je onima koji nisu vani. BDP ne raste dovoljno tj. vlada se zaduži ali ne vrate dovoljno duga,nezaposlenost se smanjila tako što su ljudi počeli bježati iako je u državi ona još uvijek velika. Unutarnji problemi bi se događali kao i da smo ostali van EU. EU je samo još malo veći i kompleksniji aparat za uzdržavanje političara pa takvi obećaju bajke. Dakle kada političar govori o EU,on ne misli da će dobro biti vama nego njima.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 02:45   #6
Quote:
Zajedničar kaže: Pogledaj post
Od ulaska u EU smanjila nam se nezaposlenost, povećao se BDP, prosječne plaće, povećao se izvoz (za po 10% u prve dvije godine), industrijska proizvodnja, olakšano je putovanje u zemlje EU, nema više carine prema zemljama članicama... Da, ulazite u EU i ne slušajte glas većine. Hrvatski narod samo zna kukati i ništa drugo, misle da je svaka godina 10 puta gora od prethodne i uvijek kmeče. Vječni pesimizam.
Od kad smo ušli u sotonjarsku zajednicu, slušam samo o bolnim rezovima, gledamo deložacije, blokirani se ubijaju, mladež seli, najveći odnos umrlih na štetu rođenih.

Plaće se povećale jedino Plenkoviću, Šuici i sličnoj ekipi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 02:47   #7
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Evo pišto i mi u Srb šatro gistro hoćemo da uđemo u EU zanima me šta biste nam savetovali kao prve komšije. Ulaziti u nju ili ne?
Dakle, da li se, otkako je RH članica EU, osećate lagodnije? Navedite po tačkama šta se na bolje a šta gore promenilo u vašem životu a da je za to direktno odgovorna EU.
Svi političari su za EU, pa sad razmisli malo.

A što se ispregovaralo, to ćete tek doznati.

Uglavnom, ako želite što prije ić u kurac, prepustite se u ruke europskih ljigavaca
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 01:20   #8
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Evo pišto i mi u Srb šatro gistro hoćemo da uđemo u EU zanima me šta biste nam savetovali kao prve komšije. Ulaziti u nju ili ne?
Dakle, da li se, otkako je RH članica EU, osećate lagodnije? Navedite po tačkama šta se na bolje a šta gore promenilo u vašem životu a da je za to direktno odgovorna EU.
protiv EU sam ali fala ti bože da naše političare pokušavaju donekle kontrolirat inače bi bi bili veća zabit nego kaj jesmo

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Od kad smo ušli u sotonjarsku zajednicu, slušam samo o bolnim rezovima, gledamo deložacije, blokirani se ubijaju, mladež seli, najveći odnos umrlih na štetu rođenih.

Plaće se povećale jedino Plenkoviću, Šuici i sličnoj ekipi.
A svega toga gore nabrojanog nije bilo prije EU možeš mislit, bilo je itekako.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 15:48   #9
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
...


A svega toga gore nabrojanog nije bilo prije EU možeš mislit, bilo je itekako.
Bolje kad te samo jedni pljačkaju, negop kad dobiješ novi ešalon pljačkaša.

Moraš znati da su europske lopine još pohlepnije.

Dobar je primjer ovih razdjelnika, strani proizvođač ventila, kupi našeg ministra ("investira u njega") i ovaj donese zakon o obveznoj ugradnji tih ventila.

Da bi pak kupili strane ventile morali smo kupiti i dug, čija nas kamata čeka...


Neko će reć u čemu je problem, ventili omogućuju da svatko plati ono što je potrošio, da, kad bi se radilo o toplinski izoliranim zgradama, ali ne kad se ti ventili stavljaju u stare zgrade, koje su drugačije koncipirane.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 16:31   #10
S obzirom da ste kao i mi: mali, siromašni i bez značajnijih prirodnih resursa i nemate nekog izbora.

Osobno se osjećam lagodnije, jer jednostavno ulaskom u EU čovjek ima izbor više u životu.

Problem sa EU je što se sve više "odnarođuje" i što nije u stanju voditi samostalnu vanjsku politiku.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 17:21   #11
Naravno da se osjećamo lagodnije otkad smo u EU. Med i mlijeko teku u potocima, a pečeni pilići nam sami ulijeću u usta.










Just kidding. Sorry.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 18:27   #12
Bolje je. Poslovanje je znatno olakšano. Ako radiš vani i živiš u Hrvatskoj znatno je bolje.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 19:08   #13
Skoro pa nam ista stvar, bili smo u govnima prije ulaska a sada ponosno držimo jednako stabilnu poziciju uz veliku vjerojatnost pada obzirom da se nismo strukturno pomakli od ulaska.

Ovo ti je najsvježiji članak o tome kako i koliko dobro stojimo.

Izvješće Eu komisije.
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/sv...-javna-uprava/

Da nam sve naše javno-državničko-uhljebničke strukture rade nekog vraga možda bi i bilo večeg napretka.
Nije problem u EU(makar ja tu zajednicu ne prihvačam) problem imate kao i mi u vlastitim "politikantima".
danny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 00:12   #14
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Evo pišto i mi u Srb šatro gistro hoćemo da uđemo u EU zanima me šta biste nam savetovali kao prve komšije. Ulaziti u nju ili ne?
Dakle, da li se, otkako je RH članica EU, osećate lagodnije? Navedite po tačkama šta se na bolje a šta gore promenilo u vašem životu a da je za to direktno odgovorna EU.
Da, uđite u nju po svaku cijenu i ne obazirite se na teškoće i ucjene pri ulasku. To je za vaše dobro i isplatit će vam se stostruko. Što god od vas traže pristanite jer nagrada na kraju puta je golema. A što je bolje? Ne da je bolje nego ne znam otkuda da počnem nabrajati. Riječi su tu suvišne.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 02:44   #15
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Evo pišto i mi u Srb šatro gistro hoćemo da uđemo u EU zanima me šta biste nam savetovali kao prve komšije. Ulaziti u nju ili ne?
Dakle, da li se, otkako je RH članica EU, osećate lagodnije? Navedite po tačkama šta se na bolje a šta gore promenilo u vašem životu a da je za to direktno odgovorna EU.
Skoro sve će vam bit isto plus odselit će vam jedno 500 tisuća ljudi i naravno, putovanje bez pasoša kroz EU. Ja osobno apsolutno nikakvo poboljšanje od ulaska u EU nisam primjetio na društvenoj razini, sve je gore i gore. Vas će mučiti isti problemi kao i nas kad uđete, samo još bolnije.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 06:31   #16
Odrastao sam u EZ pa onda i EU.

U Njemackoj na primjer sve gore i gore. Od uvodjenja Eura kao termin, zivotni standard je mal te ne u slobodnom padu. Nove clanice EU-a nikad nisu dospjele standard starih. Cak ni ovdje mnogo hvaljena Poljska; ljudi koristili priliku da pobjegnu na rad u inostranstvo masovno. Jedino se njima pripise kako su uspjeli, donekle uspjesno, zgrabiti iz raznih fondova unije. Ali je i dosta velik clan po broju stanovnika i povrsine unutar unije, pa je bila u stanju da sebi izbori nesto, ne kao Slovenija, Slovacka i druge, sada Hrvatsku koje ne sljive ni pet posto. Reda radi spomenut cu balticku zemljicu kao primjernu, sjediste yahoo-a. Ali ni ona nije to ono pravo cemu su se svi nadali.

Hrvatska je usla za vrijeme kad se EU vec odavno nalazila na silaznom putanju, i to kao relativno mala drzava. Jugoslavija poslije Tita je bila kao skrojena za EU. Ali mnogi domaci i svjetski maheri valjda nisu htjeli. Raspala se na sitne drzavice bez skoro ikakvog prava glasa. Lakse vladati malima!

Slijedili Rumunija i Bugarska. Zivotni standard im je valjda kao u Bjelorusiji.
Sad jos i Srbija...jedino ona ce poceti da cvjeta u Evropskoj uniji pred kolapsom. Drustveno, ekonomski i politicki. Da ne zaboravimo...i ajmo u NATO.

Kao sto sam na pocetku spomenuo odrstao sam u EU; sa svim papirologijama, birokratijiama, propisa, zakona, skolstvom, zanimanjem, privatnim zivotom i blablabla... osjecao sam se sve vise neugodnije, da sam sa suprugom uhvatio pravac Rusija.

Nacionaliste molim da me postede komentara. OK..."nesposobne komunjare-politicari", cetnici, ustase, partizani koji su jos uvijek na dijelu, nikad vise jedni sa drugima" i raznih drugih krivicnih elemenata....Sad uzivajte. U sadasnjosti oni cijeloj Evropi na aparatima i Hrvatima pod najvecom cizmom svijeta nisu krivi.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 08:52   #17
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Evo pišto i mi u Srb šatro gistro hoćemo da uđemo u EU zanima me šta biste nam savetovali kao prve komšije. Ulaziti u nju ili ne?
Dakle, da li se, otkako je RH članica EU, osećate lagodnije? Navedite po tačkama šta se na bolje a šta gore promenilo u vašem životu a da je za to direktno odgovorna EU.
Ono što se promijenilo jest:

- lakši prolazak granica

- ljudi se lakše odlučuju u odlazak u druge države trbuhom za kruhom

- potpuna kontrola Brisela nad financijskim sektorom u kojima oni daju "savjete" što i kako napraviti

- povećao se broj trgovine ljudi i otete djece

- dio si EU politike i moraš igrati po pravilima jer si potpisao razne ugovore koji te na to obavežu

- tvoja država dobije nekoliko privilegeranih ljudi koji odu u europarlament za velike novce, a da prosječan građanin na svojoj koži ne osjeti nikakve konkretne benefite njihovog rada u tim institucijama
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 10:34   #18
Ako se ima tražena struka, EU je zakon. Govorim iz vlastitog iskustva. Tehničke struke, biomedicinske i medicinske = dobitna kombinacija.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 11:59   #19
Moram priznati da sam bio davnih dana optimista prije ulazka RH. Mislio sam ono kao Jadran, ljepota zemlje, poljoprivreda pa i neka produktivna moc industrije i sve da ce pomalo pokrenuti. Zagreb na primjer je bio nekada ekonomski centar SFRJ.

Da ne budete O.T. Da li je vam lagodnije?

Mozda treba pitati i forumase da li su si zamislili svoju drzavu takvu kakva je sada? Jesu li se osobne zelje ispunile? Sve je to ono OK, putuje se i kupuje bez prepreka. Onaj ko moze!

Kako stoje stvari? Ima li veselja, nade optimistican pogled na buducnost i zbrinutos? Siguran i dobro placen posao? Drustveni odnosi? Obiteljski?

Ili stress i jedva se prezivljava zbog utrke za kilavom zaradom? Sjecam se vremena kako rodbina drzali zajedno, gdje se ljudi nisu makli jedan od drugoga, ispomagali, brinuli, bilo je i veselja, ljudi se druzili na svakom koraku. Da li je jos uvijek tako?

Kad se provozam u unutrasnjosti domovine mal te ne dobijes depresije.

Nadam se samo da se drug pizvo ne ukljuci u raspravu sa nekim kvotama nezaposlenosti od 0,1 % na zapadu, nekim BDP-om koji nema veze sa stvarnim stanju zivota. Mozda moze malo opustenije da saslusa narod bez nekih ekonomskih brojki.

Zadnje uređivanje Ravell : 04.03.2016. at 12:09.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 14:15   #20
Mogucnost zivota i rada unutar drzava clanica, a ostalo je isto.
Politicari ne lazu kad kazu da ce biti puno bolje, samo propustaju reci da ce biti puno bolje njima.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.